Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   957 / 1163
(#) Kari55 válasza villanyipi hozzászólására (») Ápr 30, 2020 / 2
 
Idézet:
„tévedni emberi dolog”

Mondta a sündisznó és csalódottan lemászott a gyökérkeféről.
Bocs nem hagyhattam ki.
(#) Chipmunk1960 hozzászólása Máj 1, 2020 /
 
Sziasztok, A legújabb fejlesztésű, panelon találtam ezt a 6 lábú FET vezérlőt 49 52, meg valami 1-es szerű jel. Valaki találkozott már vele, esetleg be tudja azonosítani?
(#) Mukee hozzászólása Máj 1, 2020 /
 
Sziasztok! Tudtok segíteni , mi lehet a képen? Örülnék ha gyújtás vizsgáló lenne.
(#) Kinka István válasza Mukee hozzászólására (») Máj 1, 2020 /
 
Szia!
Kinézetre egy szofita izzós csomagtér vagy motortér világítás.
(#) Mukee válasza Kinka István hozzászólására (») Máj 1, 2020 /
 
Köszönöm!
(#) Sinike hozzászólása Máj 1, 2020 /
 
Üdv.
Találtam egy ilyet az égőim közt, ez mire jó és hogy kell bekötni? Sajnos Gugli nem beszél velem magyarul...
Osram HQE 40W
A hozzászólás módosítva: Máj 1, 2020
(#) vargaf válasza Sinike hozzászólására (») Máj 1, 2020 /
 
Velem "beszélt" a Google: UV lámpa baktericid sterilizáló OSRAM HQE 40W
(#) Sinike válasza vargaf hozzászólására (») Máj 1, 2020 /
 
Szia. Köszi, ennyit találtam én is csupán...
(#) janigel válasza Sinike hozzászólására (») Máj 1, 2020 /
 
Bővebben: Link
Higanygőz lámpa.
Kell hozzá fojtó.

1.jpg

2.jpg
   
(#) Sanyesz5 hozzászólása Máj 1, 2020 /
 
Üdvözletem!

Tudja valaki a képen látható alkatrész nevét? Olyanokat találok hogy porcelán szigetelő, de konkrétan ilyen átvezetőt nem.

kerdes.jpg
    
(#) proli007 válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Máj 1, 2020 /
 
Hello! Szerintem a képen egy nagyfeszültségű kondi kivezetése látható.
(#) gkari válasza proli007 hozzászólására (») Máj 1, 2020 /
 
Szerintem is az, ámde nem porcelánból, hanem kisveszteségű kerámia, régebben nevezték pl. "kalit"-nak, a KŐPORC is gyártotta "elizolit" néven.
(#) Bakman válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Máj 1, 2020 /
 
Ezt keresd: Ceramic Feedthrough Insulator. Ha más nem, átvezető kondenzátor is jó lehet ha az a pár nF nem zavar.
A hozzászólás módosítva: Máj 1, 2020
(#) Sanyesz5 válasza Bakman hozzászólására (») Máj 1, 2020 /
 
Köszi, nem kondi kivezetései, hanem egy nagyfesz trafó ami olaj alatt van.
(#) gkari válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Máj 2, 2020 /
 
Az lehet akár porcelán is - hacsak nem valami nagyfrekvenciás trafó.
(#) Horváth Lajos Sándor hozzászólása Máj 3, 2020 /
 
Sziasztok. hoztak egy Sencor robot gépet. és fel robbant benne egy IC. sajnos típusát nem tudom . szerintetek milyen lehet .?

DSCI1790.JPG
    
(#) menyus válasza Horváth Lajos Sándor hozzászólására (») Máj 3, 2020 /
 
Fekete, 8 lábú DIL (ailias DIP) tokozású IC (integrált áramkör), típus nélkül kb ennyi ami így megállapítható a képről. Lehet kontroller, Op-amp, komparátor, időzítő, DC-DC konverter, valami motorvezérlő, PWM, a teljesség igénye nélkül. Alternatívák: Keresel a géphez szerviz rajzot, vagy egyéb javítási - gyártási dokumentációt. Esetleg az áramköri környezetet visszarajzolva és visszafejtve kideríthető hogy mi lehetett ez. Ha kommersz IC akkor valószínűleg az áramköri környezete elárulja mi (volt) ez. Ha kontroller vagy gyártmány specifikus cél IC akkor esélyed nincs.

Ráadásul pont ott fogod a panelt ahol vélhetően annak az IC nek a perifériái vannak. Lehet pl DC-DC konverter, vagy valami egyéb táp IC. Mivel ha lól látom akkor a kezeddel takarsz egy induktivitást vagy transzformátort ami lehet ehhez az IC hez "tartozik". Mellette egy vélhetőleg kis Ohmos áramfigyelő ellenállás, alatta egy (schottky?) dióda, elko..stb. Ezek kb egy DC DC konverter felépítésére utalnak. Én visszarajzolnám... Lehet pl MC34063, ezt sokféle hardverben használják. Ahhoz hogy ezt igazold vissza kell rajzolni az áramkört. Az alkatrészek számából ítélve ez nem egy bonyolult feladat. Persze ha a TOP oldal teli van SMD vel akkor nehezebb dió. Jah... És persze az se lényegtelen hogy vajon mitől durrant el ez az IC?
(#) Horváth Lajos Sándor válasza menyus hozzászólására (») Máj 3, 2020 /
 
7 lábú és volt benne 2 elkó ami hibás volt 4.7uf 400v 1uh tekercs és ez a ic
(#) menyus válasza Horváth Lajos Sándor hozzászólására (») Máj 3, 2020 /
 
Akkor kicsípték a 6 os lábát ha jól látom, olyan nincs hogy DIP 7 tokozás... Ha viszont erre a tokra csatlakozott bármilyen formában is a 400V os nagyfeszültségű kondenzátor, akkor nem lehet az általam említett IC. Inkább valami kapcsoló üzemű táp IC lehet. Nem úszod meg, vissza kell rajzolni. Vagy... keresel egy sencor szervíz fórumot és feldobod ott a témát. Ahhoz hogy itt ennyiből segítsünk kevés ez a kép meg a leírásod. Legalább a kapcsolási rajz kellene, az IC lábainak bekötése. Abból talán el lehet indulni, melyik lábára mi van kötve. Pár, a gyártók által előszeretettel használt IC adatlapját átnézve lehet rátalálsz a te IC d re. Jobb ötletem nincs sajna...
(#) uniman válasza Horváth Lajos Sándor hozzászólására (») Máj 3, 2020 /
 
LN8K04
Szóval nem hiszel nekik?
(#) Remci válasza Horváth Lajos Sándor hozzászólására (») Máj 3, 2020 /
 
Én LNK 3OO-as sorozatra tippelek.
(#) Horváth Lajos Sándor válasza uniman hozzászólására (») Máj 3, 2020 /
 
akkor meg van LN8k04 köszönöm üdv lali
(#) Horváth Lajos Sándor válasza Remci hozzászólására (») Máj 3, 2020 /
 
valami olyat fogok keresni pl lnk304 sajnos LN8K04 nem találtam itthon
(#) menyus válasza uniman hozzászólására (») Máj 3, 2020 /
 
Na erre akartam én is rávezetni pont... Egy specifikusabb topicban feldobni a témát. Úgy látszik meg is van az "anonymus" IC. Probléma megoldva.
(#) Horváth Lajos Sándor válasza menyus hozzászólására (») Máj 3, 2020 /
 
csak már a helyettesítőjére kéne meg oldás
(#) Bakman válasza menyus hozzászólására (») Máj 3, 2020 / 2
 
Idézet:
„olyan nincs hogy DIP 7 tokozás.”
Kapcsolóüzemű tápegység IC-k esetén nem olyan ritka.
A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2020
(#) bitmixer válasza Horváth Lajos Sándor hozzászólására (») Máj 3, 2020 /
 
Ha mégsem LN..... lenne (a bekötés alapján kiderítheted), akkor esetleg lehet az NCP105x sorozatból valamelyik. Ahogy nézem, a lábkiosztásuk különbözik. Úgy emlékszem, NCP1053-ból van is pár darabom
(#) rkgergo hozzászólása Máj 3, 2020 /
 
Sziasztok! Érdeklődnék ezután az alkatrész iránt. Egy régi Casio kvarcjátékban van, és erre gyanakszom, hogy esetleg eleromlott. A játék bekapcsol, mert hangot ad, csak kép nem jön be. Esetleg valakinek valami ötlete? Lehet ennek valami köze a képhez?
(#) madzagos válasza rkgergo hozzászólására (») Máj 3, 2020 /
 
Ez egy órakvarc. 32,768kHz az értéke. Ritkán megy tönkre.
(#) rkgergo válasza madzagos hozzászólására (») Máj 3, 2020 /
 
Köszönöm!
Következő: »»   957 / 1163
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem