Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   1132 / 1158
(#) img válasza Junkie hozzászólására (») Okt 3, 2023 /
 
Eredetileg is benne volt a hozzászólásodban a Windond chipek típusa vagy utólag írtad bele? Mert nem rémlik: akkor biztosra mentem volna, hogy mi a funkciója.
(#) Junkie válasza antiktelefon hozzászólására (») Okt 3, 2023 /
 
Rákötöttem , 1V rol indulva 8 V ig , úgy tünik nincs zárlat mert semi áramot nem vett fel, 8 voltnál a referencián 0,3 voltra emelkedett, tovább nem húztam , úgy tünik egyszerüen csak a silergy chipp ment el , lehet nincs további hiba, mindenképp rendelek párat Kinábol, potom pénz , és lássuk mi történik, max elszál még egy chipp ha valami gond van mégis valahol..
Hálás köszönet a segítségért majd még jelentkezem ha kicseréltem a chippet , hogy mi lett az eredmény .

Üdv, Szabi
(#) Junkie válasza img hozzászólására (») Okt 3, 2023 /
 
Szia igen benne volt
(#) Bakman hozzászólása Okt 3, 2023 /
 
Napot!

A mellékletben látható két dióda azonosításában kérnék segítséget. A bal oldali elvileg normál vagy schottky dióda, a jobb oldali pedig TVS. Utóbbi zárlatos lett és vitte magával előbbit is az örök elektronmezőkre.

Diodak.png
    
(#) antiktelefon válasza Junkie hozzászólására (») Okt 3, 2023 /
 
8V az soknak tűnik nekem nagyon... Mert ha ott .3V, akkor ez 16V lenne, ami kizárt. Szerintem 3 vagy 5V kéne ez legyen, max 12V, de majd kiderül.
(#) antiktelefon válasza Bakman hozzászólására (») Okt 3, 2023 /
 
MSP3V3-M3/89A talán, de ha HDD, akkor csak rakd át egy random donorról a 3V védelmet.
(#) Bakman válasza antiktelefon hozzászólására (») Okt 3, 2023 /
 
3.3 V-os biztosan nem lehet, mert 24 V-os ágon van. Ez egy összetetteb gép vezérlője, pontosabban CPU kártyájának fogadója (Bővebben: Link).

Ha más nem lesz, labortápról adok neki feszültséget és a fogyasztáshoz méretezem a soros diódát, TVS-t meg veszek valamilyet. Amiért a TVS érdekes, az a névleges 24 V, mert az inkább 30 V (24 VAC egyenirányítva).
(#) exabit válasza Bakman hozzászólására (») Okt 3, 2023 / 1
 
A TVS itt (XZ-t keresd ki): Bővebben: Link
A másikat nem tudom leolvasni.
A hozzászólás módosítva: Okt 3, 2023
(#) Bakman válasza exabit hozzászólására (») Okt 3, 2023 /
 
Ettől féltem. 26.7 - 29.5 V. Kiscserkész tervezők nem voltak képesek normális DC 24 V-os tápegységet rakni a rendszerbe, hanem a másra is használt 24 VAC-t egyszerűen egyenirányították, raktak rá egy kondenzátort és tették is fel akezüket. Nem csoda, ha a névleges 24 V-os TVS dobott egy hátast az egyik bekapcsolásnál, ráadásul sorozatgyártott masina... No mindegy, majd megbeszélem tulajjal, mi legyen.

Köszi a segítséget!

Kis dióda nem érdekes annyira, majd lemérem a kártya fogyasztását és ahhoz választok valamit.
(#) img válasza Bakman hozzászólására (») Okt 3, 2023 /
 
Aliexpressről vett buck tápmodullal próbáltad már bestabilizálni?

https://www.aliexpress.com/item/1005005643579541.html
(#) Bakman válasza img hozzászólására (») Okt 3, 2023 /
 
Kizárt dolog, hogy ilyet beépítek a masinába, attól kicsit többe kerül az egész szerkezet.

Vagy egy TCL 060-124 DC, vagy egy 400 / 24 V hálózati tápegység. Majd a tualjdonos eldönti.
(#) img válasza Bakman hozzászólására (») Okt 4, 2023 /
 
Oké, csak egy ötlet volt.

De azért a trafó + Graetz + Zener megoldás sem betonbiztos, mint az ábra mutatja.
(#) Bakman válasza img hozzászólására (») Okt 4, 2023 /
 
NIncs zener a tápegységben, csak trafó, egyenirányító és kondnezátor.
(#) img válasza Bakman hozzászólására (») Okt 4, 2023 /
 
Májfolt (my fault): TVS-t akartam írni, csak Zener lett belőle (és igen, az sem a tápban van).
(#) granpa hozzászólása Okt 5, 2023 /
 
Üdvözlök mindenkit!
Kérdésem lenne ezek mihez való alkatrészek, vagy milyen alkatrészek.
Köszönöm a segítséget.
(#) Gafly válasza granpa hozzászólására (») Okt 5, 2023 / 1
 
(#) Gafly válasza granpa hozzászólására (») Okt 5, 2023 / 1
 
TV/video hangkeverő, 500 kHz-es oszcillátor és keverő. Mindegy hogy 5.5, vagy 6.5 MHz-es jelet kap, 6 MHz lesz belőle.
TA8710S.
Másra is jó, rádióamatőröknek nagy kincs lehet...
(#) granpa válasza Gafly hozzászólására (») Okt 5, 2023 /
 
Ilyen tippjeim voltak e kettőre, de azért megkérdeztem.
Talán az "underspeed"-et felismeri valaki, hogy mihez való.
Az utolsó kép(ek) a nagy talány.
(#) proli007 válasza granpa hozzászólására (») Okt 5, 2023 /
 
Hello!
Azt látom rajta, hogy van egy triac, egy optotriac, egy LM324 és egy stabi a nyákon..
(#) Gafly válasza granpa hozzászólására (») Okt 6, 2023 / 1
 
Lehet mondjuk egy LC szűrő. A bemenete a tekercs azzal a gubanccal, kimenete a tekercs és a kondenzátor közös pontja az elcsípett tömör vezetékcsonkkal, a test pedig a közös pont, ami le van csavarozva a fém sasszira.
Mindkét alkatrész hozzáférhető, LCM műszereddel meg tudod mérni az értéküket, és így a határfrekvencia számolható.
Találkozón/börzén elő lehet kapni a zsebből, és a meghökkent áldozattól meg lehet kérdezni hogy: "Na ez mi?"
(#) img válasza granpa hozzászólására (») Okt 6, 2023 /
 
"Underspeed": radar / lézer detektor az autó elejére?
(#) Attilawap hozzászólása Okt 6, 2023 /
 
Sziasztok!
Ez milyen alkatrész? B1(esetleg 81) jelölés van rajt, a NYÁK beültetési rajz TS-el jelöli. Szakadás vizsgálat során nem vezeti az áramot, pedig a polaritást is felcseréltem, illetve az ellenállás mérés során is Mohm körül mutat csak értéket.
A hozzászólás módosítva: Okt 6, 2023
(#) antiktelefon válasza Attilawap hozzászólására (») Okt 6, 2023 / 1
 
ts az transient suppressor pl, annak szakadás a jó értéke.
(#) elektroncso válasza granpa hozzászólására (») Okt 6, 2023 / 3
 
Az üres NYÁK szerintem ez a forrasztóállomás lesz:
Forrasztóállomás
(#) granpa válasza elektroncso hozzászólására (») Okt 6, 2023 /
 
Köszönöm, hogy előkerested. Aki ilyet akar csinálni, fenheti a fogát rá.
(#) elektroncso válasza granpa hozzászólására (») Okt 7, 2023 /
 
Nem volt nehéz, életem első az iskolai tanműhelyben fusiban gyártott áramköre volt. Elrontottam a tükrözést, így az összes félvezető a forrasztási oldal felől lett beültetve. Évekig használtam egy Solomon klón pákával. Sajnos egy figyelmetlenség áldozata lett, beleforrasztottam egy feszültség alatt lévő áramkörbe.
(#) Régi motoros hozzászólása Okt 7, 2023 /
 
Tudja valaki a napelemekhez vehető kötődoboznak van e olyan változata, amibe nem a kábelt kell bekötni, hanem az MC4 -es solar csatlakozó van beintegrálva? Magyarán, hogy nem egy lengőaljzatot kell beletenni, hanem direkt a csatlakozó van a dobozban.
A hozzászólás módosítva: Okt 7, 2023
(#) Régi motoros hozzászólása Okt 12, 2023 /
 
Estét, új kérdés. Ma jött meg ez a PIR szenzoros napelemes lámpa. Mint látható, a 8 lábú SMD IC jelöletlen, de még a PIR szenzor is. Mi lehet az IC és az Y1 jelzésű háromlábú alkatrész?
Kis segítség, az IC 1 lába a pozitív tápfesz, a 8 pedig a test. Az Y1 az valami dióda vagy tranzisztor lehet gondolom én, azon keresztül jön be a napelemről a plusz.

Amiért kérdem, kellene egy kis hack. Ez a készülék a kijárati ajtó mellett lesz kb 2 méterre, ahol jó helyen lesz. Viszont az utcai kiskapu messze van, és ki fog esni az érzékelési zónából. Tehát arra gondoltam, a kiskapura teszek egy mikrokapcsolót, és nyitással fogja kiváltani a lámpa felkapcsolását.
azaz be kellene kötnöm egy mikrokapcsolót ami zárással (vagy bontással) ad a készüléknek egy indító impulzust. Úgy terveztem, hogy a PIR szenzor két megfelelő lábát áthidalom a mikrokapcsoló záró érintkezőjével, tehát ha a kiskapu nyílik, a mikrokapcsoló kontaktus zárja a PIR szenzor két lábát.

Ui.: A nyomógomb az csak az üzemmódot választja (van belőle három), azt kivezetni nem jó megoldás.
A hozzászólás módosítva: Okt 12, 2023
(#) Lamprologus válasza Régi motoros hozzászólására (») Okt 13, 2023 /
 
Gondolom valami hasonló PIR érzékelő lehet benn:

Bővebben: Link

Ez alapján már ki lehet totózni, hogy hogyan lehetne leszimulálni a kapcsolóval...
Következő: »»   1132 / 1158
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem