Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   228 / 1682
(#) kocsgab002 válasza Attila86 hozzászólására (») Máj 6, 2008 /
 
Akkor most már tudom, hogy honnan jutott eszembe...
az előlapi matricát pedig nem rólad koppintottam, egymástól függetlenül jutottunk ugyan arra az megoldásra. Szerintem ha az ember logikusan, műszaki aggyal gondolkodik az adott problámáról, valami hasonló eredményre fog jutni. Egyébként az a nagyon régi tápegységed nagyon sokat segített a tervezésben, sok ötletet adott.
üdv
(#) szamóca válasza kocsgab002 hozzászólására (») Máj 6, 2008 /
 
Az enyém ilyen lett.

1es.jpg
    
(#) kocsgab002 válasza szamóca hozzászólására (») Máj 6, 2008 /
 
Tetszik a dizájn, jók azok a retró Deprez műszerek
Én is gondolkodtam hangfalcsatiban, de nem volt hely már.A 186 a kijelzőn az micsoda?
(#) szamóca válasza kocsgab002 hozzászólására (») Máj 6, 2008 /
 
18,6V lenne, de tizedes pont nincs bekötve
(#) Petroimro válasza szamóca hozzászólására (») Máj 6, 2008 /
 
Szép.
Csak azt nem értem, hogy miért nem magyarul van feliratozva
De ízlések és pofonok...
(#) razor hozzászólása Máj 6, 2008 /
 
Lefényképeztem a tápegyégemet, elég egyszerű, de működik, max 20V és 1A tud, rendelkezik védelemmel is. Bent kicsit rendezetlenül vannak a vezetékek....
(#) szamóca válasza Petroimro hozzászólására (») Máj 6, 2008 /
 
Mert amikor készítettem, még menőnek hatott . De mostanra már csak az érdekel hogy jól működjön.
(#) Petroimro válasza szamóca hozzászólására (») Máj 6, 2008 /
 
Csak az szórt nagyon szemet, hogy "Power Supply HUNGARY"
De akkor értem, miért angol
(#) Attila86 válasza razor hozzászólására (») Máj 6, 2008 /
 
Anno én ugyan abba dobozba építettem a tápomat, mint te!
(#) szamóca válasza razor hozzászólására (») Máj 6, 2008 /
 
Tuti a penelspórolás a trafó alatt.
(#) mex válasza kocsgab002 hozzászólására (») Máj 7, 2008 /
 
Idézet:
„az előlapi matricát pedig nem rólad koppintottam, egymástól függetlenül jutottunk ugyan arra az megoldásra.”

Akkor már hárman vagyunk...
Kis városunkban kettő reklámcég is foglalkozik előlaptervek,és mindenféle feliratok készitésével,de műanyagfóliára sajnos nagyon borsos árakkal dolgoznak. Ezért én is öntapadós papirra nyomtatom,majd matt fóliával laminálva benti használatra szerintem megfelel. Amúgy ez is egy változata az Urbán féle tápnak-igazi lucaszéke,mert már lassan egy éve készitem a barátomnak...
A felhasznált anyagok 90 százaléka bontásból származik,ez szempont volt.

Az angol nyelvű feliratokról csak annyit : az elektronikában ez az elfogadott nyelvezet.
(#) Frankye válasza mex hozzászólására (») Máj 7, 2008 /
 
Idézet:
„Az angol nyelvű feliratokról csak annyit : az elektronikában ez az elfogadott nyelvezet.”

Kétségtelen tény, azonban - ha nem kifejezetten "külsősnek" készül valami, akkor - teljesen feleslegesnek (felvágásnak) tűnik... Ezzel együtt lehet kifejezett oka, ha valaki saját használatra készített eszközt így feliratoz: Pl. ha a műhelye kimondottan egyféle stílusú műszerparkkal van felszerelve, a külkép egységének megőrzése érdekében teljességgel elfogadhatónak tartom.
Magamnak azért biztosan nem készítenék - ha csak nem ilyen, fenti szempont miatt - idegeny nyelvű felirattal eszközt.
(#) Topi válasza Frankye hozzászólására (») Máj 7, 2008 /
 
Azért van egy két dolog, amit jobb angolul hagyni. Próbáljatok csak jó magyar megfelelőt találni ezekre:
Coarse, Fine, Slope, Alternate, CC, CV... Ha csak két műszert veszünk alapul.
Első még lehet Durva és Finom. (bár ez igencsak hülyén néz ki kiírva egy műszerre)
(#) Attila86 válasza Topi hozzászólására (») Máj 7, 2008 /
 
Tényleg hülyén néz ki? KÉP

(Felhívnám a figyelmet a kép jobb oldalán lévő Macira! )
(#) még1MbR hozzászólása Máj 7, 2008 /
 
Angol felirattal misztikusabbnak tűn(het) egy kívülálló számára az adott műszer...
Olyan ez, mint az orvosi nyelv, a latin.
Ugyan mi másért maradt meg, ha nem azért, hogy fel legyen tupírozva a doktor urak tudománya?

A Canis Lupus is valami különlegességnek tűnik így, aztán közben meg csak egy sima farkaskutyát jelent, ha jól tudom A Canis Mergát nem is említem!
(#) lidi válasza Attila86 hozzászólására (») Máj 7, 2008 /
 
Csak egy javaslat: színszűrőt tehetnél a kijelző elé. Sokat dobna rajta. Én pl PEZ cukorka dobozból vágtam ki zöld plexit, de jó lehet még Traubis PE palack kis darabkája is. Esetleg szines cd tok, bár amit láttam az túl világos. (UV zold)
(#) kuner válasza lidi hozzászólására (») Máj 7, 2008 /
 
Ha már a pez cukorkánál tartunk, akkor említsük meg a Tic-Tac-ot is. Az is van zöld dobozos. :smoke:
(#) Attila86 válasza lidi hozzászólására (») Máj 7, 2008 /
 
Nekem tetszik így. Szép szürke, megy az előlapi matrica színéhez.
(#) Norberto válasza Attila86 hozzászólására (») Máj 7, 2008 / 1
 
Szerintem nem néz ki hülyén.

Pont azért néz ki sokak számára gagyinak, mert mindig is szinte mindent a létező világon angolul láttak és sokaknak ez az alapértelmezés...

Ha sokak gyártottak volna korábban is magyar műszereket MAGYAR elnevezésekkel, akkor ez a mostani helyzet nem lenne ilyen "furcsa".

Én amellett vagyok, hogy ha magyarok vagyunk, és kizárólag ÖNMAGUNKNAK gyártunk valamit (amit nem szeretnénk a legnagyobb világkiállításon sok ezer-tízezer angol anyanyelvű ember előtt bemutatni), azt igenis célszerű magyarul feliratozni... az angol neveket meg mindenki amúgy is tudja fejből, mert ez az "elvárás"...
(#) Frankye válasza Norberto hozzászólására (») Máj 7, 2008 /
 
Hajszál pontosan erre gondoltam, Norberto barátom! Abszolute egy véleményen vagyunk.
(#) Attila86 válasza Frankye hozzászólására (») Máj 7, 2008 /
 
Csatlakozom.
Azzal a megjegyzéssel, hogyha én valami "világkiállításra" készítenék egy készüléket, azon akkor is magyar feliratok lennének.
(#) Fery válasza kuner hozzászólására (») Máj 7, 2008 /
 
Szinszűrőnek tökéletes még ha szerzel bontásra valamilyen videót, abból mostanában van bőven. Ki lehet belőle vágni egész szép nagy darabokat az előlapi szűrőből.
Fery
(#) idlob válasza még1MbR hozzászólására (») Máj 7, 2008 /
 
Ungventum Bungventum
(#) Doncso válasza mex hozzászólására (») Máj 7, 2008 /
 
Szia Mex, jó lett a tápod, tetszik, viszont kérdeznék valamit, a kijelződ egész véletlenül nem ugyanez??? Én épp ezen mesterkedem.

Schema.pdf
    
(#) mex válasza Doncso hozzászólására (») Máj 7, 2008 /
 
De igen. A rajzot még én tettem fel az oldalra,külön referencia van benne,igy egyszerű módon megkerülhető a kijelzett érték "ugrálása". Persze a helyes nyákterv elengedhetetlen.
Ebből már készült jópár darab gond nélkül.
(#) Fery válasza Doncso hozzászólására (») Máj 7, 2008 /
 
De igen ez az, csak én átterveztem egy kicsit a nyákot mert egyrészt más méretü alkatrészeim voltak, másrészt pedig más bekötésü kijelzőim.
Fery
(#) szamóca válasza mex hozzászólására (») Máj 8, 2008 /
 
És ha kérhetnénk a nyáktervet megosztanád velünk. :worship:
(#) Fery válasza szamóca hozzászólására (») Máj 8, 2008 /
 
Szia
Itt megtalálod az eredetit amit MEX csinált.
Bővebben: Link

Itt pedig amit én terveztem át TR vagy GL 359 kijelzőhöz, mert annak egy kicsit más a bekötése.
(#) mex válasza Fery hozzászólására (») Máj 8, 2008 /
 
Már nem emlékeztem rá hová is raktam fel...
Köszi Fery.
(#) Fery válasza mex hozzászólására (») Máj 8, 2008 /
 
Én eltettem, mert piszok jó kapcsolás. Ezt tettem mindkét tápomba is meg a páka állomásomba is. Kellett kicsit piszmogni vele a más tipusu kijelző miatt de megérte.
Mivel van még pár db TIL kijelzőm, a pálcikás, arra is csinálok majd egy nyákot mert azok, nekem nagyon tettszenek.
Meg se rezzen, nem ugrál összevissza, igen stabil. Egyedül az 500 ohmos trimmer minőségére érzékeny, oda csak jó minőségű helitrimmert szabad beletenni, akkor egy örök darab.
Fery
Következő: »»   228 / 1682
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem