Fórum témák
» Több friss téma |
Helyes, a fűtőbetét elegánsabb mint a villanykörte.
Motorokhoz szokták javasolni, egy hosszabb hosszabbító is elég lehet, akár állandóra.
A tányér, az igen. De a szekrények már a miniatürizálás korszakából származnak.
Fázisokkal sorbakötve egy-egy 1.5 Ω-os ellenállás amit bekapcsolás után egy másodperccel egy mágneskapcsoló rövidre zár.
Ez is jól hangzik, köszönöm, annak hány wattosnak kellene lennie?
Itt most az a kérdés, hogy mennyi az az eléggé. Na meg az is kérdés, hogy a trafód üresen indul, vagy terheléssel együtt, mert nagyon nem mindegy! Nálad minden bizonnyal a 100A-es nagyságrendben van az induló áram, mivel a 60A még nem veri le a B16-ot sem. Régóta akarok már egy ilyen jellegű mérést is csinálni de még nem volt rá érkezésem. Ha terheléssel indul a trafó akkor jó nagy terhelhetőségű előtét kell elé, ha nem, akkor lehet hogy egy 25W-os izzó is elég.
A trafónak van valamekkora mágnesező árama (amiről nem tudjuk mennyi), meg van neki a kikapcsolás utánról remanens mágnesessége. Ez utóbbit kell leküzdeni a bekapcsolás utáni pillanatokban. Normál gerjesztés mellett ez általában 4-5 periódus, ennyi alatt csökken le a túláram és áll be a normál gerjesztési állapot. Ha ez nincs meg, mert mondjuk csak egy 5W-os izzón keresztül kap a trafó áramot, akkor ez biztosan hosszabb idő lesz, de szerintem ugyanúgy meg kell szüntetnie a remanenciát, de nem tudom, sosem mértem ilyet. Egy mezei ellenállás is működhet akár, de az eléggé kétséges, mert szerintem a bekapcsolás pillanatában meg fog szakadni. Nagy terhelhetőségű kéne, annál sokkal egyszerűbb az izzó.
Köszönöm! Terhelés nélkül indul, még a főkapcsoló előtt van a trafó, gondolom az előző helyén állandóan ment, dug-villa volt rajt.Ha mindenki az előtétes átkapcsolásos megoldást javasolja, így fogjuk megcsinálni. Az izzónál nem gond, hogy a hideg ellenállása kicsi? De gondolom az is bőven elegendő.
Ennyi mérésem van csak. Az első képen az van amikor az adott teljesítményű EI és toroid trafó simán be van kapcsolva lágyindító nélkül. Az EI trafónak kisebb az induló árama (10A) mert azt nem lehet fizikailag úgy összerakni hogy ne legyen benne légrés, hiszen a lemez nem folytonos, hanem E és I darabokra van vagdosva. A toroid meg 60A-rel indul, mert az egy feltekert folytonos, mágnesesen zárt mag, semekkora légrés sincs benne. Viszont, épp ezért a mágnesező árama meg kicsi, jóval kisebb mint az EI vasé, az nagy, mivel ugye a levegő nem igazán jó mágneses vezető.
A másik képen pedig az van, amikor az EI trafót egy 40 vagy 60W-os (már nem emlékszem) izzón keresztül kapcsolom be. Az izzó alapból is 1,36A-ra limitálja a bekapcsolási áramlökést, viszont utána folyamatosan világít, azaz nem tud rajta akkora áram folyni ami elég lenne a vasmag teljes átmágnesezéséhez. Erre mondtam hogy nem is kell, mert neked az a lényeg, hogy az az induló áramcsúcs legyen lekorlátozva. Vársz vele mondjuk 2 másodpercet a bekapcsolás után, utána a (mágnes)kapcsolóval kiiktatod a körből az izzókat, szerintem működnie kell.
25 - 50 W-os, amilyen kéznél van. Ha a transzformátor terheletlenül indul, nagy hűtőbordák sem kellenek.
Sziasztok!
És megint én. Panelben szeretném újrahúzni a rendszert. Még nem volt ilyenben "részem". Kábelcsatornát nem szeretnék, nekem műhely feelingje van. Ha jól tudom, betonba nem szokás MU csövet vésni. Én MMCU-ra gondoltam. Ugyan olvastam, hogy ezt vakolat alá szokták, de, nekem így nagyon "felületesnek" tűnik. Én horonymarásra gondoltam (persze csak finoman). Tudna nekem ebben valaki tanácsot adni? Hálás lennék. Köszönöm előre is, ezen a kellemes szeptember végi napon. (:
Szia!
kb egy-két oldallal előrébb ezt tárgyaltuk . Azért a horonymarás sem álom . Az MMCu vezetékezés meg nem bővithető! 1-5 éven belül adódik új feladat , amit le kellene huzalozni. gondolj a konyhára ; hány db dugalj kell? 2db vagy 16db-ig ?
Üdv!
Van egy melléképület, ahová a villanyórától elvittem a fázist, nullát, és egy kis fali szekrényben kismegszakítókkal, sínekkel szépen kiviteleztem, onnan megy a konnektorokhoz, világításhoz tovább. A kérdésem az, hogy ha a kis szekrény mellett leverek egy földelő szondát és ezt is sínnel tovább osztom, akkor az elégséges a melléképületben található készülékek védőföldeléséhez? Vagy a földelést is mindenképp a villanyórától kellene elhoznom?
Illene, mert garantálnod kell az azonos potenciált a két rendszerben.
Ha nem 10-es rézzel, vagy 16 aluval tetted, akkor igen.
A nulla azonos potenciálon van, az nem elég?
proba: mire írtad, hogy igen?
Ha nem 10-es rézzel, vagy 16 aluval kötötted össze minimum, akkor kell a plusz vezeték, nem megspórolható a védővezető..
Azt mivel akarod garantálni, hogy egyforma potenciálon van? Mert ez a lényege az egésznek.
Üdv mindenkinek, szeretnék megkérdezni valamit.
Adott egy mérőszekrény, ami egy fázisú mérőórával és kismegszakítóval (25A) van szerelve. A lakásba a mellékelt fotón látható módon 3P fázis érkezik és van bekötve a 4P-ú ÁVK-ba, azonban a kimenetek egy egyfázisú fázissínben egyesülnek. Ez normális felállás így? Elmondaná valaki, hogy miért így kötötték? Ez egy fázis, csak a keresztmetszet (vagy a későbbi 3 fázisra átalakítás) miatt húztak három vezetéket? Köszönöm szépen
Ez biztos nincs igy. A kimeneten valoszinü 3 fázisu sin van ( csak nem látod). Különben ezt pillanatok alatt tisztázni lehetne mert bármelyik 2 fekete drot között kb 400 V-t kell mérned.
A hozzászólás módosítva: Okt 1, 2021
Ha leszednéd az alsó takaró fedelet, hogy látszódjanak a bekötések a kismegszakítókba, akkor mindannyian okosabbak lennénk.
Egyfázisú sín.
Bővebben: Link Valószínűleg előkészítve 3f fogadására, majd egy sorolósín csere után 3f-ről üzemeltethető.
De, biztos így van. Látom, hisz leszedtem már, mielőtt kérdeztem...
Leszedtem, egy fázisú a sín, egybe van öntve a réz. Nem hülye vagyok, hanem kíváncsi.
Erre gondoltam én is. Köszi!
Az egy műszaki léleknek alap követelmény.
Inkább a későbbi átalakítást egyszerűsíti le.
Akkor az a 3 fekete drot nem 3 fázis, hanem csak egy elosztva a 3 fázisu FIre. Szabályos, csak drága és értelmetlen.
Miért lenne értelmetlen? Könnyű bővíteni.
Itt az a baj, mint az egyik barátomnál, egyszerüen már nincs mit és hova böviteni. Ott is ki kellett vágni az egész szekrényt, mert szerelt fel ez azt az uj házra és azok a szerelvények már nem férnek a kaszniba, de neki legalább meg van tisztességes 3 fázis.
Ez egy olyan tescos megoldás, hogy beszerelsz egy 3 fázisu FI-t meg 9 automatát és kész. Ez nem bövitésre, hanem etetésre lett kitalálva. Meg azt is jo lenne tudni, higy honnan jön az 4 vezeték az FIre, lehet, hogy ott sincs 3 fázis, akkor azután biztos bövitheted. |
Bejelentkezés
Hirdetés |