Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1980 / 2499
(#) krisz69 válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Ápr 17, 2017 /
 
Alap ötlet innen van.
A hozzászólás módosítva: Ápr 17, 2017
(#) (Felhasználó 122012) válasza zotya1983 hozzászólására (») Ápr 17, 2017 / 1
 
ezt miért is Nekem írtad ???
A hozzászólás módosítva: Ápr 17, 2017
(#) zotya1983 válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Ápr 17, 2017 /
 
Bocs belekeveredtem akkor krisznek szól...De te raktad fel a te változatodat...
A hozzászólás módosítva: Ápr 17, 2017
(#) (Felhasználó 122012) válasza zotya1983 hozzászólására (») Ápr 17, 2017 /
 
nem én építem az erősítőt!!!
A hozzászólás módosítva: Ápr 17, 2017
(#) zotya1983 válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Ápr 17, 2017 /
 
Értem.Ez konkrétan egy alkatrésztemető,és teljesen felesleges ez a módosítgatás szerintem jobbra balra nem lesz belőle se jobb sem több.De ez az én véleményem...
(#) krisz69 válasza zotya1983 hozzászólására (») Ápr 17, 2017 /
 
Enyi Fet-nél már 90-92v is elvisel. és simán mehet a 4 ohm
(#) (Felhasználó 122012) válasza zotya1983 hozzászólására (») Ápr 17, 2017 / 1
 
ez így igaz, én csak néha kérésre panelt tervezek ... ezt az előbbit pedig .közre adtam
A hozzászólás módosítva: Ápr 17, 2017
(#) zotya1983 válasza krisz69 hozzászólására (») Ápr 17, 2017 /
 
Nem értem..Na mindegy..Az alapkapcsolás +-65v ra adja meg a kívánt 3-400w nyi teljesítményt 4 ohmon ott is mehet... +-85v on meg 8 ohm a kizárólagos és szintén változatlan a teljesítmény.Itt a nyereség annyi hogy több feten oszlik el maximum a termelt hő...Tehát a valós az hogy nyertél vele egy hosszabb nyákot + 2X annyi fet kell a végére....Én ezt látom.+-92v az a 10v szinte semmi nem fogsz többet mérni így sem.Ennek a kapcsolásnak ott a vége ahogy azt a baji legyártotta...
(#) (Felhasználó 122012) válasza krisz69 hozzászólására (») Ápr 17, 2017 / 2
 
Itt a *.lay file is
(#) krisz69 válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Ápr 17, 2017 /
 
így gondoltam.
A hozzászólás módosítva: Ápr 17, 2017
(#) tothbela válasza tomi1990120 hozzászólására (») Ápr 18, 2017 /
 
Hát nem tudom. Az ilyen egyszerű erősítők nem biztos hogy minőségben jók. Az átalakítás után már ugrik az "A" osztály előnye. Tény, hogy mindig a melegedés a legfőbb probléma. De meg lehet építeni az átalakított Jlh-t, nem bonyolult. Szólni fog az is. De lehet, hogy egy TDA 2030 is tudja azt a minőséget.
(#) tomi1990120 válasza tothbela hozzászólására (») Ápr 18, 2017 /
 
Highand azt irta hogy minosegben nem lessz romlas de en annyira nem ertek hozza
(#) Boxer hozzászólása Ápr 18, 2017 /
 
Sziasztok!

Codefon kaputelefon rendszer lakáskészülékének kagylójában lévő hangszórónak a hangerejét szeretném megnövelni, mivel a készüléket szét szeretném szedni és falba süllyeszteni. A jelenlegi kagylóban lévő hangszórót már 10cm-ről sem hallani. 12V-ot tudok használni a kaputelefon rendszertől függetlenül. Tudtok segíteni hogyan kellene egy ilyen áramkörnek kinéznie és hogy milyen hangszórót vegyek hozzá, hogy az egész ne zavarja a kaputelefon rendszerét? (Hangszóró max 45mm átmérőjű lehet)

Köszönöm!

image1.JPG
    
(#) tothbela válasza tomi1990120 hozzászólására (») Ápr 18, 2017 /
 
A zenehallgatás mélyebb bugyrainak felfedezése után válik majd érthetővé, hogy miben másabb két erősítő. Amikor fontossá válik hogy a zongorabillentyű nyikorgását is meghalld, vagy hogy a hárfán játszó zenész fölött elrepülő legyet valóságosnak halld a szobádban, akkor már megfertőződtél. Ezerféle elméletet gyártunk arra, hogy mitől jó egy erősítő, aztán mégsem lehet konkrét számokkal leírni egyértelműen. Mivel elég egyszerű ez a Jlh, akár mind a két variációt megépítheted. Aztán ha mégis hallasz eltérést, akkor majd el tudod dönteni, hogy melyik verzió kell neked.
(#) zenebolond hozzászólása Ápr 18, 2017 /
 
Sziasztok!

Hoztak hozzám egy AKAI AM 2250 erősítőm, melyben egy csoda STK463 végfok IC dolgozik. A következő problémám van vele. A tulaj állítása szerint egyszer csak elhallgatott. Biztosíték kimenve, egy 10u kondi (C13) elpukkanva. Új IC-t rendeltem, berakom az új kondit és végfokot, ellenállásokat kiméregettem jók, próba. Na itt kezdődtek a problémák. Ahol a kondi elpukkant az azon az oldalon féltápfesz. Na gondolom nagyobb a baj, hangszóró kimenet, jelbemenet leválasztva, kondenzátorok az összes csere, próba, szintén féltápfesz a pukkant kondis oldalon. Ellenállások újbóli ellenőrzése, 33k (R13b) ellenállás, a jó oldalon, mintha hülyeséget mutatna, csere. Újbóli ellenőrzés már jó értéket mutat beforrasztva, próba. Most jön a meglepi, mindkét oldal kimenetén féltápfesz. Annyira egyszerű ez a végfok, hogy már idegesítő miért nem jó. Segítsetek mi lehet a baj. A rajz mellékelve.
(#) reloop válasza zenebolond hozzászólására (») Ápr 18, 2017 /
 
Szia! Írd rá egy STK463 rajzra a lábak feszültségét és jelöld a polaritást is! Lehet valahol nem vezet a panel.
Az IC-n végeztél valamilyen mérést az eltávolítás előtt, meggyőződtél róla, hogy hibás?
(#) luigi71 válasza bereczk.jans hozzászólására (») Ápr 18, 2017 /
 
hello.

Nagyon szépen köszönöm az adatokat.Te már sokkal tobbet segitettél mint más.Mégegyszer nagyon köszönöm
(#) luigi71 hozzászólása Ápr 18, 2017 /
 
Hello.

Ma épitettem egy tba810 végfokot de nem műkodik illetve igen de alig van hangja meg ha a potit fetekerem recsek bug meg minden,elkuldom a panel meg a kapcsolási rajzot.ugyan azokat használtam mégse jó.egy kis segitség kellene.elöre is köszönöm
A hozzászólás módosítva: Ápr 18, 2017
(#) kadarist válasza luigi71 hozzászólására (») Ápr 18, 2017 /
 
A µF-os kondenzátorokat jó polaritással építetted be? De ha jól látom, akkor a potméter biztosan rosszul van bekötve.
A hozzászólás módosítva: Ápr 18, 2017
(#) luigi71 hozzászólása Ápr 18, 2017 /
 
Bocsi az előbb az eggyik kép rossz volt javitottam
(#) reloop válasza luigi71 hozzászólására (») Ápr 18, 2017 /
 
Szia! Az R1-et a 6-os lábra kötötted? Mintha oda is 8-as lenne írva. A feszültségeket vesd össze ezzel az ábrával!

tba810s.pdf
    
(#) tomi1990120 válasza tothbela hozzászólására (») Ápr 18, 2017 /
 
Ertem es koszonom a tanacsokat
(#) zenebolond válasza reloop hozzászólására (») Ápr 19, 2017 /
 
Szia!

Úgy gondoltam, ha már feszültség van a végfok kimeneten, és elpukkant egy kondenzátor, akkor az már halott.
Az feszültség értékeket leírom a testhez képest és feleszem.
(#) zenebolond válasza reloop hozzászólására (») Ápr 19, 2017 /
 
Szia!

A feszültség értékek a testhez képest, hangszóró nélkül (nem is tudnám rátenni, mert feszültség van a kimeneten).
1: -32,4V
2: -35,5V
3: -33,5V
4: -37,1V
5: -37,4V
6: -36,8V
7: -36,7V
8: 36,6V
9: 37,2V
10: -21V
11: -20,9V
12: 37,4V
13: -21,6V
14: -20,9V
15: -21,2V
16: -20V
(#) reloop válasza zenebolond hozzászólására (») Ápr 19, 2017 /
 
Az M3-2502 csatlakozás 6-os vezetékén nem jön be a test. Ott keresd a szakadást!
Az STK463 1 és 16 lábak a bemenet, ott nem lehet ilyen durva negatív feszültség.
(#) Jurij Dolgorukij hozzászólása Ápr 19, 2017 /
 
Ezt a kapcsolást ismeri-e valaki?

Egy másik - rengeteg hibával terhelt, de lényegiben u.ilyen rajzot is szereztem korábban, ott ezt KISO 800W-os végfoknak írták.

Ez az agyonfénymásolt rajzocska meg gyártót nem ír, csak azt, hogy 600w-os.

Mi lehet az igazság, és kinek volt ez a terméke? (mert üvölt róla, hogy hazai kisipari cucc..)

Terveztem hozzá egész tűrhető panelt, építés alatt ez is, de furdal a kíváncsiság, "hogyan is szólíthatom" ezt az izét!

600w.jpg
    
(#) bereczk.jans válasza luigi71 hozzászólására (») Ápr 19, 2017 /
 
Most vettem észre, hogy ezen a projekten is dolgozol. Ha véletlenül valakit érdekelne a "grízesség mentesített" csökkentett torzítású TBA810, TCA940 kapcsolása akkor - Erősítő autóba - fórumban megtalálja. (Azért ott mert luigi71-nek először ott találtam nyomtatott áramkört.)
(#) zenebolond válasza reloop hozzászólására (») Ápr 20, 2017 /
 
Szia!

Na, odáig jutottam, hogy a régi IC-t visszaraktam, és bekapcsoltam. Az előzőekben nem jól írtam az elpukkant kondi pozíciószámát, mert az a C17b volt, és nem C13. Megismétlődött a kezdeti állapot, bizti ki C17b elpukkan abban a minutumban(egy méterről homlokon gyűrt ). A jó oldal az most is jó volt. Gondolom meghalt az új IC valamiért, azért mérem a magas feszültségeket mindkét oldalon. A régi IC-vel a jó oldalon nem mértem nagy feszültségeket, a bemeneten sem. Testprobléma nincs, mert még a házra is le van kötve a test (mértem).
(#) Ge Lee válasza Jurij Dolgorukij hozzászólására (») Ápr 20, 2017 /
 
Ez az izé, ránézésre az itt PA300 néven futó végfoknak a 600W-os változata. Persze inkább csak elvben, mert a gyakorlatban inkább csak 500W lesz az ekkora tápfesszel. Annyi néven és variációban keringenek ezek a rajzok már a neten, hogy ember meg nem mondja hogy ki gyártotta ezt valaha, de a 80-as 90-es években már létezett valamelyik gyártó végtermékeként.
Gyakorlatilag meg nem az, mert más a kapcsolása mint a PA-é, ez inkább a Phase Linear 300 valamilyen koppintása, olyan VF2 szerű megoldás, a földelt bázisú szinteltolós tranyós megoldással.
(#) reloop válasza zenebolond hozzászólására (») Ápr 20, 2017 /
 
A C17b egyszerű szűrő a -37V-on. Vagy alacsony feszültségtűrés, vagy rossz polaritású beültetés tette tönkre. A többi 10µF/35V-os tápszűrőt is haladéktalanul 50V-osra cserélném.
Ajánlom, hogy használj előtét izzót a javítás során!
Az IC cserélgetése megviseli a panelt, nem tartom jó ötletnek. Először mindig mérni kell, az a pár perc sok felesleges munkától ment meg.
Következő: »»   1980 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem