Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD TV probléma
 
Témaindító: ReFi, idő: Szept 17, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   203 / 213
(#) kadarist válasza vtsoftware hozzászólására (») Okt 5, 2023 /
 
Szia! Az LCD panelre kötött hosszú nyáklapon is van elektronika, annak biztosítékával együtt. Van, amikor a kis barna multilayer SMD kondenzátorok közül lesz valamelyik zárlatos.
A hozzászólás módosítva: Okt 5, 2023
(#) vtsoftware válasza kadarist hozzászólására (») Okt 5, 2023 /
 
(Ezúton is elnézést, másol is feldobtam a kérdést.)
Hasonlót írtak; ennek mindenképp utánajárok.
A kockázatot ismerem... :S [remélem]

Ami azt illeti, az biztos, hogy a T-con panel megkapja a 13V-ját, de az áramkör beli nevezett feszültségek egyike sincs meg.
Könnyen összejön a matek azzal amit mondtok; letilt a t-con, mert zárlat van...
(#) vtsoftware válasza kadarist hozzászólására (») Okt 6, 2023 /
 
Üdv!
A helyzet az, hogy egy kondenzátor volt a ludas valóban.
Cserélve, helyrebillenve.

Leszámítva, hogy a hibás oldalhoz képest most kiderült, hogy a másik oldalnak is van egy kis nyűgje.
Ezt hogy tudom helyrebillenteni?
(Képeket csatoltam...)

lcd-hiba.jpg
    
(#) kadarist válasza vtsoftware hozzászólására (») Okt 7, 2023 /
 
Lehet, hogy feltépődött az LCD fóliakábele azon a részen, de a t-con körül is lehet probléma.
(#) vtsoftware válasza kadarist hozzászólására (») Okt 7, 2023 /
 
Este elhúzódott a dolog; már fáradt voltam felírni, most ide értem.

Helyrejött...
A tcon-lcd szalagkábelt kellett egy kicsit megigazítani. (Azokat a kábeleket lehet még cserélni fogom a közeljövőben; de beszerezni biztos fogok...)
Az lcd panel-lcd közti szalagkábelek sértetlenek.

Ment pár órát ma, teljesen rendben van.

Nagyon szépen köszönöm a segítséget!
Egy e-szeméttel kevesebb a világon.
(#) FPeter84 hozzászólása Okt 15, 2023 /
 
Sziasztok!

Egy LG 32LN6138 TV élesztésében kérném a segítségeteket, ötleteiteket... Úgy néz ki hogy a táppanel zakkant meg és azért szórakozik a háttérvilágítás. Bekapcsoláskor egy éleset villan max egy tizedmásodpercre és utána sötét, de belevilágítva látszik hogy bútol, aztán ott a menü, tehát csak a háttérvilágítást vágja le. 3 LEDsor van benne, az alsó-felső sorbakötve és ez ~52V 400mA HIGH ág, a középső sor pedig ~30V 400mA LOW ág de az utóbbi meg is van szakadva. Bekapcsoláskor az utóbbi LOW ág megszalad veszettül, felmegy vagy 70-80V-ra (nyilván ezért égette ki a LEDsort is), közben a HIGH ág egészséges szintig megy, de mindkettő letilt egy villanásnyi idő után.

A táppanel pontos típusa LGP32-13PL2, komplett kapcsrajz is van hozzá: link

Mivel az OVP bemenet közös és a D809-D810 diódák közösítik a két túlfesz visszakötést, ezért próbából levettem az R861-et - így annyit nyertem vele hogy nem egy tizedmásodperc, hanem kb fél másodperc múlva tiltja le magát. A C801/C802/C805/C806 elkók egészségesnek tűnnek: 21-22µF / 0.18-0.2Ohm / 0.6% loss. Volna rá ötletetek hogy hol keressem a feszültség-megfutás okát, vagy hogyan tudnám úgy kigyomlálni a LOW ágat hogy ne tiltsa le a HIGH-t is?

A HIGH alsó-felső LEDsor külső áramszabályzós tápra kötve tökéletesen működik, a TV használható, ráadásul csak szélsőséges viszonyok között lehet sejteni a középső LOW LEDsor hiányát, így akár csak a HIGH ággal is megelégednék, de ha sikerülne stabilizálni a LOW-t akkor lehet próbálnék hozzá új középső LEDsort is vadászni...

Előre is köszönöm a segítséget!
(#) proba válasza FPeter84 hozzászólására (») Okt 15, 2023 /
 
Ha nagyon játszani volna kedvem, a low ág fetje alatti párhuzamos ellenállásokból kivennék vagy két sort, hogy a ledekre kevesebb áram jusson. Arra talán nem fog megszakadni az a hibás led, ami szerintem az egészet okozza. Tápegységről te nem a max árammal küldted meg úgysem.
(#) deebo válasza FPeter84 hozzászólására (») Okt 15, 2023 /
 
Rosszul indultál neki. A feszültség megfutás oka megnyúlott ledek, nem hinném, hogy a vezérlő lenne hibás.
(#) FPeter84 válasza proba hozzászólására (») Okt 15, 2023 /
 
de a maximálissal próbálkoztam egy BST900 táppal 29.6V 400mA-re állítva, és nem mozdultak a ledek, fel se villant a LOW középső sor... a villanást azt a HIGH alsó-felső produkálja amikor letilt az LG tápja
(#) FPeter84 válasza deebo hozzászólására (») Okt 15, 2023 /
 
próbálkozzak műterheléssel? úgy számolom hogy a 29.6V 400mA az 74Ohm ~12W - ezt kellene teljesítmény ellenállásokból összelegóznom és azt rákötni a LOW ágra, miközben a HIGH ágon meg marad a jó LEDsor, és akkor kiderül hogy stabil e a táp?
(#) deebo válasza FPeter84 hozzászólására (») Okt 15, 2023 /
 
Én teljesítmény tranzisztort szoktam használni, amin a nyitófeszültséget zener diódákkal állítom be a tranzisztor bázisán.

De te magad írtad, hogy a LOW ág szakadt, innentől kezdve eléggé egyértelmű a dolog. A ledek meghajtója áramgenerátor, vagyis szakadt ledsor esetén egyértelmű, hogy túl magas lesz a feszültség.

Nem a magas a feszültség tette tönkre a ledeket, hanem a ledek szakadtak meg és amiatt szalad meg az áramgenerátor.
(#) teddysnow hozzászólása Okt 20, 2023 /
 
Sziasztok,
Ilyen külső hangszóró átalakítást csinált már valaki? (youtube videó a linken)
(#) antiktelefon válasza teddysnow hozzászólására (») Okt 20, 2023 /
 
Nem, de az illető csatornáját ismerem, ha elmagyarázza,100% megbízható és jó a megoldás.
Arra kell ezenél figyelni, a hangszóró kimenet sokszor hidalt, nem lehet közösíteni a minuszt.
(#) teddysnow válasza antiktelefon hozzászólására (») Okt 20, 2023 /
 
Rendben, köszönöm.
(#) robis01 válasza teddysnow hozzászólására (») Okt 20, 2023 /
 
Az egyik első sikerélményem volt mikor az első tv-met hasonló módón átalakítottam. Igaz az még mono ff tv volt, amit gyerekként kaptam valamikor a 80-as évek elején.

Teszt jellegel érdemes a két hangszóró helyére beforrasztani a hangfalakat, és rögtön kiderül megéri-e egyáltalán barkácsolni. De figyelj arra hogy egyes gagyibb tv-knél előfordul, hogy sorban van kötve a két hangszóró.
(#) Remci hozzászólása Okt 22, 2023 /
 
Sziasztok!
Gondom akadt egy Smart Tech nevű tv-vel.Nem volt jó a háttér világítása, így rendeltem bele másik led szalagot. Kicseréltem és a háttér világítás megjavult, de össze rakás után ez a kép fogadott. A kábeleket át néztem,azt az egyet ami a kijelzőre megy,de se sérülést,se felszakadást nem találtam rajta. A kijelző ép,nincs rajta sérülés. Ha megjelenik rajta felirat,pl hogy "no signal" , az is fejjel lefelé és jobbról balra olvasható. Ez mitől lehet? Ja, az hogy időnként elmegy a kép,majd vissza jön,olyankor ki-be kapcsolom a tv-t.
A hozzászólás módosítva: Okt 22, 2023
(#) Bumm23 hozzászólása Okt 22, 2023 /
 
Üdv mindenkinek. Uj vagyok az oldalon es csak hobbi szinten csinalom a teveket nem szakmam. Adott egy Tcl 65dp660 led teve egyaltalan nem csinal semmit keszenleti ledet nem talalok benne az a legfobb problema hogy a ledek nem kapnak tapot kimertem mindent amit tudtam kondikat diodakat nem zarlatosak nem reg vettem bele egy uj erosaramu panelt is es ugyan az megmertem az infra szenzort is megkapja a 3.3V ot a meinbiard panelra atjon a 12V mar kb 1 hete kinlodok vele nincs tobb otletem. Olyan problema lehet hogy valamelyik led rossz a hattervilagitasnal es emiatt nem adja le azt a kb 70V ot? Vagy valami mas lehet a segitsegeteket elore is koszonom
(#) kosaro válasza Remci hozzászólására (») Okt 22, 2023 /
 
Szia!

Én egy Dyras TV-vel jártam így. A COF-on lévő chip sérült nálam, szóval 90%, hogy kuka lesz az enyémben a kijelző...
Nézd végig, hogy a kontaktusok jók-e, egy tisztítást megér a szalagkábel ami a T-CON-ra megy.
De szerintem ugyan olyan a belseje mint az enyém.

Van egy Grundig, aminek meg a LED meghajtója halt meg, de úgy, hogy mindent kimértem, a hibás IC-t +tranzisztort cseréltem mégse lett jó. Külső LED meghajtást fog kapni.
(#) kosaro válasza Bumm23 hozzászólására (») Okt 22, 2023 /
 
Szia!

Kérdés hogy leválasztott LEDsorral is nézted a feszültséget?
Illetve csak az a baja, hogy nincs LEDtáp, vagy el se indul a TV?

A LED-eket egyesével szoktam labortáppal áramgenerátoros módban megnézni.
(#) Bumm23 válasza kosaro hozzászólására (») Okt 23, 2023 /
 
Lehuzott ledsornal sincs tap. Egyebkent be se kapcsol de a kapcsolasra reagal a meinboard panelon a visszajovo mert 3.3 voltrol leugrik ugy kb 2.2 voltra.
(#) kosaro válasza Bumm23 hozzászólására (») Okt 23, 2023 / 1
 
Akkor nem az a legfőbb probléma, hogy a LED-ek nem kapnak tápot, hanem az hogy nincs STANDBY tápod sem (valószínű azért nem találod a Standby LED-et sem, mert nem világít).

https://youtu.be/DLe4kbQ5CDo?si=Nq_2jv9-duDgzDUZ

Iránymutatásnak jó lehet.
(#) img válasza Bumm23 hozzászólására (») Okt 23, 2023 /
 
Megpróbálhatnád, hogy a LED-ek helyett a mainboard-ot választod le a tápról, mert ha úgy bedugva a konnektorba, a táp az elvileg a mainről érkező BL DIM jel hiányában bekapcsolja a LED-eket, akkor a táp panel maga rendben van (de valószínűsíthető egyébként is, mert másikat tettél bele).
A hozzászólás módosítva: Okt 23, 2023
(#) kosaro válasza Bumm23 hozzászólására (») Okt 23, 2023 /
 
Ha esetleg a panelekről tennél fel képet, lehet segítene a többieknek is a beazonosításban.
(#) kosaro válasza img hozzászólására (») Okt 23, 2023 /
 
Jó ötlet, de szerintem Neki a standby-al van elsödlegesen baja.
Miután rákérdeztem írta, hogy amúgy a TV be se kapcsol.
Mivel a táppanelt cserélte - reméljük jóra - így valószínű az alaplapon hiányzik még valami feszültség amit a 12V-ból csinál az alaplap.

De ez csak tipp pontos típusismeret hiányában.
(#) szs válasza kosaro hozzászólására (») Okt 23, 2023 /
 
Dehát írta a pontos típust
Idézet:
„Tcl 65dp660”

...bár... abban igazad lehet, ismerni nem okvetlen ismerheted (ahogyan én sem)
(#) kosaro válasza szs hozzászólására (») Okt 23, 2023 /
 
Igen, tudom hogy írta. Félreérthetően fogalmaztam:
Mivel ezt a típust nem ismerem, nem tudok mit mondani rá.

Amire te gondoltál, az úgy hangzott volna, hogy:
De ez csak tipp pontos típus ismerete hiányában


Bocsi a megtévesztő fogalmazásért!
(#) Remci válasza kosaro hozzászólására (») Okt 23, 2023 /
 
Szia!
Köszi,megpróbálom. Közben a Youtube-n nézegetem a videókat, amikben ilyen hibákat javítanak, de csak hétvégén van időm vele foglalkozni.
(#) img válasza kosaro hozzászólására (») Okt 23, 2023 /
 
Igen, utána már nekem is leesett.
(#) Bumm23 válasza kosaro hozzászólására (») Okt 24, 2023 /
 
Sziasztok itt vannak a kepek en is gondoltam az alaplapra de igazabol nemtudom hogy pontosan mit merjek amit tudtam pontosan az alaplapon a kimeno tapot az 3.3v es ha jol emlekszem 1.8 volt azok rendben voltak
A hozzászólás módosítva: Okt 24, 2023
(#) Bumm23 válasza kosaro hozzászólására (») Okt 24, 2023 /
 
Itt mértem ezeket 3.3v es 1.8v kimenő
Következő: »»   203 / 213
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem