Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Végfokozat TDA2030-40-50-el
 
Témaindító: sasorr, idő: Jan 16, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   17 / 274
(#) tatabike válasza szabi83 hozzászólására (») Máj 20, 2006 /
 
Igen, középállásban 100K/100K, és három lába van...ha párhuzamosan beteszek még két százast, akkor eredő 50K/50K lesz, ezek szerint így megoldható...
(#) tatabike válasza isamisa hozzászólására (») Máj 20, 2006 /
 
Végülis le lehet vágni belőle, de annyit kéne, hogy a recézett és bevágott része pont eltűnne, és a csupasz tengely marad, arra meg hogyan húzzam rá a tekerőgombot...
(#) ndavid87 válasza ndavid87 hozzászólására (») Máj 20, 2006 /
 
Az nem baj, ha a hangerőszabályzó poti egyutas, igaz?
Takarékosságból egyutasat vettem, de elvileg
ugyanazt a hatást érem el, ha a bemeneten a földet
szabályzom nem?
Az eredeti terv az volt, hogy kétutassal fogom a két
bemenetet szabályozni.
(#) Stefan válasza tatabike hozzászólására (») Máj 20, 2006 /
 
NEEEEEM NEEEEM NEEEEM
kozepallasban igen
kezdjuk eloro!
l felezni akarsz egy ellenalast akkor egy ugyanolyat kotsz parhuzamosan vele
mer (R1*R2)/R1+R2 alias "replusz" vagy 1/Reredő=1/R1+1/R2
tehat 2 szazas parhuzamosan 50K eddig tiszta

de ha:
forgatod a potit mondjuk 90% os allasban van akkor a poti ellenallasa valtozott 180 20 ra
igy viszont hogy 90 10 legyen mar nem 2 darab 100 K s ra van sukseg parhuzamosan hanem 180K es 20K ra
TEHAT SEHOGY SE LEHET MEGCSINALNI!!! ADJATOK FEL!
meglehet ha bekotsz 2 100ks potit es valami mechanikaval megoldod hogy azok is vele forogjanak.......
(#) Stefan válasza Stefan hozzászólására (») Máj 20, 2006 /
 
csinaltam rajzot eleg csunyacska mentsegemre legyen hogy paintben de azert latszik a lenyeg
(#) tatabike válasza Stefan hozzászólására (») Máj 20, 2006 /
 
Na, srácok, megoldódott az ügy, beraktam a 200K-s potit csak úgy magában minden okosság nélkül, és tökéletesen működik. A Ki mit épített topicban? meg lehet nézni...
(#) tatabike válasza tatabike hozzászólására (») Máj 21, 2006 /
 
Hm. ELkészült a TDA2030A-val az erősítő, a végfok oké. De van egy gond. Fejhallgató-kimenetről, vagy hangkártya-kimenetéről nagyon szépen szól. Ma rákötögettem pár cuccot, és azt vettem észre, hogy vonal-kimenetről hajtva betorzít az előerősítője (NE5532 és LM1036N). RCA-ról is, és DIN-ről is torzít. Hangerőtől függetlenül recseg. Mitől van ez? Túl nagy a bemenő jel? SZerintetek mit csináljak vele?
(#) tatabike válasza tatabike hozzászólására (») Máj 21, 2006 /
 
(#) szabi83 válasza tatabike hozzászólására (») Máj 21, 2006 /
 
Túl nagy a bemenő jel?
sztem igen, tegyél a csatornya elé 100K -t hátha használ
(#) tatabike válasza szabi83 hozzászólására (») Máj 21, 2006 /
 
Kipróbáltam, kicsit kevés volt a 100K, úgyhogy egy 100K-s potiból osztottam feszt eSDi javaslatára, most jó...
(#) bubu válasza tatabike hozzászólására (») Máj 21, 2006 /
 
HI MINDENKI!
Azt szeretném kérdezni h megfelelő trafót a tda2030a-hoz honnan lehet beszerezni mert a hq-nél nincs +-12V-os ami jo lenne( legalábbis én nem láttam) igy a tapasztaltabbakat (tehát titeket) kérdezlek meg h hol szereztétek be a tiétekhez?
A választ előre is köszi!
(#) isamisa válasza bubu hozzászólására (») Máj 22, 2006 /
 
olyat nem lehet kapni hogy +-12V-os
Hanem ugy hogy 2x12V AC És nem véletlen irtam hogy AC. Abbol egyenírányítva lesz +-16V DC És ne 12 voltosat keress hanem 24Voltosat. Ha csak sima táposat akarsz csinálni. Már sokszor irtuk hogy a TDA 2030A nak a max fesz 44 Volt DC lehet Vagy pedig ha szimetrikus táppal csinálod akkor +-22V DC

Én a zsibin vettem kinn a piacon.
Isa
(#) PiperR válasza isamisa hozzászólására (») Máj 22, 2006 /
 
Megszeretném építeni ezt a TDA2030-as végfokot. Kocsiba kellene. A negatív feszültség előállításához tudtok valami kapcs. rajzot?
(#) redcar válasza PiperR hozzászólására (») Máj 22, 2006 /
 
Kocsiba ne ajánlot a 2030-as használj inkább TDA 8560-ast azt kimondottan kocsiba csinálták
(#) ul válasza PiperR hozzászólására (») Máj 22, 2006 /
 
Nem feltétlenül kell hozzá kettős táp. Van olyan kapcsolása is, ahol egyszeres táppal megy.
(#) bubu válasza isamisa hozzászólására (») Máj 22, 2006 /
 
Köszi szépen a választ!
(#) Peti_85 válasza ul hozzászólására (») Máj 22, 2006 /
 
Igen, szerintem is mindegy hogy milyen táppal hajtod meg! Szimmetrikus vagy sima teljesen mindegy!
Én személy szerint Vettem egy mezei HÁLÓZATI ADAPTERT! (12-16 V, kb. 600 Ft) és arról megy az egész! Pont elég neki! És ha te szimmetrikusan akarod megcsinálni, akkor meg szétszedet az adaptert, aztán szét az EI vasmagot, a szekundert letekered, megkeresed a felét és csinálsz róla egy kivezetést, aztán feltekercseled és már KÉSZ IS! Én is így csináltam, Szerintem pofonegyszerű, persze nem 5 perces munka!!!
Jó tekergetést!
(#) Norberto válasza Peti_85 hozzászólására (») Máj 22, 2006 /
 
Milyen az az adapter, amit használsz hozzá? Hány VA-es? Illetve mekkora áramot tud szolgáltatni maximum? Egy képet tudnál róla készíteni? Illetve linkelhetsz is képet róla...
(#) Peti_85 válasza Norberto hozzászólására (») Máj 22, 2006 /
 
Hát figyu nem nagy szám az egész, ezekről mennek pl. a TV játékok, meg ilyesmik, most jobb képet nem találtam de látod nem valami nagy teljesítményűek (500mA, kb.5-6 VA), de azért SIMÁN eldöcög vele!
Elfér az egész a markodba!!! De bele is lehet szerelni az erőlködő mellé....

adapter.jpg
    
(#) Norberto válasza Peti_85 hozzászólására (») Máj 22, 2006 /
 
Hát azért nem ártana neki egy hozzá illesztett táp

Bár te tudod...
(#) tatabike válasza Norberto hozzászólására (») Máj 22, 2006 /
 
Norbertonak igaza van, sok múlik a tápon. Ezek a hálózati adapter nevű szütymüttyök nem valami jók ilyesmire. Gyengék, nincsenek jól szűrve, meg terheletlenül 18-20VDC-t nyomnak, hogy aztán ki tudják nyögni terhelés alatt a 12VDC-t. Meg melegszenek elég rendesen. Azzal meg az a baj, hogy jobbra-balra tágul összevissza, aztán előfordulhat, hogy ha nem pontosan van tekercselve, ez mindenféle zizegést meg zavart okoz a róla tápolt áramkörökben. Tehát egyszóval én sem ajánlom ezeket ilyesmire. Én a TDA2030-hoz bontott tápot vettem, egy ezresért(mellékelem a fotót, bal oldalon a két kék kocka, gyári panelen, ennél jobb nem kell), ha tudsz olyan boltot, ahol árulnak bontott cuccokat, biztos találsz valami jobbat. Meg megmondom őszintén, egy csomó nagy trafómat meg sitt-telepeken guberáltam az ócskavasak közül... Mivel egy lakásfelújítással foglalkozó cégnél dolgozom, gyakran fordulok meg ilyen helyeken...

DSCI0001.JPG
    
(#) Stefan válasza tatabike hozzászólására (») Máj 22, 2006 /
 
hol van ilyen hely? elmennek enis parszor guberalni
meg hany VAs a trafod?
ugye 22V az kb 15V os trafo de ilyet toroidba nem lattam ugy meg csak ilyen 3-4 VA sak vannak de az keves nek tunik vagy nem az?
(#) tatabike válasza Stefan hozzászólására (») Máj 22, 2006 /
 
Külső ipartelepeken, de nagyon jól őrzik. Én összebratyiztam az egyik telep-tulajjal, gyakran oda visszük a bontásból a hulladékot, gubizok ami tetszik, aztán rámondja, hogy 500 Ft, vigyed, meg ilyesmi. Múltkor egy toroidot találtam, régi BEAG, semmi baja, valami nagyon brutál teljesítménye van, jóval 2x400VA felett lehet, mert rámértem egyik oldalára, 42VAC jött ki, de a 20 amperes mérő kiakadt tőle...
(#) tatabike válasza Stefan hozzászólására (») Máj 22, 2006 /
 
Ami a képeken van, 2x35VA-s, és 12V-ot ad. Mondjuk egész pontosan 13,6 VAC jött ki, és ez pufferelve lett 18VDC körül, persze +/- szimmetrikus tápként, és az pont jó a TDA2030A-nak.
(#) bubu válasza tatabike hozzászólására (») Máj 22, 2006 /
 
HI!
Én ezt néztem vagy még ezt , de elég drágálom ahoz képest amit te használsz.És nekem kezdőnek olcsobb is bőven megtenné.Ezért kérdem honnan lehet ilyeneket szerválni. Esetleg lehetne olyat h toroid gyűrűre magam tekerjek gubizott rézdrótot?Mert ezt még meg tudnám oldani.
A választ előre is köszi!
(#) Stefan válasza bubu hozzászólására (») Máj 22, 2006 /
 
ez [link=http://www.hqvideo.hu/info/hu/trafo_12vx2_35.html]http://www.hqvideo.hu/info/hu/trafo_12vx2_35.html[/link]
ugyanaz ami abba van csak 2 az 1 ben
anyira nem is draga csak azt irja hogy csak rendelesre de lomexnel lehet h van
(#) tatabike válasza bubu hozzászólására (») Máj 22, 2006 /
 
Ezek is elég jó áron vannak szerintem, a HQ az egyik legolcsóbb. Toroidot én még nem tekercseltem soha, de azt tudom, hogy nem olyan egyszerű... ezért is kerül többe pl.
(#) ndavid87 válasza ndavid87 hozzászólására (») Máj 24, 2006 /
 
Sziasztok!
Megépítettem az erősítőt, de nem működik.
Egy 4 Ohm-os, 50W-os hangszóróra van rákötve, és
egy rádiós walkmanról kapja a erősítenivalót.
Zárlat nincs benne, nem melegszik semmi, és nagyon
ügyeltem a beültetésre is.
Ha ráadom az áramot a hagszóró egy klikk hangot hallat, mint amikor az ember bekapcsol egy erősítőt.
Semmi zúgás vagy ilyesmi.
Ha feltekerem a rádió potiját a hangszóró elkezd
recsegni, de nem lehet kivenni belőle semmit.

Két példányban is megépítettem, mindkettő ugyanígy
reagál.:no:

A alkatrészek egyáltalán nem melegedtek forrasztás során.

Átrajzoltam a kapcsolási rajzot (mellékelve), amin nem
találtam hibát.

Minden alkatrész a megfelelő helyen van, az ellenálásokat le is mértem, és a végfok is jól van bekötve.

Valami viszont nincs rendben, mert nem működik.

Szerintetek mi lehet a hiba?
(#) tatabike válasza ndavid87 hozzászólására (») Máj 24, 2006 /
 
Hát így nem tudnám megmondani, de szerintem ha mindegyik így reagál, akkor gondolom mindkettőnél ugyanaz a hiba, én arra gyanakszom, hogy valamit nem jó helyre ültettél, vagy kötöttél....
(#) ndavid87 válasza tatabike hozzászólására (») Máj 24, 2006 /
 
Sajnos fogalmam sincs, hogy mi lehet a gond.
Töbször is átnéztem a panelt, de man találtam rajta semmi.
Azért még átnézem egy párszor.
Következő: »»   17 / 274
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem