Fórum témák
» Több friss téma |
Sajnos adatlapok alapján nem lehet megállapítani a TV-k alapvető problémáit. pl. Milyen gyakran adnak ki hozzá szoftver frissítést ? Miért helyezi magát az éjszaka folyamán áram alá ? Állítólag a SmartHUB-ot frissíti.
Milyen video formátumokat játszik le ? Az adatlap általában eléggé hanyag ezen a téren. A 2012-es gyártású Samsungom például különbséget tesz időnként két teljesen azonos tömörítésű video fájl között. Az egyiket lejátsza a másikat pedig nem. Ahogy utána olvastam a Samsungoknál csak romlott ez a helyzet 2012 óta.
Nem is kell. Nem azzal kell foglalkozni, hogy mi romolhat el.
Én mindenkit lebeszélek a szoftver-frissítéséről, attól nem lesz több tudása a készüléknek, több adót sem fog venni. - Tessék elolvasni a kezelési útmutatót, vagy manualt, vagy spec-sheet nevű oldalt a készülékről és ha kell, akkor szakember segítségét kérni a készülék kiválasztásához. Megírtam, hogy mire kellene figyelni, a többi már a vevőn múlik. Üdv! Idézet: „El kell olvasni az adatlapjukat, igen, muszáj, ebből derül ki, hogy mit tud, milyen csatlakozók vannak rajta, mekkora felbontású és milyen minőségű képet ad, a hangfeldolgozása is ma már fontos. Akarsz-e más készüléket csatlakoztatni a TV-hez (DVD, video-lejátszó, Házi-mozi hangrendszer, esetleg fejhallgató.)” Nyilván nem a paraméterek meghatározásában várom a segítséget, mivel megjelöltek két készüléket, hanem a szervíztapasztalatok szempontjából lenne érdekes, hogy várhatóan melyikkel nem lesz probléma a garancia után 2 hónappal...! Köszönöm a segítő szándékod!
Én nem szerelek naponta TV-t de egyik haverom igen, ebből él. Ha jót akarsz akkor Sony, Pana, Philips. Ha kevésbé jót akkor LG, ha meg még olyat se akkor tökmindegy. Pár évet mindegyik elmegy, az olcsók közül sokban van ugyanolyan panel csak más néven kerül forgalomba.
Nekem volt 5 évig Gaba-m, utána odaadtam az öregeméknek mert én vettem egy Sony-t. A Gaba most 8 éves lehet, minden nap kb. déltől este 11-ig megy majdnem egyfolytában és eddig semmi gond nem volt vele.
Csak két észervételt fűznék hozzá:
1: Idézet: ez a Panasonic-ra főleg érvényes, szorozva 2.„Pár évet mindegyik elmegy” 2: Idézet: ez viszont így nem teljesen igaz mert pont a Pana. a Philips, LG, Samsung, Philips és egyébb márkásabb, főként távolkeleti társai már saját fejlesztésü, és sok esetben saját gyártású alaplapokkal szereli a készülékeit. „az olcsók közül sokban van ugyanolyan panel csak más néven kerül forgalomba.”
Üdv!
Milyen TV-t érdemes venni? Eddig plazma volt, aminek a képe nagyon jó volt, de amit én a Telekom csomagjából választottam egy LG UHD 4k-s enyhén szólva is feka. Bármelyik gyártónak ilyen szintet ad ez a típusú technológia?
A plazma után mindegyik LCD gyengébb lesz kontraszt, és szín szempontból is. Ha van rá anyagi keret, akkor az OLED lesz versenyképes. LCD-n belül is többféle technológia létezik, vannak közöttük különbségek, de közel sem akkorák mint a plazma-lcd-oled technológiák között.
LCD esetén nekem az IPS kijelző vált be jobban, de ez egyéni ízlés kérdése is, márka/gyártó tekintetében pedig a Panasonic-al jó a tapasztalatom, ill faterom régebbi Philips tv-je is szépen teszi a dolgát, és jó képe van. LG esetében a felsőbb kategória jó, a belépő szint pocsék. Sony-k ránézésre jók, de amiket mostanában láttam mindnek egy külön dobozban van a tápja, mint egy böszme laptop-táp. Ha ez nem zavar akkor érdemes megnézni. Samsunggal kimondottan rossz tapasztalatom van, soha többé... Néha a noname kategóriában is vannak jó készülékek, de az nagyon lutri... A hozzászólás módosítva: Aug 12, 2022
Üdv! Köszönöm a mindenre kiterjedő válaszodat!
A mi LCD tévénk "Technika" márkájú, a tesómé pedig "Dyras".
A "Technika" az egy alap készülék, a szokásos csatlakozók mellett van rajta HDMI és VGA is, valamint analóg/digitális tuner van benne, a fizetős adásokhoz szükséges kártyának is van benne slot. Képe kielégítő, ha nincsenek magas elvárások (nekünk nincsenek), a hangja picit lapos, de tűrhető. A "Dyras" egy belépőszintű okos tévé, digitális tunerrel, simán lehet rajta önállóan akár YouTube videókat is nézni, de attól még a szokásos csatlakozók is rajta vannak. Ez is LCD, mert nem akartunk elszállni az árakkal. A tuner része nincs használva. Természetesen mindkét készülék 720P HD megjelenítést tud.
Köszi a tapasztalat megosztását!
Nekem egy Panasonic TX-40ex600E UHD (2017-es) TV-m van. Ez is tud néhány okosságot.
Amiket használok: Antenna bemenet: - DVB-C kábeltv, CI+ kártyával jön az összes csatorna (a Vodafone boxot utálom) - DVB-T/T2: szobaantennával bejönne a MindigTV szükség esetén - analóg vétel: még létezik ilyen a kábelen Analóg (kompozit, komponens) bemenet: DVD lejátszó, VHS magnó (nekem még van) Usb: - pendrive-ról képek, videók - külső HDD: fel lehet venni rá bármelyik látható DVB-C vagy DVB-T adást és bármikor visszajátszható, tekerhető. Amit nem lehet: más eszközön ezeket lejátszani, ill. HDMI-ről vagy analóg műsort felvenni rá. Hálózat (LAN, Wifi 2,4 és 5 GHz): - lejátszhatók az asztali PC-men levő képek, zenék, videók. A képek a 4K képernyő miatt gyönyörűek. - DLNA: a TV-vel fogható, ill. az USB HDD-re felvett műsorokat (de ezek közül csak a kódolatlanokat, pl. MTVA) nézhetem a PC-n és ott fel is vehetem (pl. a VLC-vel) - Telefonos appon nézhető az, ami a DLNA-n keresztül - Telefonos appot lehet távirányítónak használni (ennek legfeljebb betűk beírásakor látom értelmét) Ami nem tetszik: - a kép szemből gyönyörű, de alig néhány fokkal oldalról nézve már romlanak a színek (MVA panel) - a progresszív kódolású JPG képeket nem játsza le (át kell kódoltatni normál JPG-re) - lehetne internetezni is a TV-n (Firefox), de ez gyakorlatilag használhatatlan - a TV-n levő appok feleslegesek és idővel egyre kevesebb működik - a kép- és hangjavító csodafunkciók nagy részét kikapcsolom, mert engem inkább zavar - az USB csatlakozók a HDD-t bizonytalanul kezelték a nagy áramfelvétel (>0,5 A) miatt, ezért külső táp kellett hozzá Jó, ha a távirányítón van külön gomb a képarány beállításához és nem menükön keresztül lehet elérni.
- a kép szemből gyönyörű, de alig néhány fokkal oldalról nézve már romlanak a színek (MVA panel)
Ezért jobb az IPS kijelző. Panasonic típusok között is van amelyik IPS kijelzős, ennél nincs színtorzulás. Újabban van USB3 csatlakozó is (nekem pl két USB csati van rajta, az egyik USB3-as) ennek nagyobb a terhelhetősége, és 4k film esetében a sebessége is számíthat.
Előző TV-m is Panasonic volt, IPS kijelzővel. Elégedett voltam vele, oldalról is teljesen jó volt, de tönkrement egy közeli villámcsapás miatt. Én IPS-t vettem volna ismét, de ebben a kategóriában és méretben a Panasonicnál csak MVA volt elérhető.
Van rajta USB 3.0 is, de azzal is bizonytalanul indult a HDD (két típust is ki próbáltam). Megmértem, felpörgéskor az áramfelvétel 1 A körüli, talán ez volt a gond. A TV útmutatójában a HDD csatlakoztatásnál egyébként írják, hogy "fali csatlakozóba" kell dugni - vagyis külső tápot használjunk. Kipróbáltam, és úgy tényleg hibátlanul működik. (Egyszerűen az usb kábelen a tápvezetéket megszakítottam, így a TV most egy reed relét húz meg, az pedig rákapcsolja a HDD-re egy usb tápról az 5V-ot.)
Üdv!
Ez a csatlakozó kábel LG uhd 4k tévé optkai, digitális audio hangkimeneteléhez használatos , milyen hangfalat lehet ehhez csatlakoztatni? A TV készüléken HDMI ARC és eARC csatlakozó is van. Esetleg a HDMI-hez is lehet csatlakoztatni hangfalat?
Olyanhoz, amin van ilyen bemeneti lehetőség. Sajnos hangfalat közvetlenül nem igen lehet, ellenben a házimozi erősítők zömén van optikai digitális bemenet és az újabbakon már HDMI bemenet is. Esetleg még a TV elé rakható soundbarokon van ilyen.
Illetve létezik jó árban átalakító az optikai és a HDMI-hez is, ami analóg sztereó kimenet varázsol belőle (5.1 is van, csak sokkal drágábban).
Üdv!
Köszi a gyors és mindenre reflektáló választ! A HDMI csatlakozó eARC része az, ami az audió jelet kifelé tudja vezérelni. Gondolom ezt a kivezérelt audió jel hangerejét nem lehet a TV távirányítójával szabályozni. A hozzászólás módosítva: Aug 18, 2022
Jó kérdés, van is ilyen átalakítóm, próbáltam, de a fene se emlékszik, hogy a hangerő szabályzó hat-e rá, még az is lehet, hogy igen.
LIDL 4K QLED Google TVSziasztok!Jövő héttől lesz a Lidl-ben 100k jmf (jó magyar forint) pénzért 4k-s google oprendszerű tévé. Ennyiért van mindenféle készülék már, de ezt máshol nem találtam meg (a pontos típusát se láttam sehol kiírva, hogy könnyen lehessen keresni). Másnak van már vele tapasztalata, hogy milyen a készülék? Egy közel húsz éves panasonic hdready lcd lenne leváltva vele. Ez a mostani invitel (digi - one) szolgáltató IP TV boxán keresztül kapja az adást, a CHiQ-hoz kellene használni továbbra is a boxot, vagy elég neki az UTP-t bedugni? Milyen a hangja? Milyen portok vannak rajta? Összehasonlítva a Hisense 43A6N készülékkel, mi a különbség? A Hisense Vidaa rendszere mennyiben másabb, mint a googleOS? A hozzászólás módosítva: Sze, 16:31
Köszi mindenkinek, gyakorlatilag szinte semmi tapasztalat nincs róla... Az alzánál találtam hasonló készülékhez olyan véleményt, hogy "dobozhang". A Hisense 43A6N hasonló paraméterekkel van, és az gyakorlatilag bármikor elérhető ennyiért, de annak megint saját oprendszere van, amit még annyira se ismerek.
A többi kérdésem továbbra is adott - ezeknél a tévéknél kell még külön a box, ha nekem IPTV szolgáltatásom van? Az biztos, hogy az IPTV külön VLAN-on van, mint a normális internet, tehát vagy ezt dugom be neki, vagy a netet. Vagy ez hogyan működik?
Minden lapos tévének dobozhangja van a kicsi hangszórók miatt. Egy kiegészítő hangberendezéssel bármelyik jó lehet.
Minden hanghoz hozzá lehet szokni, lásd audiofül topic.
Hallgatod egy hétig, és az válik etalonná. Pár év, és emelni kell a dózist. Régen 15 volt a jó hangerő, most 25, és alig hallom. ![]()
Megveszed, kipróbálod, ha nem jó visszaviszed. Az említett áruházban szerintem ezzel nincs gond.
![]() ![]() A hozzászólás módosítva: Sze, 20:25
A Sokol rádióhoz is hozzálehetett szokni, de nem muszáj.
Az IPTV-re nem tudom létezik-e olyan szabvány amit minden TV tudhat. A DLNA alapból nem IP alapú (layer2-n megy) nem valószínű, hogy ezzel kompatibilis az IPTV szolgáltatás. Elvileg van upnp alapú verzió is, amit pl a VLC player tud kezelni, de olyan tv-ről nem tudok ami szintén tudja. Kivéve persze ha mondjuk android van rajta, amire felteszel egy VLC-t
![]() A kérdésedre a rövid válasz: a "külön doboz" nélkül nem valószínű, hogy az IPTV menni fog. Amúgy nekem a Hisense talán azért szimpatikusabb, mert régi, bevált, és ismert márka. Ettől még persze eshet a színvolnal náluk is (mert alkalmazkodni kell az igényekhez). A nagyon új és modern rendszerekkel az a bajom, hogy minél modernebb annál hamarabb el is avul, aztán frissítgetheted állandóan, de ettől meg - bár a funkciókat ez esetben megtartja még egy ideig - de egyre jobban lassul. Aztán egyszercsak nem lesz frissítés, viszont funkcióvesztés az lesz. Ilyenkor - még ha a hardver amúgy hibátlan - jönnek az idegesítő hülyeségek, lassulás, kompatibilitás problémák - amelyekkel arra próbálnak rávenni: hogy ideje újat vásárolni... Annak idején azért döntöttem a Panasonic mellett (persze más okokból is de ez volt a mérleg nyelve) mert olvastam egy fanyalgó hozzászólást: "jó-jó valóban gyors a pana oprendszere, de olyan fapados, semmi modern kinézet" Na mondom ez kell nekem! Utálom az agyoncsicsázott sz@rokat, ahol a funkció azonnal végrehajtása helyett arra várok, hogy előbb egy szép animációval mondjuk megforgassa az ikont amire kattintottam, majd szépen zoomolva behozza amit akartam. Kell a fenének az ilyesmi, nyomom a gombot, és működjön kvázi azonnal az a funkció amit akartam. A hozzászólás módosítva: Csü, 7:43
Visszaolvastam a téma elejére, ezt írtam 2018-ban: Bővebben: Link
Most csak annyit tennék hozzá, hogy most is úgy gondolom, hogy jól döntöttem. 6 és fél éves a TV és egyelőre továbbra is szépen teszi a dolgát. Egy barátom néhány éve vásárolt LG tévéjében meg már kinyiffant a háttérvilágítás, ronda, halvány-kékes színű képet ad a tv.
Teljes mértékben igazad van a csicsát illetően. Nekünk most egy 80cm-es panasonic van, ehelyett akarok újat. A hangja jó, a képe lehetne olyan, mint ezelőtt húsz évvel, csak egyre jobban terjed rajta egy sötét folt, ami engem zavar. Meg persze a HDready dolog zavar, de az húsz éve is zavart, mikor ezt vettük meg ahelyett, amit akkor kiválasztottam, csak mert ez panasonic... A bekapcsolási idő ezen is sok, pedig még "butatévé" - másodpercekig kell nyomni a bekapcsológombot, mire jön a halk kattanás és utána néhány másodpercen belül hajlandó be is kapcsolni.
Én is a Hisense felé hajlok már, még egy érv mellette, hogy el tudok menni a boltba megnézni, mielőtt megveszem, annyi helyen árulják.
Sikerült eljutnom egy Euronics üzletbe, ahol meg tudtam nézni a Hisense 43E6NT készüléket. Bár az eladó srác nagyon rá akart beszélni az LG-re, valahogy nem győzött meg, hogy egy tizessel többért azt vegyem meg.
Szerettem volna látni azokat a "hibákat", amiket mutatott nekem (mondván az LG mennyivel jobb), de nekem nem sikerült észrevennem a "vibrálást" a kép alján, meg a színek élénksége se volt annyival jobb, hogy nekem az szembetűnő legyen. Az LG robosztusabb kialakítású volt, ebből fakadóan nehezebb is. A hang volt érdekes nekem, hogy milyen lesz, ott se sikerült akkorát durrantania, hogy azt mondjam, igen ez a tuti. Az oprendszerekről... Lehet, hogy az LG többet tud (amiből nem kell semmi egyelőre, mert az előfizetés marad a BOX-on), viszont nekem lassabb érzetet produkált. A bekapcsolási ideje is több volt, meg úgy alapból a gombokra való reagálás se tűnt azonnalinak. Ez még a kisebb gond lenne, de a vitt tesztfilmeken (ingyen letölthető cuccok, mint a Big Buck Bunny) se látszódott előny az LG javára. Sőt! Itt hátrányban volt, ugyanis példaként pont a big buck bunny filmet le se tudta játszani, érvénytelen formátum hibával, míg a Hisense semmit nem problémázott rajta. Lehet fura lesz, de nekem a távirányító kialakítása se tetszett, az LG esetében sok apró gomb volt rajta, s így vidáman navigálás helyett a disney+ applikációt sikerült volna betölteni (ami csak karikázott, nem töltött be). Ezzel szemben a hisense távirányítóján alig volt gomb, sokkal letisztultabb képet festett magáról. Nem, számos gombok se voltak rajta, így lehet, hogy kényelmetlenebb vele navigálni, de annyira egyértelmű volt minden és olyan jó tempóban ment a menü, hogy ez nem tűnt fel. Mindezek után nagyon jó lenne, ha a LIDL is kipróbálhatóként rakná ki a készülékeit, nem pedig megveszed, nem tetszik, visszaviszed játékkal működne. Így teljesen biztos, hogy nem tőlük veszem meg az utánajárhatatlan, "noname" tévét. |
Bejelentkezés
Hirdetés |