Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA1554Q
 
Témaindító: milan, idő: Szept 4, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   4 / 16
(#) pb válasza Peti_85 hozzászólására (») Jan 6, 2008 /
 
helló
Ezt az erősítőt nem lehetne valahogy olyan 35voltról üzemeltetni?

Köszi
(#) joey hozzászólása Jan 9, 2008 /
 
Az lenne a kérdésem hogy pc tápról lehet hajtani ezt az erősítőt?
(#) titi válasza joey hozzászólására (») Jan 9, 2008 /
 
Én 1557, ill 1558-at használtam PC tápról, szerintem ezt is használhatod!
(#) Levi Jr. hozzászólása Jan 9, 2008 /
 
Érdeklődők...és nem hozzáértő amatőröknek a 1554Q-ról : (ez nem degradálás, csak az elektroműszerész szakma "hátszele")

- a TDA 1554Q max. 18 V-ról üzemelhet, de itt már a 4 ohm-os terhelés erősen ellenjavallott, 18V-ról inkább 8 ohm-on hajtsd.
- a bemeneten a kondik legyenek stiroflex-hez hasonló kivitelben kereken 1 µF (1 mikrofarad)-osak, így elkereülheted a szarabb gyártószériából kikerülő (főleg fostalicska maláj gyártmányú IC széria) gerjedékeny példányok miatti bosszúságot.
- a bóvlibb szériák úgy gerjednek, hogy "leül" egy koppanással, majd feléled az erősítő, ezt periodikusan csinálja.
- a pufferkondi legyen 4700µF vagy nagyobb, legjobb karakterisztikáját kb. 10000µF-os kondiktól mutatja, ott teljesíti az adatlap főbb irányvonalait.
- és végül: ha amatőr vagy de nem értesz hozzá, viszont csinálnád; kérdezz bátran, és HASZNÁLD A GOOGLE KERESŐBEN a TDA 1554Q kifejezést.

üdv: a főputkány: Levi jr.
www.levi-jr.mlap.hu
(#) subwoofer911 válasza Oneill hozzászólására (») Feb 11, 2008 /
 
nagyon kiraly az erositod ha megkerhenelek kuld mar el nekem a folia oldalt a kapcsi rajzot meg az alkatreszeket is lecci segits rajtam nagyon joul nezk ki az erositod kiraly csak igy tovabb
(#) accaboj válasza subwoofer911 hozzászólására (») Ápr 8, 2008 /
 
Én épp ma építettem meg ez alapján éshát...leégett
nemtom sztem rossz az a kapcsi többször nem építem meg az fix!
de lehet én szúrtam el valamit mivel ez VOLT az elsö végfokom
Ja ha valaki megépítette már ez alapján az jelezze mik a fejleménnyek

ja és egy képecske

p4085559.jpg
    
(#) Peti_85 válasza accaboj hozzászólására (») Ápr 9, 2008 /
 
Bővebben: Link

Ennek tuti működnie kell, ezzel próbáld, megéri, mert jó kis erősítő!
Üdv
(#) accaboj válasza Peti_85 hozzászólására (») Ápr 9, 2008 /
 
Igen az a terv

Üdv
(#) sound.man válasza accaboj hozzászólására (») Ápr 9, 2008 /
 
DEbiztos legégett? Füstölt is? Am amikor megvetted azok a pöttyök nem voltak rajta eredetileg? Hűtést tettél rá?
(#) accaboj válasza sound.man hozzászólására (») Ápr 9, 2008 /
 
Igen füstölt!A pontok nem voltak rajta.
Hűtést nem tettem rá gondoltam csak kipróbálom megy-e mer' má siettem:bekötöm,beindítom,füstöl,megéget,táp kikapcsol ennyi
(#) sound.man válasza accaboj hozzászólására (») Ápr 9, 2008 /
 
Majd legközelebb izzóval élesztsd, és hűtést tegyél rá!
(#) accaboj válasza sound.man hozzászólására (») Ápr 9, 2008 /
 
Sztem ott nem a hűtéssel volt a probléma...
valami mást baltáztam el de nagyon
nembaj megépítem mégegyszer
(#) Geri86 hozzászólása Máj 23, 2008 /
 
Helló mindenkinek!

Én is szeretném megépíteni ezt az erősítőt, csak ezt a topicot olvasva már láttam annyi verziót, hogy nem tudom meiket csináljam meg.

Szerintetek meik a legjobban működő verzió?

Plussz én nem akarok elé előerősítőt tenni csupán, egy potmétert. Ez a potméter milyen legyen, úgy érték szerint 1ohmos lineráris jó lenne?

Előre is köszönöm.
(#) Peti_85 válasza Geri86 hozzászólására (») Máj 23, 2008 /
 
Szia!
Hát tippet nem akarok adni hogy melyiket csináld... (csináld az enyémet )

De neked egy sztereo potméter kell, kb. 47 k ohm-os, de lehet több is.
Belinkeltem egyet, hogy hogy is néz ki ez : Bővebben: Link

Jah és ez persze lehet lineáris és logaritmikus egyaránt... Ez embere válogatja, hogy ki milyet szeretne...
(#) Geri86 válasza Peti_85 hozzászólására (») Máj 24, 2008 /
 
Köszi szépen!!!
(#) scooby_ hozzászólása Máj 24, 2008 /
 
Hello!

Nekem a TDA4935-höz kéne nyákterv,mert ami az adatlapján van láthatatlan:'(

Már egy órája szenvedek a tervezésével!

köszííí!
(#) Kovidivi válasza scooby_ hozzászólására (») Máj 24, 2008 /
 
Én látom...
(#) Geri86 válasza Peti_85 hozzászólására (») Máj 24, 2008 /
 
Peti 85 a tied meik rajz alapján készült??? Mert a te nyákterved nagyon tetszik és azt azeretném megépíteni... De jó lenne egy beültetési rajz is meg a nyák méretei is.

Torroidot most rendelek hozzá 12V 50VA .

Előre is köszi.
(#) Geri86 hozzászólása Máj 24, 2008 /
 
Plusz még annyi, hogy a képen látható tápot akarom megcsinálni. Szerintetek jó? Meg a Graetz-híd értéke milyen legyen?

Kép: Hivatkozás
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
(#) Peti_85 válasza Geri86 hozzászólására (») Máj 26, 2008 /
 
Szia!
Hát a méret az ott van. Mm-ben megadva a gif nevében.
A kapcsi meg már nem tudom, hogy hol lelhet, de ez a legegyszrűbb, talán adatlapban is megtalálod. Az ellenállás 39 kohm, a kondik a bemeneten 10 uF, meg asszem van két nagyobb 22 vagy 33 µF -os, és a puffer kondi
(#) robert.90 hozzászólása Jún 5, 2008 /
 
HELLOZTOK?
MEGÉPITETEM EGY TDA 1554 -ES ERŐSÍTŐT ÉS NEM TUDOM HOGY MIÉRT TORZIT BE A HANGSZORÓ?

(#) pb válasza robert.90 hozzászólására (») Jún 5, 2008 /
 
helló
hány voltról hajtod?
meg ha max kivezérlés körül hajtod akkor ez teljesen normális dolog mivel ic-s erősitő
(#) Peti_85 válasza robert.90 hozzászólására (») Jún 5, 2008 /
 
Hali!
Az is lehet az ok, hogy eleve nagyon "hangos" a zene, amit belevezetsz az erősítőbe. Ha PC-ről vagy mp3-ről megy a muzsika, akkor azt hallkítsd le mindig k. 1/4-re legalább!
(#) Geri86 hozzászólása Júl 15, 2008 /
 
Itt van egy működő kapcsolási rajz az erősítőről és a tápegységről. Szerintem ez a Peti 85 erősítőjének a rajza is.

Erősítő (TDA1554Q)
(#) szabi83 válasza Geri86 hozzászólására (») Júl 15, 2008 /
 

Miért kell 50VA-s trafó, ha a stab kocka csak 18W-ot tud max

stab kockára max előfokot tennék :yes:
(#) Rolo válasza robert.90 hozzászólására (») Júl 15, 2008 /
 
Hello. Nekem is torzított vagyis inkább brummogott a 1554q-m. Én a vastag vezetékek miatt problémáztam.Ugyanis a bemenetre és a kimenetre is fajin sodrott kábelt forrasztottam.Meg a hűtőborda is nagy volt, eleinte doboz nélkül használtam.Minden zajt összeszedett amit csak tudott Főleg a külföldi rádiókat Vagy a Kossuth-ot. Aztán cseréltem minden kábelt egyszálas vékony drótra(a kimeneten meghagytam a sodrottat,bár méretben azt is csökkentettem) De próbálj meg árnyékolt kábelt használni.Én nem próbáltam mert így most már jó. Vagy ha a hűtőborda el van szigetelve rendesen az IC-től, kösd le testre.Az is segít.

Sok sikert!
(#) Geri86 hozzászólása Júl 15, 2008 /
 
Akkor jó a tápegységrajz csak hadjam a stab. kockát? Meg nekem nem kell a led sem. De mondjuk a 12v os trafó váltója egyenirányítve 16,9v azt elbírja az IC, mert akkor tényleg elég egy diódahíd meg egy puffer kondi.
(#) joey hozzászólása Júl 18, 2008 /
 
Azt szeretném megkérdezni hogy a tda1554-es erősítővel lehet e hajtani 2x2ohmos (duplatekercses) mélyhangszórót?
köszi
(#) joey hozzászólása Júl 19, 2008 /
 
Vki válaszolna, mert fontos lenne.
(#) joey válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 19, 2008 /
 
hát a rajzot meg mindent megtaláltam róla csak kérdeztem hogy lehet-e 2 Ω-ot hajtani vele
de azért kösz
Következő: »»   4 / 16
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem