Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Tápegységgel kapcsolatos kérdések
Lapozás: OK   166 / 173
(#) kadarist válasza kvic hozzászólására (») Júl 1, 2023 /
 
Ez kell neked: Bővebben: Link
(#) fityiszkukac válasza fityiszkukac hozzászólására (») Júl 3, 2023 /
 
Lehet félre érthetően fogalmaztam. A 60W -os égő a 230V -on van sorba, áramkorlát gyanánt. A csatlakoztatás pillanatában keletkezik valami áram lökés amitől kimegy az IC, ha az izzót kiveszem. Ha benne van akkor rendesen elindul a táp. Az után érdeklődöm, vajon melyik alkatrész hibája okozhatja ezt a jelenséget. Én a gyengélkedő szűrő kondira tippelnék az kapcsolás elején.
Előre is köszönöm a hozzászólásokat.
(#) kadarist válasza fityiszkukac hozzászólására (») Júl 3, 2023 /
 
Szia!
Ha van kapacitásmérőd, akkor könnyen megmérheted az elkókat.
(#) fityiszkukac válasza kadarist hozzászólására (») Júl 3, 2023 /
 
Mérés szerint a kapacitások rendben vannak. Bár az egyenirányítás után 2db 47µF van párhuzamosan, mérve 87 µF de ez szerintem a tűrés miatt belefér. Nincs valami ötletetek, mi okozhatja bekapcsoláskor azt az áram lökést, amitől kimegy a vezérlő ?
Az első képen lévő kapcsolás van a tápban, azzal a különbséggel hogy az induláshoz a tápot a második kapcsolás szerint kapja. A ellenállások és a kondenzátorok értékei a feliratnak megfelelőek, diódák jók. Ha izzóval sorba kapcsolva kapja a 230V -ot, rendben elindul a táp, egy pillanata világít csak az izzó, gondolom amíg feltöltődnek a nagyfesz. kondik. Ha viszont kiveszem az izzót, az IC - nek vége.
A táp tipusa : 40-hwt420-pwf1g-ss
Az EMI filter az utolsó képen látható.
A hozzászólás módosítva: Júl 3, 2023
(#) Jonni hozzászólása Júl 3, 2023 /
 
ENNÉL a konveretenél a középső poti mit állit? Egyik állásba a panelen a ch kék led világit a másik állásba az ok piros. Ha jól tudom az egyik szélső az áramerősség, a másik szélső meg a feszültség...
(#) proli007 válasza Jonni hozzászólására (») Júl 3, 2023 / 1
 
Hello! Itt megtalálod.
Tulajdonképpen egyik a "feszültség korlát". másik az "áramkorlát", a középső pedig az áramcsökkenés jelzése. Mikor egy akksit töltesz vele, akkor kezdetben az áramkorlát működik (CC üzemmód), majd mikor eléri a töltési végfeszültséget, akkor a "feszültségkorlát" nem engedi tovább emelkedni az kapocsfeszültséget (CV üzemmód). Ezt követően a feszültség állandó értékű lesz és a töltőáram csökkenni kezd. Amikor az a középső trimerrel beállított érték alá csökken, jön a jelzés, hogy az akksi fel van töltve. Ezt kb. az akksi töltőáram értékének 3..5%-ára szokás beállítani.
(#) Jonni válasza proli007 hozzászólására (») Júl 3, 2023 /
 
Köszi . Akkor ha nem akarok aksit tölteni csak egy stabil szabályzott PL 5V 200mA ra lenne szükségem akkor a két szélsővel beállitom ezt, és a középső jó úgy ha csak a piros (ok) világit? Arra gondolok a középsőt is feltekerhetem max-ra
(#) kadarist válasza fityiszkukac hozzászólására (») Júl 3, 2023 /
 
A trafó primerén a snubber kör jó? Kondi, ellenállás, dióda. Izzós indításkor mekkora feszültség van a bemeneti puffereken (2x47uF)?
(#) fityiszkukac válasza kadarist hozzászólására (») Júl 3, 2023 /
 
A snbber kör jó, bár az smd kondit nem mértem, a pufferen 300V fölött van, pontosan most nem tudom megmondani.
(#) Monster02 válasza fityiszkukac hozzászólására (») Júl 3, 2023 /
 
Az a NTC biztos jó ?? (R501)
Mert ez jut róla az eszembe:Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Júl 3, 2023
(#) fityiszkukac válasza Monster02 hozzászólására (») Júl 4, 2023 /
 
Köszönöm, 111 Ohmot mérek rajta, beforrasztott állapotban.
Mindjárt kiszedem, megnézem mi van ráírva.
(#) fityiszkukac válasza Monster02 hozzászólására (») Júl 4, 2023 /
 
Kiszerelve, bár éppen csak de mindkét oldalon jól láthatóak kisebb repedések, szóval azt hiszem jár a piros pont
Nagyon szépen köszönöm.
5D208 látható rajta, szóval ha jól sejtem, 5 Ohm.
A hozzászólás módosítva: Júl 4, 2023
(#) kadarist válasza fityiszkukac hozzászólására (») Júl 4, 2023 /
 
Ez az NTC a szenvedő alany és nem az okozó.
(#) fityiszkukac válasza kadarist hozzászólására (») Júl 4, 2023 /
 
Villámcsapás martalékává vált, sok minden más is kiengedte a működtető füstöt.
Ez esetleg jó lehet helyette? Ilyen van most kéznél.
(#) kadarist válasza fityiszkukac hozzászólására (») Júl 4, 2023 /
 
Az NTC nélkül is működnie kell a tápegységednek, nem attól durran el.
(#) fityiszkukac válasza kadarist hozzászólására (») Júl 4, 2023 /
 
Akkor ez a hibajelenség nem lehet az NTC hibájából ?
Mert az adatlap utal ilyen funkcióra…
(#) fityiszkukac válasza fityiszkukac hozzászólására (») Júl 4, 2023 /
 
Köszönöm a sok tanulságos, segítő hozzászólást, a táp köszöni szépen, működik
(#) Monster02 válasza fityiszkukac hozzászólására (») Júl 4, 2023 /
 
Örülök hogy sikerült megcsinálni.
(#) kadarist válasza fityiszkukac hozzászólására (») Júl 4, 2023 /
 
Nem a vezérlő IC-t védi, hanem a diódahidat, a pufferkondenzátort és a biztosítékot.
(#) DomiG hozzászólása Aug 19, 2023 /
 
A jelenség: Wanptek gyártmányú NPS3010W típusú, 30V 10A labortáp DC oldala csíp. Rámérve a védőföld és akármelyik DC műszercsavarra, a kéziműszeren piros kijelző és AC 190V jelenik meg. Kikapcsolva eltűnik. Kikapcsolt állapotban rámérve nem mutatható ki Ohmikus ellenállás a két oldal között. Ki mire tippel, mi lehet a jelenség oka? Én valami zavarszűrő kondenzátor átvezetésre gondolok.
(#) kadarist válasza DomiG hozzászólására (») Aug 19, 2023 /
 
Földelt aljzatba van dugva a hálózati vezeték?
(#) lelkes amatőr válasza DomiG hozzászólására (») Aug 19, 2023 /
 
Ebben a topicban hasonló gondot sikerült megoldani.
(#) KoblogPerGyok hozzászólása Aug 19, 2023 /
 
Üdv mindenkinek!

Szétszedtem egy hibás Hyudai TV-t, mert csíkos volt a képe, utána megadta magát teljesen. Kép nincs, csak háttérvilágítás volt. Nem fontos, ki nem dobtam, inkább belenéztem. Szóval 1 tápból, egy alaplapból és a kijelzőt hajtó másik panelből áll az egész TV.

Olvasgattam, hogy 3.3V-ot előállít a prociknak. A többit nem tudom, hogy mekkora feszt állít még pluszban elő. Rámérhetek, de előtte inkább kérdezek.

Valaki jártas ezekben a tápokban? Mekkora fesz-re számíthatok még? (LED-eket is meghajt) illetve mennyire terhelhetőek ezek? +/- szimmetrikus fesz nincs rajtuk véletlenül, például a hangszórók meghajtása miatt?

Nagyon rendben vannak ezek, hátha jó lenne még tápnak próbálgatni ezt/azt.

Tegyek fel képet?

Köszi!
(#) KoblogPerGyok válasza KoblogPerGyok hozzászólására (») Aug 19, 2023 /
 
Bocs az elgépelésekért!

Tetettem fel képet is. Az alaplaphoz a kép jobb alján lévő sok pin-ből álló csatlakozón keresztül kapcsolódik. Az alaplapból kap a háttérvilágítás is tápot, illetve a hang erősítéséhez is innen kap delejt. No meg a SCART, HDMI ami megint lehet más fesz is. Bár ezeket tuti nem lehet komolyabban meghajtani, de mikrokontrollerekhez műveleti erősítőkhöz lehet még jó. Legalábbis ez volna a terv, hátha. Ha nem, akkor kuka.
(#) KoblogPerGyok válasza KoblogPerGyok hozzászólására (») Aug 19, 2023 /
 
Találtam rajzot, de nem túl jó minőségűt. +24V,+12V,+5V stand by. Nem túl sok. Az egyiken 5W 24 volt felirat van, az ok. A többit nem tudom, mert még a tranzisztor típusát sem tudom leolvasni a kapcsolási rajzról.

Hát ez nem sok infó eddig, de ez nem az amire gondoltam.
A hozzászólás módosítva: Aug 19, 2023
(#) KoblogPerGyok válasza KoblogPerGyok hozzászólására (») Aug 19, 2023 /
 
Viszont a LED vezérlését biztosító IC nem is rossz szerintem, bár írják, hogy bénán kötik be sokszor.
A hozzászólás módosítva: Aug 19, 2023
(#) KoblogPerGyok válasza KoblogPerGyok hozzászólására (») Aug 19, 2023 /
 
Jó minőségű PDF-ben már látszik, hogy nem 5W, hanem SW....
(#) erbe válasza KoblogPerGyok hozzászólására (») Aug 19, 2023 /
 
PC monitorok csatlakozóin minden lábhoz oda van szitázva feszültség, funkcióra utaló jelölés. Talán a tiéden is alul. 3.3 V-ot általában a felhasználás helyszínén szokták előállítani. A táp FET típusa akár többször is változhat a gyártás során.
A hozzászólás módosítva: Aug 19, 2023
(#) KoblogPerGyok válasza erbe hozzászólására (») Aug 20, 2023 /
 
Megnéztem, sajnos nem tüntetik fel sehol, legalbbis én nem találtam meg. A csatolt kapcsolási rajz lehet kiindulás valakinek, aki jobban érti ezt mint én, de szerintem nem túl acélos a teljesítménye. A trafó teljesítményét sem találtam meg, nem hogy a tranzisztorok max áramát. Azért csatolom a rajzot, hátha valaki tudja melyik pin mennyire terhelhető. Amúgy egy rajzon nem kellene a teljesítményeket feltüntetni, ha már tápegység?

A legfontosabb része ennek a tápnak a LED driver lesz szerintem, meg némi erő a hangnak, nem hiszem, hogy túl erős lenne ez. Mondjuk az ára pár ezer forint, lehet eladom, ha tudom, de kinek kellene épp egy ilyen?
(#) erbe válasza KoblogPerGyok hozzászólására (») Aug 20, 2023 / 1
 
Hiszen ez egy nagyon részletes rajz. Tudod, hányan örülnénk ilyennek, mikor javítani kell? Minden lényeges fel van tüntetve rajta. Ez céltápegység, nem úgy, mint a PC táp, ahol a konfiguráció változtatása esetén túlterhelhetik. Aki tervezi, tudja mire kell és kész.
Következő: »»   166 / 173
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem