Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   233 / 1682
(#) JZoli válasza MPi-c hozzászólására (») Máj 17, 2008 /
 
Nagyon szép munka ez a vezérlő! Lehetne többet is megtuni róla? ( Gondolok a rajz, progi, stb-re)
(#) elektrorudi válasza tod hozzászólására (») Máj 17, 2008 /
 
Ja..., ha annak az egy-kettőnek az öröméért csináltad, akkor minden OK. Gondolom, az örömük abból látszik, hogy egyszer-egyszer rádkacsintanak...


Valóban a "vízpára" okozhatja a legnagyobb problémát...
Gondolom korábban is, és most is le van takarva egy üveglappal is az akvárium, csak ez nem látszik a képeken. A páránál van durvább dolog is: a fröccsenő víz, ami a szűrőből/szellöztetőből felszálló légbuborékok szétpukkadásakor keletkezik... Ezek az apró cseppek 8-10 cm magasra is fel tudnak repülni. Ismétlem: ha van üveglap--> No problem....
(#) Fery válasza tod hozzászólására (») Máj 17, 2008 /
 
Akkor is lakkozd le mindenféleképpen, mert szépen lassan attól a kevés párától is átnedvesedik s pozdorja, és mivel ott a 230-is , veszélyes lehet.
Talán érdemesebb lenne a 230-as részt nem ott elhelyezni, hanem kivül, és az akvárium tetejébe csak törpefeszültséget vinni.
Fery
(#) tod hozzászólása Máj 17, 2008 /
 
Van benne jelenleg 2 hal. Igaziból azért is csináltam ezt az egészet (hűtés-fűtés, spéci fénycső) mert kis keresgélés után arra jutottam, hogy a halak ilyen környezetben "szeretnek" élni. Mindig veszünk egy raklap halat, és mindig kinyúlik az összes. Nem tudtam miért dölenek ki, ezért kezdtem keresni.

MPi-c: Nagyon szép lett a vezérlőd! Gratula.
(#) tod válasza Fery hozzászólására (») Máj 17, 2008 /
 
Szerintem jövő héten lelakkozom, mert pl ha egy kicsit meglöki valaki az akváriumot, már az egész fa vizes lesz. Kicsit le is szedtem a vízből.
(#) Topi válasza tod hozzászólására (») Máj 17, 2008 /
 
Miért nyúlnak ki:
1. nem megfelelő hőmérséklet
2. nem megfelelő víz pH
3. nem megfelelő víz keménység
4. valami baktérium van a vízben (új halaknán cserélsz vizet?)
5. nem megfelelő víz szellőztetés / keringetés / szűrés
6. halálra éhezteted őket
(#) Fery válasza Topi hozzászólására (») Máj 17, 2008 /
 
Vagy mielőtt meglátná az asszony, hogy vedeled a konyakot, odaboritod a pohár tartalmát. Ez is lehet pusztulásuk okozója.
(#) Topi válasza Fery hozzászólására (») Máj 17, 2008 /
 
Ja igen... A szakkönyvek szerint a halak nem szeretik sem a konyakot sem a vodkát, sem más alkohol tartalmú italt.
De ezt csak azért mert ha részegek nem tudnak tántorogni... Ugyanis nincs mivel
(#) Frankye válasza Topi hozzászólására (») Máj 17, 2008 /
 
Idézet:
„ha részegek nem tudnak tántorogni... Ugyanis nincs mivel”

Illetve víz alatt elég körülményes rókázni...
Tapasztalat, de ne kérdezzétek a részleteket, úgysem mesélem el!
(#) Frankye válasza MPi-c hozzászólására (») Máj 17, 2008 /
 
Egyszerűen fantasztikus a vezérlőd, minden elismerésem! :kalap: :kalap: :kalap:
(#) Frankye válasza tod hozzászólására (») Máj 17, 2008 /
 
Neked is minden elismerésem, igényes, szép munka, gratulálok!
(#) Peti_85 válasza tod hozzászólására (») Máj 17, 2008 /
 
Nekünk már vagy fél éve van két nyomoronc guppi az akváriumban, hogy ki ad nekik enni nem tudom, mert kajájuk az nincs, de vígan elvannak, direkt nem takarítjuk és így le tudják legelni az algát a falról, már hát ez a természetes környezetük, az Amazonas sem kristálytiszta
(#) Erick hozzászólása Máj 17, 2008 /
 
Hellóztok!
Ma készen lettem az Attila által épített Forrasztóállomás II-vel,igaz még van egy kis hibája,de már bedobozoltam,mert egyben akartam látni az egészet!
Remélem ez a kis hiba megoldásra kerül!

Jah: Vélemény?
(#) Doncso válasza Erick hozzászólására (») Máj 18, 2008 /
 
A nyák nagyon szuper lett szerintem, egész szépen forrasztasz illetve vasalsz, de ha már ennyi idő és munka benne van én biztos hogy egy szebb dobozt csináltam volna neki, ne érs félre a munka nagyon szép de a csomagolás elrontja az összképet.
(#) gtk válasza Erick hozzászólására (») Máj 18, 2008 /
 
Jol nez ki
A regies kepeket hogy csinaltad? nagyon erdekes..
(#) gtk válasza Doncso hozzászólására (») Máj 18, 2008 /
 
Szerintem egy festes nagyot dobna rajta.De amugy is tetszik.
(#) Erick válasza gtk hozzászólására (») Máj 18, 2008 /
 
A régies beütés attól a lámpától van,ami azért van felkapcsolva,mert este van,és a monitor fénye elég szegényes lenne a kép elkészítéséhez,meg ettől egy picit élesebb a kép is!
Köszi az építő kritikákat!
(#) Petroimro hozzászólása Máj 18, 2008 /
 
SziasztoK!
Építettem egy PWM-es motor fodulatszám szabályzót.
Tanulásnak is jó volt

DSC00719.JPG
    
(#) szamóca válasza Petroimro hozzászólására (») Máj 18, 2008 /
 
Szép kivitel
(#) ndavid87 válasza Petroimro hozzászólására (») Máj 18, 2008 /
 
Jól néz ki
(#) gtk válasza Petroimro hozzászólására (») Máj 18, 2008 /
 
PWM IC, vagy uC ?
Jol nez ki
(#) Petroimro válasza gtk hozzászólására (») Máj 18, 2008 /
 
Köszi!

Az IC: NE556
(#) Attila86 válasza gtk hozzászólására (») Máj 18, 2008 /
 
Szeretem az ilyen kérdéseket/válaszokat.

Erről az jut eszembe, amikor nem rég valaki megkérdezte egy néhányszáz fokig mérő mikrokontrolles hőmérő kapcsán, hogy milyen szondával működik és hogy milyen kommunikációs protokollt használ.

Vagy hogy:
Idézet:
„hogyan figyeled a poti forgatását, hiszen nincs is benne PIC!”


Egyszerűbben (másképpen) is meg lehet oldani dolgokat...
(#) Gery válasza Petroimro hozzászólására (») Máj 18, 2008 /
 
Szép lett Valami infót tudsz róla adni? Vagy valameik topikba van róla szó? Mert nekem is szükségem lenne egyre és megtetszett a műved
(#) gtk válasza Attila86 hozzászólására (») Máj 18, 2008 /
 
Most nem ertem, mi a baj a kerdessel?
(#) Attila86 válasza gtk hozzászólására (») Máj 18, 2008 /
 
Semmi! Félre értés ne essék; nem bántásként írtam.
(#) szidom hozzászólása Máj 18, 2008 /
 
Üdv!
Nem nagy dolog de gondoltam megosztom veletek. Az egyik kollégám sikeresen kinyírta a mély erősítőjét ezért megkért rá hogy valamit tegyek a dobozába! Ez lett belőle: 2 db tda 7265-ös ic van bent, egyik sztereóban, a másik hídban a mélynek.
panel
kimarva
beültetvea felélesztésbedobozolva
(#) Norberto válasza Petroimro hozzászólására (») Máj 18, 2008 /
 
Éles kép, szép kulturált precíz munka, de legközelebb vésd jól az eszedbe, hogy a mégjobb kép elkészítése érdekében a vaku és fények megfelelő használata kötelező!
(#) Petroimro válasza Gery hozzászólására (») Máj 18, 2008 /
 
Ezt a suliban csináltam elektronika versenyen (ahol 1. lettem )
Ha kell majd elkérem a tanáromtól a kapcsrajzot. Arra jó volt, hogy szkóppal méregessem.
Főbb alkatrészek: ne556, bc301,2n3055.
(#) Doncso válasza szidom hozzászólására (») Máj 18, 2008 /
 
Nekem nagyon tetszik, GRAT, de hadd kérdezzek valamit, az élesztés képen ,mi az a laptop és az erősítő között???
Következő: »»   233 / 1682
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem