Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   1248 / 1271
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Feb 28, 2022 / 1
 
Olvass vissza. Egy Saba feliratú tévén akarja visszahozni a HDMI-t
(#) jdani válasza kadarist hozzászólására (») Márc 1, 2022 /
 
Én kérek elnézést, elnéztem felhasználókat, és kérdéseit, azért nem ült össze nekem.
(#) Doncso válasza kadarist hozzászólására (») Márc 4, 2022 /
 
Meg is érkeztek a Ledek, onnan rendeltem amit küldtél linket. Maholnap össze is rakom, bízom benne sikerülni fog. Referálok.
(#) kadarist válasza Doncso hozzászólására (») Márc 4, 2022 / 1
 
Rendben, várom az erednényeket!
(#) Doncso válasza kadarist hozzászólására (») Márc 7, 2022 / 1
 
Elvileg működik a dolog. Szerintem sikerült
10 perce megy. Hatalmas köszönet a tanácsért, és a segítségért.
A hozzászólás módosítva: Márc 7, 2022
(#) kadarist válasza Doncso hozzászólására (») Márc 7, 2022 / 1
 
Szép siker, gratulálok!
(#) küzmös Gergely hozzászólása Márc 15, 2022 /
 
Sziasztok! Egy Videoton TS4317SP-vel szívok. Ez az elátkozott tasztos utolsó VT fejlesztés. Amúgy a jól megszokott modul tv. Történt hogy a videómagnó VIDEO IN bemenete kontakthibás volt, és megmozgatva elment a tévéről kép, hang is búgni kezdett, gyorsan kikapcsoltam. Levéve a hátlapot rögtön láttam egy elégett R29 3,3 ohm/2W-ot (hangtáp), ezt kicseréltem. Utána bekapcs, ugyanúgy zúgott, sortranyó (BU508A) meleg, gyorsan megmértem már a sortápot, 35V volt.. No gondoltam remek, ez is elpösszent? Kivettem, nem mérem zárlatosnak amúgy, de 60W-os égőt téve a C-E közé, megjött a sortáp. 15 Ohm után 140V, de a panel alján mérve megvan az összes részfeszültség 10V,16V, 26,5V, és a 145,6V (sortáp). S2000AF-et tettem bele, és ugyanúgy brummog, valami beterheli a sortápot, és nem csinál semmit. Trafó körüli BY299-ek is jók, kisipákoltam őket. A sortáp kondenzátorát 5,6n/1500V cseréltem. Mi lehet még? Az egész jobb oldali panelt lehúzva a tápjáról halkan szól, hangerő potméterre nem reagál, azaz hiába cseréletem az elégett hangtáp ellenállását, lehet a TBA800 is behalt?
A hozzászólás módosítva: Márc 15, 2022
(#) küzmös Gergely válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Márc 15, 2022 /
 
Ja azt nem mondtam hogy a sokszorozót lekötöttem a trafóról. Illetve annak forrszeméről, így elvileg most az sem dolgozik bele a "körbe."
(#) elektrorudi hozzászólása Márc 22, 2022 /
 
Szervusztok!
Elsősorban a DIGI szolgáltatónál lévők segítségét kérném. Három hete vettem egy ORION márkájú TV-t. Tegnapig probléma nélkül működött, de tegnap óta furcsa hiba van vele: Időnként a kép kimerevedik pár tized másodpercre, majd gyorsan igyekszik behozni a lemaradást (mintha gyosrtekercselés lenne egy video magnón) és folytatódik az adás. Ez kb. olyan, mint amikor a számítógépen nézel valami filmet és közben valami HDD-re írás, vagy egyéb dolog megakasztja a folyamatot, leterheli a gépet és szakadozik a kép (érthetően írtam le a problémát?).
Nem vagyok biztos a dolgomban, ezért kérdezek. Ez TV készülék hiba, vagy esetleg a DIGI-nél lehet valami gond? (Több csatornán is tapasztaltam a hibát.)
Előre is köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Márc 22, 2022
(#) kadarist válasza elektrorudi hozzászólására (») Márc 22, 2022 /
 
Szia! Set top boxod van vagy közvetlenül kapja a tv a jelet?
(#) elektrorudi válasza kadarist hozzászólására (») Márc 22, 2022 /
 
Szia!
Egy ZTE krix-krax típusú készülék (a DIGI adta) választja szét az optikai kábel jelét TV-re, internetre és telefonra. A TV kijelzi a kapott jel minőségét, ami általában 100%, néha 99%, csatornától függően. De ez ennyi volt a hiba megjelenése előtt is.
A TV típusa: 42OR21UHDS. Bár szerintem ez most nem érdekes.
A hozzászólás módosítva: Márc 22, 2022
(#) elektrorudi válasza elektrorudi hozzászólására (») Márc 23, 2022 /
 
Válaszolok magamnak.
A TV-t ma elvittem a szervizbe. Élt: 22 napot. Béke poraira.
A típusa ORION 42OR21UHDS.
(#) FAZ1 válasza szs hozzászólására (») Márc 23, 2022 /
 
Haha!
Én már 2 darab TV-t (Orion és Samsung), meg egy nagyméretű LG monitort dobtam ki, mivel nem lehet hozzá sehol kijelzőt kapni! Vagy ha esetleg mégis lehet (pl az LG szervizben - valahol a Váci úton), azt csak a szerviz szereli be, és úgy kb. annyiba kerül, mintha rögtön újat vennék!

Ezt nevezném én nagyfokú pazarlásnak, s a környezetszennyezés durva esetének!

Eléggé rossz hasonlattal élve, de sajnos igaz-ként írom le
- amikor pl. egy jó farmer-inget például azért muszáj simán eldobni, mert nem lehet hozzá sehol sem a régi fémgombok helyére ugyanolyan újakat venni!
(#) FAZ1 válasza elektrorudi hozzászólására (») Márc 23, 2022 /
 
Ilyesmi a TeleCom-nál is néha-néha előfordul - nem a TV hibás, hanem a dekódoló rosszalkodik!
(#) szs válasza FAZ1 hozzászólására (») Márc 23, 2022 /
 
Hú, most egy októberi hozzászólásom egészítetted ki?

De hogy a témánál, azaz "tv hiba, mi a megoldás?" maradjunk: nekem lett megoldás. Azt a törött képernyőst, -amihez reménykedtem képernyőt szerezni- is elvitték a betörők.
Még a végén visszajönnek, hogy javítsam meg, mert ez így azért nem frankó
A hozzászólás módosítva: Márc 23, 2022
(#) elektrorudi válasza FAZ1 hozzászólására (») Márc 24, 2022 /
 
Köszönöm, de sajnos ez most úgy tűnik, nem jött be.
- Direkt ezért kérdeztem előbb DIGI-sek véleményét, hogy esetleg náluk is volt-e ilyen hiba? Senki nem jelezte, hogy igen.
- Tegnap visszajátszottam egy, az első napokban HDD-re felvett műsort. Amikor felvettem, akkor még jó volt. Most ugyan úgy szakadozott, mint az élő adás.
- Visszatettem a régi 20+ éves Toshiba CRT tévémet, és a hozzá szükséges Hirshmann digit/analóg átalakító kütyüt. Tökéletesen működik.
Szóval nem megjavítani akartam a készüléket (mivel alig egy hónapos és még garanciális, meg nem is értek hozzá), hanem csak azt szerettem volna eldönteni, hogy a készülék rossz, vagy valahol máshol van a hiba?
(#) sp2002 hozzászólása Márc 24, 2022 /
 
Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni. A problémám összetett nem biztos hogy tv probléma de hátha valaki tud valami megoldással szolgálni. Adott családi ház bejövő kábelen 8-as osztó ezen most 5 ág van bekötve egyiken a modem többin tv. Egyik ágán CRT tv volt médiabox-al. 6 évig működött aztán a tv megadta magát. Csere 12 éves LG LCD tv-re. HDMI csatlakozóval van összekötve a box-al. 2-3 hét múlva 1,5-2 óra használat után a kép hang eltűnik. Tv kikapcsol-visszakapcsol működik 1-2 percig. Másnap ugyanez. Aztán a HDMI kábelt kihúzva és átdugva a tv másik bemenetére jó nagy szikrák több szobában villogó lámpák. Pár próbálkozás után füst hdmi kábel megolvad. Médiabox többé nem ad jelet a tvnek. A tv HDMI csatlakozói továbbra is működnek. Új box elhozása után 1,5-2 óra múlva ugyanezek a jelenségek zajlanak de rögtön kihúztam a dolgokat. A koax nem megy egy csatornában sehol a hálózattal. Ja és addig amíg minden normális volt a tv másik HDMI bemenetén egy másik (ASUS) médialejátszó volt de az nem volt áram alatt. Van valakinek ötlete hogy mi okozhat ilyet? Sejtem sok a "szabadságfok" a történetben de ha valakinek van ötlete azt előre is köszönöm.
Üdv.: P
(#) kadarist válasza sp2002 hozzászólására (») Márc 25, 2022 /
 
Szia! Hívjál villanyszerelőt!
(#) Udvari Zsombor válasza sp2002 hozzászólására (») Márc 25, 2022 /
 
Jujuj, ott valahogyan méretes potenciál van a tévékábelen (ekkora különbségnek nem lenne szabad lennie)!
Hívjál villanyszerelőt, mielőtt valami nagyobb probléma keletkezne!
A hozzászólás módosítva: Márc 25, 2022
(#) sp2002 hozzászólása Márc 25, 2022 /
 
Köszönöm azóta megtörtént mert reggel ördögűzéses jelenetek zajlottak a lányom szerint. Villogtak a lámpák mosógép kapcsolt ki-be. Valószínűleg kilazult, szétégett a 0 és két fázist kapnak a készülékek. Ez nagyon nem jó. Remélem megúszták a készülékek. A tv-s történetnek is valószínűleg ez lehet az oka.
(#) sp2002 hozzászólása Márc 25, 2022 /
 
Nos a villanyszerelő ismerősöm átnézte, méregetett és azt mondta, hogy nyugodtan aludna itt feltéve ha a tv-t kihúzom a konnektorból... viszont nem tudom, hogy egy 12 éves LCD tv (földelt dugalj) és a vele HDMI kábellel összekötött mediabox okozhat-e ekkora galibát, hogy a HDMI kábelen megolvad és füstöl a műanyag cucc.
(#) elektrorudi válasza elektrorudi hozzászólására (») Márc 31, 2022 /
 
Válasz a saját kérdésemre:
A probléma megoldodott. A szervizes nem látta a hibát, ennek ellenére, új szoftvert töltött fel rá. Nagyon alapos munkát végzett, mert egy teljes héten keresztül töltötte a szoftvert!
Végül annyira jó lett, hogy már olyan funkció is műkodik, ami eredetileg sem működött rajta.
Egyik szemem sír, a másik nevet:
- Sikerült megjavítani, működik.
- Mit várjak egy olyan készüléktől, amiben elromlik a szoftver 3 hét alatt?

Köszönöm mindenkinak, aki a hozzászólásával segített.
(#) Doncso hozzászólása Ápr 12, 2022 /
 
Sziasztok. Lenne egy Celcus DLED40125FHD (vestel) smart tv, amin legutóbb háttér ledet cseréltem, ami azóta is szuper, annyi gond lenne, hogy usb ről valahogy nem akar lejátszani semmit. FAT32 re van formázva, van rajta film, bedugom, nem ismeri fel, de amikor kihúzom azt irja, hogy ezköz eltávolita. Másik samsung smart tv n remekül megy a pen drive. Sima divX avi t szeretnék lejátszani, de nem ismeri fel la meghajtót, mi okozhatja ezt?
A hozzászólás módosítva: Ápr 12, 2022
(#) kadarist válasza Doncso hozzászólására (») Ápr 12, 2022 /
 
Szia! Egy szoftverfrissítést megpróbálhatsz, persze csak ha a firmware-fájlt beolvassa.
(#) Doncso válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 14, 2022 /
 
Hát, ahhoz krumpli vagyok nagyon. Nem tudom hogyan kell.
(#) kadarist válasza Doncso hozzászólására (») Ápr 14, 2022 /
 
A menüből lehet végezni pendrájv segítségével. Nem nagy kunszt.
(#) Doncso válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 15, 2022 /
 
Ja az talán megy, megpróbálom. Köszönöm.
(#) lelkes amatőr hozzászólása Ápr 22, 2022 /
 
Nem kifejezetten hiba, de talán valaki tud segíteni:
LG smart tv, végre lett hozzá műholdas antenna felszerelve, de a földi adásokat is használom.
A gondom: a földi és műholdas adások között csak bonyolultan lehet váltani több menüponton keresztül.
Talán van valami egyszerűbb mód is amire én nem tudtam rájönni.
Ha valakinek van tapasztalata ezzel kapcsolatban, kérem, ossza meg.
A hozzászólás módosítva: Ápr 22, 2022
(#) erbe válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Ápr 22, 2022 /
 
A használati útmutató bizonyára tudja. Több TV-nél pl. "Forrás" (jelforrás). Bemenetválasztó. Erre szokott lenni dedikált gomb. Egy gombnyomás, utána 1-2 lépés a megfelelő bemenet kiválasztásához, pl. HDMI1 vagy HDMI2...
(#) lelkes amatőr válasza erbe hozzászólására (») Ápr 22, 2022 /
 
A leírás semmi ezzel kapcsolatosat se ír.
A képen a kurzornál csak az éppen használt bemenetet mutatja, szerintem itt kellene lenni Földi/Műhold választási lehetőségnek.

LG mode.jpg
    
Következő: »»   1248 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem