Fórum témák
» Több friss téma |
Pár rajzot is felraktam van 3 utas is ha kell.
Mérj meg egy tekercset te is légy szíves aminek ismered az induktivitását ha van mérő kapcsolásod.
HV211A sal hangváltóm van, az abban lévő magas tekercse 0,25mH / 0,7 R.
Feltéve ha jól mér a müszerem. A képen a jobb oldali tekercs az. A hozzászólás módosítva: Márc 16, 2018
Ezzel a teszt kapcsolással nem tudnál esetleg rámérni?
Ja az a kapcsolás nekem nincs megépítve amit belinkeltél feljebb.
ok köszi. Akkor szerinted reális magas tekercsre az 1,7 mH?
Hidd el nekem magas vágáshoz nem kell jobb annál a kondenzátornál amit felraktam, nekem 2 db van sorba kötve. Hidd el egy váltóval se szólt szebben.
Amit én mértem ahhoz képest sok, mármint ha a hangváltó tekercsére gondolsz.
Én még nem épitettem hangváltót, de erre szerintem van egy topik is.
Köszi nekem a kütyü a fontos nem a váltó. Trafót mérnék...
Milyen trafót ? Azoknak elég nagy az induktivitása, ott már az 1,7 mH elképzelhető, sőt sokkal több is lehet.
A "kütyü" gondolom a beépített alkatrészek pontosságától függ.Szerintem csak saccolónak jó.
Szerintem ha a kapcsolóüzemű tápokkal jobban meg akarsz ismerkedni, akkor előbb-utóbb úgy is szükséged lesz egy normálisabb L-C mérőre. Javaslom, hogy gondolkozz el egy LCM3 építésén. Sokan építettek már ilyet (én is), és ebben a témában biztosan kaphatsz segítséget hozzá.
A légmagos tekercs kísérletezni, kipróbálni dolgokat jó, de rezonáns tápba fixen semmiképpen sem érdemes beépíteni. Légréses, ferrit vasmagos tekercsre lesz szükséged, amit legcélszerűbb ha magad készíted el, de persze ezt meg is kellene tudni mérni... és vissza is értünk az elejére... Tehát tudunk tippeket adni, hogyan készíthetsz ilyen tekercseket, de megmérni nem tudjuk helyetted (hacsak nem lakik a közeledben valamelyik kolléga innen aki segíthet, az adatlapodon csak annyi látszik, hogy Magyarországon vagy). Ami méréseket eddig végeztél, azok nem igazán vitték előre a dolgokat.
Köszi! Sajnos nem értek a mikrokontrollerekhez. A költői kérdés itt az, hogy a cikk írója ajánlja a kapcsolást. Neki vajon működött élesben használható módon? Vagy hogy is van ez?
A kérdésed alapján szinte biztos, hogy nem olvastad el a cikket. Ha ennyire sem vagy hajlandó, akkor mi mért strapáljuk magunkat, hogy segítsünk? Mi lenne ha mi is így állnánk hozzá a dologhoz?
Ha kicsit is pontosabb "etalont" akarsz készíteni, fogjál egy AL= 250...400-as fazékvasat például, kiszámítod, hány menettel legyen a neked megfelelő L érték és az annyi is lesz.
Sajnos műszerezettség nélkül nem nagyon lehet ilyen kis induktivitásokat mérni. Nem biztatlak mérőhíd építésére, mert sok referencia tekercset kellene tekerni hozzá. A réz meg arany árban van. De egy valamilyen szinusz generátort érdemes lenne. Bár még androidra is van ilyesmi app, csak most nem elég a 10 kHz. Legalább egy, de inkább két dekáddal kellene feljebb menni. Viszont frekimérő az kellene. Vagy egy szkóp, de azt a piros paneles játékot nem lehet annak nevezni. Azt vallják az öregek, hogy legjobban mérőhíddal lehet meghatározni egy kondenzátor, vagy induktivitás paramétereit, de ha nincs, akkor nem érdemes építeni egyetlen szórótrafó készítése miatt.
Eddig nem is láttam ezt a verziót, nagyon jó! A proci programja ugyanaz, mint eredetileg, vagy másik program kell ebbe?
Szia.
Biztos hogy én csináltam valamit rosszul, de most már tudom mekkorát tud szólni két irf 840. Elméletileg (deszka modellen csináltam)mindent jól forrasztottam és a lehető legg rövidebbre forrasztottam az ic kőrül.két dologban tértem el, az egyik az egyenirányító volt.( 6A-es volt itthon.) a másik az irf840. Mire nem figyeltem oda szerinted? (soros induktivitást- 214 uH- a trafó után kötöttem)
Sok ok lehet:
Első kettő: - Írtam, hogy az R4 ellenállás értéke miatt nem használhatsz 40-45nC-nál (Total Gate Charge) nagyobb értékű FET-et. 63nC használtál!! Bizonytalan táp ellátás, bizonytalan vezérlést okoz, indok a "hangkeltésre" - Az IRF 840 hol vetted? Ebay, után gyártott termék indok a "hangkeltésre" A hozzászólás módosítva: Márc 19, 2018
Magyarországi bolt de könnyen lehet hogy kínai (nem volt 730)
Keresek irf730at és működni fog? Egyre jobban érdekelne egy olyan kapcsolás ahol mindenféle átalakítás nélkül pc tápbol lehet építeni egy tápot. Létezik ilyen ? A hozzászólás módosítva: Márc 19, 2018
Így kötötted be az induktivitást?
Az induktivitásnak mekkora volt a szaturációs árama? Lefényképezed és felrakod?
Ha egy soros 40W-s izzószálas izzóval indítod elsőre akkor a pukk nagy valószínűséggel elkerülhető lett volna.
Nem.
A tekercset a trafó után tettem. ( T1 és 13 -as felirat kőzt) Képet 5-10 perc és teszek fel (egy pctáp fojtó tekercséből van)
De profi vagyok robbantásban.....
Köszönöm. Így utólag már olvastam, de akkor véletlen se jutott eszembe.
A 63nC vezérléséhez 5-6mA szükséges +az IC 2mA tehát R4~30kohm.
PC transzformátort akartál írni? Amit feltettem pepe féle, az annyi módosítással, hogy az IC tápellátása érdekében rátekert 3 menetet. Mivel ez keménykapcsolású eredeti IRF740 kell bele. Pepe egyszer lemérte és 90A áramtüskét mért, ezt el kell viselnie a FET-nek. (ezért is jó a rezonáns mert ezeket az áramtüskéket nagyon erősen bekorlátozza).
Az ugyan úgysorba van vele tehát jó helyre került
Igen. Igy tettem bele . Az eredeti tekercset nem találtam meg hirtelen, de itt a társa. Igaz erről nincs letekerve vezeték. Mellette egy 5 ft van viszonyítási alapnak.
A hozzászólás módosítva: Márc 19, 2018
Az oszcillátor 84kHz megy (R1, C1)
A rezonáns kör 71kHz (lrez=220uH, C5=22nF) Ez nem túl optimális. |
Bejelentkezés
Hirdetés |