Fórum témák
» Több friss téma |
Ha lenne kézben...
Csak elmélkedtem, az energiatakrékos fénycsovesekben, és a sima ledesekben nagy nyaka van a lámpának amiben elfér az elektronika, vagy bumszli soros kondi. A filamenteseknek pl e14 foglalattal, nem látom hová férne be elektronika, kondi...
Filamentesem még nem múlt ki. Másfélében amit eddig szétszedtem, volt trafós, kondis, PWM IC-s áramgenerátoros. A trafósnak nem vibrál a fénye, de kisebb a hatásfoka. A kondis 100 Hz-el villog, mint a fénycső. A PWM-es szintén.
Hello! Pedig valami belefér (4:20-tól láthatod) ...
A hozzászólás módosítva: Máj 15, 2019
Köszi. Ránézésre akkor ez kb u.a. elektronika mint ami az alulapra szerelt ledes modulkákon van.
Üdv.
Konyhai pultmegvilágítás vezérlésével küzdünk. 18W /fm -es meleg fehér led szalagot raktunk fel egy 3.5m-es részre. Egypólusú kapcsolóval működik. Segítséget szeretnék kérni, hogy ezzel a fényerőszabályozós kapcsolóval hogyan tudnám életre kelteni.: Előre is köszönöm. Bővebben: Link
Neked inkább egy DC dimmer kellene a szekunder oldalra, a táp pedig fixen bekötve (vagy a dimmer két funkciós, lekapcsolja a tápot is, ha nullára tekered, ha ilyen egyáltalán létezik).
Ha a táp primer oldalán fogod a hálózati feszültséget fázishasítással csökkenteni (ha ezt csinálja a kapcsoló), akkor ha a táp kapcsolóüzemű, a kimenetén kb. fix. lesz a fényerő (alacsonyabb bemenő feszültségről nagyobb áramot fog felvenni, esetleg tönkre is megy), ha pedig hagyományos trafós (amit nem hiszek), egyenirányítással van a tápod elkészítve, akkor fog rendesen működni (de szerintem vibrálni fog az egész). Én még nem találkoztam olyan megoldással, ami neked jó lenne... Én mindenhol egy Arduino nano-t használok, és leprogramoztam szépen, szabvány nyomógombbal kapcsolom fel és le, plusz ugyanezzel állítom be a fényerőt is. A műhelyemnél 4 külön kimenetet tudok kapcsolni, érintős megoldással (imbusz csavar fejét kell megérinteni). Ez mind házi, gyári megoldásnak talán a távirányítós LED-szalag vezérlőket tudnám ajánlani, de az nem falba építhető, viszont olcsó (Ebay-en 1-2$-tól indulnak), és megbízhatóan működik! A hozzászólás módosítva: Júl 11, 2019
Köszönöm Szépen a segítséget.
Lemondtan inkább a fényerőszabályozásról .
Egy kapcsoló fogja működtetni. A trafo házhoz egy pillanatra véletlenűl hozzányultam a jobb mutatóujjammal. Meg is rázott. Remelem nem lessz semmi következmenye...
Nézd meg, világít-e rajta a fázisceruza. Ha igen, akkor további vizsgálatokra lesz szükség. A trafóházat kösd le a védőföldre. Ha veri az FI-t (ha van), akkor komoly a probléma, a trafót le kell cserélni.
Lakás átalakításban vagyok, szeretném lecserélni több lépésben a teljes világítást LED-re. A későbbiekben talán okosítás is szóba kerül, tehát most van itt az idő az előkészületekre, viszont eddig csak a tönkrement izzók helyére csavartam LED-es megfelelőiket. Mire kellene figyelnem, esetleg előre dolgoznom, hogy később egyszerűbb legyen az életem?
Azt tartsd szem előtt, hogy a LED alacsonyabb hőmérsékletet visel el, mint az izzószálas körték. Hiába alacsonyabb a fogyasztás, a hőmérsékletre oda kell figyelni, biztosítani kell a megfelelő hűtést.
A LED-es fényforrás takarékos, de nem a végtelenségig. A fénymennyiséget vedd figyelembe!
Érdemes E27-es, E14-es foglalattal számolni, könnyen cserélhető a fényforrás.
Sziasztok!
Rendeletem e-bay-ről és meg is érkezett az un. "polip"-led, mely kifejezetten UFO lámpába praktikus kiváltó világítás. Szétkaptam a tápját, hogy megvizsgáljam és kapott egy kis tuningot is, hogy a csápok üzembiztosak legyenek. Sajnos a táp gyártásminősége nem túl bizalomgerjesztő. Ti mernétek használni?
Szia.
Kínai minőség... Az alap probléma, hogy a 230V AC közvetlenül megy az egyenirányítóra és semmi biztosítás nincsen egyik ágban sem. Nem ártana oda egy... Nekem is van hasonló (kicsit más elektronika), elég jól teszi a dolgát, a matt búrán át is meglepően jó fényt ad. Idézet: „Nem ártana oda egy...” akár üvegbiztosító. Valamit még a csipgyártó is javasol. Kérdés, hogy mekkora legyen?
Szia, valóban nem ártana, de van ott amolyan "kínaias" biztosíték, ha jobban megnézed az egyenirányító egyik lába szinte közvetlen a vezetékhez van forrasztva, a másik láb viszont egy "vékony" vezetősávon keresztül, na ez vékony vezetősáv hivatott eljátszani a biztosíték szerepét.
A (lakó)házat védi. Az elektronikát más sem.
Igen, azt láttam én is, ismert megoldás.
Csak kiver a frász ("ne hívjon Verának") az ilyen megoldástól. Mivel, ha valóban a feladatát kell ellátni, akkor azért szép kis fényjelenség és egyéb tud ott lenni, ívoltás nélkül.
Egyébként magyar/EU szabvány szerint hálózati vezetékre nem előírás a kettős szigetelés? Mert ebben olyan nincs, csak a vékonyka (fehér) kábelpár.
Másik téma:
Kohapulthoz szeretnék felső szekrény alá pultmegvilágítást. Mivel 3 éves fiam előszeretettel kiszolgálja magát a pultról (odaviszi a fellépőt és tesz-vesz), így mindenképp kapcsoló nélküli (PIR vagy egyéb aktiválású) és megfelelően robosztus világítótestre lenne szükség. Leginkább vandálbiztos a süllyesztett lámpatest, de emiatt a vadiúj konyhaszekrényt nem fúrkálnám szét. Természetesen rögzítőcsavarok azok mehetnek. A led szalagos-aluprofilos megoldást bazárinak tartom, így maradnak a külső armatúrák. Ezek közül melyik gyártót ill. konkrét típust keressem? Vettem pl V-Tac 6173-ast, de annak nevetséges az érintésvédelme, ráadásul billenőkapcsolós, így pult fölé nem lesz jó.
A képen látható 60 cm-es világítótest fél éves szakaszosan, napi 3 óra használat után így néz ki.
Egy 8 cm sávban kiolvadt, kiégett a burkolata. Továbbra is működne, de ki lett véve. A biztosítékot sem verte le, a FI-relé sem oldott le. A pontos típusa : V-TAC 6072 G13 10W 6400K SKU6231 . Találkozott már valaki ilyen jellegű hibával ?
Hello!
"A hagyományos műanyag burák ~1 mm vastagok, ezzel szemben a nano-plastic burák mindössze 0.4-0.5 mm-esek. Ez már önmagában is sokat jelent a megfelelő hűtés kialakítása érdekében. A hőelvezető képessége azonban jobb mint a réznek, illetve az alumíniumnak!" ![]()
A LED csomagolásán 20.000 órát ír, ezzel szemben élt 500 órát.
![]() A leírás szerint ennek nano plasztik burkolata van. A hozzászólás módosítva: Aug 2, 2019
Ez leginkább durva tervezési hibának tűnik. De megállná a "szándékos tűzveszély okozás" vádja is.
Szerencsére nyitott helyen volt olyan helyen, ahol nem okozott volna tüzet, de egy bútorba beépítve, bele sem merek gondolni.
Nyugodtan jelentheted a fogyasztóvédelemnek csatolt képekkel stb, ebből komoly tűz is keletkezhet. Ki tudha hány háztartásban lehet még ebből.
A V-TAC et is elérte úgy látszik a profitorientáltságos minél hitványabb anyagból való gyártás. Sajnos ez van, jelentsd nyugodtan.
Én is vettem 3 db V-TAC márkájú LED csövet 36W-os fénycső helyére. Még nincs egy éve. ( ugyanilyen műanyag volt a mint amit gyuszo mutatott.) Nem égtek eddig 1000 órát. 3 fénycsöves armatúrában előtte 2 fénycső volt, ebből 3db kellet azonos fényerőhöz. Egyik már teljesen kialudt, a másik kettő hogy világít, hol kialszik, hol villog - hosszában a felétől világít, másik végül villog. Ha épp teljesen kialszik a fele, akkor a másik fele tűzforró lesz, gondolom nagyobb áram megy a maradék ledeken. kuka mind a három. megy vissza a fénycső. Azzal 10 évig sem volt gond. Egy LED cső árán kaptam volna 3 db hagyományos fénycsövet. Soha többet ilyet.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |