Fórum témák
» Több friss téma |
Úgy tudom LED-es.
Csatlakozóját mozgattam hátha megtört a zsanérnál de nem volt javulás. Az LCD kis panelját is néztem rendellenességet nem láttam. Bekapcsolva az LCD kis panelján a csatlakozót mozgattam, hozzáértem valahova és elkezdett szíszegni.
Egy képet rakhatnál fel a csíkról, az segítene. Ha az lcd hátán lévő csatlakozó hatására változik, akkor javítható, ha az elején az lcd alját nyomkodva, akkor nem.
Mellékelek képeket.
A fényerőt amúgy állítgatja bekapcsoláskor, de mást nem csinál.
Na ez jó sok minden egyben...
A jelölt csati a backlight led csatlakozója,a fedele is olvadt, kontakthibás lehet, de attól még a képnek nem kell változnia. Viszont az javítandó, mert ki fog égni. Ha nem csak a fényképen van felül a fehér felhős folt, akko rlehet beázott az lcd. De ha teljesen fehér a kép, akkor kb bármi lehet az oka, a kijelző, lcd kábel, alaplap, stb. Ha bekapcsolja a világítást, akkor edid szerint érzékeli, tehát fő tápfeszeket a kijelző megkapja.
Csatlakozó fedél nem olvadt sima kivágás van ott csak rosszul látszik a képen.
A fényerő változást úgy értem hogy ahogy indul be a gép a legelején teljes fényerő van és ahogy betölt akkor veszi lejjebb. A foltot a képernyő felső részén van, nem tudom mi az beázás nyomai nem látszottak a gépen, nyomkodásra sem változik nem hiszem hogy be lenne törve. Teljesen fehér olyan mint amikor csak háttérvilágítás van bekapcsolva. Megpróbálom még a csatlakozóját szálanként átnézni hátha egyik megszakadt.
A teljesen fehér azt jelenti, hogy videojelet nem ad ki az lcd chip. Lehet táp hiány az oka, alaplapi biztosíték.
Sajnos az is lehet, hogy a laptop oldal a rossz. Mindenesetre tölts le hozzá adatlapot 30 v. 40 pinesek, általában szabványosak a kijelzők és a kijelző tápját ellenőrizd (a háttérvili külön megy)
Megnéztem neked, a 2 és 3 pin-eken van a tápfesz, a földhöz képest kellene 3.2 körüli feszt mérned itt.
Hát ha a csatlakozót nyomogatva sistereg, akkor biztos nem igazi a kontakt ott. Vagy a dcdc ict nyomogatod és a frekvenciája változik.
A foltos mondatot nem értem, van most a valóságban folt, vagy homogén fehér? Az lcd biztos nem törött, azt látnád. A kábel törését nem fogod kimérni így valószínűleg, mert elêg ha az erenkénti árnyékolás fele zárlatos. De ha jársz erre, keresek valami teszt lcdt, az könnyebb, mint méregetni. A panelen 2 bizti van amúgy, egy a backlightnak és egy a 3V-nak. De ezek szerintem meglesznek, mert a gép érzékeli az lcdt. Amúgy óvatosan, ha akku van a gépben az lcd csati dugdosása ki tudja lőni az alaplapi tápköröket (leginkább backlightot).
1 és 2 láb 21V
3 láb 3,8V 4 láb 3,8V Bekötött LCD-nél is megvan a feszültség.
Letöltöttem neked az adatlapot. Ennek fényében nem jó a mérésed, még akkor sem, ha a két végét felcserélted. A típust a fényképről néztem le.
Pont rossz oldalon néztem az alaplapon mértem 2-3 3,7V
a 4 lábon viszont semmi.
Szerintem előbb az LCD oldalon mérd.
A lapon lehet látni, hogy esetleg össze vannak kötve a lábak, de csak egy szálon viszik a tápot.
Mértem lCD oldalon is ugyanaz a helyzet, it már a 4 lábon is van 3,7V feszültség.
Esetleg a chip adatlapja és ott a táplábak figyelése.
Vagy hőléggel megsokkolhatod (maszkolva a többit!) Beteheted fagyasztóba. Csipogtasd ki a lábakat, nincs-e szakadt az LVDS-ben, főleg az utolsó pár (az viszi a szinkronokat is). De több ötletem nincs, a kukán kívül.
Hőléggel egyetlen pillanat alatt le fogja olvasztani a cofot és még ha jó is lesz csíkozni fog, illetve elolvasztja a backlight rétegeket, nem kéne ezt ajánlani...
Illetve elég merész méregetni, ha a fő tápbuszt sikerül adatlábra zárni egy rosszul érintett mérőtűvel, a video kimenet meghalhat az alaplapon (ismerősömnek sikerült, amikor kölcsönadtam lapot tesztelni) De nem tudom, mi ez a nagy méregetés, ha win alatt látszik a kijelző, mint eszköz, akkor 3V megvan, mert edid eeprom az lcdn kap tápfeszt, illetve backlight is bekapcsol. Vagy alaplapi gond, vagy lcd rossz, vagy kábelen adatér van letestelve vagy megszakadva. A hozzászólás módosítva: Szept 26, 2021
Sziasztok! Régebben már írtam ide, mert van egy Asus Rog GL552VW laptopom, aminek rossz a hdmi kimenete. Most végre van időm vele többet foglalkozni.
Szerintem a probléma a DDC vonallal lesz, rámértem szkóppal és a mellékletben látható képet kaptam. Az SCL vonal szerintem jó, az az ábrán a sötétkék (CH4) ez a MOSFET előtt is és után is ugyan az a jelalak, ezért erről külön képet nem csináltam. Az SDA viszont, mint a képen látszik a MOSFET 4-es lábán (CH2, türkiz) 0,36V és 2,8V között mozog, viszont a MOSFET 3-as lábán (CH3, lila) 3,3V és 4,68V között mozog. Olyan mint ha a MOSFET lineáris üzemben dolgozna, viszonylag nagy ellenállásként viselkedve. A gate lábán megkapja a 3,3V-ot mind az SDA, mind az SCL vonala. Szerintem ki kéne cserélni a mosfetet, vagy csak rövidre zárni és akkor megjavulna. Szerintetek? MOSFET: Bővebben: Link Köszönöm előre is.
Egy cserét megér a dolog, én nem hagynám el, az biztos. Ha írsz dupla FET típust, megnézem van-e valami donoron, biztos akad azonos vagy hasonló (már ha megéri neked eljönni érte a délihez rendelés helyett).
Köszönöm, nagy örömmel elmegyek a Délihez, ha akad valami. Az előző hozzászólásomban van egy link a FET adatlapjára, bár csak a boardwiev-ból kerestem vissza, a tokozás stimmel meg a
funkció is, szóval szerintem ez lesz az. Típus: UM6K1N, 2*N MOSFET, U_gs = 2,5V, UMT6 tokozás. Egyébként miért nem hagynád el? Igazából ez csak annyit csinál, hogy ha nincs bekapcsolva a gép akkor lecsatolja a superIO-t? Abban meg kárt tehet, ha tápfesz nélkül kap valami jelet, vagy a jel adójában?
Azonos célra használt D7t jelű alkatrészt tudok adni, vagy UM6K31NFU7TN is akad, de előbbihez nem kell szétszednem a donort. Mindkettő konkrét lapon megtalálható erre a célra.
Ha gondolod írj és valamikor ugorj be, csak előtte lekapom. A dupla fetben vannak gate védő diódák meg mindenféle, valószínűleg nem gond kihagyni, de fölösleges, illetve ha utána sem jó, nem tudni, mi a valódi oka.
Na beraktam és tök jól működik a hdmi, köszönöm szépen a tanácsokat meg a FETet is.
Örülök neki.
Sziasztok!
Céges laptopomat megtudtam venni hibásként. Új kora óta nálam van és 3év után akkumulátort kellett cserélni, szó szerint felfújódott. Kaptam bele újat, ez fél évet bírt. A touchpadnál vettem észre hogy domború . Valami gondolom nem jó a töltő elektronikánál, merre induljak el, mit mérjek meg? Dell E5570 i5-6300U Köszönöm!
Ha az új utángyártott, nem biztos a laptoppal van gond. Ezek a zacsis akkuk 3 év után felfújódhatnak, ha használva vannak vagy mindig bedugva van. Van egy töltő chip a lapon, de rajz kapcsolsi rajz lehet max az ic lábaival, adatlap, bármi dokumentáció abszolút esélytelen, szándékosan titkosított. Max az akku feltöltött feszültségét tudod nézni, de annyi.
Gyári került bele. Hát igen, folyamatosan bedugva volt. Cégnél majdnem mindegyik így megy
Sziasztok,
Elromlott a Dell E7440-es laptopom. Sajnos nem lehet bekapcsolni, nincs tápellátás. Nem vagyok teljesen láma, ezért szétkaptam és méregettem. Arra a következtetésre jutottam, hogy van benne egy BQ24715-ös töltés vezérlő, ami az én gondlatom szerint nem vezérli a mosfet-et. Környező kondik jók, illetve a mosfetek sem zárlatosak és benti mérésre jó eredményt mutatnak. Találtam hozzá kapcsolási rajzot is. Link Itt a 47. oldalon van ez a bizonyos vezérlő. 19. lábán 13,3V-ot mérek. PQ704-et és PQ706-ot (is) vezérelné, de szerintem nem teszi. Kérnék mérési segítséget, de mivel azt gondolom, ki kell cserélni, ezért szívesen odaadnám javításra valakinek, aki vállalná. Nem akarom az egész gépet kidobni ezért. köszi A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2021
Szia!
Tudok neked adni BQ24715-öt, mert múltkor rendeltem SuperIO vezérlőket és tévesen azt küldött helyette az Alis eladó (vagy akár be is forraszthatom). A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2021
Sziasztok. Van egy msi laptop, régebben jó volt, most bekapcsol ventillátor pörög, képernyő nem kapcsol be, vinyo nem pörög fel, proci nem melegszik. Kikapcsolni ki lehet, ledek világítanak töltés jó. Milyen hibára utalhat ez?
Aki ezt ennyiből megmondja...
Egészen pontos típus? Alaplapot kivéve, bios elem nélkül töltőről csak magában elindul? |
Bejelentkezés
Hirdetés |