Fórum témák

» Több friss téma
Lapozás: OK   134 / 137
(#) Rober_4 válasza Helios hozzászólására (») Aug 10, 2023 /
 
Kerestem ezt a "metadata példát". Segíts hol találom! Azt nézem elég komoly kód van a projekt mögött...
A hozzászólás módosítva: Aug 10, 2023
(#) Helios válasza Rober_4 hozzászólására (») Aug 10, 2023 /
 
Szia!

Maga a projekt Githubon: Bővebben: Link

Itt pedg az a rész ami elméletileg kellene nekem, kb. a 188. sornál: Bővebben: Link

Próbáltam megfejteni ezt a dolgot, de nem jártmam sikerrel.
A hozzászólás módosítva: Aug 10, 2023
(#) torokj válasza Rober_4 hozzászólására (») Aug 10, 2023 /
 
Köszi,kipróbálom.
Hogy kell konfigurálni,állomáslistát szerkeszteni?
Vagy adja majd magát?
(#) torokj válasza Helios hozzászólására (») Aug 10, 2023 /
 
Szia,
Ha jól értelmezem Bővebben: Link
ebből származik.
(#) Rober_4 válasza torokj hozzászólására (») Aug 10, 2023 /
 
Ez csak automatikusan felmászik a megadott wifi hálózatra a megfelelő jelszóval, és a "audio.connecttohost("http://vis.media-ice.musicradio.com/CapitalMP3");" függvényben megadott rádióval kapcsolatot teremt. A hostnév és a jelszó szerintem egyértelmű. Sok infót is kinyerhetsz kiírhatsz soros monitorra illetve lcd-re. Én 2soros 16-os szabványos i2c-t használtam, de könnyű átalakítani. Ez csak egy egyszerű mintaprogi, de gondolom nem okoz gondot átalakítani, hogy gombnyomásra váltson rádiót, vagy más infót írjon ki...
Használat előtt mindenképpen ellenőrizd a lábkiosztásokat az eszközök felé!
(#) Rober_4 válasza Helios hozzászólására (») Aug 10, 2023 /
 
A "remote_name" változóban nincs benne az eszköz neve? Bár ő ezt meg is jeleníti szerintem a display-en...
(#) Helios válasza Rober_4 hozzászólására (») Aug 10, 2023 /
 
Igen, de meg jeresi előtte. Hs jól vettem ki a dolgokat. Napok óta böngészem, olvasom de nem jövök rá hogyan tudnám ki szedni a funkciót.
A hozzászólás módosítva: Aug 10, 2023
(#) Rober_4 válasza Helios hozzászólására (») Aug 11, 2023 /
 
Nem egyszerű kód. Ha megfejted akkor kb. mindent!
(#) Helios válasza Rober_4 hozzászólására (») Aug 13, 2023 /
 
Sajnos valahogy nem jön össze. Tudnátok segíteni összerakni a kódot? Elegendő lenne csak a kapcsolódott eszköz nevét ki iratni. Erre a funkcióra nem találok példát az arduino IDE-ben.
(#) kapu48 válasza Helios hozzászólására (») Aug 13, 2023 /
 
Nem igazán érthető, hogy mit akarsz?
De pl. a hiba ellenőrző rutinokba igy be illesztheted:
  1. ....
  2.   if ((err = esp_bt_controller_init(&bt_cfg)) != ESP_OK) {
  3.         ESP_LOGE(BT_AV_TAG, "%s initialize controller failed: %s", __func__, esp_err_to_name(err));
  4.         return;
  5.     }else{
  6.                 display_state("Initialize BT controller OK", NULL, 0);
  7.         }
  8. ....
(#) Helios válasza kapu48 hozzászólására (») Aug 13, 2023 /
 
Szia!

Egy PCM5102 alapű vevőt építettem. Szeretném egy LCD-n ki iratni a kapcsolódott eszköz nevét illetve metaadatokat. A a metaadat kinyerése az megy (példaprogramok és több más kód alapján), a kapcsolódási állapot is megy, de az eszköz nevének kiolvasása sajnos nem.
(#) kapu48 válasza Helios hozzászólására (») Aug 13, 2023 /
 
De milyen eszközökről van szó?
Nem tudod, hogy éppen mit indítasz el?
(#) Helios válasza kapu48 hozzászólására (») Aug 13, 2023 /
 
De igen, csak szeretném megjeleníteni. A későbbi verzióban egy HMI-re küldeném ki az adatot.
(#) kapu48 válasza Helios hozzászólására (») Aug 13, 2023 /
 
Ezt láttad már?: Bővebben: Link
(#) torokj hozzászólása Aug 14, 2023 /
 
Üdv,
Megint Karadio32.
Hogy lehet közvetlenül importálni állomáslistát (Webstations.txt)?
Szerkesztés egyenként működik,csak kb 200 tételből álló állomáslistát szeretnék betölteni.Ezt ismeri valaki?
Bővebben: Link
(#) tibike32 hozzászólása Aug 18, 2023 /
 
Sziasztok !
Ezt az akvárium vezérlőt szeretném megépíteni: /aquacontrolaquacontrol .
Az Arduino Ide az ellenőrzéskor ezeket a hibákat írja ki :
In file included from d:\Documents\Arduino\libraries\esp8266-oled-ssd1306-3.2.5/SSD1306Wire.h:31,
from d:\Documents\Arduino\libraries\esp8266-oled-ssd1306-3.2.5/SSD1306.h:30,
from D:\Documents\Akvarium\aquacontrol-master\aquacontrol-master\aquacontrol\aquacontrol.ino:35:
d:\Documents\Arduino\libraries\esp8266-oled-ssd1306-3.2.5/OLEDDisplay.h: In member function 'virtual bool OLEDDisplay::connect()':
d:\Documents\Arduino\libraries\esp8266-oled-ssd1306-3.2.5/OLEDDisplay.h:253:29: error: no return statement in function returning non-void [-Werror=return-type]
253 | virtual bool connect() {};
| ^
D:\Documents\Akvarium\aquacontrol-master\aquacontrol-master\aquacontrol\aquacontrol.ino: At global scope:
D:\Documents\Akvarium\aquacontrol-master\aquacontrol-master\aquacontrol\aquacontrol.ino:61:41: error: 'PWMRANGE' was not declared in this scope
61 | unsigned int PWMdepth = PWMRANGE * 10; //PWMRANGE defaults to 1023 on ESP8266 in Arduino IDE
| ^~~~~~~~
D:\Documents\Akvarium\aquacontrol-master\aquacontrol-master\aquacontrol\aquacontrol.ino: In function 'void setup()':
D:\Documents\Akvarium\aquacontrol-master\aquacontrol-master\aquacontrol\aquacontrol.ino:223:5: error: 'startAP' was not declared in this scope
223 | startAP();
| ^~~~~~~
D:\Documents\Akvarium\aquacontrol-master\aquacontrol-master\aquacontrol\aquacontrol.ino:256:17: error: 'now' was not declared in this scope; did you mean 'pow'?
256 | int endTime = now() + 30;
| ^~~
| pow
D:\Documents\Akvarium\aquacontrol-master\aquacontrol-master\aquacontrol\aquacontrol.ino:266:5: error: 'startAP' was not declared in this scope
266 | startAP();
| ^~~~~~~
D:\Documents\Akvarium\aquacontrol-master\aquacontrol-master\aquacontrol\aquacontrol.ino:322:8: error: 'defaultTimersAreLoaded' was not declared in this scope
322 | if ( defaultTimersAreLoaded() ) {
| ^~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
D:\Documents\Akvarium\aquacontrol-master\aquacontrol-master\aquacontrol\aquacontrol.ino:414:21: error: 'getTimefromNTP' was not declared in this scope
414 | time_t result = getTimefromNTP();
| ^~~~~~~~~~~~~~
D:\Documents\Akvarium\aquacontrol-master\aquacontrol-master\aquacontrol\aquacontrol.ino:416:7: error: 'setTime' was not declared in this scope
416 | setTime( result );
| ^~~~~~~
D:\Documents\Akvarium\aquacontrol-master\aquacontrol-master\aquacontrol\aquacontrol.ino:428:34: error: 'localTime' was not declared in this scope; did you mean 'localtime'?
428 | Serial.println( formattedTime( localTime() ) );
| ^~~~~~~~~
| localtime
D:\Documents\Akvarium\aquacontrol-master\aquacontrol-master\aquacontrol\aquacontrol.ino:428:19: error: 'formattedTime' was not declared in this scope
428 | Serial.println( formattedTime( localTime() ) );
| ^~~~~~~~~~~~~
D:\Documents\Akvarium\aquacontrol-master\aquacontrol-master\aquacontrol\aquacontrol.ino:447:57: error: 'updateChannels' was not declared in this scope
447 | channelUpdateTimer.attach_ms( 1000 / updateFrequency, updateChannels ); // Finally set the timer routine to update the leds
| ^~~~~~~~~~~~~~
D:\Documents\Akvarium\aquacontrol-master\aquacontrol-master\aquacontrol\aquacontrol.ino:451:3: error: 'showHostname_IP_OLED' was not declared in this scope
451 | showHostname_IP_OLED();
| ^~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
D:\Documents\Akvarium\aquacontrol-master\aquacontrol-master\aquacontrol\aquacontrol.ino: In function 'void loop()':
D:\Documents\Akvarium\aquacontrol-master\aquacontrol-master\aquacontrol\aquacontrol.ino:473:5: error: 'showHostname_IP_OLED' was not declared in this scope
473 | showHostname_IP_OLED();
| ^~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
D:\Documents\Akvarium\aquacontrol-master\aquacontrol-master\aquacontrol\aquacontrol.ino:483:41: error: 'now' was not declared in this scope; did you mean 'pow'?
483 | if ( !serverClient && nextSyncTime <= now() ) {
| ^~~
| pow
D:\Documents\Akvarium\aquacontrol-master\aquacontrol-master\aquacontrol\aquacontrol.ino:485:21: error: 'getTimefromNTP' was not declared in this scope
485 | time_t result = getTimefromNTP();
| ^~~~~~~~~~~~~~
D:\Documents\Akvarium\aquacontrol-master\aquacontrol-master\aquacontrol\aquacontrol.ino:487:7: error: 'setTime' was not declared in this scope
487 | setTime( result );
| ^~~~~~~
D:\Documents\Akvarium\aquacontrol-master\aquacontrol-master\aquacontrol\aquacontrol.ino:499:71: error: 'localTime' was not declared in this scope; did you mean 'localtime'?
499 | Serial.print( F("RAW HTTP @ ") ); Serial.print( formattedTime( localTime() ) ); Serial.print( F(" ") ); Serial.println( request );
| ^~~~~~~~~
| localtime
D:\Documents\Akvarium\aquacontrol-master\aquacontrol-master\aquacontrol\aquacontrol.ino:499:56: error: 'formattedTime' was not declared in this scope
499 | Serial.print( F("RAW HTTP @ ") ); Serial.print( formattedTime( localTime() ) ); Serial.print( F(" ") ); Serial.println( request );
| ^~~~~~~~~~~~~
D:\Documents\Akvarium\aquacontrol-master\aquacontrol-master\aquacontrol\aquacontrol.ino:506:7: error: 'fileSend' was not declared in this scope; did you mean 'fileno'?
506 | fileSend( "/index.htm" );
| ^~~~~~~~
| fileno
D:\Documents\Akvarium\aquacontrol-master\aquacontrol-master\aquacontrol\aquacontrol.ino:512:7: error: 'procesApiCall' was not declared in this scope
512 | procesApiCall( request );
| ^~~~~~~~~~~~~
D:\Documents\Akvarium\aquacontrol-master\aquacontrol-master\aquacontrol\aquacontrol.ino:517:7: error: 'fileSend' was not declared in this scope; did you mean 'fileno'?
517 | fileSend( request.substring( 4, request.lastIndexOf( " " ) ) );
| ^~~~~~~~
| fileno
D:\Documents\Akvarium\aquacontrol-master\aquacontrol-master\aquacontrol\aquacontrol.ino:527:3: error: 'updateOLEDbar' was not declared in this scope
527 | updateOLEDbar();
| ^~~~~~~~~~~~~
cc1plus.exe: some warnings being treated as errors

exit status 1

Compilation error: 'PWMRANGE' was not declared in this scope.

Tudnátok ebben segíteni ?

Tibi
(#) elektromos hozzászólása Aug 18, 2023 /
 
Sziasztok!
Érdelődnék, hogy használ valaki ilyen kijelzőt?
Az érdekelne, hogy, hogyan sikerült életre kelteni.
(#) elektromos válasza icserny hozzászólására (») Aug 18, 2023 /
 
Igen, néztem!
De még ezek után sem működik.
Szerintem ezzel a TJCM olcsó kijelzővel lesz valami gond.
(#) torokj válasza tibike32 hozzászólására (») Aug 18, 2023 /
 
Üdv,
Csatoltad a Bővebben: Link könytárt?
(#) tibike32 válasza torokj hozzászólására (») Aug 18, 2023 /
 
SZia,
igen csatoltam
(#) Helios válasza tibike32 hozzászólására (») Szept 5, 2023 /
 
Sziasztok!

Sikerült össze raknom egy olyan kódot, ami kiirja a csatlakoztatott eszköz nevét. Az lenne a kérdésem, hogy van-e olyan opció ami gombnyomásra ki vagy be kapcsolja a bluetooth kapcsolatot úgy, hogy maga a vezérlő nem kapcsol ki? Tud valaki ajánlani valamilyen megoldást?
(#) kapu48 válasza Helios hozzászólására (») Szept 5, 2023 /
 
Próbálkozások vannak: Bővebben: Link itt!
(#) pajesz66 hozzászólása Szept 6, 2023 /
 
Sziasztok!

Segítséget kérnék:
Még nem programoztam ilyen kétmagos vezérlőket, de most egy NodeMCU ESP32-S (HeStore:100.379.61) vezérlőre írtam egy programot arduino környezetben. Ez a program egy webservert működtet, amin a sorosportról beolvasott adatokat jelenítp meg. Kb. két fő részből áll, a webservert üzemeltető rész és egy sorosport eseménykezelő. nincs benne semmi extra, neten keresett példaprogram kicsit átírva.

A program módosítása után a kontrollerre töltve úgy tűnik, mintha nem változott volna semmi. Olyan mintha a régi program futna rajta tovább. Kísérlet képpen feltöltöttem rá a példák közül a WiFi Scan programot ami működik, megjeleníti az elérhető hálózatokat stb....
Viszont meglepetésre ha ilyenkor soros adatot kap azt is feldolgozza a "régi" programja szerint.
Mitől lehet ez?

Valahol láttam, hogy külön magon lehet kezelni a főprogramot, és a megszakításokat... lehet ez a gond? Hogy tudok az egyik, illetve a másik magon programot futtatni?
Hogyan lehetséges, hogy egy teljesen jónak tűnő programfeltöltést követően működik a korábban rátöltött programom, és a jelenlegi is egy időben?

Kísérletképpen feltöltöttem rá a példák
(#) kapu48 válasza pajesz66 hozzászólására (») Szept 6, 2023 /
 
Lehet több szálon is fútatni programot a 2 procin, így keres rá: Bővebben: Link
(#) kapu48 válasza pajesz66 hozzászólására (») Szept 6, 2023 /
 
Itt egy példa a 2 szál külön procin indítására: Bővebben: Link
(#) pajesz66 válasza kapu48 hozzászólására (») Szept 7, 2023 /
 
Szia!

Létezhet az hogy egy korábba feltöltött program a core0-án fut, he gy új programot rátöltök ez pedig elkezd futni a core1-en?
Máshogy fogalmazva:
Képes lehet az IDE úg tölteni programot a "core1-re", hogy a core0 érintetlen marad, nem íródik felül??? Nálam valami ilyesmi a helyzet, a fenti linkeket nézve szándékosan biztos nem indítottam futást a core0-án....
(#) Elektro.on válasza pajesz66 hozzászólására (») Szept 7, 2023 /
 
Se a Core0-ra sem a Core1 re nem töltesz programot.
A programod a külső eepromba töltődik.
(#) kapu48 válasza pajesz66 hozzászólására (») Szept 7, 2023 /
 
Ha az eszközöknél :erase all flasht, disabled-re állítod.
És a core0, core1 nek külön program területeket választasz.
mint a mellékelt képen:
A hozzászólás módosítva: Szept 7, 2023
(#) KoblogPerGyok hozzászólása Okt 9, 2023 /
 
Üdv Mesterek!

Nekem ilyen van itthon:

Bővebben: Link

Ebben nem érem el a PSRAM-ot. Gondolom azért, mert nincs benne. Jól látom/gondolom? Bár azért vettem, mert 4MByte-ot írtak máshol.
Következő: »»   134 / 137
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem