Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangfelvevő IC-k
Lapozás: OK   2 / 3
(#) Imre hozzászólása Feb 5, 2008 /
 
Hali!

Használt még valaki ISD1620BSY IC-t? Mit takar a BSY?
Arra gondoltam még, hogy nem mikrofonon, hanem arra a bemenetre egy 3.5es kis jack-en, és megfelelő ellenállásokon keresztűl analóg hangfrekis jellel tanítanám meg neki a dallamot! Ez megoldható így?
(#) titi válasza Imre hozzászólására (») Feb 5, 2008 /
 
Hali!
Megfelelő illesztéssel igen.
De ne várj Mp3 minőséget.
(#) Imre hozzászólása Feb 5, 2008 /
 
Mindössze néhány másodpercről lenne csak szó! Egy iskola csengetési rendszerében egy adott dallamot játszana le! Vagy célszerűbb lenne egy komolyabb ISD IC amin van analog in? Csak az drágább, meg számomra felesleges funkciók vannak benne!
(#) titi válasza Imre hozzászólására (») Feb 5, 2008 /
 
Tul.képp. egy LINE OUT -> MIC IN illesztést kell csinálnod.
Magyarán kb. két ellenállás.
De azthiszem van olyan topik, ahol pont erről beszélnek, csak ott számítógéphez, de az itt lényegtelen.
Azt nézd át.
(#) Imre hozzászólása Feb 13, 2008 /
 
Hali!

BEszereztem egy ISD1620 IC-t! Összedobtam próbapanelon, de tényleg nem dobtam hátast a minőségétől! A 12 Khz mintavételezés nagyon gyenge! Létezik olyan IC, vagy áramkör, ami ennél jobb hangminőséget produkál? Ahogy néztem az ISD sorozat többi tagját, mindegyik csak 12 Khz-ig megy
(#) Kera_Will válasza Imre hozzászólására (») Feb 13, 2008 /
 
Igen ezek csak beszédhangra lettek fejlesztve nem HiFi minőségre normál beszédhang terjedelem amit szabványnak fogadtak el az 300-3500Hzig tart ... ez az úgynevezett telefonhang minőség.

Ezt elég lenne 8kHzel mintavételezni .

Ha meg nézed akkor az összes hangtároló ic 8kHzes minta vételre adja azt a névleges tároló kapacitást amit olykor olykor a tipusszáma is jelöl.

Hifi esetén legalább 40Khz fölötti minta vételnek kell lennie ... akkor inkább már 1 olcsóbb MP3 jáccót alkalmazzál ...
(#) Gafly válasza Imre hozzászólására (») Feb 13, 2008 /
 
Esetleg egesd be epromba....

AD helyett hasznalhatsz fix ellenallasokat, alulatereszto
szuro helyett RC tagot es szamlaloval (CD4060, CD4040)
vegig tudod leptetni...
Ha ugyesen szerkeszted a hang fajlt, akkor a megfelelo
kimenetrol le is tudod venni a leallito jelet.
(#) ottov hozzászólása Márc 17, 2008 /
 
Sziasztok! ISD 1620-al építettem hangfelvevő/lejátszó egységet a gyári ajánlás alapján, és azt tapasztalom, hogy állandóan lefagy. Pár perc, használat után semmire nem reagál. Utána táp ki-be, és ismét van pár percnyi működés. Van valakinek ilyen tapasztalata? ottov
(#) Imre hozzászólása Márc 18, 2008 /
 
Igaz hosszan nem volt tesztelve nálam, de mi a suliba rengeteget ökörködtünk vele! Nekem gond nélkül ment minden!
(#) telectro hozzászólása Júl 21, 2008 /
 
hali

szükségem lenne valami olyan megoldásra ami max. 48 óra folyamatos hangfelvételt tud.
egyelőre elviekben lenne érdekes, hogy kivitelezhető-e és mennyiből jönne ki ?

követelmények:
- működés előtt, közben és utána teljesen hangtalan
- akár 5 méterről is érthető beszéd felvétel,
- visszajátszhatóság vagy áttöltés számítógépre.
- esetleg távirányítható

lehetőségek:
- 12V 7Ah akkuról táplálható amíg az akku ki nem merül,
- 20*10*5 cm hely áll rendelkezésre, tehát nem kell szubminiatűr cuccos.
- nem kell hifi minőség, elég a beszéd hang, de az érthető legyen.

látott valaki ilyet ? esetleg tud rá megoldást ?

köszi
(#) Mzolee válasza telectro hozzászólására (») Júl 21, 2008 /
 
Üdv!
Poloska >> Vevő >> PC
röviden...
Mert 48 óra az azért durva.
(#) telectro válasza Mzolee hozzászólására (») Júl 21, 2008 /
 
nincs több hely csak amit írtam.
a vevő nem megoldható.
csak a 20*10*5 cm hely áll rendelkezésre, ott kell lennie minden cuccnak.

>Mert 48 óra az azért durva
na jó akkor legyen 24 óra.

(#) surda2000 válasza telectro hozzászólására (») Júl 21, 2008 /
 
Ez mikrovezérlővel és pl.: SD memóriakártyával megoldható. A net-en találhatsz így megvalósított felvevőt-lejátszót. (Valószínűleg tömörítés szükséges --> mp3kodek IC)
(#) telectro válasza surda2000 hozzászólására (») Júl 22, 2008 /
 
k0sz0n0m v'laszod,

egy kicsit konkrétabbra vágyom.

általánosságban én is tudok bárkinek tanácsot adni.

biztos voltam benne, hogy a neten található, de ha 20 perces keresés alkalmával nem találok, akkor Te biztosan tudod, hogy melyikre gondoltál és elküldöd azt a címet nekem is, ugye ?

köszi
(#) surda2000 válasza telectro hozzászólására (») Júl 22, 2008 /
 
Ez az oldal foglalkozik ilyennel ITT
(nem egyszerű kapcsolás, de kiindulásnak jó lehet (google: PIC mp3))
(#) pittyu válasza Kartalljani hozzászólására (») Jan 1, 2010 /
 
Szia, és B.U.É.K minden fórumozónak. Összeraktam egy isd 1620 panelkát . A gondom hogy nem működik Pár kérdés: miért van a rajzon kétszer a 10 es láb.Külön kell adni a tápot aVccA--VccD--VssAD--VssA Felvétel és külön lejátszás alatt? Vagy minden lábra megy a tápfesz megfelelően szűrve. Kidolgozott kapcsi rajz, nyákterv ha kérhetném , és az a bizonyos hangminőség javító szűrő is érdekelne. Egypici kis segítség lenne, biztos rájönnék mit rontottam el. Köszi :pittyu
(#) Pepito23 hozzászólása Márc 24, 2011 /
 
Sziasztok!

Digitális hanglejátszó és visszajátszó IC-kről keresek magyar nyelvű ismertetőt, leírást.
Kérlek segítsetek. Előre is köszönöm szépen.

Üdv.:
Peti
(#) titi válasza Pepito23 hozzászólására (») Márc 24, 2011 /
 
(#) H2opok hozzászólása Ápr 4, 2011 /
 
1 kérdésem lenne, hátha tud valaki ebben segíteni vagy már épített hasonlót.
Olyan elektronika kellene nekem, ami pl. min. 12db pár másodperces mp3 wagy wav file-t tud tárolni, és távirányitással vagy valamilyen más módon minden 1-es, épp kiválasztott hangot le tud játszani. A távvezérlést pl. ezzel meg lehetne oldani:
http://www.dhgate.com/12-channel-radio-rf-wireless-remote-control/p...6.html
Minden gombra 1 hang.
Előre is köszi
(#) merlingerin válasza H2opok hozzászólására (») Ápr 5, 2011 /
 
Hali!

Az ehavi EPEmag-ban van ilyen rajz, igaz, valami nagyon egzotikus hangároló IC való bele, nem ISD, de pont ezt tudja..
(#) Thowra hozzászólása Jún 12, 2011 /
 
Üdv mindenkinek!
Tudja esetleg valaki, hogy az ISD ic k memóriáját hány részre lehet max osztani? 16-20 darab kellene amit tetszőleges sorrendbe lehet lejátszani.
(#) nagymato válasza pittyu hozzászólására (») Jún 27, 2011 /
 
Sziasztok!

Én jelenleg az ISD család legújabb tagjával dolgozom, egy ISD 1964-essel. Össze is rakom a kapcsolást a description-ben ajánlottak szerint, de a lejátszáskor nagyon zajos a korábbi felvétel.
A jel/zaj visony nem javul, ha megemelem az AGC-t, vagy nagyobb bemenőjelet akasztok rá.
Megnéztem szkópon, és egyértelműen látszik, hogy a zajt a kimeneti D osztályú PWM végfokozat termeli (kb 100kHz frekvenciájú tüskék jelennek meg a kimeneten, amelyeket a hasznos jel modulál). A fehér zaj jellegű zúgást ennek a nagyfrekvenciás jelnek valamilyen demodulálásából adódó hangfrekvenciás jel okozhatja.
Az RC sávszűrős megoldás jól hangzik, de valljuk meg őszintén, sokkal inkább az alapproblémát kellene elhárítanunk.
Ha van valakinek valamilyen tapasztalata, akkor nagyon várom a további kommenteket! Tudom, hogy a layout kritikus, de mennyire? A leírásban számos ajánlás van a kialakítást illetően, (vastag tápvezeték, közel egyenek a szűrőkondik az IC-hez, kis ESR-ű kondik legyenek, stb-stb), amit értek, de ezek elmaradása, vagy csak részben történő teljesítése valóban okozhatja a fent említett jelenséget?
(#) rohi hozzászólása Jan 9, 2012 /
 
Sziasztok!

Egy ISD 1730-al küzdök.Mikrofonról megy a felvétel, de az analóg bemenetről nem megy.
A leírásában olvastam, hogy az APC regiszterben a D4
bitet kellene átállítani. Sajnos az angol tudásom kevés,hogy értsem a leírást.
Ha tudnátok segíteni valami egyszerű megoldásban.
(#) kadarist válasza rohi hozzászólására (») Jan 9, 2012 /
 
Szia!
Az "Example #2" példakapcsolással sem működik?
(#) rohi válasza kadarist hozzászólására (») Jan 9, 2012 /
 
Szia !

Természetesen a 2-es ábrán lévő kapcsolást próbáltam,és nagyon-nagyon halkan lehet valamit hallani
az alapzajon kívül,de az valószínűleg áthallás lehet.
Két IC-m is ezt csinálja.
A doku szerint alaphelyzetben a Mic bemenet a default,
ezen szeretnék módosítani
(#) kadarist válasza rohi hozzászólására (») Jan 9, 2012 /
 
Ez nem csoda, mert ez a bemenet nagyon érzéketlen. Nézd meg az adatlapi értékeket.
(#) rohi válasza kadarist hozzászólására (») Jan 9, 2012 /
 
Az adatlapon a maxot jelöli 1V "puptol-pupig"
ez a szabvány 0.75 mV audio kimenet 47 kohmon.
Még szkóppal nem néztem de egy sima MP3 kimenete
szerintem meg kell,hogy hajtsa.
(#) kadarist válasza rohi hozzászólására (») Jan 9, 2012 /
 
Én nem olvastam az adatlapon bemenetváltásról, de lehet, hogy én vagyok figyelmetlen.
(#) rohi válasza kadarist hozzászólására (») Jan 9, 2012 /
 
Egy nagyon jó cikk ,csak sajnos AVR-el oldja meg.Bővebben: Link
(#) kadarist válasza rohi hozzászólására (») Jan 9, 2012 /
 
Na de az AVR-es megoldásnak nincs sok köze az ISD-hez. Azt ne vedd alapul az eredeti áramkörnél.
Következő: »»   2 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem