Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3813 / 3965
(#) pipi válasza Régi motoros hozzászólására (») Dec 28, 2022 /
 
Hali! inkább 2512 lesz
itt vannak adatok https://www.hestore.hu/cat_474.html
(#) Fats Domino hozzászólása Dec 28, 2022 /
 
Jó estét minden kedves fórumozónak.! Teljességgel érthetetlen jelenséggel küzdök, az autóm fedélzeti hátsó kamerája mindennnek a tükörképét mutatja. Nincs a kamerán semmiféle állítási lehetőség, egyedül az ,ha lefelé fordítom 180 fokkal, az odalhelyesség megfelelő lesz, csak így eléggé fura lesz a felvétel. Van valakinek ötlete miként lehet ezt korrigálni? Van a kamerában valami aminek a használatával megfordítható a jobb és bal oldal? Van valami rejtett elktronikai kis egység amivel korrigálható ez a fura videokép?
A hozzászólás módosítva: Dec 28, 2022

kocc1.jpg
    
(#) szs válasza vargham hozzászólására (») Dec 28, 2022 /
 
Idézet:
„sokszor kapok én is ilyen leveleket az eladóktól. Nem olvasom őket, nem veszem figyelembe”

Mondjuk én elolvastam, és mérgesen válaszoltam is. Még bizonyos nemzetiségieket is említettem, hogy ők szoktak így eljárni
Ezt az üzenetet kaptam válaszul:
Idézet:
„Hello friends, this is the tracking number of your package, the package is still being shipped within the promised time, please be patient, thank you”

(Ez kb azt jelenti, hogy időben fel fogja adni -mégiscsak)
Na, kíváncsi leszek. Mindenképp követem a tanácsod, nem megyek bele semmilyen alkuba.
(#) Bakman válasza Fats Domino hozzászólására (») Dec 28, 2022 /
 
A használati utasításban benne vagyon:

Idézet:
„Caution! The camera recordings will be recorded as mirror images of the initial camera view.”


Link: xblitz S3 Duo Recordings Day Night Car Camera User Manual.
(#) antikzsolt válasza Fats Domino hozzászólására (») Dec 28, 2022 /
 
Nem tudom mi a bajod vele? Ugyan ezt látod mikor hátranézel. Amúgy sem arra való hogy parkolj vele hanem hogy segítsen benne.
(#) Bakman válasza antikzsolt hozzászólására (») Dec 28, 2022 /
 
Nézd meg a képet, ami feltöltött. Az utca melyik oldalán áll az autó? Nézd meg azt a képet, amit én töltöttem fel.
Idézet:
„Amúgy sem arra való hogy parkolj vele hanem hogy segítsen benne.”
Nagy segítség, ha fordítva mutat mindent...
A hozzászólás módosítva: Dec 28, 2022
(#) Pethical válasza Bakman hozzászólására (») Dec 28, 2022 /
 
A tükröt imitálja
(#) Fats Domino válasza antikzsolt hozzászólására (») Dec 28, 2022 /
 
Amikor hátranézek,hátrafordulok, azonnal le tudom olvasni a mögöttem álló autó rendszámát, ezen a felvételen ez nem annyira működik.
(#) Fats Domino válasza Pethical hozzászólására (») Dec 28, 2022 /
 
Igazad lehet, a tükröt imitálja. A teljes videofelvételt meg lehet fordítani egy programmal?
(#) Fats Domino válasza Bakman hozzászólására (») Dec 28, 2022 /
 
Nem parkolni akarok vele,(azt talán megtanultam 25 év alatt) hanem egy koccanás miatt lenne jó ha oldalhelyes felvételt mutatna
(#) szs válasza Fats Domino hozzászólására (») Dec 28, 2022 / 1
 
De a kamera pont arra szolgál, hogy kiegészítse a tükrökből jövő információt, lásd azt is, amit "hátsó holttér"-ként említünk -amikor nem látsz ki a hátsó szélvédőn... Ha volna a kocsimon ilyen, akkor méginkább: be sem tudnék tolatni sehová, ha a tükrökkel ellenkező információt adna a kamera. Pedig tudnom kell tükörből tolatni
Ha pedig hátrafordulva tolatsz be valahová (mert szabad a hátsó szélvédő) - akkor pont nem a kamera által mutatott képernyőt nézed.
(#) szs válasza Fats Domino hozzászólására (») Dec 28, 2022 2 /
 
Akkor meg mindegy. Mindenki tudja majd értelmezni -aki akarja.
De nem ez a használata...

(mellékszál: te arra akarod használni, hogy másokról titokban felvételt készíts, arra hivatkozván, hogy úgyis elkövet valamit ellened? Én nem örülnék -és te is felháborodnál, ha én készítenék rólad felvételt csak úgy, mert bármikor elkövethetsz valamit ellenem, és ha véletlen így lesz, bizonyítani szeretném)
A hozzászólás módosítva: Dec 28, 2022
(#) Bakman válasza Fats Domino hozzászólására (») Dec 28, 2022 /
 
A többsége azt mutatja, pl. ez is: YouTube (0:34 -nél jól látszik).

Egy kicsit a tükör működéséről: Physics Girl.
(#) antiktelefon válasza Fats Domino hozzászólására (») Dec 28, 2022 /
 
Nem mindegy hogy veszed fel? Ffmpeg egy pillanat alatt tudja tükrözni a felvételt. Ha kell akkor leadod az eredetit meg a tükrözöttet, akkor nem tudnak kötekedni és annyi.
De amilyen minőségben ezek felvesznek nem napsütés esetén, sokra nem mész vele.
(#) Régi motoros válasza Fats Domino hozzászólására (») Dec 28, 2022 / 1
 
Általában a fejegység menüjében van kamera tükrözési funkció (és ráadásul van, hogy rejtett funkció tehát úgy kell előbányászni, mert az általános beállításoknál nem szerepel). Ezzel csak annyi a probléma, hogy a fejegységen megjelenített képet tükrözi, tehát ami a kábelen jön, ha össze van kötve vele.
Ha van saját kártyája amire rögzít azt nem. Vagy ha van a kamerának külön beállítási menüje,
ott is előfordulhat. Ha nincs ilyen lehetőség, akkor sajnos így jártál. Végső esetben ha szükséges,
videó szerkesztő programmal lehet tükrözni a felvételt utólag.

Személy szerint elég idióta megoldásnak találom, hogy tükörképet mutat.
Nyilván ha tükörképet akar az ember, akkor a tükörbe néz, nem a kijelzőt figyeli.
A hozzászólás módosítva: Dec 28, 2022
(#) szs válasza Régi motoros hozzászólására (») Dec 28, 2022 / 1
 
Idézet:
„Személy szerint elég idióta megoldásnak találom, hogy tükörképet mutat.
Nyilván ha tükörképet akar az ember, akkor a tükörbe néz, nem a kijelzőt figyeli.”

Kiegészítő, középső tükör helyett, annak kiegészítéseként is. Az lenne az idióta megoldás, ha ellenkezőjét mutatná.

Láttál már teherautót, amelyiknek nemcsak a hátsó tolatássegéd, de az oldalsó tükrei is kamerák? Tudod, azok a tücsökcsáposak. Az is tükörként mutat. Az volna az "idióta megoldás", ha amíg két szélső képernyő tükörképet mutat, a középső nem.
A hozzászólás módosítva: Dec 28, 2022
(#) Fats Domino válasza szs hozzászólására (») Dec 28, 2022 /
 
Az mennyire jó,hogy tudod mire akarom használni!! Mit tudsz még amit én nem tudok? Különös tekintettel arra,hogy már leíírtam azt is ,hogy egy koccanás miatt lenne jó az oldalhelyes videó. "Titokban felvételt készíteni " !!?? Két nagyfelbontású kamera figyeli a házunk előtti teret,(ahol az autó parkol napközben, éjszaka garázsban) ami nem közterület,magántulajdon, így folyamatos részletgazdag videóm van napi 24 órában. Egy ilyen játékszert ,mint ez a kamera nevetséges lenne bárkinek a "titkos megfigyelésére " használni. Ezen túl ha esetleg van még valami értékes gondolatod, mit mire akarok használni, csak jelezd bátran. ...csak azért ,hogy én is tudjam! kellemes estét
(#) Fats Domino válasza Régi motoros hozzászólására (») Dec 28, 2022 /
 
Teljesen jól mondod,ezt én is így gondolom! Üdv!
(#) szs válasza Fats Domino hozzászólására (») Dec 28, 2022 /
 
Te magad írtad...
Az ellen semmi kifogásom, hogy a saját magánterületed kamerázod, nem is értem, miért hoztad fel.

Leírtam az "értékes" mondanivalóm is, csak az nem érdekel téged, látom
(#) Régi motoros válasza szs hozzászólására (») Dec 28, 2022 /
 
Természetesen neked is van véleményed meg nekem is. Azért ne kövezz meg, ha ez eltér.
A kamerás oldalsó tükröket meg ne keverjük össze egy hátrafelé néző menetrögzítő kamerával.
Az egyértelmű, hogy kamerás oldalsó tükröknek tükörképet kell mutatni.
Menetrögzítő kamerának irányhelyes képet kell mutatni, nem tükörképet.
Ha ezzel nem értesz egyet, semmi baj, csak ne próbálj meggyőzni az "igazadról".
A hozzászólás módosítva: Dec 28, 2022
(#) Fats Domino válasza antiktelefon hozzászólására (») Dec 28, 2022 /
 
Valóban tökmindegy csak kicsit zavaró,de szoftveresen megfordítható oldalhelyesre, a minősége pedig csapnivaló,pedig nem volt olcsó. Ennyi
(#) szs válasza Régi motoros hozzászólására (») Dec 28, 2022 /
 
Most te is ezzel a megkövezéssel jössz. Néha rosszul esik, ha nem szabad más álláspontot megfogalmazni, mint a felvető és az ővele egyetértő.
Mellesleg ez a foglalkozásom.

De volt már, elragadtadtam már én is magam, tehát semmi bajom veled/veletek
A hozzászólás módosítva: Dec 28, 2022
(#) Fats Domino válasza szs hozzászólására (») Dec 28, 2022 /
 
Fejezzük be jó? Kötekedős hangulatban vagy,valami nem jött össze,megértem, de nekem belőled ennyi pont elég volt. Köszi az "értékes " hozzászólásaidat! Kellemes estét
(#) szs válasza Fats Domino hozzászólására (») Dec 28, 2022 /
 
Nem, nem kötekszem, segítő szándékból írtam néhány hozzászólást.
Hagyd ki a mellékszálként írottat (úgyis off-ként írtam), csak a többit olvasd.
Továbbra sincs bajom igazán veled sem
(#) MrAngelo hozzászólása Dec 29, 2022 /
 
Üdvözlet!

Segítséget szeretnék kérni egy egyszerű áramkörrel kapcsolatban:

Terrárium világítást szeretnék készíteni, illetve tesztüzembe állítottam már 6 darabot a 01-es kép szerinti áramkörből. A LED-eket alumínium lécre rögzítettem műanyag kapcsokkal így azok nem melegszenek túlságosan ellenben az ellenállásokkal, melyeket egy 4x4cm-es venti hűt (talán feleslegesen).

A problémám az lenne, hogy az egyik 3 LED-es áramkör vibrálni kezdett (a többi tökéletes). Gyanítom, hogy a LED vagy a táp minősége gyatra ezért a tervem az, hogy 'megtámogatom' egy kondenzátorral, hátha... (470uF, 16V-os van nekem)

A fényerő elég 2,5 ohm ellenállással is ezért gondoltam kímélem a LED-eket. Ha 1,5 ohm lenne csak tán már az összes LED tönkrement volna... vagy az ellenállások... vagy nem.

Kérdésem az lenne, hogy szerintetek jó lesz-e a 02-es kép áramköreinek valamelyikével?
Valamint számít, hogy hova teszem a kondit? Az ellenállásnál van jelentősége, hogy az 1 vagy a 1,5 ohm-os van-e elől?

A válaszokat előre is köszönöm.
(#) Marty McFly válasza MrAngelo hozzászólására (») Dec 29, 2022 / 1
 
A jobb oldali képen rövidre zártad a kondenzátort így nem tud érvényesülni. A bal oldalin már jobb a helyzet ott a tápot pufferolod. Az ellenállások sorrendje nem számít még akkor is működne ha a ledek másik oldalán lenne az egyik vagy akár mindkettő, a lényeg hogy soros ellenállás legyen. Nem nagyon kellene melegedniük viszont. Milyen tápról használod?
(#) antiktelefon válasza MrAngelo hozzászólására (») Dec 29, 2022 / 1
 
Javasolnék egy lm317-et használni pici hűtőbordán az ellenállás helyett, mert a ledek elmelegednek és meg tudnak futni így. Nyák nem kell, összedrótozható:
Bővebben: Link
Sok a szöveg, de kell egy lm317 meg egy ellenállás, ahol R=1.25/kimenő áram.
Pl. 600mA-re 2.1ohm. Teljesítménye az (12V-led nyitófesz)*I, tehát kb (12V-9,6V)*0,6A=1.44W tehát 2-3W-os ellenallás kell. (2W elég kell legyen, mert ez részben az icn melegedik el, nem az ellenálláson, de 3W esetén nem lesz forró)
Így sosem lesz baj vele.
A hozzászólás módosítva: Dec 29, 2022
(#) MrAngelo hozzászólása Dec 29, 2022 /
 
Köszönöm a gyors válaszokat!

Ilyen tápegységről üzemel jelenleg, a jövőben viszont valószínűleg egy PC tápról szeretném működtetni.

Az ellenállást itt méreteztem, ezért gondoltam a 2 db 1W-os ellenállás elég kell, hogy legyen.

Az 'LM317-es megoldást' is nagyon köszönöm, egyelőre kihagynám mert mire megérkezik a csomag ebay-ről sok idő, itthon meg drága (mert a későbbiekben több ilyenre lesz szükségem).
Nyilván ha muszáj akkor várok vele. LM317T-re gondoltál, ugye?
Több mint két hónapig működött napi 12 órában mielőtt elromlott. Ezért kérdeztem, hogy a kondenzátor segíthet-e? Vagy nincs értelme kondit betennem, nem lesz haszna?
A hozzászólás módosítva: Dec 29, 2022

ledcalc.jpg
    
(#) kitartás válasza MrAngelo hozzászólására (») Dec 29, 2022 /
 
Ha tényleg ilyen a tápgységed tekerd lejjebb a kimenő feszültséget. (kis trimer poti a sorkapocs mellett)
(#) MrAngelo válasza kitartás hozzászólására (») Dec 29, 2022 /
 
Hmm...
12.05V-ot mutat a multiméter, miért állítsam kisebbre? Úgy szeretném megcsinálni, hogy akár egy másik 12V-os tápról is üzemelhessen.
Következő: »»   3813 / 3965
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem