Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Végfokozat TDA2030-40-50-el
 
Témaindító: sasorr, idő: Jan 16, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   72 / 274
(#) szabi83 válasza pb hozzászólására (») Márc 10, 2008 /
 
:no: , arra az st151 jó lehet.

Üdv
(#) pb válasza szabi83 hozzászólására (») Márc 10, 2008 /
 
igen tudom de én a tda2030-al szertnék egy kicsit foglalkozni unalomból amíg nem lessz kész a vf2-nek a nyákjai
mert próbáltam hogy tettem be a kimenetre egy bd250-nek a collektorát a a kimenetre az emittert a bázisát pedig egy 470ohmos ellenállással a gnd-re de csak a nyugalmi áram lett nagyobb semmi nem változott
(#) Renátó004 hozzászólása Márc 22, 2008 /
 
Sziasztok csináltam egy tda2030-as végerősitőtt de az a baj hogy torzit és nem tudom mijért.12v-os pc táprol táplálom.

(#) Steven19 válasza Renátó004 hozzászólására (») Márc 22, 2008 /
 
Helló! Mekkora hangerőnél torzit??Hol áll a poti csuszkája vagy mutatója??
(#) Renátó004 hozzászólása Márc 22, 2008 /
 
nincs rajta poti pc röl megy a jel.
(#) Renátó004 hozzászólása Márc 22, 2008 /
 
volna egy kérdésem az lehet hogy az egyik kondi kisebb a keleténé mert van egy nem polarizált és az kisebb mint ami a bekötésirajzomon van.
itvan bejelölöm a helyét Kép: Hivatkozás Kép: Hivatkozás

5[1].gif
    
(#) Renátó004 hozzászólása Márc 22, 2008 /
 
100nF hejet 10µF-os.
(#) punkkazy válasza Renátó004 hozzászólására (») Márc 23, 2008 /
 
Nem értem teljesen, de szerintem nem lessz belőle probléma, csak nem fogja a 100nF-os kondi a magasfrekvenciás zavarójeleket leszűrni->cseréljed le 100nF-osra a 10uf-osat
(#) lamalas válasza Renátó004 hozzászólására (») Márc 23, 2008 /
 
Az a 100nF tokeletes oda. Legyen keramia kondi.
(#) uli válasza uli hozzászólására (») Ápr 12, 2008 /
 
előző problémámat már megoldottam, most azt a kérdést tenném fel, egy tda 2030nak mekkora hűtőfelület szükséges?????
Kössze lőre is (remélem válasz is jön)
Uli
(#) punkkazy válasza uli hozzászólására (») Ápr 12, 2008 /
 
én használt procihűtőket szoktam használni. a legújabb tda-m egy p1-es designes hűtőt kapott. eddig soha nem számoltam ki a hűtőfelületet, mindíg saccoltam majd megszoroztam kettővel. tehát inkább nagyobbat mint kissebbet!!
(#) uli hozzászólása Ápr 12, 2008 /
 
Ez jó hír, p1es hűtőm tán pont van is izzhon Kössssz a gyors választ
(#) punkkazy válasza uli hozzászólására (») Ápr 12, 2008 /
 
tudsz róla képet küldeni, hogy saccoljak ( jó lenne mellé egy gyufa v. valami mérték), vagy méretei
(#) uli válasza punkkazy hozzászólására (») Ápr 15, 2008 /
 
Szia!
Képet hamarosan készítek hozzá és felrakom!!
De közben megint elakadtam kicsit.
Szeretnék csinálni egy olcsó hangszínszabályzót hozzá. Tudom van fent az oldalon egy, de az ic maga 6-800 Ft, aztán a 4 poti rá még egy ezres, ez nekem kicsit sok (persze ha nyáron sikerül összeszedni valami frankó melót... )
Lényeg az, milyet csináljak????
Azt nem árultam el, hogy két tda2030as végfok fog dolgozni benne (ha nem 3 a SUBládának, de azt majd később). szóval a kettőhöz kéne nekem egy stereo hangszínszabályzó szerű.
Nem kell nagyon bonyolultra gondolni, 2-3 csatornás bőőőven elég. csak annyi kéne, hogy be tudjam hangolni a hangszóróimhoz. meg ami hozzá "jár" egy balansz állító potit is belegyömöszölnék
Amit megvalósítani a kép szerint gondoltam.
Jó lesz vagy nem lesz jó?
HAngszínre visszatérvve bss.en van fent műveleti erősítős, csak ott meg a - tápfesszel vannak gondjaim.
Nem létezik idfe is valami kapcs, mint 555-tel a -5V ra????
Mertr akkor nem lenne több gondom
Na lényeg a lényeg, próbáltam érthető lenni sztem nemm sikerült de nem lényeg.
Valami egyszerű , OLCSÓ, hangszínszabályzót tud nekem valaki mutatni???
Nem kell 55 csatornás elég 2-3 is.
Kössz elre is . puli

balansz.jpg
    
(#) petemazi hozzászólása Ápr 16, 2008 /
 
Hali!
itt
találtam egy TDA2030 kapcsolást, megvettem hozzá minden kutyafülét, már csak a diódák kellenének, azt majd később. De nincs valakinek hozzá egy nyákterve? Ezzel szenvedek már egy órája és addig jutottam hogy nyáktervezőben letettem az ic-t és pár kondit.. Ha lenne nagyon megköszönném.
(#) takigab válasza petemazi hozzászólására (») Ápr 16, 2008 /
 
Tessék. Az adatlapján van több is. De ha gondolod nagyon szívesen megrajzolom neked.

TDA2030A.pdf
    
(#) petemazi válasza takigab hozzászólására (») Ápr 16, 2008 /
 
Megköszönném.
Adatlapot én is néztem de teljesen más-szerintem-.
(#) pista91 válasza petemazi hozzászólására (») Ápr 16, 2008 / 1
 
Üdv!
3. hozzászólás felülről.
nyák
(#) Gyimate hozzászólása Ápr 18, 2008 /
 
Van nekem egy TDA2030-as végfokom, ha én kicserélném benne az IC-t egy TDA2050-re (ugyan az a lábkiosztás) akkor elméletileg működhetne Így az erősÍtő?
(#) _ampervadasz_ válasza Gyimate hozzászólására (») Ápr 18, 2008 /
 
ŐŐőőőŐŐő.... NEM!
Üdv! Az a helyzet, hogy a lábkosztás az ugyan az, de pár dolgot is meg kell változtatnod!
Csináltam skiccet, remélem érthető!!!!
(#) Gyimate válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Ápr 19, 2008 /
 
Kösz szépen a segÍtséget! A közeljövőben át is épÍtem az erősÍtőm.
(#) Dióda válasza Gyimate hozzászólására (») Ápr 19, 2008 /
 
Simán kicserélheted és működni is fog de ha az adatlapban lévő értékeket átcseréled a gyári ajánlásra akkor lessz az eredeti a működése.
Mind a két ic megy kettős illetve szólótápról is csak meg kell jobban nézni az adatlapját.
(#) _ampervadasz_ válasza Dióda hozzászólására (») Ápr 19, 2008 /
 
Gyakorlatilag az egyik 2030asra ,vetettem rá a 2050est! Ebben alkatrészek minden megtalálható!
(#) Steven19 válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Ápr 19, 2008 /
 
Helló! Szerinted ez működőképes rajz??
Mert szerintem nem. Ez szimpla tápfeszültségre készült vagy szimmetrikus tápfeszre?? Ez a dolog engem is érdekel.
Kösy.
(#) Gyimate válasza Steven19 hozzászólására (») Ápr 19, 2008 /
 
Szerintem működne. Ahogy elnézem a rajzot ez szimpla tápra készült, de át lehet alakÍtani szimmetrikusra is (ha jól tudom).
(#) Saggitarius válasza Gyimate hozzászólására (») Ápr 19, 2008 /
 
Ha kell a szimmetrikus tapra, akkor meglathatod.ITT
(#) _ampervadasz_ válasza Steven19 hozzászólására (») Ápr 19, 2008 /
 
Meg azt el is elfelejtettem írní hogy nagyon fontos az hogy szimmetrikus tápot kell kapnia!
Ezen a rajzon látszik is, a kondiknál, hogy az pirossal ki van rajzolva, és a negatív ágából ki van "X"-elve a test! Csak a kivezetését a negítívnak elfeljtettem berajzolni!!!
Amúgy az áramkőr működőképes, a 2030-as rajzát, átterveztem, hogy legyen képes fogadni a 2050 -est!
Azért, nem a 2050-es rajzát raktam be, mert aki kérdezte, az csak cserélni akarta a végfokot, egy nagyobbra, és nem megépíteni!
Így könnyebb, mert lehet látni, jelenleg, azt hogy melyik ellenállást kell cserélni, vagy hozzá tenni/elvenni belőlle, hogy könnyedén lehessen átalakítani a 2050-es hez a 2030-asból.

(#) uli hozzászólása Ápr 30, 2008 /
 
Csá!
MEgépítettem végre valahára a tda2030-as erősítőmet.
Ez alapján dolgoztam. De van egy problémám. Mivel több helyen is megnéztem miket írnak. Mondtak olyat, hogy a bemenetnél lévő 1µF-os elkót cseréljem 4,7-esre mert szebben fog szólni. Kicseréltem, de bekapcsolásnál csak recsegett, ropogott.
Visszacseréltem 1µF-osra. Beindítottam, szépen szólt úgy egy percig, IC nem melegedett, és egyszer csak abbamaradt a zene. Gondoltam először a rádió a hibás, mert a Slágerrádió nálunk mostanában csinál ilyet, hogy egyszer csak volt hang-nincs hang
De kihúztam a jack-et, és a rádió szólt. Visszadugtam, szólt egy kicsit, megint nem, aztán újra szólt....
Mi lehet a baja???
Olvastam olyat is, hogy a hang és a táp GND-jét ne kössük össze. Kipróbáltam, de úgy nem szólt .
Várom meglátásaitokat: Uli
(#) _ampervadasz_ válasza uli hozzászólására (») Ápr 30, 2008 /
 
Hány voltról hajtottad meg?
Ja néztem a kapcsolási rajzot!
Ez tökéletes, egy valamit kivéve, a DIÓDÁKAT, cseréld 1N4001 esre 1N2002 -esről, ja meg vegél egy másik végfokot, mert elküldted!
(#) _ampervadasz_ válasza uli hozzászólására (») Ápr 30, 2008 /
 
Ja és fogjad össze a 3/2 -es jack GND-jét az erősítő GND -vel!
Egy tuti tipp, ha a 2030 as égfokot megkeresed a googlen akkor a datashetjében, van egy gyári ajánlás a felhasználásra, vagyis még kapcsolási rajz is van hozzá, ha azt építed meg valószínű ezzel az élménnyel nem találkoztál vlna így! (a diódák típus nem egyeztek a gyáriéval!)
Következő: »»   72 / 274
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem