Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Sprint-Layout NYÁK-tervező
Alkotó fórumtárs Sprint Layout 6 leírása: sp6_alkoto.pdf
Lapozás: OK   14 / 211
(#) cimopata hozzászólása Máj 14, 2008 /
 
Üd nyáktervezők

Ebben a príma kis progiban nemlehet valahogyan egy képet, fotót betölteni a háttérbe hogy könnyedén lehessen copyzni?
(#) PCB válasza cimopata hozzászólására (») Máj 14, 2008 /
 
Szia !

De lehet, ott van az ikonja a program tetején kicsit jobbra

Üdv!
(#) cimopata válasza PCB hozzászólására (») Máj 14, 2008 /
 
Köszi sikerült, nagyonokosdolog!
(#) PHARO hozzászólása Máj 24, 2008 /
 
Sziasztok!

Az már megvan,hogy lehet kimenteni képfájlba,de azt meg tudná mondani valaki hogy a piros színű alkatrészeket hogy lehet eltüntetni?
Bocs,ha már volt.

Előre is köszönöm
(#) vicsys válasza PHARO hozzászólására (») Máj 24, 2008 /
 
Tehát neked csak a nyákrajz kell?
-nyomtatás menü/beállítás/és ott kiválasztod a virtuális nyomtatót...
(#) PHARO válasza vicsys hozzászólására (») Máj 25, 2008 /
 
Szia!

Igen az. Sikerült,köszönöm.
(#) Thomas10100 hozzászólása Máj 29, 2008 /
 
Sziasztok!

Sprint Layout 5 alatt van egy panel, netről töltöttem.
Poziciószámokat elő tudom hívni valahogy? Vagy ha nem látom alapból, akkor a tervező(aki a panelt csinálta) nem is csinált hozzá?
(#) gulyi88 válasza Thomas10100 hozzászólására (») Máj 29, 2008 /
 
csá
kapcsold be az összes réteget
4 alap: K1, B1, K2, B2, U

és az extra multirétegeket is (ahol a nyák méretét lehet beállítani a multilayer fület pipáld ki): I1, I2

ha mind aktív és seholsincs pozíciószám, akkor a tervező nem számozta fel..
csá
(#) Thomas10100 válasza gulyi88 hozzászólására (») Máj 29, 2008 /
 
Köszi!

Meglett.
(#) Thomas10100 hozzászólása Máj 30, 2008 /
 
Sziasztok!

Ismét én. Úgy fogják legyáratani a NYÁK-omat, írtak e-mailt, hogy a lay formátumot nem fogadják. De tud a progi gerber fájlt csinálni. Ezt talán jól megcsináltam, de irtak még valami ncd fúrófájlt.

Meg melyik réteget kell tükröznöm? alsó(csak smd alkatrész) vagy felső(furatos alkatrészek csak)?

Köszönöm a segítséget!
(#) gulyi88 válasza Thomas10100 hozzászólására (») Máj 30, 2008 /
 
csá
ebben a legyártós dolgoban nem tudok segíteni sajna,
de most akkor hány oldalas?? mert a furatos elkatrészek huzalozása ugyanabban a rétegben kéne legyen mint az SMD, és így tükrözni nem kellene semmit...
(tervezni kellett úgy, hogy jó legyen...)
(#) Thomas10100 válasza gulyi88 hozzászólására (») Máj 30, 2008 /
 
2 oldalas.
(#) gulyi88 válasza Thomas10100 hozzászólására (») Máj 30, 2008 /
 

atyaúúristen ezen kiigazidni

van benne egy 555 anank az 1 es lába a test namármost ezek szerint a felső réteget megtükrözve tervezték..( azaz alulról a huzaloszás felől lett tervezve, én pont fordítva szoktam xd)

tehát a zöld K2 az oridzsí úgy jó, ahogy van, és a másik kék K1 et kell megtrükközni .

de azért még várd meg amíg többiek is meglesik

csá (D amp 4ever XD)
(#) Alkotó válasza Thomas10100 hozzászólására (») Máj 30, 2008 /
 
Voltam bátor néhány tapasztalatot írásban is összefoglalni a programról. Ezt egy-két oldallal korábban megtalálod (ha nem, elküldhetem). Ott a 8.1.7.1 fejezet éppen erről szól. Nézd meg, sőt megkockáztatom, hogy a többi dolognak is van olyan része amit tudsz használni.
Alkotó
(#) Thomas10100 válasza gulyi88 hozzászólására (») Máj 30, 2008 /
 
Megcsináltam, de nekem azt mondták, hogy egyiket sem kell tükrözni.


Leírást megkeresem. Köszi!
(#) gulyi88 válasza Thomas10100 hozzászólására (») Máj 30, 2008 /
 
lehet, hogy a gártástechnológia miatt nem kell letükrözni...
(#) Mzolee hozzászólása Júl 6, 2008 /
 
Sziasztok!
A mellékelt file-ban van két rajzolat: a bal oldali úgy ahogy berajzoltam és a jobb már elforgatva. Na a jobb oldalin már nincsenek raszteron a forr-pontok, DE MIÉRT? Annyit agyaltam már. Különben a 0,635-ös raszter a kedvencem, mindig ebben dolgozom csak akkor váltok kisebbre, ha nem jön ki szépen valami.
Valaki adjon nekem elfogadható magyarázatot!

ez.LAY
    
(#) Mzolee válasza Mzolee hozzászólására (») Júl 7, 2008 /
 
Vagy legalább arra, hogy ez a jelenség orvosolható-e utólag?
(#) Tomi20 válasza Mzolee hozzászólására (») Júl 7, 2008 /
 
Kijelölöd az elforgatott panelt, és az eszköztáron keress olyan ikont, hogy egy vezetősáv felé mutat két nyíl. A neve: Snap to grid, ez a raszter hálóra igazítja a panelt. Ez alkalmazható alkatrészenként is, van amikor szükség van rá...
(#) gulyi88 válasza Mzolee hozzászólására (») Júl 7, 2008 /
 
pontosan ahogy Tomi20 is mondja..

egyébként nagyon pofás lett a nyák, a vonalvezetést néhol másként csináltam volna, de akkor is baró

csá

névtelen.JPG
    
(#) Mzolee válasza gulyi88 hozzászólására (») Júl 7, 2008 /
 
Hálás köszönetem Tomi20 ! Örülök, hogy ilyen egyszerű volt a megoldás.

gulyi88: Köszi a dicséretet, a vonalvezetés pedig azért ilyen mert ez egy komplex áramkör része és a + és - ágakhoz még más panelrészek is csatlakoznak.
Egy franko kombinált védelmet akarok erősítőbe és ha összejön lehet, gy cikket is csinálnék. De ez csak akkor ha műkszik rendesen.
(#) Mzolee hozzászólása Júl 7, 2008 /
 
Sok mindent felfedeztem már, de azt még nem, hogy miként lehet pozíciószámokat kiiratni vele?!
Nézegettem Alkotó írását is meg próbálgattam, de nem bírok rájönni
Megtudhatom valakitől, hogy hogyan pozíciószámozzam be az alkatrészeket ésirassam ki vele?
(#) szabi83 válasza Mzolee hozzászólására (») Júl 7, 2008 /
 
Bal oldalon a "AB| text" -ra kattintva lehet betűket írni és sorszámozást is be lehet állítani :yes:

Üdv
(#) Mzolee válasza szabi83 hozzászólására (») Júl 7, 2008 /
 
Hmm..
Akkor azt akarod mondani, hogy a mellékletben lévő kivágatban az alkatrészek közepére egyenként tette fel a pozíciószámokat és a feliratokat a készítője?

f.gif
    
(#) szabi83 válasza Mzolee hozzászólására (») Júl 7, 2008 /
 
Idézet:
„az alkatrészek közepére egyenként tette fel a pozíciószámokat és a feliratokat a készítője”


Így van :yes:
(#) Mzolee válasza szabi83 hozzászólására (») Júl 7, 2008 /
 
Nahát..
Azt hittem van erre egy fejlettebb megoldás is a programban. Na majd megpróbálkozok vele énis
Köszi a felvilágosítást! :worship:
(#) szabi83 válasza Mzolee hozzászólására (») Júl 7, 2008 /
 
Nincsmit
(#) gulyi88 válasza Mzolee hozzászólására (») Júl 7, 2008 /
 
tulajdonképpen csak félig egyenként...
beírod hogy R/C/L/IC/T/D..stb és bekapcsolod az autó számozást. (beállítod a kezdő pozíciószámot álltalában 1 , de néha kell ez a funkció, nálam a feliratozás egyben ellenőrzős is... )

ahogy kattintasz az alkatrészen, ledobja a pozíciószámot (R1), majd egyel növeli azt R2, stb..
mivel ugye magunk tervezzük a nyákot, így a feliratozása nagyongyorsan megy!...


névtelen.JPG
    
(#) orizon válasza Mzolee hozzászólására (») Júl 7, 2008 /
 
Csináltok egy alkatrészt a szokásos módon. Az alkarészre a text opcióval ráírjátok, például ha mondjuk ellenállást készítetek ,hogy R1, majd elmentitek a makros könyvtárba a szokásos módon. Legközelebb ha ezt az alkatrészt beviszitek az asztalra, és a text, vagyis az R1 felíratra az egér bal gomjának 2x klikkelésével rákattintotok, akkor bármi más felíratot is elhelyezhettek az alkartrészen, már amit a textmező hossza megenged. Végülis így együtt mozgatható az alkatrésszel a felírat , nem kell külön minden egyes alkatrésznek bevinni az értékét. Elég a két klikk az alkatrészen a textre és megadni azt az értéket amit szeretnénk az alkatrészen látni. Ennyi lett volna. Ha meg ezt már valaki leírta, akkor elnézést nem olvastam végig az összes idetartozó hozzászólást.
(#) Mzolee válasza orizon hozzászólására (») Júl 7, 2008 /
 
gulyi88: Erre közben rájöttem, köszi!
orizon: Ezt viszont még nem próbáltam, de jó ötletnek tartom, ugynéz ki ezt fogom általánosítani.
Következő: »»   14 / 211
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem