Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Tápegységgel kapcsolatos kérdések
Lapozás: OK   165 / 173
(#) proli007 válasza fityiszkukac hozzászólására (») Jún 19, 2023 /
 
Slampos a rajz, ennek egy N-csatornás Növekményes MOS fetnek kell lenni. (tápfesz polaritás)
Kiürítéses egyébként is fehér holló.
(#) fityiszkukac válasza proli007 hozzászólására (») Jún 19, 2023 /
 
Köszönöm, már cserélve lett de emlékszem hogy néztem az adatlapját annak ami benne volt. Most P10NK80ZFP van benne, ilyen volt kéznél. Új IC is lett, de sajnos még nem megy. Leválasztó trafó meg skóp van, de nem merek mérni, olyan közel van minden egymáshoz
(#) fityiszkukac válasza fityiszkukac hozzászólására (») Jún 19, 2023 /
 
Villám károsult…
A nagyfesz kondik feltőltődnek, a tekercsek diódák épek. Már találtam egy smd ellenállás alatt áthaladó elégett vezető sávot, az IC GND vonala volt. Még keresgélni kell, de hátha sikerül.
(#) fityiszkukac válasza proli007 hozzászólására (») Jún 20, 2023 /
 
Szia. A kondenzátor helyett, amit írtál, hogy arról indul az IC, az 10uF. A helyett lehet rakni nagyobbat ?
Most vaci új 110µF van kéznél.
Az történik jelen pillanatban, hogy szépen felmegy a fesz 23-24V -ig, aztán le esik és ujra és újra.
Közben a kimeneten 9V körül mérhető. Sajnos nem tudom mennyinek kellene lenni, 12-24V körül tippelnék. Amit táplálna, 12V - ról már elindul.
Előre is köszönöm.
Az opto(b178) is rosz volt, cny17 ment helyette bázis bekötése nélkül. Az jó lehet úgy, vagy kell valamit kezdeni a bázissal ?
A hozzászólás módosítva: Jún 20, 2023
(#) proba válasza fityiszkukac hozzászólására (») Jún 20, 2023 /
 
Kapcsolóüzemű tápban szerencse kérdése a nagyobb kondi, volt hogy tévedésből nagyobbat raktam, és nem töltődött fel adott idő alatt, az ic hibának vette, és nem indult.
(#) fityiszkukac válasza proba hozzászólására (») Jún 20, 2023 /
 
Ilyesmire gondoltam, köszi. Az hogy a kimeneten az elko feltöltődik 9V -ra, adhat némi okot a bizakodásra, hogy a hibát a szabályzó áramkörökben kell keresni ?
(#) proli007 válasza fityiszkukac hozzászólására (») Jún 20, 2023 /
 
Igazából én nem ismerem ezt a tápot, amit írtam csak általánosságból írtam, hogy legyen valami kiindulási adat. Lehet valahova nagyobb kondit tenni, de tízszeresét már nem célszerű.
Ha el-el indulgat, akkor valami még mindig nem teljesül. Lehet meg kellene nézni azt a diódát+ellenállást ami akkor működik, mikor már megy a táp és az táplálja az Ic-t. Mert ha nem táplálja, akkor elfogy a szufla a kondiban és mint írtam kezdi elölről.
Az opto bázissal nem kell foglalkozni, maradhat szabadon. Viszont a Fet forrásában lévő vélhetően pár ohm-os ellenállást is meg kellene mérni nem nyúlt-e meg.
Sajnos a kapcsitápok zöme olyan, hogy vagy nem működik és azt lehet nézegetni, vagy működik és akkor meg azt. Minden össze van benne integrálva, méregetni alig lehet. Valami nem tetszik neki, akkor letilt. De ezt azért teszi, hogy hiba esetén ne legyen nagy füst/korom..
Sokszor egyszerűbb begyűjteni egy másikat, mint életet lehelni bele.
(#) Longa György hozzászólása Jún 21, 2023 /
 
Tisztelet Urak! Van egy tápegység ami egy zenekari keverő tápja. Az 5 volt tápkockával működik. A +- 15 volt 2-2 tranzisztorral működik. A fantomtáp (+48 V )szintén.Nagyon melegszik. Sok-sok ic van a keverőbe. Ha stab icéket tennék a +- 15 volt előállítására ugyan úgy melegedne?
(#) mcc válasza Longa György hozzászólására (») Jún 21, 2023 /
 
A melegedés nem a felhasznált eszközön múlik. A bemeneti nyers feszültség nagysága, és a terhelő áram határozza meg az elfűtött teljesítményt. A melegedés nagyságát pedig a hűtőborda mérete.
(#) Bakman válasza Longa György hozzászólására (») Jún 21, 2023 /
 
Igen, mindegy, hogy mivel fűtöd el a felesleges energiát. Kapcsolóüzemű DC/DC konverter nem melegszik (más működési elve van) tizedannyira sem, de keverőbe nem javasolt, sok zajt vihet a rendszerbe.

Fogj egy kis 12 V-os ventilátort, kösd 5 V-ra és azzal hűtsd a melegedő részeket. Ha eddig bírta aktív hűtés nélkül, akkor egy kis légmozgás bőven elég lehet.
(#) dave500 hozzászólása Jún 24, 2023 /
 
Sziasztok, egy viszonylag egyszerű kérdésem lenne.
Tud valaki kapcsolást, vagy esetleg konkrét "panelt", amivel 12V DC-ből 12V AC-t lehet csinálni? (50hz, és színuszos lenne a legjobb) Egy medence keringető szivattyújához kellene, kb. 300W-os teljesítménnyel.
(#) Gafly válasza dave500 hozzászólására (») Jún 24, 2023 /
 
Ha hajlandó vagy tekercselni, akkor ellenütemű telített vasas inverter plusz egy LC szűrő...
(#) dave500 válasza Gafly hozzászólására (») Jún 24, 2023 /
 
Köszönöm, de valami H híd szerű mosfet-es megoldás nincs?
Ilyesmi?
(#) Gafly válasza dave500 hozzászólására (») Jún 24, 2023 /
 
Lehet, de trafó és szűrő akkor is kellene.
Nem tudom mennyire kényes a feszültségre és a jelalakra a motor.
(#) Gafly válasza Gafly hozzászólására (») Jún 26, 2023 /
 
Közben aludtam rá.
Tehát mennyire valósak az igények?
12 V és 300 W azért 25 A
Első körben meg kellene emelni a feszültséget legalább 24 V-ra, például.
Aztán jöhetne egy erősítő, például, ámbár ez nem tud fél Ohmra dolgozni (illesztő trafó?).
Viszont akkor okos telefonról lehet WiFi-n állítani a frekvenciát és hangerőt is applikációval (ami nagyon fontos egy medence szivattyúnál).
(#) kvic hozzászólása Jún 29, 2023 /
 
Kedves Fórumtársak! Ma megadta magát a fürdőszobai LED lámpánk, elgyengült, világít, de gyengén, gondolom tápegység baja van, szerintetek mi lehet a gond? Feketeség látszik a dóda (7) és XN1203 PWM controller közötti részen. Meg van az a ferritgyűrű vagy mi a dióda egyik lábán, mozgatható.
(#) pipi válasza kvic hozzászólására (») Jún 29, 2023 /
 
Megmérted a táp kimenetét? Az is lehet hogy a táp jó és valamelyik led(ek) rosszalkodik(nak)
A hozzászólás módosítva: Jún 29, 2023
(#) Suba53 válasza kvic hozzászólására (») Jún 29, 2023 /
 
Van labortápod? Ha igen, akkor meg tudod nézni, hogy a táp a rossz, vagy a LED blokk.
Az a megszenesedett nyák nem jelent jót, de attól még lehetne jó a táp. A ferritgyűrű csak zavarszűrésre van, simán lötyöghet a dióda lábán.
Rajzold vissza a LED panel kapcsolását, abból kiderül, hogy az 5db led modul hogy kap tápot.
Azokat akár egyenként is mérhetnéd, ha már tudod hogy a rajtuk levő 7db led hogy van kötve.

A Led paneleken 2db ellenállás van, kéne tudni, hogy hogy vannak kötve a ledek.
A hozzászólás módosítva: Jún 29, 2023
(#) Bakman válasza kvic hozzászólására (») Jún 29, 2023 /
 
A sárga szigetelésű trafó alól az égett tekercs látszik ki?
(#) fityiszkukac válasza proli007 hozzászólására (») Jún 30, 2023 /
 
Odáig sikerült eljutni, ha egy 60W -os izzóval sorba kötöm, egy pillanatra felvillan és elindul a táp.
Izzó nélkűl viszont azonnal elhalálozik az IC.
(#) uniman válasza fityiszkukac hozzászólására (») Jún 30, 2023 /
 
Eléggé aggasztó a nyák elfeketedése...
(#) fityiszkukac válasza uniman hozzászólására (») Jún 30, 2023 /
 
Téves, ez Kvic tápjához tartozik…
(#) uniman válasza fityiszkukac hozzászólására (») Jún 30, 2023 /
 
Oké...
De az "egy" Samsung tápod típusát megnevezhetnéd.
(#) Gafly válasza fityiszkukac hozzászólására (») Jún 30, 2023 /
 
El kellene döntened, hogy IC-ből, vagy izzóból van-e nagyobb készleted.
(#) Doky586 válasza kvic hozzászólására (») Jún 30, 2023 /
 
Ezért egyszerűbbek a sima becsavarható izzók, még akkor is ha csöves vagy ledes. Kicsavarod, becsavarod kész. Könnyű pótolni.
Ezzel meg hetekig gyertyafénynél lehetsz esténként amíg javítják.
(#) kvic hozzászólása Jún 30, 2023 /
 
Köszönöm a válaszokat! Még nem mértem be, nem volt rá érkezésem. Sajna labortápom nincs, csak 12V-os LED tápom, de ide 24V kell. A szenesedés a PWM kontroller alatt van, nem a trafó alatt. Fürdőszobában volt a cucc, IP20-as lámpának árulták, víz nem érte, viszont nagyon nagy páratartalom folyamatosan + a gyerekek van hogy jó mókának tartják a folyamatos fel-lekapcsolgatást. 3 év után adta meg magát. Mivel van még 2 ilyen a lakásban, arra gondoltam egyiket átszerelem a fürdőbe, de elbizonytalanodtam...Lehet hogy a magas páratartalom ölte meg és jobban járok egy IP44-es modellel? Foglalatos amúgy jó ötlet, azzal nincs gond.
(#) Bakman válasza kvic hozzászólására (») Jún 30, 2023 /
 
Ennek valószínűleg az alulméretezés ártott meg és az, hogy használtad. Ismét megnézve a képeket, kicsit jobban, nagyon úgy tűnik, hogy a trafó is leégett.
(#) Doky586 válasza kvic hozzászólására (») Júl 1, 2023 /
 
Szerintem egy ilyennel jobban járnál: (kép)
(#) kvic válasza Doky586 hozzászólására (») Júl 1, 2023 /
 
Csak 24V-os kéne, meg lehet hogy ez magasságban sem férne be a búra alá...
(#) Doky586 válasza kvic hozzászólására (») Júl 1, 2023 /
 
12 + 12 = 24
Következő: »»   165 / 173
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem