Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Arduino
A klónok CH340 Soros-USB illesztőjének drivere (Letöltés)
Lapozás: OK   814 / 847
(#) antikzsolt hozzászólása Okt 5, 2023 /
 
Bővebben: LinkEz az alapkészlet indulásnak jó? Ismerkedni szeretnék vele majd célirányosan akarok megindulni. (gyenge dc áram feszültség mérés)
A hozzászólás módosítva: Okt 5, 2023
(#) Kovidivi válasza Massawa hozzászólására (») Okt 5, 2023 /
 
Nem lehet. Csak így tudsz a késöbbiekben értelmesen a kijelzöre írni.
(#) Massawa válasza Kovidivi hozzászólására (») Okt 5, 2023 /
 
Lehetne, ugy ahogy Skori mondja, de az is elég keserves ügy ekkora méretben.
(#) Kovidivi válasza Massawa hozzászólására (») Okt 5, 2023 /
 
Ha csak kis méretü infót akarsz megjeleníteni, ami nem változik, akkor harcode-olni kell a képet, egyébként kell egy plusz tömb, amit kovertálsz. Lehetöséges nyílik így pl. müveleteket végezni, és dinamikusan kezelni a kijelzöt.Ha animálni is akarsz, akkor kell még egy, és a kettöböl tudsz számolni.
(#) Skori válasza Massawa hozzászólására (») Okt 5, 2023 /
 
Matekozni sem olyan vészes. A nullával kezdődő indexek esetén, az oszlopindexet (x) 8-al kell szorozni, majd páros index esetén hozzáadni a sor indexet (Y), páratlan index esetén hozzáadni 7-et és levonni a sor indexet (Y) -> és meg is van a led sorszáma.
Ha nem akarsz két tömbindexet, akkor is kettészedhető egy sima index osztással és mardék képzéssel (sőt a nyolcas szervezés miatt sima és/vagy bitműveletekkel is megoldható).

szerk: még jobban belegondolva igazából csak az alsó 3 bitet kell piszkálni, némi "bitvarázslattal" pár művelettel megvan...

Kérdés érdemes-e ennyit számoltatni a processzort? A táblázat szerintem egyszerűbb, gyorsabb, és lehet, hogy a lefordított kódban végül kisebb helyet is foglal.
A hozzászólás módosítva: Okt 5, 2023
(#) Skori válasza Skori hozzászólására (») Okt 5, 2023 /
 
bitvarázslat: Ha a cím 3. bitje 1 akkor a 0,1,2 bitet invertálni kell (azaz XOR 7), egyéb esetben a cím jó... Ez így már elég egyszerű?

A kódja ennyi:
....
if (cim & 8) cim ^= 7;
....

Lehet, hogy mégsem kell az a táblázat.
A hozzászólás módosítva: Okt 5, 2023
(#) Massawa válasza Kovidivi hozzászólására (») Okt 5, 2023 /
 
Az a vicc, hogy animálni fény meg egyébb effektusokat igen könnyü csinálni, de pl kiirni egy betüt vagy megrajzolni egy vizszintes vonalat ami pl fel le mozog már nem leányálom.
Ezért rajzoltam meg már az egész display cimezését és abbol könnyü kiolvasni a LED cimeket. De ha pl el akarom mozditani a vizszintes vonalat egy sorral, azt sem lehet semilyen egyszerü koddal megcsinálni, mert pl az elsö oszlopban eggyel növelni kell a számot a másikban meg csökkenteni stb. Ugy meglehet, ha a fenti táblázatot mint array irom meg, és ha meghivom az L2 sort akkor a megfelelö LEDek fognak világitani.
Na majd még gondolkodok. Hátha lesz még jobb ötletem.
(#) Massawa válasza Skori hozzászólására (») Okt 5, 2023 /
 
Én is az utolso mondatod alapján gondolkodtam, meg kell irnia kodot és meglátom mennyi.
(#) usane válasza Massawa hozzászólására (») Okt 5, 2023 /
 
Mivel akarod meghajtani? En epitettem mar osszevissza LEDekkel, ESP32-vel meghajtva 10x15 matrixot. ESP32-ben boven elfert egy csomo minden. Meg kellett hozza irni a tombkonvertalot az osszevisszasag miatt, de nem votl nagy problema a lib amit hasznaltam hozza segitett. Vannak hozza jo konyvtarak. Szemely szerint a NeoPixelBus-t preferalom. Akkoriban jobb volt mint a FastLED mert kezelte az RGBW LEDeket amit a FastLED nem. Raadasul vannak benne semak ilyen bolti matrix panelekhoz is. Animatorok is vannak bennuk amivel konnyu a futofenyt es egyeb hasonlokat letrehozni. Azota meg fejlodtek is, mar 3 eve nem foglalkoztam vele. Arduino panellal nyilvan kevesebb helyed lesz, de kerdes mennyi kepet akarsz.
A hozzászólás módosítva: Okt 5, 2023
(#) Massawa válasza usane hozzászólására (») Okt 5, 2023 /
 
Éppen számolgatom mennyi ábra fog kelleni. Valoszinü elég lesz az arduino hozzá.
(#) cua válasza Massawa hozzászólására (») Okt 5, 2023 /
 
Ha csak vizszintes vonalakat (vagy mas szabalyos) alakzatot akarsz rajzolni, akkor karaktert kell tervezni es annak a kiiratasat megtervezni (per kijelzo). Ez nem kis munka de megeri.
Utana mar gyerekjatek valtoztatni a kirakott 'kepet'.
(#) kaqkk válasza Massawa hozzászólására (») Okt 6, 2023 /
 
Szerinted ehhez elég lesz egy pic ? Én megpróbálom .. 32*32 pixel plazma kijelző .
A hozzászólás módosítva: Okt 6, 2023
(#) Massawa válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 6, 2023 /
 
Az uj PICeket nem ismerem, nem követem azokat igy nem tudom.
(#) Massawa válasza cua hozzászólására (») Okt 6, 2023 /
 
Igen, csak a panel strukturája lehetett volna jobb is, akkor sokkal könnyebb és logikusabb lehetett volna a kezelése. Nem is értem, szinte minden displayen ( amivel eddig összefutottam) mindenhol rendezett X,Y struktura volt, ezeken meg a LEDek buta kigyos sorban vannak felforrasztva.
Na mindegy majd eljátszogatok vele.
(#) cua válasza Massawa hozzászólására (») Okt 6, 2023 /
 
Ahogy Skori is javasolta feljebb: legegyszerubb egy map-et kesziteni (tomb-ben a kepernyopont:ledpozicio) es azt hasznalni a kiiratashoz. En is rakenyszerultem regebben. Igazabol nem is bonyolult, inkabb csak pepecs, unalmas megcsinalni
(#) Massawa válasza cua hozzászólására (») Okt 6, 2023 /
 
Hosszutávon viszont érdemes lenne olyan panelokat találni vagy gyártatni, ahol a LEDek észszerübb rendben lennének felforrasztva. Igy ez nagyon idő-, gép- és memoriaigényes, különösen ha az ábrák mozgatása is feladat.
(#) kaqkk válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 6, 2023 /
 
18f252 és a "képek-karakterek " tömbökben lesznek ..
(#) devergo74 hozzászólása Okt 6, 2023 /
 
Sziasztok!
Szeretnék felprogramozni egy Arduino pro mini-t, de állandóan ezt a hibaüzenetet kapom:

avrdude: stk500_recv(): programmer is not responding
avrdude: stk500_getsync() attempt 1 of 10: not in sync: resp=0x25

Már telepítettem könyvtárakat, újra tettem az Arduino ide-t, próbáltam régebbi verzióval, de semmi, a hiba továbbra is fennáll.
Van valakinek valami ötlet, mi lehet a gond?
(#) Jonni válasza devergo74 hozzászólására (») Okt 6, 2023 /
 
Nagyon úgy tünik hogy az USB-vel van baj.
Ha ch340 usb illesztő van a paneleden akkor tedd fel a drivert! (lap teteje sárga csikba)
1. válaszd ki az arduino rendes tipusát . eszközök, alaplap, arduino avr boards, arduino pro mini
2. válaszd ki a megfelelő portot (A pc eszközkezelőjébe elvileg megjelenik ha minden ok)
3. Ha még mindig nem megy ellenőrizd az usb csatlakozón hogy nincs-e szakadás
4. cseréld ki az usb kábelt egy jó minőségűre (lehetőleg rövid legyen)
(#) devergo74 válasza Jonni hozzászólására (») Okt 6, 2023 /
 
A ch340 usb illesztő fent van, az eszközkezelőben megjelenik "USB setial Port (COM3)"-néven.
Azt nem tudom, az Arduino Ide-ben, az eszközök-programozó beállításnál mit kellene választani?
Kipróbáltam sima Arduimo unoval, egyből felteszi a programot.
Már cseréltem Arduino pro mini-t is, de azokra sem megy fel, semmilyen program.
A mini felprogramozásához egy "FT232RL 3.3V 5V FTDI Mini USB to TTL Serial UART Adapter Module-t" használok, lehet hogy ez okozza a hibát?
(#) Jonni válasza devergo74 hozzászólására (») Okt 6, 2023 /
 
Nekem nincs ilyen FT232RL 3.3V 5V FTDI Mini USB programozóm , de első körbe végig próbálnám az összes programozó lehetőséget az IDE-be.
A hozzászólás módosítva: Okt 6, 2023
(#) usane válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 6, 2023 / 1
 
Hat az necces lesz 1.5k RAM-al. Az 1024 LED az barhogy is szamolom 3kB RAM. De ha a kijelzot megbontod es mondjuk 4 reszre osztod akkor lehetseges. Bar animaciot osszerakni rajta az megint mas ugy. Varjuk a vegeredmenyt.
(#) usane válasza usane hozzászólására (») Okt 6, 2023 / 1
 
Mondjuk bitbillegtetessel megoldhato egyben is.
(#) wbt válasza usane hozzászólására (») Okt 6, 2023 /
 
Vagy palettát használni hozzá (ha nem kell a teljes színtartomány), máris 1K, de ha vigéckedek, akkor hozzá még egy 0.5k fényerő csatornának (elég 4-bit/pont). Amilyen vaksi vagyok, bőven elég volt. Szorozni meg tudnak a mai uC-k HW-ből. (igaz, én 1byte fényerőt meg egy byte palettát használtam anno, de gazdag voltam RAMból )
(#) kaqkk válasza usane hozzászólására (») Okt 6, 2023 / 1
 
Ha másképp nem külső epromban is lehet a képállomány ..
(#) robis01 válasza antikzsolt hozzászólására (») Okt 6, 2023 /
 
Nincs a csomagban relé panel: relé panel
Érdemes venni szenzor csomagot is: sensor
Tanulásban segítség ez is: multifunkciós
Sok minden kapható shield-ben is. Nem vezetékezni, csak rá kell dugni pl. az UNO-ra: shield
És ilyenből is mert fogyóeszköz (könnyen törik) vezeték

Grafikához régi NOKIA telefon kijelzőket is meg tudja hajtani az Arduino, de egyszerűbb és nem is drága készre szerelten venni: lcd, oled
(#) antikzsolt válasza robis01 hozzászólására (») Okt 6, 2023 /
 
Nagyon szépen köszönöm. Úgy érzem jobb ha célirányosan indulok meg. Mert ha mindent is megveszek elveszek a lehetőségek közt. A fenébe is. Nem gondoltam volna hogy ennyi variáció van.
Valami hasonlót akarok én is csinálni.

Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Okt 6, 2023
(#) antikzsolt válasza robis01 hozzászólására (») Okt 7, 2023 /
 
AR-UNOR3 esett a választásom és célirányosan indulok meg. HEstore rendelem. Ha a napelem dc áramát és feszültségét akarom mérni akkor van olyan shild amit hozzá tudok kapcsolni?
(#) SzilCsong hozzászólása Okt 8, 2023 /
 
Sziasztok

Oled kijelzővel szívtam meg, nem tudtam, hogy nem bírják a folyamatos állóképet, mikor megtudtam, már késő volt. Azok a pixelek halványabbak.
Van esetleg erre valami trükk, villogtatás, vagy bármi, amivel fel lehet támasztani?
(#) robis01 válasza antikzsolt hozzászólására (») Okt 8, 2023 /
 
UNO jó lesz kezdetnek.
Igaz, eredeti Arduniom nincs, csak Kínai verzió. Viszont a tied nem felület szerelt, mint a Kínai. Ez azért jó, mert ha meghibásodik az AVR könnyű cserélni. Nekem már sikerült néhány panelt elrontanom, de mivel a Kínai verzió nem sokkal kerül többe mint maga az Atmega328 ezért inkább venni szoktam új panelt. Esetedben érdemes rendelni tartalék Atmega328-at, hogy ne akadjon meg a fejlesztés, ha valami mégis balul sikerül. Lehet venni bootloader-t tartalmazót AVR-t is, de könnyű megírni UNO-val a nyers ATmega328-at is.

Starter kit csak akkor ajánlott ha tényleg semmi nincs otthon. Ha már van dugaszolós próbapanel (vezetéknek jó az UTP kábel is), és egyéb alkatrészek (LED, tranzisztor, ellenállás, kondenzátor, stb.) akkor felesleges. Viszont szenzort, relét, SSR-t, kijelzőt érdemes csomagban rendelni mivel akkor több félét ki lehet próbálni, és nem kell újból postát fizetni.

Általánosságból mondva a neten található programoknál érdemes figyelni az Arduino verziókra, mert lehet hogy már több éves a program, amit viszont egy frissebb Arduino verzió csak módosítás után tud futtatni.

Szerintem nem léteznek DC mérő shield-ek, mivel a mérendő vezetéknek akkor az Arduino felett kellene elmennie, ami ha elég vastag a vezeték nehézé teszi a használatot. Egyszerűbb a mérőt vinni a mérendő vezetékhez, és csak a jel vezetéket az Arduno-hoz. De léteznek forrasztható prototípus Shield-ek is, amire ha forrasztasz DC mérő szenzorokat létrehozható a kívánt Shield.

prototípus
mérő szenzor

A linkelt oldal jó kezdetnek. Relénél figyelj az áramra 1200W már több mint 5A. Talán érdemesebb lenne SSR-t használni, mivel azok nullátmenetnél kapcsolnak, így sokkal kevesebb zavart is okoznak.
Jó tanulást kívánok
Következő: »»   814 / 847
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem