Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » BD-s Erősítő
 
Témaindító: Mikey051104, idő: Márc 11, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   6 / 9
(#) PCB válasza boliver hozzászólására (») Dec 2, 2007 /
 
Szia !

Ez jó volt

Üdv!
(#) Medve válasza boliver hozzászólására (») Dec 2, 2007 /
 
Tessék!
Bővebben: Link
Bővebben: Link
(Boldika Te vagy az? )
(#) boliver hozzászólása Dec 2, 2007 /
 
A második jó köszi szépen!
(#) szamóca válasza boliver hozzászólására (») Dec 2, 2007 /
 
Idézet:
„Nekem egy BD250-em van”
Ebből csak mono erősítés lesz. Szigetelőszallaggal rákötöd egy 7,5kg kézisulyzóra és naponta 15-20szor felemeled.
Pszeudóban is megy ha másik kézzel is csinálod.
Nagyon jó erősítő
(#) Boldika válasza Medve hozzászólására (») Dec 2, 2007 /
 
Nem. Én még mindig Boldika vagyok.
(#) Dióda hozzászólása Ápr 6, 2008 /
 
Na előkotortam a műhelyem ritkán látogatott zugát és találtam 4darab erősítőpanelt full készen.Trafót is találtam ami jó lessz hozzájuk.
Első trafón ami 150W azon egyenrángatva +/- 34V van.
A második ami legalább 600W-os pedig egyenrángatva +/- 29V-os.
Az erősítők pedig eme Bővebben: Link kapcsolás full megépítve.

Itt lenne egy nagy kérdésem a szakértő tervező kollégákhoz (remélem tudják kikre utalok ezzel) hogy ha lehet nézzék már át a kapcsit mert tudom hogy rettenetesen gagyi. Ha lehet ezeken a feszültségeken kell maradni és amit csak lehet mind minőségben mind tudásban ebből a kapcsiból kiszedni.A végtranyók BD245C/246C ezen kívül amit én változtattam rajta az a visszacsatolásban a kondi 47mikro a bemeneten pedig 4,7mikro .

Várom a szakértőket mit lehet még átalakítani rajta hogy használható legyen .

Az ócsárolás és az "építs másfajtát" nerm érdekel ne is írja le aki ezt gondolja. Készen vannak már a panelek egy jópár éve és itt relaxálnak a sarokban természetesen föl kellene használni mindenképp.
(#) Peti_85 válasza Dióda hozzászólására (») Ápr 6, 2008 /
 
Szia!

Ezen a kapcsin nem nagyon kell semmit variálni. Én épp tegnap elesztettem újra. Mert eddig ST volt, de azt kicsit szédszedtem és meg akartam hallgatni ennek is a hangját, hogy össze hasonlítsam! Hát - lehet hogy nem csúcstervezés - de szerintem sokkal teltebb, élethűbb a hangja, mint az ST-nek. A nyugalmi áramot 20 mA-re állítottam be, az offsetet pedig sikerült 0,0-ra beállítani, szóval remek kis darab, pöccröff indul is!
Majd építek még egyet és mehet hidalva
(#) lamalas válasza Dióda hozzászólására (») Ápr 6, 2008 /
 
Ha nem akarsz mas erositot epiteni akkor eloszor is semmikepp ne adj neki +-50V-os tapfeszt. De ahogy latom ez nem is fog menni, mert max. +-34V-os tapfeszed van. Ez mar jobb A visszacsatolo agba felesleges volt 47µF-ra kicserelni a kondit, maradhatott volna 4,7uF, ugyanigy a bemeneti csatolo is maradhatott volna 1uF. Ezeket a kondikat elkoknak tunteti fel a szerzo amit en kicserelnek inkabb valami jo minosegu folia (stb.) kondira, a lenyeg, hogy ne elko legyen! Amit en mindenkepp megvaltoztatnek az a nyugalmi aramot beallito kör kapcsolasa. Hasonlitsd ossze az ST151-el es meglatod a kulonbseget. Ugy kellene atalakitani ahogy az ST151-en latod. Ez nem bonyolult, siman meg lehet csinalni akkor is ha a NYAK nem ugy lett kialakitva ... csak egy kis kreativitas szuksegelteteik hozza. Esetleg a felvezetok tipusaval lehetne meg jatszadozni ha van kedved es tobbfele tranyod is. Sok szerencset!
(#) Dióda válasza lamalas hozzászólására (») Ápr 6, 2008 /
 
Most az eredeti fölállásban merre tekerve a trimmert növekszik az áram?
Mert most én akárhová tekerem nem tudom beállítani a nyugalmiáramot pedig minden jó mert szól is és a kimenet is beállt rendesen.
Lehet hogy kevés neki a +/-34V és azért nem lehet beállítani a nyugalmiáramot?
Az emitterellenálaton egy milivoltnyi esést sem mérek pedig kellene.
(#) Peti_85 válasza Dióda hozzászólására (») Ápr 6, 2008 /
 
Szia!

Én a nyugalmi áramot úgy mA-mérővel mértem az egyik majd a másik tápágban is. 25-28 mA-nél nem tudtam beállítani többet, de végülis nem torzít, szóval elég (most 22 mA -en van)
Itt egy kép : Ezen balratekerve nőtt az áram, tehát ha jól nézegetem, akkor az 560 ohm os ellenállat felé. (csak nincs előttem se a kapcsi, se a nyákterve..)
(#) atti212 válasza Dióda hozzászólására (») Ápr 6, 2008 /
 
Hello! Biztos hogy jól működik 34 V feszről is, mert nekem 30 V ról is nagyon szépen muzsikált. Én mindig fülre állítottam be a munkapontokat (azaz a nyugalmi áramot) ahol már a magasak is szépen és tisztán szóltak addig tekertem, észre lehet venni könnyen!

sok sikert
(#) Dióda válasza Dióda hozzászólására (») Ápr 7, 2008 /
 
Úgy látszik minden erősítőfan eltünt .
(#) atti212 válasza Dióda hozzászólására (») Ápr 7, 2008 /
 
Hello! Ha szól a végfok és nem is torzul akkor mindeképp kell esnie feszültségnek az emitterellenállásokon, mert a tranzisztoraid munkapontja megvan. Nem lehet hogy rosszul mértél? Vagy esetleg nem jó helyre dugtál mérőzsinórt a műszerben vagy ilyesmi? Bocsi hogy ilyet feltételezek, csak mindenképp lennie kell ott fesznek ha szól és működik a végfokod!
(#) Dióda válasza atti212 hozzászólására (») Ápr 7, 2008 /
 
Van fesz csak ami esik rajta az 0.6mV az pedig szerintem kevés.
(#) atti212 válasza Dióda hozzászólására (») Ápr 7, 2008 /
 
És nem torzul?
A magasak is szépen, tisztán szólnak? Nem lehet hogy a bordára szerelendő tranyó melletti ellenállások értékei nem megfelelők? Én 4 db ot is gyártottam ebből a végfokból és egyiken sem volt ilyen gond. Mérd meg mekkora fesz van a 139 es (munkapont beállitó) tranyó C és E je között. Sztem kb 1,2 - 1,4 V körül kellene lennie.
Valamint a 243-244 közötti 2w os ellenállás 56 ohm os?
(#) Dióda válasza atti212 hozzászólására (») Ápr 7, 2008 /
 
Jelentem 2,35V.
(#) csikosgabi hozzászólása Ápr 21, 2008 /
 
Sziasztok.Van egy Beag APT 100-ból származó 2*42 Volt AC toroid trafóm.Szeretnék építeni egy 100-150Wattos végfokot két monitor láda meghajtására hangosításon,a ládák 2 utasok és 8 Ω-osok.Nem szeretnék nagyobb trafót venni tehát azt akarom megépíteni amit ebből ki lehget hozni.Ebben kérném a segtíségeteket,ötleteiteket.
Köszi előre is!
Csikós Gábor
(#) szabi83 válasza csikosgabi hozzászólására (») Ápr 21, 2008 /
 
EZ kell neked, szerintem

Üdv
(#) csikosgabi válasza szabi83 hozzászólására (») Ápr 21, 2008 /
 
tehát st 151 beag apt 100 toroidjával ??
(#) szabi83 válasza csikosgabi hozzászólására (») Ápr 21, 2008 /
 
Igen, csak más tranyók* kellenek bele

* ott a linken
(#) csikosgabi válasza szabi83 hozzászólására (») Ápr 21, 2008 /
 
Ez nagyszerű!!!
Köszi szépen!
(#) sixtek hozzászólása Ápr 21, 2008 /
 
Igen, megerősítem amit Dzsoni írt, valóban én javasoltam neki a módosítást mert működik a dolog.
(#) csikosgabi válasza sixtek hozzászólására (») Ápr 22, 2008 /
 
Ahogy van a toroidom rárakok egyí egyenirányítót és milyen kondit tegyek rá hogy jó legyen az átalakított verzióhoz???
(#) atti212 hozzászólása Nov 18, 2008 /
 
Sziasztok! Még mindig nyomatjátok ezt az ST-t ???
Hallgassátok már meg a hangját!
(#) Andreas89 hozzászólása Dec 14, 2008 /
 
hellósztok!
van itt egy erősítő, egy oldalon 2db bd242d és 2db bd249c dolgozik, nagyon jól szól! de sajnos nem az enyém viszont szétbombázni nem akarom, nincs valakinek erről kapcsolási rajza?? meg hogy mit tudhat az erőlködő... annyit még tudok róla hogy +-46vot tud a táp kis teljesítményen.
(#) lapose válasza Andreas89 hozzászólására (») Dec 14, 2008 /
 
Szia!

Hol??!!

Itt a HE-n, nálad? Legalább egy linket dobhatnál, vagy egy-két képet!

Egyébként valószínűleg QUAD405!
(#) Andreas89 válasza lapose hozzászólására (») Dec 14, 2008 /
 
bocsi rosszul fogalmaztam, itt van nálam, csak nem az enyém, és belebujtam kicsit akkor láttam hogy ezek a tranyok vannak benn...
(#) Moderátor hozzászólása Andreas89 hozzászólására (») Dec 14, 2008
 
Öregem! Hát áruld már el végre hogy melyik kapcsolásról van szó!
Ez tipikusan a, kérek egy jegyet. Hová? Ide a markomba! De hova utazik, Hát haza!
(#) Andreas89 válasza (») Dec 14, 2008 /
 
szamóca! ezt szeretném én is megtudni!! irtam hogy itt van nálam egy erősitő, ezek a tranyók vannak benn, és tudja-e valaki hogy mien erősitő ez egyeltalán és hogy mit tud teljesítményre!! nincs róla kapcsolásom...
(#) lapose válasza Andreas89 hozzászólására (») Dec 14, 2008 /
 
Szia!

Egymillió fajta ilyen erősítő lehet!
Fénykép, fénykép, fénykép!!!
Következő: »»   6 / 9
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem