Fórum témák
» Több friss téma |
Szia!
A beltéri egység saját tápegységének a kimenetén mekkora feszültségek vannak? 12V, 5V?
Milyen TV beltéri az, aminek 160 V kell? Nem tudok olyan országról, ahol ez a szabványos hálózati feszültség.
Szia!
Nagyon egyszerű a válasz, mivel a beltéri 100-240 Volt Ac feszültségről üzemeltethető, ezért 100 Volt Ac esetén az kb. 140-150 volt egyen feszültséget jelent a kapcsoló üzemű saját tápján. Kis ráhagyással írtam 160 Volt egyen feszültséget. Szóval így jött ki. De ha rosszul gondolom javítsatok ki! A hozzászólás módosítva: Aug 11, 2022
Szia!
Ha jól emlékszem, kell 3,3 5 12 22 Volt kell. Gondoltam én is, hogy könnyen lehet 12 voltból 3,3 és 5 voltot csinálni, 22 voltot is step up-al, de kell stabil 12 is. Félek ha vissza esik az akku feszültség 10 volt környékére az problémát okozhat, de ezt ki kellene próbálnom labortáppal. Gondoltam még sorba kötött 12 voltos akku megoldásra is, és akkor a 22 volt könnyen megoldható, és a stabil 3,3 5 12 is. És lehet ez lesz a megoldás. Ettől függetlenül, ha van kapcsolási rajz, az is érdekelne. Így aztán könnyebben tudok dönteni.
Szia!
Az a 160V bő ráhagyás .Ha a táp 110--270V-s --akkor 110V helyett kb 70V AC és 90V DC től jól kellene működnie.S mellesleg a 300VAC még ki kellene birnia. A kinaiak selejtje nem birja , azért válogatták ki a gyártósoron.S a nagyérdemű barkács közönség megveheti...Ali..Eba...stb.
Így van, 24V-ból indulj ki és így a 22V-ot egy állítható low drop stabkockával biztosíthatod, a többit meg apró step down konverterekkel.
A hozzászólás módosítva: Aug 11, 2022
Rendben, köszönöm!
Ismerős esetleg valakinek a képen látható DC-DC konverter? Egy jó kis buck-boost konverter lenne, feszültség és áramgenerátor üzemmódban, ha nem ment volna tönkre. Megpróbálom megjavítani, illetve jó lenne megtalálni a gyenge pontját, mert nem az első ment nálam már tönkre.
A kis IC-n sajnos nincs semmi információ.
El nem tudom képzelni miért bonyolították egy ilyen 10 lábúval...
Üdv!
A hestore.hu-n vásárolható SZ-08CV DC-DC converter egyszerre tud a bemeneti feszültségből felfelé és lefelé is konvertálni? Tehát ha mondjuk van 4db sorbakötött 18650-es cellám az teljesen feltöltve 16,8V és teljesen lemerülve pedig 12V. Ha nekem mondjuk 14V kell a kimeneten konstans megfelelő ez a modul? Köszönöm!
Más a kapcsolástechnikája a két módszernek,egyszerre aligha tud mindent.
Bővebben: Link
Van olyan, ami mindent tud! Buck-Boost...
De ez nem az! Ez csak lefele tud!
Akkor hol találok olyat ami mindent tud hasonló paraméterekkel?
Mekkora kimeneti feszültségű és áramú kell?
A hozzászólás módosítva: Okt 27, 2022
Ezt használtam, de neked pont nem jó, hasonlót keresgélj
https://www.aliexpress.com/item/1005003262126410.html
Sziasztok.
Nem tudtam hova illik a kérdésem így megpróbálom ide beszúrni révén tematikailag ide fele meg a legjobban. Adott egy 30Ah-s li-ion akkubank (3,7V 29500mA), ehhez szeretnék egy olyan dc-dc konvertert készíteni / vásárolni aminek 5V-on a terhelhetősége legalább 2,2A tartósan. Az akku bírja a nagy áram felvételeket, viszont a kínai vezérlő amit ráraktam nem tud csak 1,5A-t folyamatosan. A gyári vezérlője az akkunak elég hamar elszállt,ezért is szeretnék hozzá valami strapabíróbbat, az akkukat teszteltem tudják a kapacitást és jól terhelhetőek (révén új akkuk). Válaszokat előre is köszönöm!
XL7056 talán megfelelne. Bővebben: Link 3. oldalon van egy tipikus bekötés.
Sziasztok!
Elfelejtettem, hogy a bemeneti meg a kimeneti feszültség nem haladhatja meg a 24 voltot. Sajna már a kék led sem villágít. 38v volt a bemeneten. Menthető még szerintetek? Mi adta meg magát benne?
Sziasztok!
50V-os, 480W-os napelemtáblához kellene nekem egy 24V-os kimeneti feszültségű DC konverter. Tehát olyan, ami a kimenetén megbízhatóan tud 20A-t is leadni. Létezik ilyen modul készen? Köszi!
Nem akkumulátortöltéshez kell, egy szimpla 24V-os busz kell, elegendő napelemteljesítményt feltételezve. Minden egyéb, teljesítményfüggő vezérlés, kevés fény miatti elégtelen bemenő teljesítmény stb. itt és most nem szempont.
Ja, hogy te ki akarod hagyni az akksit, így amikor jön egy felhő, nem lesz egyáltalán feszültséged? Erre gondolsz, mert ez elég különleges igény. Főleg, hogy a napelem sem lesz a maximális teljesítmény pontjában, így könnyen lehet, hogy sok teljesítményt fogsz veszteni, és panaszkodsz, hogy a 480W napelemed csak 300W-ot ad le a nyár közepén (csak saccolok, hogy mennyi lehet a veszteség).
480W napelemből neked soha nem lesz "a kimenetén megbízhatóan tud 20A-t is leadni", főleg akksi nélkül nem lesz belőle semmi. A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2023
Hűha...
Akkor egyszerűsítem a kérdést: felejtsd el, hogy napelem... Keresek egy minél olcsóbb DC-DC konvertert, ami 40..50V/9,6A-ból tud 24V/18A-t, és ne csak papíron legyen 20A, aztán amikor megterhelem, elfüstól már 10A-nél a kimenet, mert persze túláramvédelem sincs benne...
Hűha... Oké, akkor sajnos nem tudok segíteni. Sok sikert!
A hozzászólás módosítva: Jan 26, 2023
Van, de legalább nem olcsó: Bővebben: Link. Igaz, ezek tudják is azt, ami rájuk van írva.
Szia!
A kinai 20A kimenet feltételezi , hogy a 40-50A változatokból válasszál.Azok birni fogják. Persze ez nem az ocó,kici ,kategória.
Köszi a válaszokat!
Igen, lehet kapni mindenféle tanúsítvánnyal rendelkező, ennek a minősítésnek az igencsak borsos árát is tartalmazó cuccokat, ez tény. Azt reméltem, lesz itt olyan, akinek van valós tapasztalata a kicióccó modulokkal, és konkrétan tud is ajánlani valamit, de akkor majd én. Valamikor... Körülnéztem alaposabban, érdekes, hogy boost modulokból jobb a választék. Buck konverterekből ahogy nézem, mindössze egyetlen versenyző van: DC-DC Buck Converter Step-Down Power Supply Module 800W Van hozzá egy teszt is. Mondjuk az egyetlen rendelt darab visszajelzés nélkül... hát... Vagy két modul párhuzamosan: 0~60V CNC Adjustable DC Stabilized Voltage Power Supply Ebben még Modbus támogatás is van. Jópár dolgot rendeltem már Kínából, eddig nem igazán volt gond egyikkel sem. Hát majd kiderül, ezekkel mi a helyzet. A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2023
Kissé tévedésben vagy. A konverterek nagyobbik része Step-down (lefelé), vannak Buck-boost-nak hirdetett konverterek, amik Boost üzemmódban hamar megadják magukat és vannak Boost konverterek, ami nem sok a többihez képest.
De ha napelemből akarsz valamit kihozni, MPPT nélkül nem sokra mész. Ráadásul azokból bőven akad akár 80-100 A-es is.
Köszi a választ!
Hol a tévedés? Ha körülnézel Aliexpressen, akkor - legalább is nekem - több találatot adott a step-up konverterekre, mint a step-down-okra. Írtam is, hogy érdekes. Vannak jól működő buck-boost konverterek, én 5 éve egy Pololu (már más néven fut ) S7V8F3 konvertert használtam egy projektben, Li-Po akksival 3,3V fix tápfeszültség előállítására. Kiválóan működött - illetve működne ma is, ha használnám. Igen, mindenkinek igaza van, hogy akku nélkül elég nehézkes egy napelem, vagy akármelyik megújuló alkalmazása, én sem anélkül akarom majd feltétlenül. A helyzet az, hogy vissza akarok menni a kályhához, mert mazochista bütykölős típus vagyok Tehát egyelőre a "Konverter 1"-ről beszélünk, semmi másról... (ábra forrása: Napelemes tápellátó rendszerekben alkalmazott növelt hatásfokú, analóg maximális teljesítménykövető áramkör analízise, Ph.D. értekezés, Szabó István) A hozzászólás módosítva: Jan 28, 2023
|
Bejelentkezés
Hirdetés |