Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapunyitás gombnyomásra olcsón! - avagy automata kapu házilag
Lapozás: OK   17 / 107
(#) Báddzsó válasza zokni86 hozzászólására (») Jún 30, 2008 /
 
sziasztok, mindenki azt szeretné, hogy a kapu mire odaér nyitva legyen, én arra gondoltam, hogy miért ne lehetne rugóval megcsinálni a kapu nyitását? Mikor megnyomod a gombot a kaput szétrántja a rugó, becsukni meg ráér lassan ekkor felhúzza a rugót a motor.
Főleg tolókapumál megvalósítható könnyen szerintem, meg biztonságosabban...
(#) Frankye válasza Báddzsó hozzászólására (») Jún 30, 2008 /
 
Nem vagyok meggyőződve róla, hogy biztonságosabb... Mi van, ha a sínen, az útjába kerül valami? (Pl. kutya lába, macska farka, hogy a ygerekek kíváncsiságáról ne is beszéljünk...)
(#) Báddzsó válasza Frankye hozzászólására (») Jún 30, 2008 /
 
de jobban el lehet keríteni a veszélyes részt, teljesen hozzáférhetetlenné lehet tenni. eleve kivülről a kerítés, belülre is hasonló "burkolat" kell.
(#) Frankye válasza Báddzsó hozzászólására (») Jún 30, 2008 /
 
Igaz, hogy el lehet keríteni, de a kisgyermekek és a háziállatok rafinériája - különösen, ha ön- és közveszélyes dolgok eléréséről, illetve a biztonságtechnika kijátszásáról van szó - utólérhetetlen. Szerény véleményem szerint ( :gumicsirke: ) célszerűbb a bajt megelőzni, mint utána sírni, vagy akár csak mindenféle "védelmeket" kiagyalni.
(Az első kijelentést a tapasztalat mondatta velem!)
(#) zsoltee0001 válasza Báddzsó hozzászólására (») Jún 30, 2008 /
 
egyáltalán nem lenne könnyen megvalósítható mechanikailag. nem semmi rugó lenne ami 3-4 méter hosszon képes az energiát tárolni.
ezt a rugóerőtárolós módszert csak szekcionált garázskapuknál alkalmazzák, de ott is csak azárt mert fölfele nyitni sokkal nehezebb mint lefele csukni, + ott van lehetőség böszme nagy torziós rugók elhelyezésére ami akár 3-4 méter magas kaput is képes ellátni, így viszonylag kis teljesítményű motorral egészen nagy kaput lehet mozgatni, gyakorlatilag csak a surlódási erőt kell legyőznie.
Szóval elméletbe megoldható lenne egy ehhez hasonló torziós rugóval.
minimálisra csökkentve a surlódást, kellene egy mágneses kuplung ami oldja a motor és a fogasléc közötti kapcsolatot + kéne valami ami megfogja a végállásba a kaput (lassítófék). + egy rakás biztonsági fotocella a kapu mögé.
Ejj...Vajon miért nem láttam még ilyen konstrukciót?
üdv
(#) Báddzsó válasza Frankye hozzászólására (») Jún 30, 2008 /
 
Idézet:
„célszerűbb a bajt megelőzni”

ezzel teljes mértékben egyetértek természetesen, de szerintem megoldható teljesen biztonságosan tolókapu esetében. egyszerűen el kell keríteni a mozgó részeket, természetesen magát akaput nem lehet de arra ott lenne az infra vagy esetleg egy lézer függöny. de ezt a rugós dolgot csak mint érdekesség hoztam fel, hátha valaki lát benne fantáziát.
(#) Báddzsó válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jún 30, 2008 /
 
Idézet:
„Ejj...Vajon miért nem láttam még ilyen konstrukciót? üdv”
Ejj Na majd csinálok egyet ha lesz házam, kertem. Jól lefényképezem meg összevissza videózom, és berakom a ki mit épített topikba. aztán lehet irigykedni.

Idézet:
„+ egy rakás biztonsági fotocella a kapu mögé.”
pont arról beszélek ( írok), hogy a kapu mögötti részt teljesen el lehet keríteni. vagy nem?
(#) zsoltee0001 válasza Báddzsó hozzászólására (») Jún 30, 2008 /
 
Oké!! alig várom
amúgy ne hidd, hogy ez a módszer még nem futott át az agyamon
(#) kaqkk válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jún 30, 2008 /
 
Nem értem miért nem jó a mobilos nyitás? nálam már egy éve működik ! Nekem bevált ! Amúgy van rajta rejtett
reed relé is és a kisiskolás fiam mágnessel nyitja !
Belülről az udvarról nyomógombbal nyitható!
(#) zokni86 válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 30, 2008 /
 
Így már érdekesebb.......távirányító is mobil is..........és ha valaki félretárcsáz és épp a kapu számát....... ?
(#) kaqkk válasza zokni86 hozzászólására (») Jún 30, 2008 /
 
Hívás szürés!Amúgy 1 év alatt nem volt hamis nyitás !
igaz mielőtt beépítettem a telót már egy fél éve nem használtuk (mondhatni halott volt a szám) De távirányítóm nincs egyse.!
(#) zsoltee0001 válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 1, 2008 /
 
Hali
az előző Hsz.aimba írtam, hogy mik az előnyei és hátrányai, meg azt is , hogy ez az én szubjektív véleményem.
Namost én egy lusta disznó vagyok, és hamar megunnám, hogy minden kapunyitás előtt tárcsázgassam a számot (idő és fáradság) + nem mindig van nálam a mobil.
Jó magasra van téve az antenna, messziről működik,mindig háttal állok be, így mire bekanyarodok már nyitva is van.
Egyszer lemértem ez a fajta vevő ami nekem van légvonalba 400 méterről veszi a jelet.
Amúgy nekem se nyílik gyorsabban, kb 25 sec.

Viszont a kettőnek a kombinációján gondolkozok, tehát marad a távirányító + lesz egy mobilos nyitó is. ha lesz időm, és tudok olyan mobilt szerezni ami jó erre a feladatra akkor meg csinálom.

"Amúgy van rajta rejtett reed relé is " ez jóóó
üdv
(#) zokni86 hozzászólása Júl 1, 2008 /
 
Elkészültem az akkus fúrós elektromos kapuval............ Ma hozta a postás a távirányítómat meg a modult ez volt a nagy össze húztam is a számat de működik! Nyit és zár.........csinálnék videót csak nincs kamerám a fényképező is gyengét csinál meg nem is tom hova tegyem fel de ha vkit érdekel és akarja látni irjon mailbe elküldök vmit.........Happy vagyok............már csak a tartósság a kérdés..?????
(#) zsoltee0001 válasza zokni86 hozzászólására (») Júl 1, 2008 /
 
hogyne érdekelne minket... rakjad fölfele ide
(#) zokni86 hozzászólása Júl 1, 2008 / 1
 
Feltettem a youtubra nemtom nektek megnyitja e mert a kereső nem találja viszon megtudtam nézni........http://www.youtube.com/watch?v=8LEfJMvuVqc
(#) zokni86 hozzászólása Júl 1, 2008 /
 
Az oszlopokon lévő dobozok benzines illetve gyomírtós kannák voltak de ami alatta van nem merem lefotozni mert félek kiröhögtök.......felteszem a zárást is a youtubra........vagyis megpróbálom
(#) zokni86 hozzászólása Júl 1, 2008 /
 
http://www.youtube.com/watch?v=8LEfJMvuVqc
http://www.youtube.com/watch?v=TpZOIRpaoIU

Ez a két helyes link asszem így már jó........nyitás zárás sorrendben........
(#) nemgyuri válasza zokni86 hozzászólására (») Júl 1, 2008 /
 
Gratulálok, legyen sok örömöd benne!
(#) zokni86 hozzászólása Júl 1, 2008 /
 
Köszönöm remélem lesz..........
A következő lenne a kérdésem........találtam olyan céget aki transzformátorokat gyárt..........mennyibe fájhat legyártatni 230AC/ 36.......60V DC trafót? Vagy honnan lehet ilyet szerezni ugyanis szeretnénk hasonló központizáras kapunyitót mint az enyém de azt már stron parabolás motorokkal ami 36V ról megy.......
(#) nemgyuri válasza zokni86 hozzászólására (») Júl 1, 2008 /
 
Talán a Lomex-nél kellene próbálkozni. A 36V-os DC motorhoz max. 30 V-os trafó kell. 24V-os trafóból egyenirányitás után 32 V jön ki terheletlenül! Az ár pedig a beszerzési helytől és a trafó teljesitményétől függ!
(#) kaqkk válasza nemgyuri hozzászólására (») Júl 1, 2008 /
 
A strong motor 36v ról nagyon lassú nekem a kétszárnyú kaput kb 1.5 perc alatt nyitotta ! én 24vos trafóról hajtom
fesz sokszorotó egyenirányítással kb 80v-ot kap így 30s-az idő.
(#) zokni86 hozzászólása Júl 2, 2008 /
 
Hali! Valaki szedett már szét strong motort? A motor és az orsó mivel van összeköttetésben fogaskerék ,lánc, szíj?Hogy gyorsabbá tegyük nem lehet egyszerüen az áttátellel variálni?.....Ha valakinek van képe rajza a belső felépítéséről megköszönném!
Üdv.....
(#) zsoltee0001 válasza zokni86 hozzászólására (») Júl 2, 2008 /
 
Hi
jók a videok.. gratula!
az áttételen nincs értelme variálni, a fesz. növelésének már annál inkább
üdv
(#) zokni86 hozzászólása Júl 2, 2008 /
 
Laikusként milyen hátránya van ha 1 motort a névleges feszültség kétszeresével hajtunk? Élettartam ?
Kb hány A-kell neki 36V-on? Hány VA-es trafó szükséges hozzá(2 motorhoz)?
(#) kaqkk válasza zokni86 hozzászólására (») Júl 2, 2008 /
 
Igazán az élettartamot nem befolyásolja mert naponta kb
10 nyítással számolva 10 percet megy! 30s alatt nincs ideje még felmelegedni sem.Én ahogy mértem 300mA sem kell neki.
(#) elektromos válasza nemgyuri hozzászólására (») Júl 2, 2008 /
 
Hi!
Én a strong motorokhoz vettem egy p24-es távirányító egységet, mely megint nem drága kb 6500FT, de ebből felhasználható a trafó, a csatlakozók, a graetz, diodák, stab-ick, és a doboz is. Kimondottan a strong motorokhoz van. A trafó vidáman elbírja a két motrot, de a tuláramvédelemről nem árt gondoskodni. A vevőt és a távszabályzót a profitech-nél kapni a legolcsobban. A tuláram védelem, és a motormeghajtó ic-t is lehet olcsón beszerezni, melyek megint csak kiválóan használhatóak a strong motorokhoz. A mini hűtőborda szinte hideg, még akkor is ha több percig feszül a motor, mert a szabályzó ic leveszi az áramot.
A neten megtalálható a rajz l6506-l298 páros.
Szinte alig kell hozzá pár alkatrész, és kapsz egy tökéletes védelmet, melyre nem szabad sajnálni a pénzt, mert a biztonság mindennél fontosabb!!
Bocsi de ezt a hozzászólást zokni86-nak akartam
(#) zokni86 válasza elektromos hozzászólására (») Júl 2, 2008 /
 
Köszönöm az infót............ezzel a trafóval mennyi az nyitási idő.......mert én láttam a Szabi 83 féle videót a youtubon de az már sok.......nagyon sok idő szóval én max 30-40secet vagyok hajlandó várni mákülönben kiszállok és nyitok...........
(#) elektromos válasza zokni86 hozzászólására (») Júl 2, 2008 /
 
35 másodperc alatt kinyit a kapu, de 25-re is le lehet menni, de akkor a kapun levő motor távtartok hosszával kell játszani. Igaz, ha gyorsabb, akkor meg nem lessz erős a becsukásnál, de nálam inkább a becsukott állapot számít, mert sok ökör ember feszegette a kaput, és egyszer el is törték az egyik motoromat. Már kb 2 éve nincs ilyen ilyen problémám, mert erősen tart a kapu, és nem leng be egy kicsit sem.
Amugy a vevőm kb 60m-ről már mükszik, és mire odaérek, már kicsit ki van nyítva, és van időm azt a pár másodpercet kivárni, meddig ki nem nyit teljesen. Tök jó érzés télen, vagy nagy esőben, hogy nem kell ugrálnom ki az autóbol, hogy nyissak, vagy csukjak !!!
AZ elektronikámanak még van olyan jó tulajdonsága is, hogy csak az egyik felét nyitja ki a kapunak, és így, ha jön hozzám valaki, akkor ki sem kell lépnem a házbol, mert simán be tudom engedni a kapun az emberkéket, és van rajta biztonsági idő, mely arra szolgál, ha beért az illető a kapun, kb-5 másodperc múlva autómatikusan bezár! Így nem kell attól tartani, hogy nyitva marad a kapu .
(#) zokni86 hozzászólása Júl 3, 2008 /
 
Mit gondoltaok arról hogy ,úgy is meglehetne oldani a két szárny eltérő idejü csukását hogy két különboző motort alkalmaznánk........Pl strong motorba láttam A12-es asszem 300mm míg az A18-as 450mm löketü...... így nyilván a hosszabb löketü tovább mozog mert a motorok azonos 4,1mm/sec sebességell mozognak és az erejük is egyezik........ Úgy gondolom nyitásnál nem gond max az elején a gyosabb tolja a lassabbat pár másodperc....míg zárásnál a rövidebb löketü hamarabb zár.......
(#) zokni86 hozzászólása Júl 7, 2008 /
 
Mért ült el ennyire a topic?
Következő: »»   17 / 107
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem