Fórum témák
» Több friss téma |
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal! - Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni! - És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Hát akkor nállam nem lessz jó helyesebben nem éri el a célját( legalábbis szerintem) led szallagot kapcsolnék vele, de PWM-be is!
Nem tudom hoyg a lassu működést mit takar, de gondolom ha nagyon lehuzom a frekvenciát, akkor már a szemet is zavarhatja... ![]()
Sziasztok!
Szeretnék egy alacsony áramigényű feszültségosztót készíteni NE5532-höz, hogy szimmetrikus tápot kapjon, szimpla tápról, 6V-ról. Szóval +-3V-ot szeretnék létrehozni, ráadásul úgy, hogy ha változtatnám a tápfeszt (6V-ot) akkor az osztás lekövesse azt. Tudom, két ellenállással meg lehet oldani, de rettentő nagy a fogyasztása. Gondoltam még itt lm317-el felezni, de még nem sikerült működő, "lekövető" formában bekötnöm. Tudtok valami mást, vagy lm317-et úgy bekötni, hogy felezze a beállított táp feszt? (minimális áramfelvétellel <2mA) U.i.: egy mikrofon erősítőjéről van szó, amit 2db 1,2V akkuról használok egy buck konverterrel átalakítva 6V-ra.
Állítsd be a műveleti erősítő munkapontját a tápfeszültség felére három, viszonylag nagy értékű ellenállással. Így a tápfeszültség változása nem okoz problémát.
Jelen kapcsolásban R1 nem kell, elég kettő ellenállás.
Hacsak nem teszünk be "hidegitő" kondenzátort is az R1/R2/R3 közös pontra a GND felé (ami erősen javasolt, és szokványos megoldás).
Se a tápszűrés se a hidegítés nincs jelölve a kapcsolási rajzban, csak mint megoldási módszerként mutattam, hogyan lehet szimpla tápról járatni egy műveleti erősítőt, mint erősítő fokozat.
Igen-igen, csak mint írtam én szimmetrikus tápról szeretném működtetni.
Amit küldtél rajzot, azt ismerem, ezt építettem meg, csak azt elfelejtettem hozzátenni, hogy nem szeretnék a kimenetre kondenzátort tenni, mivel az, habár nem jelentősen, de rontja az alacsony frekvenciás tartományt. És ezt úgy lehet csak megoldani (tudtommal), hogy szimmetrikus tápot hozok létre. Ezért indítottam az lm317-el. Plusz 2 kondi (főleg ha nagy kapacitású) sok helyet foglal. (az esetemben, ahova kerülne) A hozzászólás módosítva: Jún 12, 2020
Hello! Ilyen Splittert kell építeni. A kimenetre persze nem 1k- kell tenni, hanem 47..100 Ohm-ot.
Sziasztok! Megtudná valaki mondani milyen értékű az ellenállás a panelen. Az a helyzet ,hogy kb a fele elvolt füstölve és csak az első kettőt tudtam azonosítani. a sárga és lila sávokat csak találomra tettem be ami látszik sárga lila fekete arany ennek az értéke 47.ohm. de ha mégsem ennyi akkor kuka,
Egy szétégett, cement bevonatú huzal ellenállást a következőképpen határoztam meg:
-leszedtem a cementbevonatot egy pár megmaradt menetről, -megmértem 3 vagy négy menet ellenállását, és hogy hány mm hosszon van az a pár menet, -arányosítással (az ellenállás testének hosszából) kiszámoltam, hogy kb. hány ohmos lehetett. A hozzá közelebbi (nagyobb értékű) szabványos ellenállással azóta is működik a szerkezet. Ilyen minőségű fotók feltöltését én szankcionálnám, nem lehet látni rajta semmit...
Sajnos azt már nem tudtam így ide jutottam hátha valakinek van róla egy áramköri rajza.
Szia!
Idézet: „hátha valakinek van róla egy áramköri rajza.” Semmit ![]() Úgy gondolod, hogy egy ilyen képről be tudja azonosítani valaki hogy mi ez ? ![]() Fel kellene tenned egy közeli jó képet az ellenállásról és a teljes panelről (a másik oldalról is). Segítséget csak így várhatsz. A hozzászólás módosítva: Jún 13, 2020
Ez egy Elektrolux mosógép vezérlő panel. TYP száma. P6257976
A PANEL SZÁM:451510101 ICT 80037 A hozzászólás módosítva: Jún 13, 2020
Jól látom, hogy a relé mellett az a nagy kondenzátor ki van púposodva? Akkor azt is cserélni kellene.
Szia!
Amit most küldtél az se ér semmit a minőség miatt, de szerencséd van. Ha az R61-ről van szó akkor Sárga-lila-barna-arany = 470 Ohm / 5% Az általam megtalált kép alapján Bővebben: Link Viszont azt kellene megtalálnod, hogy mitől füstölt el. Ok nélkül egy 2W-os ellenállás nem ég le. A hozzászólás módosítva: Jún 13, 2020
Jól gondolom hogy ez okozza azt a problémát hogy hiába a pwm értéke nulla a ledek mégis nagyon nsgyon halványan de gyors frekvenzciával villognak?
Használj FET meghajtót, pl. TC4420.
Ha egy PWM érték nulla, akkor az azt jelenti, hogy nincs feszültség. Tehát nem villoghatna. De ha nagyon halványan égnek és villog, akkor az is lehetséges, hogy az áramkörben valami visszahatás van. Pld. a terhelésre a táp ingadozik, vagy földhurok van. De akár szoftveres hiba is lehet és mégsem nulla az a PWM.
A hozzászólás módosítva: Jún 14, 2020
Szerencse küldted a z ellenállás értékét mert ezek szerint nem jó amit betettem.Most már tovább lépek és átnézem a motort a szivattyút stb ami esetleg lefüstölte a z ellenállást. Köszönöm.
A szin kalkulátor a sárga lila barna arany esetében 4,7 ohm mutat .hogy van ez,
4 ; 7 ; x10 ; (5 %)
Az első két sáv az érték, a harmadik a szorzó, a negyedik a tűrés. Milyen kalkulátor mutatott ennyit?
Szia!
Helyesen kell tudni használni a színkód kalkulátort. ![]() 4 sávosnál a harmadik értéket "Semmi"-re kell állítani ! ![]() A hozzászólás módosítva: Jún 14, 2020
Valóban mert én a negyedikre arany a harmadikra semmi . nem mentem tovább.
Kedves Fórumtársak!
A mellékleten AEG személymérleg négy érzékelőjének egyike látható. A fekete és piros vezeték között 0,55 VDC, a fekete és fehér között 1,1 VDC mérhető. Szét- és összeszerelt állapotban is terheltem 20 és 30 kp körüli erővel, a mérleg kijelzője mérte is a súlyt, én viszont sem oszcilloszkóppal (1mV/div), sem multiméterrel (0,1 mV) nem tudtam kimutatni egyértelmű (inkább semmilyen) változást. Hogyan működik az érzékelő??? Ha ohmikus, kapacitiv vagy induktív, akkor minek a három vezeték??? Köszönöm szépen.
Szia!
Ezeknél általában két darab azonos ellenállású mérőbélyeg van fél hídba kötve. A hidat a mérésed szerint 1,1 V táplálja, az alakváltozás hatására változik a mérőbélyegek ellenállása, ezáltal a kimeneti feszültség is. DE mivel itt mV-os tartomány van, az alacsony tápfeszültség miatt, így multiméterrel, vagy szkóppal a mérőerősítő után tudsz mérni változást, ha egyáltalán hozzáférhető.
Ebben a dokumentumban van pár példa arra, hogy milyen elrendezésben szokták alkalmazni a nyúlásmérő bélyegeket.
(Itt is írják, hogy az ellenállás változás olyan kicsi, hogy normál multiméter ellenállásmérőjével nem lehet megmérni.)
Ilyen kis, de egyáltalán egyenfeszültség mérésére oszcilloszkópot használni nem lehet. Az oszcilloszkóp általában változások, főleg váltakozások mérésére való, ahogy a neve is mutatja.
Hogy tudnád értelmezni, hogy az alapvonal (amit egyébként a pos gomg tekerésével bárhova állíthatsz) pár tized mm -t elmozdul?
Köszönöm szépen kedves Barátaim! A "bélyeg" 1,0015 kOhm, ami kb 30 kg-os nyomásra 1,0006 kOhm-ra változik... Így már értem, miért is nehéz igazán pontos, adott súllyal terhelve mindég ugyanazt mérő eszközt készíteni, hiszen a "0" és a maximum között a változás még 0,1% sincs. Nyilván egy hídban ez egészen másként fest...
Köszönöm szépen még egyszer, derűs napot mindenkinek! |
Bejelentkezés
Hirdetés |