Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » EAGLE NYÁK tervező
Témaindító: csonthulye, idő: Dec 1, 2005
Témakörök:
Eagle leírások a neten:
Eagle alkatrész-könyvtárak: http://www.snapeda.com
és a leírás hozzá.- http://www.piclist.com/images/www/hobby_elec/e_eagle.htm - http://pa-elektronika.hu/hu/cikkek/75-eagle.html
Kínában készül ,én már vagy 4 éve nem csinálok nyákot . Ez lesz megépítve vqe kijelzőkkel ...
A hozzászólás módosítva: Márc 21, 2021
Vissza a gyökerekhez ?
![]() Mikor volt ez 1975-76 ?
Kérésre tervezem , nem nekem lesz ...
Sajnos valszeg VALÓSZÍNŰLEG rosszul kerestem, mert nem leltem megoldást az alábbi problémámra: Van egy IC, pl.: LM385, amelynek a kapcsolási rajzon nem jelennek meg a tápfesz és a test kivezetései. Ha megnyitom a devicét, ott megjelennek, kontaktálva is vannak a footprint megfelelő lábaihoz. A rajzon azonban mégsem jelenik meg, így be sem tudom kötni.
Nagyon hálás lennék, ha vki segítene. A hozzászólás módosítva: Márc 29, 2021
Moderátor által szerkesztve
Az alkatrészre és az invoke ikonra klikkelve előugrik egy ablak és ott megtalálod a két tápkivezetést engedélyezed majd a kapcsolási rajz szerkesztőben külön bekötöd .
A hozzászólás módosítva: Márc 26, 2021
Hálás köszönet! Sohasem jöttem volna rá!
Sziasztok
Éppen egy kapcsolási rajzot terveztem amit egy LM324N hajt. Egy problémám van ami az, hogy a 4, 11-es lábat valamiért nem adja hozzá a rajzjelhez. Valaki tudna segíteni ebben az ügyben?
Klikk az invoke ikonra ...
A hozzászólás módosítva: Ápr 6, 2021
Tipikus eset amikor oldalakat kell keresgélni a választ
![]()
Szervusztok!
Érdeklődöm tudtok-e segíteni ingyenes EAGLE program letöltési lehetőségéről? Köszönöm a segítségeteket.
Autodesk honlapja.
Hobbisták számára ingyenes, de korlátos. (legfeljebb 2 tervezési réteg, legfeljebb 2 kapcsolási rajz lap, 80 cm2 maximális méret.)
Esetleg valaki tudja a 100uH/10A tekercs nevét?
A link javítva. A hozzászólás módosítva: Ápr 7, 2021
Moderátor által szerkesztve
Üdv. Kínában gyártatnám a nyákom. Elküldtem nekik a megfelelő fájlokat, de ezt írták vissza:
no board outline A nyák méretét-külsejét a dimension réteggel jelöltem. Nem jól tettem?
Ha ezt írták, akkor valószínűleg nem helytálló a "megfelelő fájlok" jellemzésed.
Önmagában az a tény, hogy melyik rétegen mit jelölsz nem számít. Az a fontos, mit küldesz el nekik. Az üzenetük azt sugallja, hogy nem küldtél olyan fájlt, ami alapján a kontúrt meg tudnák határozni.
A kérdésedet nehéz nem viccesnek látni. Mintha azt kérdeznéd, tudja-e valaki hogy hívják Kovács Istvánt. Természetesen Kovács Istvánnak.
Az outline rétegen rajzold meg!
Szerk.: Innentől néhány hozzászólás éppen erről szól. A hozzászólás módosítva: Ápr 7, 2021
Általában úgy hívják, hogy Ferrit bead, vagy Power ferrit bead
Nem vicces ![]() Vagy összehasonlítod az induktivitásod a powerferrit.lbr-el, vagy keresgélsz az inductors-ban neked valót.
Sziasztok
Szeretnék egy grafikát rátenni a nyáklapra és az lenne a kérdésem, hogy milyen file formátumban kell lennie, és az Eagle-n belül hogyan kell "beszúrni" a panelre.
Van lehetőség DXF importálásra és BMP importálásra az ULP-k között. A többi már csak rajtad múlik, minden esetre a grafika milyenségétől függően én lehet, inkább az Eagle eszközeivel újrarajzolnám a helyedben (a BMP import sok-sok poligont rak fel és hatalmas lesz az eredmény, a DXF inkább körvonalra kiváló).
A minőség és méret azon múlik milyen módon konvertálsz képet.
A hozzászólás módosítva: Ápr 12, 2021
Gerberben közelebb van a valósághoz
Nem csak az Eagle-t érintő problémára keresek megoldást.
Többféle okból előfordulhat olyan helyzet, amikor a felirati réteg bizonyos részletei "beleérnek" a forrasztásgátló maszkkal kitakart részekbe is. Ezt sok-sok munkával, általában az alkatrészek definícióinak módosításával lehet javítgatni, de van amikor egyáltalán nem állnak rendelkezésre az alkatrészek makrói, illetve azonos alkatrészekből csak 1-2 db érintett, vagy más okból macerás ez az út. (Ezekre a részletekre egyébként a DRC is felhívja a figyelmünket.) Tehát túllépve az Eagle-n, célszerűnek tűnne egy olyan lehetőség, ahol az érintett oldal felirati rétegét leíró gerber fájlból "ki lehetne vonni" a forrasztásvédő lakkozást leíró gerber fájlt. Azaz eltüntetni a felirati rétegről minden olyan kis részletet, ami takarja a forrasztani kívánt felületet. Ezután persze át kellene nézni mi is lett az eredmény, de mégiscsak sokkal-sokkal egyszerűbb lenne, mint gyalog vacakolni az akár több százas nagyságrendű hibával. Akár úgy is felfogható a kérdés, hogy a DRC ezen hibáját lehet-e automatikusan javítani? Tud valaki ilyen "kivonó" lehetőséget?
Én elkezdtem dolgozni egy ilyenen:
https://github.com/martonmiklos/eagle_power_tools Az a baj, hogy ez a vonjuk ki téma messze nem triviális: vannak vonalak, poligonok, ívek, stb. és nem egyszerű darabolni őket. |
Bejelentkezés
Hirdetés |