Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Arduino
A klónok CH340 Soros-USB illesztőjének drivere (Letöltés)
Lapozás: OK   812 / 847
(#) Jonni válasza robis01 hozzászólására (») Szept 4, 2023 /
 
Ezt nem építés miatt kérdeztem hanem arra az esetre, ha majd egyszer a későbbiekben kevés lenne a flash.
(#) sdrlab válasza Jonni hozzászólására (») Szept 4, 2023 /
 
Nem tartom valószínűnek, hogy konkrétan forráskódot írnál, ami 1MB tárhelyet igényelne, gondolom a hely 90%-át valami adat foglalná el. Azt viszont kis átgondolással, átszervezve tudod külső, lassú, de nagy adattárból is betölteni, igény szerint....
(#) Jonni válasza sdrlab hozzászólására (») Szept 4, 2023 /
 
Ha már a nagy adat kerűl szóba , PL egy kép megjelenitése egy szines kijelzőn is elég nagy adat mennyiség. Még ilyet sem próbáltam , van valami rutin erre?
A hozzászólás módosítva: Szept 4, 2023
(#) sdrlab válasza Jonni hozzászólására (») Szept 4, 2023 /
 
Na ez tipikusan nem olyan eset, amit a drága és "kicsi" program memóriában kellene tárolni!
(#) asch válasza Jonni hozzászólására (») Szept 4, 2023 /
 
Sok féle megoldás létezik, amit mindig a körülményekhez kell igazítani:

* Belefér-e a framebuffer - tehát egy teljes képkocka - a RAM-ba? Én olyan monokróm OLED-et szoktam használni, amivel 512 bájt egy képkocka, így az ATMEGA328-ba is belefér teljesen. Színes kép már ugyanezen felbontáson nagyon nem férne bele.
* Ha belefér, akkor RAM-ban rajzolunk és van egy darab függvény, ami kimásolja az egészet.
* Ha nem fér bele, akkor lépésenként rajzolunk a célhardverre. Ha szerencsénk van, akkor odaát van double buffering, ha nincs szerencsénk, akkor látszani fognak a rajzolás lépései
* A képet forrása lehet:
** Program memória: vannak programok, amik forráskódban definiált tömbbé alakítják a képet. Ez lehet tömörített és tömörítetlen is.
** Külső Flash, SD kártya, Serialon letöltés, stb
** Program, ami primitívekből rajzol - egy-egy egyszerű algoritmussal jópofa hátteret lehet például rajzolni. De ezt nem fogja tudni egy designer adni, hanem a programozónak kell kreatívnak lenni. Ezzel a megoldással nem kell nagy tárterület.

Kb ezek a lehetőségek vannak. Vannak libek, amik megoldják a rajzolást mindenhez illeszthetően is, de tudtommal a legtöbb kereskedelmi licenszelésű.
(#) Jonni válasza asch hozzászólására (») Szept 4, 2023 /
 
Köszi! Valójában arra is kiváncsi vagyok hogy amit írtál "** Külső Flash, SD kártya, Serialon letöltés, stb" azt hogy kell? Nem tudok konkrét kijezőtipust megadni, csak úgy általánosságba kérdezem. Egy rövid mintakódot tudsz írni vagy linkelni ezzel kapcsolatba?
(#) kapu48 válasza Jonni hozzászólására (») Szept 4, 2023 /
 
Olyan tág a témakör, hogy inkább csak linkek özönével válaszolok a kérdésedre: Bővebben: Link
Ha már LCD grafikára szánod magad az 8 bites AVR erre lasú és vannak gyorsabb 32 bites rendszerek.
Amiket linkeltem olcsók aránylag, és minden témához találsz sok segítséget a neten.
Ha valami konkrét kérdésed van azt könnyebb megválaszolni, itt pár sorban.

Az SD kártya ugyanarra a SPI vonalra kapcsolódhat, Vagy az EST32-esekben általában van több SPI-
is
A hozzászólás módosítva: Szept 4, 2023
(#) kaqkk válasza Jonni hozzászólására (») Szept 4, 2023 /
 
Ez a kijelző minden külső hardver nélkül . A kijelző akár adtot küld fogad a kontroller felől és a kép adatokkal nem kell tehelni a szegény arduinot ...
A hozzászólás módosítva: Szept 4, 2023
(#) robis01 válasza Jonni hozzászólására (») Szept 4, 2023 /
 
Nincs általános kód, mivel nagyon sokféle LCD panel kapható module, így a kód is attól függ mid van otthon.
Sok hasznos információhoz juthatsz itt és itt és van online tesztelési felület sok példával itt
(#) kapu48 válasza Jonni hozzászólására (») Szept 4, 2023 /
 
Vagy ez a lap: Bővebben: Link
Arduino kompatibilis, és már alkalmas grafikák kezelésére.

Az előttem linkelt példákból már találtam is egyet: SPI grafikus LCD re írás
A hozzászólás módosítva: Szept 4, 2023
(#) GPeti1977 válasza vargham hozzászólására (») Szept 5, 2023 /
 
Szerintem az AVR-ekre ez így nem teljesen igaz:
Bővebben: ATMEGA XRAM
(#) vargham válasza GPeti1977 hozzászólására (») Szept 5, 2023 /
 
Jonni azt kérdezte, lehet-e háttértárról programkódot beolvasni, és futtatni. Erre válaszoltam, hogy nem.
Amit te linkeltél, az az egyes AVRekben elérhető külső memória buszt tárgyalja. Ide RAM-ot lehet csatlakoztatni. Ahonnan szintén nem lehet kódot futtatni. Szóval nem értem, szerinted miért releváns itt.
(#) tothtechnika2 hozzászólása Szept 8, 2023 /
 
Sziasztok! Adott egy ESP32. Letöltöttem arduinoban a legfrissebb könyvtárat hozzá (2.xxx) Osx alatt egyszerűen képtelenség beüzemelni. Sikerült ez itt bárkinek valahogy? Mindenféle python error van. Most már odáig eljutottam, hogy ez a hiba:
  1. Traceback (most recent call last):
  2.   File "esptool/loader.py", line 57, in <module>
  3.   File "PyInstaller/loader/pyimod02_importers.py", line 352, in exec_module
  4.   File "serial/tools/list_ports.py", line 31, in <module>
  5.   File "PyInstaller/loader/pyimod02_importers.py", line 352, in exec_module
  6.   File "serial/tools/list_ports_posix.py", line 33, in <module>
  7.   File "PyInstaller/loader/pyimod02_importers.py", line 352, in exec_module
  8.   File "serial/tools/list_ports_osx.py", line 26, in <module>
  9.   File "PyInstaller/loader/pyimod02_importers.py", line 352, in exec_module
  10.   File "ctypes/__init__.py", line 7, in <module>
  11. ImportError: dlopen(/var/folders/7_/p8pscx8x6f591tt7dc_ty4r00000gn/T/_MEIjJve7F/lib-dynload/_ctypes.cpython-38-darwin.so, 2): Symbol not found: _ffi_closure_alloc
  12.   Referenced from: /var/folders/7_/p8pscx8x6f591tt7dc_ty4r00000gn/T/_MEIjJve7F/lib-dynload/_ctypes.cpython-38-darwin.so (which was built for Mac OS X 10.15)
  13.   Expected in: /usr/lib/libffi.dylib
  14.  in /var/folders/7_/p8pscx8x6f591tt7dc_ty4r00000gn/T/_MEIjJve7F/lib-dynload/_ctypes.cpython-38-darwin.so
  15.  
  16. During handling of the above exception, another exception occurred:
  17.  
  18. Traceback (most recent call last):
  19.   File "esptool.py", line 31, in <module>
  20.   File "<frozen importlib._bootstrap>", line 991, in _find_and_load
  21.   File "<frozen importlib._bootstrap>", line 975, in _find_and_load_unlocked
  22.   File "<frozen importlib._bootstrap>", line 671, in _load_unlocked
  23.   File "PyInstaller/loader/pyimod02_importers.py", line 352, in exec_module
  24.   File "esptool/__init__.py", line 41, in <module>
  25.   File "<frozen importlib._bootstrap>", line 991, in _find_and_load
  26.   File "<frozen importlib._bootstrap>", line 975, in _find_and_load_unlocked
  27.   File "<frozen importlib._bootstrap>", line 671, in _load_unlocked
  28.   File "PyInstaller/loader/pyimod02_importers.py", line 352, in exec_module
  29.   File "esptool/cmds.py", line 14, in <module>
  30.   File "<frozen importlib._bootstrap>", line 991, in _find_and_load
  31.   File "<frozen importlib._bootstrap>", line 975, in _find_and_load_unlocked
  32.   File "<frozen importlib._bootstrap>", line 671, in _load_unlocked
  33.   File "PyInstaller/loader/pyimod02_importers.py", line 352, in exec_module
  34.   File "esptool/bin_image.py", line 14, in <module>
  35.   File "<frozen importlib._bootstrap>", line 991, in _find_and_load
  36.   File "<frozen importlib._bootstrap>", line 975, in _find_and_load_unlocked
  37.   File "<frozen importlib._bootstrap>", line 671, in _load_unlocked
  38.   File "PyInstaller/loader/pyimod02_importers.py", line 352, in exec_module
  39.   File "esptool/loader.py", line 62, in <module>
  40. AttributeError: module 'sys' has no attribute 'VERSION'
  41. [33007] Failed to execute script 'esptool' due to unhandled exception!
  42. exit status 1
  43. Hiba a(z) ESP32S3 Dev Module alaplapra fordításra.


Van valakinek ötlete mi lehet ez?
(#) cua válasza tothtechnika2 hozzászólására (») Szept 8, 2023 /
 
Hianyzo libffi vagy annak egy resze?
Probald meg kezzel feltenni:
  1. brew install libffi
(#) tothtechnika2 válasza cua hozzászólására (») Szept 10, 2023 /
 
Sajnos azt már próbáltam. Megpróbáltam újra, de ugyanaz a hiba.
(#) mateatek válasza tothtechnika2 hozzászólására (») Szept 10, 2023 /
 
A libffi sok verzióban elérhető. Én a verziószámmal kiegészítve próbálnám meg. Legalább is Linuxon úgy megy csak föl.
  1. apt-get install libffi8
A hozzászólás módosítva: Szept 10, 2023
(#) cua válasza tothtechnika2 hozzászólására (») Szept 11, 2023 /
 
A file maga ott van, ahol keresi?
  1. _ffi_closure_alloc
symbol-t keresi a
  1. /usr/lib/libffi.dylib
file-ban.
Mellesleg az ffi-1.13.1 hasznalja a fenti symbol-t de peldaul a ffi-1.12.2 az nem. Talan probald meg masik verzioval.
A hozzászólás módosítva: Szept 11, 2023
(#) Massawa hozzászólása Szept 11, 2023 /
 
WS2812B LED panelek.

Foglalkozott valaki már ilyen panelekkel?

WS2812 - 8x32 panel

Érdekelnének a tapasztalatok. Egyszinü vonalakat kellene megjeleniteni a paneleken ( lehet, hogy 4 lesz, azaz 16 sorban 32 LED.
Még nincs a kezemben, csak egyszinü LED mezökkel volt eddig dolgom.

Kösz.
(#) Elektro.on válasza Massawa hozzászólására (») Szept 11, 2023 /
 
Szia!

Itt találsz infókat!
(#) Massawa válasza Elektro.on hozzászólására (») Szept 11, 2023 /
 
Kösz, átrágom magam a codon, közben rendelek egy 12x32-s panelt.
Igy alapbol már ismerem a kodolás módját, csak a panelstrukturát kell kitalálnom, mert többnzire egyszinü szines vonalak kellenek majd a panelon, azaz 32 illetve 64 ledenként kellene kezelni ( mert minden sor között egy sötét sornak is kell lennie).
(#) robis01 válasza Massawa hozzászólására (») Szept 11, 2023 /
 
Itt pedig online tesztelni is tudod wokwi ws2812
A hozzászólás módosítva: Szept 11, 2023
(#) Massawa válasza robis01 hozzászólására (») Szept 11, 2023 /
 
Kösz!
(#) Kékróka válasza Massawa hozzászólására (») Szept 13, 2023 /
 
Szia !
Biztos hogy ledenként akarsz forrasztgatni?
Nekem Bővebben: Link jobban bejött. (van hazai beszerzési forrás is)

J.
(#) Massawa válasza Kékróka hozzászólására (») Szept 13, 2023 /
 
A francokat, valoszinü 4 panelem lesz 1024 LEDdel. Eredetileg majdnem kijött a 2 panel is, 1 sor hiányzott.
(#) SzilCsong hozzászólása Szept 23, 2023 /
 
Sziasztok
Az miért van, hogy a DHT szenzor időnként kihagy?
2-4 ciklust nem olvas, se pára, se hőmérsékletet.
(#) robis01 válasza SzilCsong hozzászólására (») Szept 23, 2023 /
 
Lehetséges hogy gyorsabban van olvasva, mint végzett a konverzióval.
A hozzászólás módosítva: Szept 23, 2023
(#) SzilCsong válasza robis01 hozzászólására (») Szept 23, 2023 /
 
tegyek egy kis delay-t így?
  1. float h = dht.readHumidity();
  2.     delay(100);
  3.     float t = dht.readTemperature();
  4.     delay(100);
(#) SzilCsong válasza SzilCsong hozzászólására (») Szept 23, 2023 /
 
Így most mintha ritkábban lenne hiba, de furcsa, hogy mindig 2x dobja egymás után
(#) icserny válasza SzilCsong hozzászólására (») Szept 23, 2023 / 1
 
A loop() függvény végére tegyél 1 db késleltetést, ami DHT11 esetében legalább 1000 ms, DHT22 esetében pedig 2000 ms. Bővebben: Link
(#) robis01 válasza SzilCsong hozzászólására (») Szept 23, 2023 / 1
 
Meg kell nézni az adatlapját annak a panelnak ami használva van. Pl. DHT11 azt írja:
Idézet:
„Sampling period: more than 2 seconds”


Használhatsz Timer-t is, de mivel nem fontos a pontos időzítés egyszerűbb ha megnézed milyen hosszú ideig fut loop ciklus, és azt számolod. Ha pl. 10ms egy ciklus akkor 200 ciklus után mér egyet (ha még mindig hibázik akkor lehet emelni is számot)
Következő: »»   812 / 847
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem