Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3798 / 3962
(#) antiktelefon válasza vladcepes hozzászólására (») Nov 17, 2022 /
 
Hát dióda és ellenállás módban leginkább, de a fölső fetnél lesznek más tagok, amik belezavarnak.
A tápot az egyik source és test meg másik drainje és test között fogod mérni, mert szimmetrikus a táp.
(#) tbarath válasza DonThomasino hozzászólására (») Nov 17, 2022 /
 
Érdekes, mondjuk ez lehet, hogy pont nem átcímkézett, bár tudja a fene. A 6070-ről olvastam olyatt, hogy 0,5 mV az output ripple, az annyira azért nem rossz. De furcsa, hogy jóformán semmi nincs a neten róla, csak egy nagyon buta videót találtam.
(#) DonThomasino válasza tbarath hozzászólására (») Nov 17, 2022 /
 
Igen, és még hasonlót se találtam sehol ilyen külsővel.
Ezért is dobtam be a kérdést. Amennyiben kínai tucat úgy lehet egy kicsit túl van árazva,
de ha tényleg egy normálisan összerakott nem klón akkor megérheti az árát.
(#) vladcepes válasza antiktelefon hozzászólására (») Nov 17, 2022 /
 
Hát ha jól mértem akkor ezek az eredmények. Dióda módban:
Baloldali fet source - Irs 8 láb 720 ,drain - Irs 8 láb föl szaladt 1980 ig utána 1-et mutat.
Jobboldali fet source - Irs 8 láb 988 ,drain - Irs 8 láb 714 .
Ellenállás módban:
Baloldali fet source - Irs 8 láb 3,51K -ig szaladt föl.,drain - Irs 8 láb 24K-nál ált meg.
Jobboldali fet source - Irs 8 láb
(#) vargham válasza DonThomasino hozzászólására (») Nov 18, 2022 /
 
Idézet:
„Mondjuk 12-13 éve még nem volt akkora nagy divat az átcímkézés mint most.”

A második világháború utáni ipari termelés és kereskedelem pont a gyártás és értékesítés szétválasztásával lett sikeres. Egy-egy gyártó termékeit számtalan más cég árulja saját néven. Ez egyáltalán nem új.
Hirtelen a Commodore termékek jutottak eszembe, amik közül egyedül az alapgépeket gyártották ők, a monitorok, nyomtatók máshonnan érkeztek, és kaptak címkét.
De érdemes belenézni egy 40 évvel ezelőtti Quelle katalógusba is.
Vagy ott van a nyolcvanas évekből a magyar Gepárd 8/16 telex számítógép is. Simán csak egy matricát ragasztottak a Philips monitorra meg egy olcsó japán nyomtatóra.
És még sorolhatnám.
(#) gyulank hozzászólása Nov 18, 2022 /
 
A kondenzációs mikrofonok működéséről tud valaki ismertetőt?
(#) nedudgi válasza gyulank hozzászólására (») Nov 18, 2022 /
 
Sajtóhiba. Keverik a mikrofont a kazánnal.
(#) Karesz 50 válasza gyulank hozzászólására (») Nov 18, 2022 / 1
 
Az énekes leheletéből kicsapódik a vízgőz és ez mozgatja a membránt. Az ilyen mikrofonoknak mintegy 2-5%-al rosszabb a hatásfoka.
(#) KU202M válasza Karesz 50 hozzászólására (») Nov 18, 2022 /
 
Szerintem meg 2-5%-al jobb!
(#) gyulank válasza Karesz 50 hozzászólására (») Nov 18, 2022 /
 
Szerintem meg higanygőz van benne, ami a membránon lecsapódik, és optokapu nézi a fröccsenéseket.
(#) vargaf válasza vargham hozzászólására (») Nov 18, 2022 / 1
 
Vagy a '80-as években a Híradástechnika PTK-1050 és a Texas TI-59 számológép, a hol az arany mezőben lévő feliratot eltávolítva alatta ott volt a TI-59 felirat is.
A hozzászólás módosítva: Nov 18, 2022

A194-1.png
    
(#) antiktelefon válasza vladcepes hozzászólására (») Nov 18, 2022 /
 
Gatek ok, de a két fetnek 1-1 lába közös kéne legyen és nem látok két azonos értéket. A nem közös fet lábak között van a+- táp és külön az egyik és másik nem közös láb és a test között a + illetve - táp, de mintakapcsolás alapján logikus. Viszont úgy nagyon zárlat nincs, ami táp élesztésnél gondot okozna.
(#) Karesz 50 válasza vargaf hozzászólására (») Nov 18, 2022 /
 
Nem akarnád eladni ezt a számológépet? Nagyon-nagyon érdekelne.
(#) Jonni válasza vargaf hozzászólására (») Nov 18, 2022 /
 
1980-ba már ilyet tudtak gyártani? Iszonyat kiráy
(#) vargham válasza Jonni hozzászólására (») Nov 18, 2022 /
 
Már korábban is. Hetvenes évek elejétől.
(#) Jonni válasza vargham hozzászólására (») Nov 18, 2022 /
 
Hol gyártották? Japánra tippelnék vagy usa.
A hozzászólás módosítva: Nov 18, 2022
(#) vargaf válasza Jonni hozzászólására (») Nov 18, 2022 /
 
A gyártó a Texas Instruments volt.
(#) vargaf válasza Karesz 50 hozzászólására (») Nov 18, 2022 /
 
Én is csak a munkahelyemen használtam, megfizethetetlen volt.
(#) Karesz 50 válasza vargaf hozzászólására (») Nov 18, 2022 /
 
És nem fért volna bele a zsebedbe?
(#) gyulank hozzászólása Nov 18, 2022 /
 
(#) vladcepes válasza antiktelefon hozzászólására (») Nov 18, 2022 /
 
Most vette észre hogy eddig rossz IRS2092 -est néztem mert mind 14 lábúak voltak amit le töltöttem.(itt meg 16 lábas van) Most ez a kép alapján amit te linkeltél el kezdtem ki mérni. A Q1-Q2 nek van közös lába :Q1 Source-Q2 Drain ez megy az IRS 13-as lábra, eddig ok.
Ami nem tiszta, hogy rajz alapján a Q1 Gate lába egy 20 ohm ellenálláson keresztül megy az IRS 14-es lábhoz, nálam a 15- os láb is csipog. A Q2 Gate láb megy ugyan úgy egy 20 ohmon keresztül a 11-es lábra itt a 12-es is csipog.(annyi hogy nálam nem 20 ohm hanem 10- vagyis Smd 100 a felirat). A Q2 Source láb IRS 10-es láb ez is ok. Most látom, hogy a Q1 Drain az lesz a + táp ,Q2 Source az meg a -

IRS 2092S.jpg
    
(#) vladcepes válasza antiktelefon hozzászólására (») Nov 19, 2022 /
 
A Source és test között mértem dióda állásban 622-öt,ugyan itt ellenállás módban 808 ohmot.
A Darain és test között mértem dióda állásban 1900-ig fel kúszót utána 1-et mutat, ugyan itt ellenállás módban a 200M ohmnál mutat csak 01.1 et.
(#) vladcepes válasza vladcepes hozzászólására (») Nov 19, 2022 /
 
Panel alsó részén ahol majd jön ki az 5V jobbról balra haladva, ki forrasztottam ezeket is és lemértem. Van egy 7805 ez jó. Van egy TIP127 tranzisztor (ez hibásnak tűnik) ,és mellette egy TIP122 ez is jó. (második kép fordítva van) .
(#) Epu2 válasza vladcepes hozzászólására (») Nov 19, 2022 /
 
Elárulom, hogy ezek a mérések nagyon tájékoztató jellegűek és csak a gyakorlottaknak mondanak valamit.
(#) antiktelefon válasza vladcepes hozzászólására (») Nov 19, 2022 /
 
Azért a + tápon az 1 megaohm elég soknak tűnik, hiaba nincs rajta fet most... Biztos rossz az a TIP122? Kezd kicsit túl sok lenni a kiderülő hiba, hogy romlott ez el?
(#) vladcepes válasza antiktelefon hozzászólására (») Nov 20, 2022 /
 
Még mérem még egyszer azt a + tápot és le írom. A TIP 127-es a hibás. Le fotozom az egész erősítőt azt is fel rakom. Ez egy kinti hang láda, egyszer csak nem kapcsolt be.
(#) antiktelefon válasza vladcepes hozzászólására (») Nov 20, 2022 /
 
Az az apró probléma, hogy fogalmam sincs, mit csinál az a TIP127.
A többi alkatrész funkciója legalább ismert volt. Nem kapott valami túlfeszt? Mert mégha meg is futna a tép, nem kéne a d osztályú végfok mindkét fetjének a primer feteknek és még ennek a random fetnek is meghalnia...
(#) vladcepes válasza antiktelefon hozzászólására (») Nov 20, 2022 /
 
Egy ilyen kinti láda. Holnap megveszem a TIP 127-est, be rakom. Hogyan kell majd fel éleszteni?, Gondolom a 2 fett et is rakjam bele. Hát nem tudom hogy tulfeszt kaphatott e vagy sem.
A hozzászólás módosítva: Nov 20, 2022
(#) vladcepes válasza vladcepes hozzászólására (») Nov 20, 2022 /
 
Egy ilyen kinti láda Bővebben: Link
(#) antiktelefon válasza vladcepes hozzászólására (») Nov 20, 2022 /
 
Ennek így nem látom értelmét. Magában egy fet nem hal meg, oka van illetve esélyes a a gte fele mást is vitt magával. Egy rakás egymástól független hibás alkatrésznél elég kicsi az esélye csak a hibásnak tűnő fetek cseréje után jó legye. A tápot éleszteném és utána lehet ezekkel szórakozni, addig időpazarlás boltba menni minden alkatrészért.
De valaki leírhatná mit gondol, mi történt, mert ennyi különböző gond egyszerre furcsa nekem.
Következő: »»   3798 / 3962
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem