Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3034 / 3971
(#) Bakman válasza gabi679 hozzászólására (») Júl 31, 2017 /
 
Valahol csak találsz 12 V-ot az autóban.
(#) kenikl válasza reloop hozzászólására (») Júl 31, 2017 /
 
Helló,

elkészítettem a fent kért állapotot. Illetve még annyit változtattam, hogy a hangszín szabályzónak egy labortápegységről adtam a 12V-ot. Ha most rövidre zárom a hangszínszabi bemenetét akkor egészen elhalkul a búgás. Még mindig jól hallható de már csak kis része az eredeti állapotnak.

Merre haladjak tovább?

Köszi
(#) reloop válasza kenikl hozzászólására (») Júl 31, 2017 /
 
Megtennéd, hogy lefotózod?
(#) gabi679 válasza Bakman hozzászólására (») Aug 1, 2017 /
 
12v ot talalok csak nekem az index voltja kell mindenkep mivel indexeléskor kel nekem csak a feszültség
(#) Balabmw válasza gabi679 hozzászólására (») Aug 1, 2017 /
 
Mert nincs benne külön indexrelé.
(#) Balabmw válasza gabi679 hozzászólására (») Aug 1, 2017 /
 
Áruld el, hogy mit szeretnél ezzel.
(#) Pafi válasza gabi679 hozzászólására (») Aug 1, 2017 /
 
Szia!

Ha kicsi árammal terheled, akkor egy dióda, egy elkó, és egy stabilizátor IC kell hozzá.
(#) Stewe válasza gabi679 hozzászólására (») Aug 1, 2017 /
 
Ez LED-es kanyarfény akar lenni?
Ha igen, (vagy nem zavar a plusz 1-1,5s plusz idő, akkor egy újraindítható monostabillal meghúzott relével kapcsolhatod a B+ -t is, amit egy külön lengő biztosítékkal kihúzhatsz.
A hozzászólás módosítva: Aug 1, 2017
(#) gabi679 válasza Balabmw hozzászólására (») Aug 1, 2017 /
 
A hátsó jobb es ball indexre szeretném külön külön párhuzamosan párosítani egy egy fogyasztót csak nekem stabil feszültségre lenne szükségem .(képzeld el hogy mikor kapcsolom a ball indexet akkor kivilágitson nrkrm egy égő ) enyi kellene csak h stabil feszültséget tudjak csinalni az index tapjabol
(#) gabi679 válasza Pafi hozzászólására (») Aug 1, 2017 /
 
Hogy is akkor ?parhuzamosan leszedem az index ről a +- kozzé kotok egy diodat es? Tovabb hogyan? (Ez lehet bejonne)
(#) gabi679 válasza Stewe hozzászólására (») Aug 1, 2017 /
 
Pici késés nem zavarna ... tudnál konkrét ilyen alkatrészt küldeni? Lengő biztositek ?
(#) rihekopo42 hozzászólása Aug 1, 2017 /
 
Lehet sorosportra régifajta winchestert kötni valahogy?
(#) Bakman válasza rihekopo42 hozzászólására (») Aug 1, 2017 /
 
Mi számít réginek?
(#) kendre256 válasza rihekopo42 hozzászólására (») Aug 1, 2017 /
 
Ha a "sorosport" SATA, a "régifajta" pedig IDE csatolós winchester,
ez jó lehet neked.
(#) kenikl válasza reloop hozzászólására (») Aug 1, 2017 /
 
Fotók mellékelve.
(#) gernerakos hozzászólása Aug 2, 2017 /
 
Üdv! Van egy pc tápom, szeretném elindítani a pc nélkül. Eddig úgy tudtam, hogy az alaplapra menő csatalkazón a zöld kábelt le kell földelni, akkor indul el. Viszont ezen nincs zöld kábel, csak egy narancssárga, amire gyanakodtam, hogy azzal kell indítani, de semmit nem csinál, ha földelem. Emelett a táp eléggé be van terhelve szerintem, van rajta 3 cd olvasó, 1 hdd, és egy 12W-os led fényforrás, tehát szerintem ezzel nem lesz baj.
Hogyan tudnám elindítani?
A válaszokat előre is köszi!
(#) elektroncso válasza gernerakos hozzászólására (») Aug 2, 2017 /
 
Általában a zöld. Aztán lehet, hogy nem volt a gyárnak raktáron zöld drótja.
Neked milyen színű van a PS-ON csatlakozópontba bekötve? Azt kéne a földre kötni. ATX alaplapi tápcsatlakozó.
(#) gernerakos válasza elektroncso hozzászólására (») Aug 2, 2017 /
 
Szürke van PS On ként jelölve, azt földelve elindult, köszönöm. Eddig azt hittem, hogy azzal jelzi magát vissza a gépnek, hogy rendben van a táp, de ha jól tudom, az a Pwr Ok.
A hozzászólás módosítva: Aug 2, 2017
(#) Sanyesz5 hozzászólása Aug 2, 2017 /
 
Üdv!

Látott már valaki a képen látotthoz hasonló megoldást?
Egy commodore laptop, sajna nem indul, a külső tápja tilt.
Ilyennel nem találkoztam, az a fekete réteg lényegében lehetetlenné teszi az alkatrészek leolvasását.
Azt sem tudom oldja e valami, aceton van itthon ami nem egy hegyi levegő, de nem érdekli...

tap.jpg
    
(#) elektroncso válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Aug 2, 2017 /
 
Speciális célra gyártott hibrid áramkör. Olyan mint egy IC. Ha rossz, egy az egyben kell cserélni. Nagy eséllyel kerámia hordozóra készült, az ellenállások fémgőzöléssel vannak rá felvéve.
(#) Sanyesz5 válasza elektroncso hozzászólására (») Aug 2, 2017 /
 
Most nem nyugtattál meg, de köszi a választ!
(#) Bakman válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Aug 2, 2017 /
 
Ilyennel veszik elejét a másolásnak, később pedig az ésszerű szervízelésnek. Pontosabban ez is egy megoldás, mert a fekete réteg nélkül is működik, még az sem biztos, hogy műszakilag indokolt a dolog.
(#) Sanyesz5 válasza Bakman hozzászólására (») Aug 2, 2017 /
 
Egyem a szívüket, ennyi év távlatából az esélye nulla hogy cseréljem
(#) Bakman válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Aug 2, 2017 /
 
Nem tudom, pontosan milyen masináról van szó, talán adj neki annyi esélyt, hogy a neten megnézed, hátha valahol fellelhető a modul kapcsolási rajza.
A hozzászólás módosítva: Aug 2, 2017
(#) Gafly válasza Bakman hozzászólására (») Aug 2, 2017 /
 
Valamint nem tűnik egy "agysebészetnek".
Ennél bonyolultabb cuccok visszarajzolását is csak gyakorló feladatnak szokás adni
(#) Sanyesz5 válasza Gafly hozzászólására (») Aug 2, 2017 /
 
Ha le lehet oldani róla a cuccot igen, de olyan mintha rá lenne égetve. És kétoldalas a mutatvány....
(#) Pafi válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Aug 2, 2017 / 1
 
Ha epoxi alapú gyanta akkor diklór-etánnal lágyítható majd lekaparható.

A gőzt ne nagyon szívd be, mert maradandó károsodást is tud okozni! Ha már nem akarsz szaporodni akkor kicsit lazábbra veheted a vele való munkát.


Ja, az alaplaptól is tartsd távol az oldószert, mert kissé duzzasztja!
A hozzászólás módosítva: Aug 2, 2017
(#) Sanyesz5 válasza Pafi hozzászólására (») Aug 2, 2017 /
 
Olyan mintha valami kerámia lenne, ha egyszer rászánom magam előtte kiforrasztom.
(#) Pafi válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Aug 2, 2017 / 1
 
Lehet akár kerámia, üveg, vagy kő porral keverve.
(#) abcdabcd válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Aug 2, 2017 /
 
Miből gondolod, hogy az a része a hibás a gépnek? Vagy az a világosszürke folt a fekete bevonaton égésnyom? Mert akkor mi lenne, ha azt a háromlábú alkatrészt próbálnád meg kideríteni, hogy micsoda és kicserélni? Vagy milyen egyéb tesztet végeztél?
Következő: »»   3034 / 3971
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem