Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Forrasztópákák - melyik miért jó
Lapozás: OK   9 / 193
(#) ReFi hozzászólása Ápr 20, 2008 /
 
Megvettem a Fahrenheit 28020-ast.
Kezdésnek jó lesz, de már látom hogy miért jobb a cégnél használt nagyságrendekkel drágább és profibb JBC.
Ennél túl nagy a táv a pákahegy és a páka fogórésze között, és nehezebb is a páka, nekem meg remeg a kezem A céges könnyű és kicsi eza távolság.
Nah mindegy, majd csak belejövök, mert JBC-re sose lesz pénzem.
(#) Turpe válasza PCB hozzászólására (») Máj 2, 2008 /
 
Tévedsz

több 1000 darab van magyarországon JBC állomásokból de sajna tényleg nem olcsó
(#) Kicsa hozzászólása Máj 15, 2008 /
 
Szevasztok!
Elhalálozott az idáig használt pákám,így gondoltam,vezsek valami komolyabbat.
Árban 10-15e Ft körül gondoltam rászánni,találtam egy egész pofásat itt a HEStroe-ban.
SMA 051. Ehez ha jól látom,elég sok helyen van tartalék hegy,többféle is. Valami véleményt tudnátok nekem mondani erről? Eddig nekem egy ceruzapáka volt,beépített hőszabályzós potméterrel.
Én ezt néztem ki elsőre,ha ilyen kategóriában tudok valami hasonlót,szívesen venném azt is...
Előre is köszönöm szépen...
(#) fureszk válasza Kicsa hozzászólására (») Máj 16, 2008 /
 
Hello! Sokunknak van ilyen pákájuk a fórumon, de nem tudok olyanról aki elégedetlen lenne vele és szerintem is nagyon jó. Itt megtudod venni (bár fele ennyiből megépítheted):
Bővebben: Link
Vagy itt a digitális verzió(ezt is megépítheted, épp most készült róla egy újab cikk):
Bővebben: Link
(#) Kicsa válasza fureszk hozzászólására (») Máj 18, 2008 /
 
Üdv!
Értem,tehát akkor jó választás.
Még gondolkozom rajta hogy megvegyem,avagy magam építsem.
Ha építem,akkor viszont marad a sima led kijelzős,amúggy pedig a digitálisat vásárolnám...
Még meglátom,elvileg cikkek között megvan mind2 leírása nem?
Üdv
(#) Attila86 válasza Kicsa hozzászólására (») Máj 18, 2008 /
 
A digitális kijelzős "Forrasztóállomás" és "Forrasztóállomás II" néven itt is fennt van a hobbielektronika.hu-n, de a weboldalamon is megtalálod őket.

Üdv.: Attila
(#) fureszk válasza Kicsa hozzászólására (») Máj 18, 2008 /
 
Talán ez meggyőz:
Bővebben: Link
Igen, mind2 cikkje fennt van.
(#) Kicsa válasza fureszk hozzászólására (») Máj 18, 2008 /
 
Üdv!
Hát igen,elég meggyőző.

Attila86

A 'friss' Forrasztóállomás I - II elsőre nekem bonyolultnak tűnik.
Viszont ez a JLT 02...Ez meggyőzött. Nem tűnik túl bonyolultnak és ezek szerint jól is működik.
Még vizsgaidőszakom van 2 hétig de utána szerintem neki is állok egy ilyennek.
Köszi mind2töknek a segítséget,majd jelentkezem ha nekiáálltam és van vmi kérdésem...
Üdv
(#) fureszk válasza Kicsa hozzászólására (») Máj 19, 2008 /
 
Hello,
Félreértés ne essék, mindhárom cikk a JLT-02es típusú pákához való állomásokról készült! Csak kettő digitális kijelzésűről szól. Sok sikert a vizsgákhoz és majd ehhez is! Ha kérdésed van vele kapcsolatban, inkább kerersd meg a topikját!
(#) Kicsa válasza fureszk hozzászólására (») Máj 19, 2008 /
 
Üdv!
Jah értem!
Hát nemtudom,egyenlőre még a digitálisnak nem állnék neki,viszont az analóg elég szimpatikus.
Köszi szépen,okés,ha kérdés van,a saját topicjába írok...
Köszi szépen mind2töknek a segítséget...
Üdv Kicsa
(#) compot hozzászólása Júl 3, 2008 /
 
Sziasztok!

Weller Mini2000-hez hol kapható pákahegy? A Nónius nem játszik, mert nem vennék ki szabit ezért.
(#) SzervízMacska válasza compot hozzászólására (») Júl 3, 2008 /
 
C+F Kft, Angyalföldi út. www.weller.hu

Jóval olcsóbb is a Nóniusznál.
(#) fureszk válasza compot hozzászólására (») Júl 3, 2008 /
 
PÜ ment!
(#) compot válasza SzervízMacska hozzászólására (») Júl 3, 2008 /
 
Köszi a tippet, de amilyen elátkozott páka ez a Mini2000, nem tartanak hegyet hozzá.

Más tipushoz való, ha méretben megfelel, nem jó helyette?
(#) Thomy hozzászólása Júl 16, 2008 /
 
Sziasztok!

Most tervezek forrasztóállomást venni, mert a 100W-os pillanatpáka nem túl precíz

Ezt néztem ki: Bővebben: Link

Szerintetek szabad ilyet venni, próbálta már valaki?
Kétségeim vannak, hogy lehet-e hegyet kapni hozzá...
Illetve hogy 50 vagy 80W kell nekem...

Thomy
(#) SzervízMacska válasza Thomy hozzászólására (») Júl 17, 2008 /
 
Szia!

Hobbiszintű használathoz biztosan megfelelő, de a hegyválasztéknak-kivitelnek mindenképpen érdemes utánajárni vásárlás előtt. Igy sok esetleges kellemetlenségtől kímélheted meg magad.

Ha ezek közül kellene választanom, biztosan a ST80A-t választanám. Többet ér a nagyobb teljesítmény, mint a csicsás kijelző. Ráadásul 1 rugóval olcsóbb is. Azért nézz szét másutt is mert nem kizárt, hogy hasonló árfekvésben kapsz márkás, kipróbált forrasztóállomást is ( Weller TCP; WS50; Ersa Ana60 stb. ). Ezekhez nem csak hegyek kaphatók számtalan kivitelben, hanem a bennük található összes alkatrész is, így évek múlva sem kell őket eldobni egy apró hiba miatt.
(#) Norberto válasza SzervízMacska hozzászólására (») Júl 17, 2008 /
 
A Weller-es ötletet, állomást én is támogatom! Akár még használtan is bőven megéri beszerezni egyet!
(#) SzervízMacska válasza Norberto hozzászólására (») Júl 17, 2008 /
 
Legutóbb 12e körül vettem 1 TCP50-et újonnan, igaz trafó nélkül. 4-ért kaptam hozzá Puskás-trafót a Lomexnél. Hirtelen ráforrasztottam 1 hálózati kábelt meg a páka kábelét, majd bandázsszalaggal leszigeteltem. Később, ha lesz kedvem be is dobozolom és teszek bele biztit + kapcsolót.Ha még hozzáveszünk fejben 1 pákatartót szivaccsal, 20 körül akkor is megáll az egész cucc. Persze a gyári hegy nekem vastag volt, úgyhogy archiváltam a fiók alján.
(#) DjDansei hozzászólása Aug 30, 2008 /
 
Üdvözletem mindenkinek!

Mivel "drága" makettező kolegáim nem hajlandóak tanácsokkal segíteni forrasztáshoz használatos eszközök megvásárlását, így szeretnék a forrasztás terén már igen tapasztalt egyénekhez fordulni.
Azaz hozzátok.
Amire szükségem lenne az egy jó forrasztó eszköz és a szükséges segédanyagok.
Amire használnám(mellékelt képek) kis méretű réz alkatrészek forrasztása,a réz vastagsága 0,1 és 0,4 mm között változik,valamint rézdrótok forrasztása amelyeknek 0,4 és 1 mm közt változik a keresztmetszete.
Mind a lemez és mind a drótok esetében viszonylag kicsi a "kapcsolódási" forrasztási pont.
-a szerszám havi szinten maximum 8 órát lenne használva

Ami az én "kritériumom" lenne
-megbízható működés,
-1-2 év múltán is találjak hozzá alkatrészt,
-40ezer alatti ár,
-budapesti vagy megbízható hazai internetes beszerzés,

Megtisztelő válaszotokat előre is köszönöm!
(#) tilde hozzászólása Szept 8, 2008 /
 
Hello

Eddig egy egyszerű, 230V -ról üzemelő pákával nyomtam, de most szeretnék már egy komolyabb pákát, SMD célokra is. Ki is néztem a WELLER WS81 -es modeljét, WSP80 pákával. Csak tanácsot szeretnék kérni, hogy tényleg meg e éri a pénzét.
(#) SzervízMacska válasza tilde hozzászólására (») Szept 8, 2008 /
 
Csodás az a páka. Élmény vele a munka. Nem fogsz benne csalódni.
(#) Dudus válasza tilde hozzászólására (») Szept 8, 2008 /
 
Régen használom, nagyon elégedett vagyok vele.

SSOP, QFP, PLCC tokokat nagyon szépen be lehet forrasztani vele, sokféle hegy kapható , a nagy teljesítmény miatt az árnyékolóserlegekkel sem akad meg.

Kiforrasztásra én levegős SMD állomást használok.
(#) Laller hozzászólása Szept 8, 2008 /
 
PACE forrasztópákát használ valaki? Vélemény?
(#) Directors hozzászólása Szept 20, 2008 /
 
Üdv

Nem tudom jó helyre írok e de ha nem akkor elnézést kérek.

Van nekem egy Fahrenheit 28001 forrasztóm.Ehhez kellene nekem forrasztóhegy.
Mi alapján tudnék én hegyet találni hozzá?
Hogyan keressek?
Vagy esetleg ha ti is ajánlanátok hozzá azt is megköszönném.
(#) dolfin hozzászólása Okt 10, 2008 /
 
Üdv

Eddig forrasztópisztollyal forrasztgattam, de a 1mm-es réz vezeték a hegyének kicsit vastag. Most láttam a Hestore-on ezt:
Forrasztópáka 230V / 30W
Rend. szám: 10022076

Kezdő vagyok, heti 3-4-5 órát forrasztok max...
Mi a véleményetek róla? Milyen hegy kell hozzá? Ebben van vmi hőmérséklet szabályzás?

Köszi
(#) icserny válasza dolfin hozzászólására (») Okt 10, 2008 /
 
Idézet:
„Mi a véleményetek róla?”
Fénykép alapján elég gagyinak tűnik. Kicsi a teljesítménye (én a 80 W-osat választanám...). Kicsit necces, hogy 220-ról megy. Biztonsági leválasztó trafód van hozzá? Szerintem semmiféle hőszabályozás nincs benne. Pedig legalább egy olyan fázishasítós szabályozó kellene bele, mint amilyen a 4000 Ft körülkapható Farenheit pákában van.

Többször és többen ajánlották már: Solomon páka - olcsó és nem ráz. Persze, kell hozzá egy trafó, meg csinálhatsz hozzá szabályozót is, ami állandó hőfokon tartja.

Lásd itt meg

itt.
(#) Gyurix hozzászólása Okt 31, 2008 /
 
Sziasztok nekem mint kezdőnek milyen forrasztópákát javasoltok valami jó Wellere gondoltam de ne legyen túl fdrága talán még a használt is jó de abból csak a weller?. MAX 8000 FORINTOT SZÁNOK RÁ.
(#) gydanee válasza Gyurix hozzászólására (») Nov 4, 2008 /
 
Énis éppen most készülök új forrasztó állomást venni...
Viszont ha 8000Ft-od van rá szerintem felejtsd el a wellert.

Valaki vett már a HEStore-ból forrasztó állomást, ha igen mi volt a tapasztalat róla?
Konkrétan erre gondoltam.
(#) Gyurix hozzászólása Nov 4, 2008 /
 
ehez a pákához mi a véleményetek?Bővebben: Link Hegyet nem tudtok hozzá?
(#) SzervízMacska válasza Gyurix hozzászólására (») Nov 4, 2008 /
 
Ezt hívják pákának látszó tárgynak. Nyomtatott áramkörök forrasztásához alkalmatlan. Nem szabályozható a hőmérséklete, hegy csúcsa "durung" alakú és messze van a nyéltől, gyenge a teljesítménye, hegy-választék: az 0. SP, mint szervízpáka. Alkalmas kb. vezetékek cinezéséhez, összeragasztásához olyan 1-1,5mm2 keresztmetszetig.
Következő: »»   9 / 193
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem