Fórum témák
» Több friss téma |
Idézet: „"emeletes" keresztdipólnak mi előnye van a hagyományoshoz képest?” Ugyan annyi mint egy sima dipolnak a 2 elemes yagihoz képest .
Ezeket mar szimulalni kellene.
A legjobb NOAA vetelre a QFH. Ehhez van neten szamologep, amely a cso vastagsaga stb alapjan pontos mereteket ad. En fekcsobol keszitettem volt Bővebben: Link. Konnyen lehet dolgozni vele. Bar allitolag a vastagabb cso jobb, az 1, 1.5 cm-es. Nagyon bevallt. Nekem dipollal nem ment valami jol. Bar a radiot sem ugy csinalnam mar mint akkor A TBA120 FM demodulatort 440 kHz KF frekin hasznaltam, es szerintem nem volt egesz pontosan belove. Bővebben: Link A hozzászólás módosítva: Márc 31, 2018
Szóval ez olyan mintha két YAGI-t állítanánk függőlegesen egymásra merőlegesen. Vagy legalábbis körül belül.
Láttam már régebben az antennádat, szerintem majd kipróbálom. Nekem 8mm-es alu drótom van itthon ilyen feladatra. Egyrészt könnyű formára hajtani, másrészt nem oxidálódik a felülete (jó, jó tudom Al oxid azonnal keletkezik rajta, de az sok vizet nem zavar ha jól tudom).
Szia!
A direktoros-feflektoros keresztdipól már egy irányérzékeny Yagi-nak felel meg, ezért csak akkor érdemes megépíteni, ha követést tervezel. Másként nincs ok előnye, legfeljebb, ha valamilyen holtteret akarsz kompenzálni.
Nagyobb a nyeresége. Ha szeretsz építeni, kárt okozni nem fog...
Háát, a csoda tudja. A direktorral irányítottabb lesz a karakterisztikája, ami ebben az esetben nem túl praktikus. Ahogy kadarist írta, az a pár dB nyereség nem biztos, hogy megéri cserébe a műhold követéssel.
Erre a feladatra az egyszerű dipólnak nagyon megfelelő karakterisztikája van.
Keresd meg az online programot a neten hozza es keszitsd el. Lehet hogy korabban belinkeltem, de nem biztos. Az antenna sokkal jobb volt a cross dipolhoz kepest. Az eloerosito is az antenna kozvetlen kozeleben volt. Az egyetemen neha kemenyen bezavart valami a vetelbe. Szerintem a BF996 nem jo ide, nagyobb IP3-al rendelkezo tranyoval kellene megcsinalni egy eloerositot, rendesen.
Ha már előerősítő.... 433 MHZ- illetve 1.2ghz re mennyire "műszerigényes" egy előerősítőt megcsinálni?
Vagy jobban járok ha veszem?
Szélessávú erősítő kevésbé műszerigényes, főleg ha csak egy fokozatú, viszont igencsak zavarérzékeny.
Általában jobb egy jó antenna, mint bármilyen előerősítő.
Az biztos... és az antenna nemnis olyan rossz, Ami inkább a gond az az hogy utánna jön egy nagyon hosszú antenna kábel!
Aminek viszont nagy a csillapítása, ezért gondoltam egy kicsit megnyomni, mert a kábel végére majdnem elvész a jel!
Mekkora is az a "nagy" csillapítás? 30 m RG58 koaxnak (5 mm átmérő) 4,9 dB csillapítása van 100 MHz -en, 1 GHz -en 20 dB. De létezik kiscsillapítású, ugyanilyen vastag RG142, ami 30 m -en csak 13 dB csillapítású 1 GHz -en.
De használhatsz vastag koaxot is, LMR400, 30 m -nek 5,1 dB csollapítása van 1,5 GHz -en. A hozzászólás módosítva: Ápr 10, 2018
Egy antennának aránylag könnyen lehet 5-6 dB nyereséget adni 100 MHz -en, de 433 MHz, vagy pláne 1,5 GHz -en nem ritka a 10 - 18 dB nyereségű antenna. Az antennának nincs saját zaja, se intermodulációs torzítása, míg egy erősítőnek van, nem is kevés, és igen nehéz alacsony szintre szorítani. Nem csak műszerek, hanem tudás is kell hozzá, azt nem igazán lehet gond nélkül "utánépíteni".
Ha semmilyen merestechnikad nincs hozza, akkor meg utanepitessel is kar az idot tolteni, szerintem.
Noss alakul a műholdkövetőm...
Bocsánat a videó rossz minőségéért.... de nem képernyőfelvétellel készült hanem sima "kamerás mobillal" Meg aztán lassan fél 11! Amugy azt le lehet szürni Orbitron a követő program, egy módosított MyDDE Client adja ki az adatokat soros portra és a PIC fogadja és értelmezi! Tovább még nem irtam meg, mert amíg nem tudom a mechanika kialakítását, addig felesleges is... Most a léptetőmotorokra várok A hozzászólás módosítva: Ápr 18, 2018
Kovetes HRPTnek ?
Hát sokkal szebb ha a kép eleje meg a vége nem csíkos... meg így nagyobb is a kép, tovább jön az adat!
De a követés révén bárimt tovább hallassz! Ahogy irtam most egy jo antenna meg egy mechanika kell hozzá! Mivel követés.... ezért 20-30 fokos irányszögű antenna jó lenne, És szerintem a mechanikát fogom hozzá tervezni.
Nem a kerdesre valaszoltal, de kitalaltam a valaszbol, nem HRPT. Azert kosz
Lehet hogy akkor nemntudom jól De a HRPT az nem a nagy felbontású képatvitel rövidítése? 1.6 giga környékén sugározzák?
Hát ha sikerül kíváncsi lennék arra is... elég sok tutorialt láttam hozzá, de először maradok sima 140. 430. on azt is meg kell ugorni megint A hozzászólás módosítva: Ápr 23, 2018
Idézet: Ez meg mi ? „de először maradok sima 140. 430. on azt is meg kell ugorni megint”
Idézet: De, de az. Azt hittem emiatt csinalod a kovetest ! Majd egyszer talan megcsinalom en is. Nezegettem YAESU Az/El forgatokat, de allitolag nem tartanak sokaig, ezert valami jo minosegu ipari attetelt hasznalnek, kettot egymasra epitve „Lehet hogy akkor nemntudom jól De a HRPT az nem a nagy felbontású képatvitel rövidítése? 1.6 giga környékén sugározzák?”
Készítettem tovább a Luca székét. Olyan lassan haladok, hogy csak na.
De a mai napon felkerült végre a keresztdipól az oszlopra. Kb. 1 méterrel emelkedik a fém oszlop fölé, egy szép szál fenyőléccel toldottam ki. Nem tudom, hogy az erős szél nem-e fogja eltörni, remélem nem. Azt már meg sem merem ígérni, hogy ma este kipróbálom a vevővel, mert úgysem tudom betartani.
Jól mutat, szép az ég.
Mit tervezel a másik végére?
Igen, szép idő van ma. Egy kicsit fúj a szél, de csak annyira, hogy ne legyen fülledt meleg.
Nekem kicsit beárnyékolja az eget az, hogy délelőtt fogorvosnál voltam és szaggat az ínyem ahova az érzéstelenítőt adta.
Melyik másik végére? A balra induló szalagra gondolsz? Mert azon egy 10 méter hosszú EWE megfigyelő antenna van.
Ez még csak az "ideiglenes" oszlop (immár kb. 3 éve ), de már lassan készülget mellette a "végleges" torony.
Az égre vonatkozóan nem szorosan az időjárásra, inkább a műholdjárásra gondoltam. Nagyon fontos az antennának a környezete fölé való elhelyezése, hogy "jól lássa" az égboltot.
Kb. 8 méter magasan van egy szinten a kéményünkkel. így aránylag jól "kilát". Szemre a legrosszabb irányból is kb. 20-30o-os elevációnál már látnia kéne a műholdat. De majd a gyakorlat megmutatja.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |