Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » HDMI bekötés
 
Témaindító: badonorbi, idő: Feb 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   6 / 6
(#) mikrodigit válasza Marty McFly hozzászólására (») Dec 22, 2021 /
 
Pár éve kicseréltem a TV-t és a nekem is problémám lett az upc médiabox hdmi kábelével. A megoldás egyszerűen az volt, hogy a TV-n a HDMI beállításokat a legegyszerűbbre kellett átállítani és utána működött. (Ez egy Panasonic 4K TV, de az upc/vodafone boxról úgysem jön 4K műsor, legfeljebb HD, ahhoz pedig jó a régi kábel is.)
(#) szs válasza Marty McFly hozzászólására (») Dec 22, 2021 /
 
Másik HDMI kábel.
Viccnek tűnik, de beválhat. Anyámhoz elvittem a TV-t, összekötöttem a box-al, és hol volt jel, hol nem. Kijöttek a kábeltévések, kicserélték a HDMI kábelt, és lőn boldogság.
Pedig a HDMI kábel, amit vittem, az vadonatúj volt, a Hestore-tól...
(#) img válasza Marty McFly hozzászólására (») Dec 22, 2021 /
 
A jelenséget, ha jól emlékszem az UHD Deep Color beállítás okozza. A HDMI kábelek átrendezése esetén, vagy akár egy TV frissítéssel is bekapcsolódhat. Ahogy a neve is jelzi, UHD = 4K beállítás, amivel a full HD boxok nem kompatibilisek. Az adott porton ki kell kapcsolni és kész. Emiatt van az a jelenség is, akinél valamelyik porton OK, mert azon épp ki van kapcsolva. A beállítás lehet a kép, a hang és az általános beállításokban is, de leggyakrabban a képnél van. Más márkáknál is van hasonló beállítás, de mind máshogy hívja.
(#) Marty McFly hozzászólása Dec 22, 2021 /
 
Vivanco hdmi kábel van hozzá. A dugdosas alatt ha ki van kapcsolva ha be ugyan az a helyzet.
(#) Marty McFly hozzászólása Dec 22, 2021 /
 
Végül a boxot vagy a tvt kell állítani a boxnak nagyon fapados a menüje.
(#) img válasza Marty McFly hozzászólására (») Dec 23, 2021 /
 
Ha bedugod Doki erősítőjébe és megtáplálod a Fluxuskondenzátorról, akkor biztos lesz hangja. Egyszer, de legalább jó nagy.

Elnézésed kérem, de nagyon magas labda volt!
(#) Marty McFly válasza img hozzászólására (») Dec 23, 2021 /
 
Semmi baj csak mert a boxba szinte semmilyen beállítás nincs. A képminőség lehet magas vagy általános. Ha a TV beállításokat nézem ott még van remény.
(#) img válasza Marty McFly hozzászólására (») Dec 23, 2021 /
 
Persze, a TV-n kell letiltani.
(#) Marty McFly válasza img hozzászólására (») Dec 23, 2021 /
 
Akarhogy nyomkodom a TV menüt sehol egy szó sem esik uhd beállításokról
(#) img válasza Marty McFly hozzászólására (») Nov 28, 2022 /
 
Bakker, nekem kiesett egy év, pedig nem is időutaztam...

A viccet félretéve: milyen TV ez pontosan?
(#) szebee hozzászólása Ápr 20, 2023 /
 
Sziasztok. HDMI-ről szeretnék composite jelet kapni, hogy tudom megoldani?
(#) bbb válasza szebee hozzászólására (») Ápr 20, 2023 /
 
Úgy, hogy veszel hozzá egy átalakítót... HDMI to RCA kulcsszóval amazonon kb. 15$ + posta.
(#) mikrodigit válasza bbb hozzászólására (») Ápr 20, 2023 /
 
Vagy HDMI to Scart - itthon is kapható.
(#) pumpa hozzászólása Dec 1, 2023 /
 
Létezik ilyen, hogy HDMI apa és USB3.0 anya átalakító?
(#) pls hozzászólása Jún 30, 2024 /
 
Set-top boxról nézzük a kábeltv-t. A set-top box kimenetére egy HDMI osztó van kötve, a hálószobai és a nappaliban lévő TV-k felé. A HDMI kábel hossza a 4m a nappali TV-ig, és 12m a hálószobai TV-hez. (egy 10m-es és egy 2 m-es kábel gyári toldóval összekötve)
Mostanában több zivatar is volt felénk. Az első alkalommal tönkrement a hálószobai Samsung UHD TV HDMI bemenete. Mivel 3 db. HDMI csatlakozó van a TV-n, átdugtam egy másikra, úgy néztük tovább. Az antenna bemenet is jó volt ekkor még.
Pár nap múlva egy újabb viharnál tönkrement a hálószobai TV többi bemenete, köztük az antenna bemenet is, de ezúttal a set-top box HDMI kimenete, és a HDMI osztónak az a kimenete is, ami a hálószobai TV felé megy. Ezúttal a vihar alatt be sem volt kapcsolva a hálószobai TV, ezért csak másnap vettem észre a hibát. A nappaliban lévő Samsung sztereo TV-nek semmi baja , és a HDMI osztó bemenete valamint a nappali TV felé menő kimenete is ép maradt.
A családi házam földelése jó, 4 db földszonda is le van verve, előírás szerint közösítve a mérőóra alatt az oszlopról bejövő nullával.

Méregettem néhány dolgot és elgondolkodtam rajta:
A TV hálózati csatlakozója 2 erű, védőföld nincs benne. (még nem találkoztam olyannal, amiben védőföld is van) Ha megmérem kihúzott állapotban a hálózati csatlakozó tüskéi és a csatlakozók (HDMI, antenna) fém részei közti ellenállást, mindenhol szakadást mérek. Ugyanakkor, ha bedugom és bekapcsolom a TV-t, a földpont és mindegyik csatlakozó fém része között 90-120V körüli véletlenszerűen változó feszültséget mérek, amitől még a fázisceruza is világít halványan. Megnéztem 12 db különböző tápegységet, (telefon töltő, Set-top box tápja. HDMI osztó tápja, külső winchester tápja, USB osztó tápja) mindegyikre áll, hogy a tápok kimenete nagyjából 80-140 V váltó feszültségen lebeg a földhöz képest. Ha a nullához képest mért értéket összeadom a fázishoz képest mért (fordítva bedugott csatlakozó) értékkel, a kettő összege mindig 10-15 volttal a mindenkori hálózati feszültség alatt marad. Gyakorlatilag minden ilyen táppal rendelkező berendezés a földhöz képest fél hálózati feszültség körül lebeg. A föld felé mérhető áram 25mikromper körül van, gyenge ahhoz, hogy egy embert megrázzon, de egy érzékeny félvezető bemenetet tönkretehet.
- Ha bedugom az antenna kábelt, az lehúzza ezt a feszültséget nullára. Mivel a többi házban is működnek TV-k, set top boxok, azok is a szolgáltató kábelén át kerülnek nullára. (vagy hiba esetén jöhet rajta bármilyen feszültség???)
- A szolgáltató vezetékei elég hosszúak, a villámlás sokkal nagyobb feszültséget tud bennük indukálni, mintha a TV készülékek a helyszínen lennének földpontra kötve.
- Észrevettem, hogy a HDMI toldó ki és bemenő oldalának a fém burkolata nincs összekötve. Nem tudom, ez szándékos-e és ha igen, mi a magyarázata, és kapható-e olyan, ahol a fémház összeköti a kábelek csatlakozójának a fém részét. Mi van akkor, ha valaki a TV-t csak monitornak használja, és nem dugja be az antennát. A HDMI egységek kapják a fél hálózati feszültséget?
Mit tudtok minderről, és hogyan lehetne biztosítani, hogy az elkövetkezendő viharok ne tudják tönkretenni a rendszeremet.
(#) kadarist válasza pls hozzászólására (») Jún 30, 2024 /
 
Szia! Úgy védekezhetsz a túlfeszültségek ellen, ha zivatar közeledtével kihúzod a tévéd csatlakozóit.
(#) SKY válasza pls hozzászólására (») Jún 30, 2024 / 1
 
Az első lépés, hogy lehetőleg már az épület/lakás határán megfogj minden túlfeszültséget.

Fogymérő elhelyezésétől, távolságoktól függően minimum egy T2-es túlfeszvédelem az erősáramú hálózatba a bejövő ponton, ill. koordinált kialakítás több eszközzel. Ha földkábelen csatlakozol, nincs külső villámvédelem és nincs antenna stb. a tetőn (szigorúan nézve a közvetlen szomszédokban sem), akkor elegendő lehet egy sima T2 eszköz.

Egyéb esetben különálló, koordinált T1 és T2 eszközök beépítése szakember által, vagy kombinált T1+2 és a lehető legközelebb megfelelő földelés (+16mm2 PE vezető). Ha új építésű, akkor egy betonalap/keretföldelővel szerencséd van, ha legalább 40-50 éves, akkor a földelőrendszer is ellenőrzést igényel, akár újabb földelőrudat kell leütni, ami önmagában biztosítja az előírt maximális földelési ellenállást és a meglévő földelőhálózathoz csatlakoztatni.

Az érzékeny és drágább eszközökhöz (mint a TV és PC) túlfeszvédős elosztó vagy adapter, vagy közvetlenül a fali aljzatba épített T3-as típusú védelem:
DEHNFlex T3

A bejövő kommunikációs kábelekhez mind létezik túlfeszültségvédelem, csakis olyan komolyabbat építs be, ami fémházas ill. van rajta földelés csatlakozásához lehetőség, amit be kell kötnöd a ház EPH-jába vagy a fő földelőkapocsba.
Például kábeltévéhez: DEHNGate 909704

Ha még ez sem elég, akkor keresnék HDMI-hez valamilyen galvanikus leválasztót, vagy túlfeszültségvédelmet, de ha már ezen a kábelen kell megfogni valamit, az lehet hogy megviseli a kiinduló gyengeáramú készüléket is...

Mezei multiméterrel, terhelés nélkül sokszor hamis feszültségeket mérhetsz a mindenhol jelen lévő kapacitív csatolás miatt, valamint amik tartalmaznak hálózati zavarszűrést, úgymint egy PC, mosógép stb. abban a nulla és a fázistól is megy 1-1 kis kapacitású kondenzátor közvetlenül a PE vezetőre (Y kondenzátorok), amik a nagyfrekvenciás zavarokat zárják rövidre. Ezeknek van valamekkora alapáramuk, valamint érintkezési hiba esetén 1/2 fázisfeszültség látszatát is kelthetik a hálózaton.

A TV és hasonló kétpólusú csatlakozóval szerelt háztartási eszközök kettős szigetelésűek és a védőföldeléssel csak a nullavezető miatt vannak kapcsolatban, azzal is csak a kisfeszültségű tápegységig. Az egyéb elektronikát már galvanikusan leválasztott, a hálózattól független tápfeszültség látja el, így egy TV-ből kijövő HDMI kábel aktív erein, de még az árnyékolásán is lehet töltésfelhalmozódás, amíg nem csatlakoztatod egy másik készülékhez. Más a helyzet pl. egy PC-nél, mert ott a fémház és ezzel a kimenő csatlakozók árnyékolása is közvetlenül a PE hálózathoz kapcsolódnak, a földhöz képest nem léphet fel káros töltésfelhalmozódás, így érdemes előbb a PC-be, majd a monitorba/TV-be csatlakoztatni a kábelt. A settopbox megint csak kettős szigetelésű, ezért az abból kijövő kábeleken fellépő feszültségeket maximum az utcáról jövő koax (földelt?) árnyékolásához lehet viszonyítani.
(#) Atis57 válasza pls hozzászólására (») Jún 30, 2024 /
 
Szia!
sajna , ez igy van. Erre elég gyakran számithatsz --vagy kérjél optikai kábeles csatlakozást.

A 230V-s hálózat --a kábeltv árnyékolása --meg a földelésed + a többi TV csatlakozó között mindig fellép feszültség különbség. főképpen zivatarnál.(de ezt még fokozhatod a 3 fázissal! minden más fázisról megy ?)
Esetleg; kapható hálózati hosszabbitó amin van USB, HDMI, stb csatlakozó is az összecsatolás miatt.
Lehet olyan szakszerűen mint ahogy SKY irta.
Van másik megoldás 12V Dc akkuval , erről táplálod amit lehet , s hozzákötöd a TV antenna bemenetét is . ----Ez sem olcsóbb.
Következő: »»   6 / 6
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem