Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1490 / 1682
(#) Karesz 50 válasza adamo32 hozzászólására (») Okt 16, 2018 /
 
Köszönöm, gyertek.
(#) Karesz 50 válasza sargarigo hozzászólására (») Okt 16, 2018 /
 
Megtükrözni nem különösebben nagy munka, egy gombnyomás a Sprintlayout-ban és utána még kicsit forgatni kell néhány alkatrészt és néhány vonalat és kicsit figyelni kell, mert könnyű elszúrni.
(#) Karesz 50 válasza Frankye hozzászólására (») Okt 16, 2018 /
 
Köszönöm... nem szeretem a félmegoldásokat és igyekszem fejlődni, de még mindig sokat kell tanulnom.
(#) Karesz 50 hozzászólása Okt 16, 2018 1 /
 
Néhány tegnap készült kép, mert szerintem sokaknak ez is érdekes lehet.
Az első két fotó a vivőfreki, 30 Vpp, (minden képen tizes osztóval, a kimeneti jelalakok osztó nélküliek).
A 3-6 kép a kimeneti jelalak és a pwm jel együtt.
Az utolsó előtti kép a kimeneti DC szint "elmászkálása" (200 sec).
Az utolsó kép a vivőmaradék a kimeneten. A valóságban ennél kisebb kell legyen, a szkóp mérőkábele összeszedi a zavarjelet, ha a testhez érintem a mérőcsúcsot szinte ugyanezt látom.
(#) Ge Lee válasza Karesz 50 hozzászólására (») Okt 16, 2018 /
 
Látom szkópot újítottál.
(#) Karesz 50 válasza Ge Lee hozzászólására (») Okt 16, 2018 /
 
Igen, megvan még a Tektronix is, de ez most jobban tetszik
(#) deltasjimmy hozzászólása Okt 16, 2018 / 27
 
Jobb oldalon a sok éve készült nixie órám, illetve a hétvégén elkészült nixie audio spektrum-analizátor a következő funkciókkal:
- választható AUX vagy bluetooth bemenet
- AUX kimenet
- beépített hangszórók
- bemeneti gain állítás
- hangerő állítás
- visszaesés állítás
- és még pár apróság.
Hamarosan kollégám is feltölt egy hasonlót (közös projekt) megspékelve még ledes alávilágítással.
Nélküle nem készülhetett volna el, köszi a kitartó segítséget Bence!
A hozzászólás módosítva: Okt 16, 2018
(#) janigel válasza Karesz 50 hozzászólására (») Okt 16, 2018 /
 
Már akkor is berosáltam ez miatt is : "nekem csak a tervezés és az összerakás része jut".
Ritkán, vagy talán nem is látni ilyen gondossággal megtervezett gyönyörű munkát.
És még nem is egy egyszerű kütyü, elég bonyolult összetett áramkör.
Még egyszer gratulálok, működőképesen is kíváncsiak vagyunk rá.
Képek, és videó legyen róla, ez ezek után kötelező!
(#) Pulyka hozzászólása Okt 16, 2018 / 7
 
Üdv.

Készítettem aszonyságomnak egy egyszerű képkeretből egy villogó képkeretet. Odáig volt érte, azt hiszem.
Az első verziót 12V-os 1x23A-s méretű gombelemmel képzeltem el, de az már egy hét alatt lemerült, csak a nyugalmi áramfelvételtől, ami 50uA, azaz 0.05 miliamper.
Ezután következett 180mA-es 2db 3,6V-os gombelem, aminek sajnos már külön doboz kellett, de az is csak 2-3 hetet bírt, mert egyrészt sokszor villogott, ami igaz pár másodpercig tartott, és 10mA-t fogyasztott ez alatt. Matematikailag elég lett volna a 180mA, de évek múlva vesztett volna az elem az élettartamából, ráadásul nem sikerült megoldani a normális töltést USB-ről, 2 db sorba kapcsolt akkuval. Most jön majd 2db soros 1000mA körüli cella, egy 12V-os töltő áramkörrel, aminek az 5V-ból állít elő egy microchip alkatrész(MCP1650) energiát. Ha 200mA-es erősségű 12V-hoz az 5V-ból 400mA-t vesz fel a step-up, akkor már jó vagyok. (mertha jól tudom a számítógép USB tápja max 500mA-es.)
A saját 555-ös villogtató kapcsolást vezérlő PIR mozgásérzékelő hestore-ból való, a gomb akkuk pedig a conradból.
(#) Frankye válasza deltasjimmy hozzászólására (») Okt 16, 2018 /
 
Aztamindenit! Ez is igen szép munka, gratulálok!
(#) Pulyka válasza deltasjimmy hozzászólására (») Okt 16, 2018 /
 
Nekem is nagyon tetszik.
A második képen páratlan az az elrendezés.
..azok a sávszélességet mutató számok is azzal a fehér díszléccel..

..hány lábú lehet egy ilyen nixie cső?
(#) Pali79 válasza Pulyka hozzászólására (») Okt 16, 2018 /
 
Idézet:
„..hány lábú lehet egy ilyen nixie cső?”

3
(#) haragati válasza deltasjimmy hozzászólására (») Okt 16, 2018 /
 
Nagyon tetszik az analizátor, szép lett.
Ilyen csöveket lehet ma is szerezni, vagy ezek régiek?
Láttam fotón már ilyet, de el nem tudtam képzelni, hogy itthon is van ilyen!
(#) simib válasza deltasjimmy hozzászólására (») Okt 16, 2018 / 27
 
Sziasztok!
Na, akkor én is közzé teszem a másik változatot a spektrum analizátorból. A belső teljesen ugyanaz, mint a fentebbi a dobozolást oldottuk meg másképp, illetve én még a LED mániámat is kiéltem közben.
Annyit még hozzátennék, hogy a meghajtás digitális alapokon nyugszik. Egy STM32F103 dolgozik a vezérlő panelen, ami az én részem volt a projektben. Ennek köszönhetően a videóból is látható, hogy menürendszert is ki tudtunk alakítani, illetve a hangerő valamint a bemeneti erősítés is állítható (persze digitális potikkal). A táp rész nagyon trükkös volt, ez az előbbi alkotást elkövető kollégám feladata volt. 12-30V DC-ből alakít át 150V DC-be illetve 5V-ot a többi dolognak nagyon jó hatásfokkal. A csövek meghajtása a hatmadik kolléga dolga volt. A vezérlő panel ezekkel is digitálisan kommunikál.
Nagyon sok tapasztalatot gyűjtöttünk a projekt során. Elégedettek vagyunk a végeredménnyel!
Videók: Nixie1 Nixie2 Nixie3
(#) simib válasza haragati hozzászólására (») Okt 16, 2018 / 1
 
Szia,
Ezek csövek ukrajnából lettek rendelve. Nem mai darabok már...
(#) Frankye válasza simib hozzászólására (») Okt 17, 2018 /
 
Ez is rendkívül szép munka! Gratulálok.
(#) zolek hozzászólása Okt 20, 2018 / 11
 
Üdv. Egy kis retro ora .
(#) krauszkrisztian14 válasza zolek hozzászólására (») Okt 21, 2018 /
 
Üdv!
Érdekelne a program. Publikus?
(#) zolek válasza krauszkrisztian14 hozzászólására (») Okt 21, 2018 /
 
(#) Attila86 válasza Attila86 hozzászólására (») Okt 21, 2018 / 5
 
A bemenetválasztós hangerőszabályozós kis áramkörömet megtanítottam hogy a tévénk távirányítójával is lehessen kezelni:
Bővebben: Youtube
(#) mek-elek válasza Attila86 hozzászólására (») Okt 21, 2018 /
 
Tip-top munka, és hasznos is, főleg PA-ban.
De azért fájt, ahogy billeg, zörög az asztalon próba közben, egy ilyen szép munka.
Rögzíthetted volna, alkalmilag is.
További sikeres ténykedést!
(#) kokozo válasza Attila86 hozzászólására (») Okt 22, 2018 / 1
 
Szia!
2:21 nél van egy kijelzés bug, azt még javíthatnád.
(#) Attila86 válasza kokozo hozzászólására (») Okt 22, 2018 / 1
 
Már javítottam azóta. Meg azt is hogy a távirányítóról való ki-be kapcsoláskor néha kétszer kapcsol egymás után.
(#) sonajkniz hozzászólása Okt 22, 2018 / 23
 
Sziasztok!

Régóta nézegetem már a Plot clock és a hasonló órák videóit.
Különösen ez a példány tetszett meg.
Ám volt néhány fenntartásom velük kapcsolatban. Az egyik, hogy Arduino platformra építkezik az összes, én pedig PIC-el dolgozom. Itt jött a második gondom, hogy sehogyan sem bírtam rájönni a vezérlő program működésére, márpedig aki ismer tudja, hogy kizárólag saját programmal építek.
Mindezek mellett ilyen órát már sok ezren építettek. Elkezdtem hát keresni a neten, milyen formában, milyen megoldások léteznek. Olyat akartam, ami még nincs. Így született meg a saját Plot clock órám.
Egy kis videó a működéséről.
(#) kissi válasza sonajkniz hozzászólására (») Okt 22, 2018 /
 
Szia!

Érdekes megoldás, gratulálok !

Milyen felületre és mivel "ír" ?!
(#) sonajkniz válasza kissi hozzászólására (») Okt 22, 2018 /
 
Szia!

Foszforeszkáló fóliára UV LED-el.
(#) kissi válasza sonajkniz hozzászólására (») Okt 22, 2018 /
 
Nagyon jó, meddig látszik a fólián és hol lehet kapni ilyen fóliát (ebay ?) ?!

A ceruzamozgatás miből készült ( scanner ?! ) ?
(#) sonajkniz válasza kissi hozzászólására (») Okt 22, 2018 /
 
Nálunk is kapható, csak az a baj az itthoni beszerzéssel, hogy vagy 2cm széles csíkban, vagy 1 négyzetméteres lapban van. Én innen rendeltem.
Világosban nem látható. Félhomályban vagy sötétben érvényesül igazán. Hamar halványodik, de sötétben percekig látható.
A doboz is és a mechanika is saját tervezés, és 3D nyomtatóval készült. Az emelést is és a mozgatást is SG9-es szervo végzi, csak a mozgató szervo át van kissé alakítva. A pozicionáló potija ki van vezetve a PIC-be. A szervo csak irányjelet kap, és megy amíg kapja.
(#) bbatka válasza sonajkniz hozzászólására (») Okt 22, 2018 /
 
Gratulálok, nagyon profi !
(#) kissi válasza sonajkniz hozzászólására (») Okt 22, 2018 /
 
Köszönöm az infókat, ügyes megoldás !
Következő: »»   1490 / 1682
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem