Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Elektroncső
Üdv, sorban van a két triódának a fűtése, 4-es 5-ös lábra kötve
Ránézésre PCC88, ha soros a fűtés.
ITT találsz róla képet. Ne tévesszen meg, hogy E és nem P, ugyanaz a cső, csak más a fűtése. A hozzászólás módosítva: Ápr 18, 2017
PCC88 aranyozott lábú érdekes állat lehet.
Az első képen látható hagymakupola és az utolsón látható gyári kód alapján Siemens E88CC A hozzászólás módosítva: Ápr 18, 2017
Egy kis azonosítási technológia.
Szépen sorban letöltöd a kattőstriódák adatlapjait, és a lábkiosztást összehasonlítod. Mivel jól be lehet látni a cső belsejébe, nem jelenthet nagy gondot. A fűtés kivezetések azonosítása már jelentősen szűkíti a kört. A csövön belül, a fűtés mellett a katód van, mellette a rács, majd az anód. Ha van a két cső között árnyékolás, akkor annak is megtalálhatod a lábát. A másik trükk, hogy rálehelsz a csőre, és erős fényben mozgatva néha látható lesz a feliratok maradványai.
Ezzel a lehelős megoldással most kerestél nekem egy sört!
Van egy két hasonló megoldás. Édesapám, mikor rádiót javított, a skála öveget megpöködte, finom textillel megtörölte, a zsíros koszt levitte, de a szitázott feliratot nem.
Ez a módszer az alig látható IC feliratoknál is be szokott válni. A hozzászólás módosítva: Ápr 18, 2017
Köszönöm a válaszokat, a köpködős/lehelős nem jött be, tükörsima az üveg semmi se látszik rajta, de a belsőségek összehasonlítása hatékonyabbnak bizonyult
Sajnos a régebbi Siemens, Philips E88CC-k hajlamosak a felirat lekopására. Mint a Tungsramok.
Amúgy ez Siemens cső a Philips Eindhoven-i gyárában készült, de ez nem számít, ugyanaz a szigorú technológia, akkor is gyakori volt a felülbélyegzés. A különbség, hogy akkor azonos minőségű csöveket gyártottak egymásnak a gyárak...
Szívesen, örülök hogy működik amibe szántad!
Szevasztok!
Mihez lehet kezdeni egy ГП-5 nevű csővel? Ua 10-30 kV, Ia 2-3 mA, P 30 W. trióda. A hozzászólás módosítva: Ápr 29, 2017
Hobbifelhasználásra most nem jut eszembe semmi.
Nemrégiben egy zsírúj dobozos ED500-at hagytam ott az ócskapiacon ugyanebből az okból, nem tudok mit kezdeni vele. Dísznek, elajándékozni gyűjtőnek jó lehet.
Régi TV építéséhez még jól jöhet.
Sziasztok!
Nem tudja valamelyikőtök hogy hol lehetne olcsón elektroncsődobozt venni ? Szeretném már végre rendszerezni a csöveimet, de ilyen nagy mennyiségben nehéz gyártani a dobozokat. Ebayen 34-45-68 forint /db áron van 100 db vásárlása esetén (kicsi-közepes-nagy), viszont kiváncsi lennék hogy nálunk nem e lehetne kapni. Egy helyen már érdeklődtem, ott 200 darabra sem voltak hajlandóak árat adni, és nem nagyon tudom hol érdeklődjek és mit kéne mondanom, milyen doboznak hívják ezt. Valaki foglalkozott már a témával ?
Én voltam Csak ilyen nagy mennyiségben nem túl kivitelezhető házilag. Nem is szeretnék rá mintát, elég lenne ha WB lenne.
Ötletként, ha több darabod van azonos típusból, akkor egy nagyobb dobozt elláthatsz egy rácsos papír elválasztóval.
Sajnos ilyen kis méretben nincs "gyári" doboz, nincs rá igény. Egyedileg pedig megkérik az árát. (Ha küldesz méreteket és darabszámot utána tudok érdeklődni).
A sima 25x25x90 mm-es doboz kéne, abba belefér a legtöbb sima novál cső. Elválasztós dobozt csináltam már, csak a kisi rácsoknál is nagyon sokáig tart kivágni a fésűs részt. A nagy csöveimet már így tárolom.
Köszönöm a segítséget Esetleg ha valami nagyobb darabszámra lenne elfogadható ár és más is kérne, akkor összeállhatnánk
Sziasztok. Elvileg a 6N6P kettős triódának van egy szintén szovjet gyártmányú katonai 10.000 órás megfelelője. Esetleg valaki ismeri,vagy tudja melyik cső lenne az? Válaszokat előre is köszönöm.
6N6P-EV
Így meg nem találom. Más volt csak nem emlékszem már mi.
6N6P-EV-t nem gyártottak..
6N30P. Meg ennek különböző változatai. DR-t nem ajánlom, hacsak nincs otthon aranytartalék.
Vagy inkább pozitív megközelítéssel: a DR változat a csúcs. Állítólag. Ha sok felesleges pénzed van..) A hozzászólás módosítva: Máj 27, 2017
Ez már akkor a katonai megfelelője igaz?
A 6N6P és a későbbi 6N30P hasonlóak. Hogy melyik katonai, és hány üzemórás, az a kötőjel utáni 1 vagy 2 betűjelzés alapján beazonosítható. Már az interneten is lusták olvasni a népek.
Köszönöm,közben megtaláltam a 6N30P-DR a katonai 10.000 üzemórára tervezett cső.
Neked elhiszem. Több külföldi és magyar fórumon is találkoztam vele, hogy EV-t használtak fel.
Le kéne szoknod erről a "katonai" minősítés hajszolásáról. Az nem feltétlenül jelenti, hogy számodra pozitív tulajdonságokkal rendelkező cső. A katonai alkalmazásnál más szempontok fontosabbak mint a hosszú élettartam. Sokkal fontosabbak a környezeti tényezők, hőmérséklet, páratartalom, rázásállóság túlterhelhetőség.
A katonai alkalmazásoknál túlnyomó többségében nem fontos a hosszú élettartam, mert többnyire évekig még csak bekapcsolva sem voltak. A hosszú élettartam az ipari csövek sajátja, ahol többnyire folyamatosan mennek teljes élettartamukban, meglehetősen állandó, stabil környezetben. |
Bejelentkezés
Hirdetés |