Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ultrahangos kullancs és bolha riasztó
Lapozás: OK   2 / 2
(#) Laci66 válasza vrbr hozzászólására (») Júl 23, 2023 /
 
Kénszalag már bevált darazsak és szú ellen.
Viszont a pince tele van még használható (jelenleg üzemképtelen) javítható kütyükkel.
A kéndioxid ronda sárga bevonatot tud ad ni.
Mennyire jó az a gázosító amit linkeltél??? Mert attól olcsóbb és BRUTÁLISABB amit korábban
felvetettem.
(#) Laci66 válasza KBal76 hozzászólására (») Júl 23, 2023 /
 
Csak irigyelni tudlak!
Bármely állattartó találkozik naponta 1-2, -10 bolhával.
Én ha bemegyek a pincénkbe rövidnadrágban 5 másodpercre már több száz bolha van a lábamon,
erre varrjál gombot!
A hozzászólás módosítva: Júl 23, 2023
(#) KBal76 válasza Laci66 hozzászólására (») Júl 23, 2023 /
 
Akkor én kivételesen szerencsés lehetek (máris boldogabb embernek érzem magam ), mert most is itt sündörög egy macsek a lábamnál, kb 8 éves, és még sosem találkozott bolhával. Az említett két macsekot leszámítva én sem, pedig volt már mókustól a mindenféle házi-rágcsálón (ugró- és háziegerek, patkány, tengerimalacokon) át kutyákig mindenem, meg mindenféle díszmadaram is. Igaz hogy a feleségem takarításmániás, de nem hinném hogy ezen múlna, az hobbiállataim többsége ifjú koromban volt.
A hozzászólás módosítva: Júl 23, 2023
(#) Laci66 hozzászólása Júl 23, 2023 /
 
Nagyon Szépen Köszönöm Mindenki Hozzászólását !
Ha valaki tényleg segíteni akar (mielőtt offolnák a témát)
fogjon már egy bolhát, és verje ki belőle milyen frekvecia idegesíti a legjobban és csináljunk erre a frekire egy hanggenerátort....

Most komolyan: sok hasznos ötletet Írtatok, Köszönet Érte!
(#) niedziela válasza Laci66 hozzászólására (») Júl 23, 2023 /
 
Tényleg sok .....megoldást javasoltak.
Kutya, macska bolha ellen az én tapasztalatom alapján semmi más nem kell mint bolhairtó spray a zúgokba, repedésekbe, minden más elérhető helyet pedig simán mosogatószerrel és melegvizzel le kell mosni. Ezt párszor meg kell ismételni.
30 éve tartok kutyákat, macskákat, a bolhák őket sem, meg a helyüket sem kerülték el ez idő alatt. Ennél egyszerűbb és jobb megoldás nem sok van, persze zenélhetsz is nekik, maximum táncra perdülnek, el nem fognak menni ha helyben van buli.
(#) Gafly válasza KBal76 hozzászólására (») Júl 23, 2023 /
 
Összecseng a linkemmel:
Idézet:
„A petéből kb. 10 nap múlva kikelő hernyószerű lárva a padlón található szerves anyagokból (emberi haj, állati szőr, bőrdarabok) táplálkozik.”

Padlót befújod/felszórod, ahogy mászkál, elpusztul.
Feltakarítasz, nincs mit enni (fiatal korában koszt eszik, nem vért szív), éhen pusztul.
Az informatikus már sajnos nincsen közöttünk.
A hozzászólás módosítva: Júl 23, 2023

pirha.jpg
    
(#) Laci66 válasza KBal76 hozzászólására (») Júl 23, 2023 /
 
Amíg ez a kis macsek bent volt nálunk sem volt bolha probléma.
Kb. 1,5 hónapja hozhatta be a bolhancsokat, mert azóta nem járt a pincében!!!
Most meg nem merünk lemenni mert annyi az ugribugri!!

3 éve bent telel és még soha nem volt bolha problémánk.
Nem tudom most honnan ez az invázió???
A hozzászólás módosítva: Júl 23, 2023

1 macsi.jpg
    
(#) Gafly válasza Laci66 hozzászólására (») Júl 23, 2023 /
 
Nagyon cuki: Hatalmas bajsza van, és narancsos nyakbavalója (passzol a nyelvéhez).
(#) kalmi.kalmi válasza Laci66 hozzászólására (») Júl 25, 2023 /
 
Gondolom az bolha-nyakörv, az nem segít ? Egy kis kamilla-főzetes vízzel meg lehetne mosni a cuki szemét és még cukibb lesz.
A hozzászólás módosítva: Júl 25, 2023
Következő: »»   2 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem