Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   1226 / 1385
(#) aroxol hozzászólása Ápr 10, 2017 / 1
 
Mért nem érdemes kínlódni a nyák készítéssel:
Kínából rendelt nyákom

2017-04-06 11:50 (Hong Kong), Item accepted by postal operator.

Most érkezett meg. Jól számolom hogy ez 1! munkanap? Nem futárral,
sima HK post, a magyar posta hozta ki.
Rendeltem már innen: pcbway.com de azért ilyen gyorsaságot még nem tapasztaltam.
Vám, áfa nem volt, 22 dolcsi az egész, viszont ezt az összeget rá is írták a dobozra.
Töltök fel képet ki ki döntse el milyen a nyák minősége. Bocsánat a kép minőségéért
telefonnal gyorsan lekaptam.
Az igazsághoz az is hozzátartozik hogy múlthét hétfőn küldtem el a tervet.

nyák.jpg
    
(#) Elektro.on válasza aroxol hozzászólására (») Ápr 10, 2017 /
 
Az egész volt 22$ vagy darabja?
Ha az egész akkor nagyon olcsó. Esetleg link ?
(#) aroxol válasza Elektro.on hozzászólására (») Ápr 10, 2017 /
 
Az egész (10db.) postával együtt. 5 dolcsi a nyák 17 a szállítás. Írtam már pcbway.com.
Nyák befoglaló mérete 51x54mm
Van még egy rendelésem, ma adták postára, kíváncsi leszek mikorra érkezik meg.
A hozzászólás módosítva: Ápr 10, 2017
(#) mc-4 válasza aroxol hozzászólására (») Ápr 10, 2017 /
 
Szép!
Nekem a diy-ban a saját munka öröme ad az elkészült eszközhöz sokat.
(#) nyuszis2 hozzászólása Ápr 10, 2017 /
 
Sziasztok!
Én vasalással a képen mellékelt minőséget tudom elérni. A vonalak 0.4, 0.6 és 0.8 mm vastagak. A szöveg vonalvastagsága 0.2 mm.
Persze ezt csak kisebb méretű PCB-n tudom produkálni, max 100x100 mm-en. De amiért beírtam:
Eddig a felületet sikáltam súrolószerrel és utána zsírmentesítettem is és nem mindig volt jó az eredmény. Ami ellenben manapság bejön:
Szivacsra applikált dörzspapírral (festékboltban kapható) lecsiszolom, majd ablakmosó folyadékkal lemosom és szárazra törlöm. Ez kb 15 mp -es művelet a korábbi percekig sikáláshoz képest és jobb az eredmény.
Az IC egy stm8s003f3p6 TSSOP20 0.65 lábtávolsággal.
A hozzászólás módosítva: Ápr 10, 2017
(#) attika válasza nyuszis2 hozzászólására (») Ápr 10, 2017 /
 
Gratulálok, gyári minőségnek látszik.
A zöld az fólia rajta?
(#) nyuszis2 válasza attika hozzászólására (») Ápr 10, 2017 /
 
(#) attika válasza nyuszis2 hozzászólására (») Ápr 10, 2017 /
 
Én is próbálkoztam ilyennel, de csak kicsi panelen sikerült szép eredményt elérnem.
Meg nagyfrekvencián vezetett.
(#) nyuszis2 válasza attika hozzászólására (») Ápr 10, 2017 /
 
ez konkrétan egy bemenetválasztó, a TH alkatrész egy TEA6420, SHRINK24 tokozás, most teszteltem nem tűnik rossznak.
(#) niedziela válasza aroxol hozzászólására (») Ápr 10, 2017 /
 
Igy van, ha maximum 10x10cm méretig rendelsz 5 vagy 10db-ot, akkor ők a legjobbak.
(#) aroxol válasza niedziela hozzászólására (») Ápr 10, 2017 /
 
Ha meg több darab kell újra kell rendelni. Akár hetente 5-10 darabot.
(#) aroxol válasza mc-4 hozzászólására (») Ápr 10, 2017 /
 
Azért megnézném a Te "diy" nyákod ezzel a rajzolattal. Ez nem hobby kategoria.
(#) mc-4 válasza aroxol hozzászólására (») Ápr 11, 2017 /
 
Nem vitatkozni akarok, ha rá szánod az időt a gyakorlásra úgy sok mindent meg lehet csinálni hobbi szinten is ami megközelíti a gyárit. Lehet én voltam a bénább de legalább egy méter fóliát elgyakoroltam mire elfogadtam az eredményt. A gyári mindig gyári marad előnyével, hátrányával együtt.
A hozzászólás módosítva: Ápr 11, 2017
(#) aroxol válasza mc-4 hozzászólására (») Ápr 11, 2017 / 1
 
Megközelíti. Ez a probléma. Házilag egy ilyen nyákot legyártani ami kétoldalas, furat galvános, 0.3-as forr-ba 0.2-es furat, és úgy hogy csak beültetés után derül ki hogy jó e? Meg is őrülnék ha ki kellene forrasztanom a hibás nyák miatt.
Igen, én is szoktam vasalni itthon, de ilyenkor 0.5-os vezetősav alá soha nem megyek le, és még így sem tökéletes. Lehet csak én vagyok maximalista.
Ja és Kínában tudnak olyan határértékkel gyártani, amiért itthon csak hisztiznek a nyákosok.
(#) niedziela válasza mc-4 hozzászólására (») Ápr 11, 2017 /
 
Ez igy van, hobbi szinten sokmindent lehet ami jó és elég is, de a hobbi szintet nem lehet összehasonlítani egy gyártó paneljével.
Van eset amikor hobbi szinten több kompromisszumot kell / kellene kötni mint azt megérné.
Mikor itthon gyártattam volna panelt és 1db 9x10cm-es kétoldalas panelre a gyártó mondott 12.000 Ft-ot, akkor én is azt találgattam, hogyan oldjam meg hobbiból.
Viszont amikor megkaptam ugyan ebből 10db -ot darabját 700Ft-ért nem akartam kompromisszumokat kötni hobbi szinten, még akkor sem ha a másik kilencetből csak kettőre volt még szükségem.
(#) aroxol válasza niedziela hozzászólására (») Ápr 11, 2017 /
 
Filmkészítés, innen, onnan, alulról, oldalról, előkészítési díj, gépfeltöltési díj, fúró díj, szállítás, stb. na ezt untam meg az itthoni gyártatáson.
Biztosan vannak előkészülettel kapcsolatot költségek, de ilyen drágán?
Én sok nyákot legyártattam itthon, egy-két típusból több százat, nem volt bátorságom keletről megrendelni, már megbántam. Nagyon sokat spóroltam volna, és a minősége tökéletes!
Csak az itthoni nyákosok állítják hogy rossz a minőség, nincs garancia és támogatás.
Én nagyon szívesen gyártatnék itthon mivel Magyarokat szeretném támogatni, de az nekem se jó ha a kész panel bekerülési költségének 30-40%-a a nyák.
Még úgyis ha rendesen alkudtam is az árból.
Csak példaként itthon egy 45X45mm-es nyákot 400ft-ért rendeltem (nincs előkészület) addig keletről vámmal ÁFÁ-val 100FT! előkészülettel. Ja és elektromos tesztel.
Persze nem lehet elvárni hogy itthon ugyan ezen az áron gyártsanak, de azért meg kellene közelíteni ezt az árszintet.
Sok kicsi sokra megy alapon kellene árat kalkulálni, nem azon hogy úgyis megveszik, úgyis itt gyártatnak évek óta, nem számít, még év elején emeljünk még árat
(#) luigi71 hozzászólása Ápr 16, 2017 /
 
Sziasztok!

Egy röpke kérdés. A vasalásos nyáklap készitést nyomtatás nélkul nem lehet végrehajtani? PL ha felrajzolom a tervet filcel vagy valami mással? Sajnos nincs nyomtatom. Tudom akkor rajzolhatnám a nyákra is .
(#) szili83 hozzászólása Ápr 16, 2017 /
 
Rendeltem ilyen papirt , de az a problémám vele, hogy a tooner sem mindig ragad rá rendesen, és a pariról műanyag darabok is átragadnak, ami alatt a réz ott marad maratás után... Mondjuk ami itthon van nem pont a linkelt eladótól származik...
Korábban műnyomó papírt használtam, azzal nem volt olyan gondom, hogy a toner nem ragad át rendesen...
A hozzászólás módosítva: Ápr 16, 2017
(#) niedziela válasza luigi71 hozzászólására (») Ápr 16, 2017 /
 
Röpke válasz nem.
Azért nem mert mit vasalsz fel ?
Gondolkodjunk... a lézer nyomtató festékpor műanyag alapú amit a papír nem nyel el, vagy csak kis részben. Ezt a festéket melegítve újra fel lehet "olvasztani" ami aztán átragad a panelre. Ezért sem jó hozzá pl a tintasugaras nyomtató, filc, tus..stb
(#) niedziela válasza szili83 hozzászólására (») Ápr 16, 2017 /
 
Nyomtatás előtt töröld át alkohollal, mert több száz ember megfogdosta ezért zsíros, koszos
Kevesebb hő, akkor nem olvad meg a hordozó
(#) szili83 válasza niedziela hozzászólására (») Ápr 16, 2017 /
 
Okés áttörlöm. Nem jó a féktisztító? Mert én mindent azzal mosok. Nincs itthon alkoholom.
De az mín segít? A zsírtól nem tapad annyira a parira, vagy éppen azért tapad túlságosan? Csak szeretném megérteni mi is a gond.
Illetve kb milyen meleg legyen a vasaló?
(#) niedziela válasza szili83 hozzászólására (») Ápr 16, 2017 /
 
Ha koszos, zsíros a papír akkor oda nem tapad rendesen.
Én amikor próbáltam ezt a papírt, ami igazából nem papír, 170C fokot állítottam be.
(#) szili83 válasza niedziela hozzászólására (») Ápr 16, 2017 /
 
A papíron megmarad, arra megy a tooner. Ha alatta esetleg kéznyomos attól nem kellene nehezebben rátapadni a réz fóliára szerintem.
Megnéztem, 180 fok a vasaló legmelegebb pontja azzal a beállítással amivel vasaltam.
(#) niedziela válasza szili83 hozzászólására (») Ápr 17, 2017 /
 
Idézet:
„Rendeltem ilyen papirt , de az a problémám vele, hogy a tooner sem mindig ragad rá rendesen”

Szóval akkor a panelre nem ragad át a nyomtatás ?
(#) Ge Lee válasza szili83 hozzászólására (») Ápr 17, 2017 /
 
Valamit nem értek. Ha egyszer a műnyomó jó volt és bevált, akkor miért váltottál másféle papírra? Sok évvel ezelőtt rendeltem innét ilyet, jó sokat, még a harmada mindig megvan. Készségesen elvágták nekem A4-es méretre, és nem sokkal került többe az egész mint maga a postaköltség.
Nem gondolom hogy egy papírt bármivel is mosni kellene, ha mégis, akkor ott már nagy a baj.
(#) szili83 válasza Ge Lee hozzászólására (») Ápr 17, 2017 /
 
Azért váltottam, mert ajánlották, hogy gyorsabb, és nem kell mosni... De azt hiszem nem nagyon fogom használni, mert csak a probléma van vele, hiába tűnik gyorsabbnak, végeredményben rosszabb. Amúgy 2. alkalom volt, hogy használtam, de az utolsó is.
(#) szili83 válasza niedziela hozzászólására (») Ápr 17, 2017 /
 
Igen nem ragad rá rendesen a réz lapra, úgy értettem. A papírra rá ragad, azzal nincs gond.
(#) Kovidivi válasza szili83 hozzászólására (») Ápr 17, 2017 /
 
Akkor kevés a vasaló hőfoka. Én úgy csinálom, hogy még langyosan lehúzom (amikor már átragadt a toner), ilyenkor még rugalmas a toner, nagyobb eséllyel a rézen marad. Nálam csak ott hibás a nyák, ahol a lézernyomtatón az egyik henger meg lett karcolva. Ki lehet választani vastag papírt is, ekkor lassabban halad a papír, jobban át tud melegedni.
(#) eyess válasza szili83 hozzászólására (») Ápr 17, 2017 /
 
Arról nem írtál , hogy a nyáklap réz felületét hogy s miként takarítod meg .Mert az is nagyban befolyásolja a végeredményt.
(#) RoliNyh válasza szili83 hozzászólására (») Ápr 17, 2017 / 1
 
Vegyél valami festékboltban egy kis gumihengert. Ha vasalóval már jól átmelegítetted, akkor a gurigával szépen keresztbe és hosszába is görgesd meg a nyomatot. Ezzel sokkal jobban át tudod nyomni a festéket, mint a vasaló sík lapjával. Akinek nincs laminálója, ezzel mindenképp jobb eredményt érhet el, mint ha csak a sima vasalóval nyomkodná. És mint ahogy írták előbb, kell a megfelelő hőfok is.

A művelet előtt pedig a panelt meg kell tisztítani rendesen, pl ultrával lemosni, vízzel leöblíteni papírzsepivel szárazra törölni. Aztán sósavba beáztatni néhány másodpercre és ismét papírzsepivel szárazra törölni. Ez után a réz felülethez már ujjal hozzáérni tilos. Mehet rá a nyomat, ezzel a módszerrel nekem elsőre sikerült jó nyákot készítenem...
A hozzászólás módosítva: Ápr 17, 2017
Következő: »»   1226 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem