Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   2467 / 2514
(#) Karesz 50 válasza Marty McFly hozzászólására (») Okt 26, 2023 / 1
 
100 pF van a kapcsolási rajzon. Csoda, hogy egyáltalán szól.
(#) mcc válasza Karesz 50 hozzászólására (») Okt 26, 2023 /
 
Jogos! Oda 100pF kell, különben vágja a magasakat, de nagyon durván…
A hozzászólás módosítva: Okt 26, 2023
(#) Marty McFly válasza Karesz 50 hozzászólására (») Okt 26, 2023 /
 
Kicseréltem. Micsoda változás te jóég! Ezt jól benéztem nem is értem miért vettem automatikusan nano nak Ez iszonyat változást hozott hú de szép hangja lett
(#) Karesz 50 válasza Marty McFly hozzászólására (») Okt 26, 2023 /
 
Na ugye
(#) Marty McFly hozzászólása Okt 26, 2023 / 1
 
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segítséget!
(#) mek-elek válasza Karesz 50 hozzászólására (») Okt 26, 2023 /
 
Most akkor ki a nyuszi?
(#) Karesz 50 válasza mek-elek hozzászólására (») Okt 26, 2023 / 1
 
Nem tudom. Ki?
Bárkivel megeshet, hogy benéz valamit. Veled is, velem is.
A hozzászólás módosítva: Okt 26, 2023
(#) Karesz 50 válasza mek-elek hozzászólására (») Okt 26, 2023 / 3
 
Csak elmesélem... talán nem haragszik meg érte senki.
Ötödikes voltam. Másik albérletbe költöztünk és új iskolába kerültem. Első nap torna óra volt. Szekrényugrás. Torna tanár: mutassam meg, hogy csináltuk ezt az előző iskolámban.
Nekifutottam, a szekrény előtt megbotlottam a saját lábamban és átestem rajta. Gyorsan felpattantam és szégyenkezve körülnéztem. Még csak nem is mosolygott senki az ügyetlenségemen. Tanár:
- Itt nem szoktuk kinevetni a másikat ha véletlenül hibázik valamiben.

Hálás tekintettel néztem rá. Ez 54 éve történt és máig nem felejtettem el... örökre megjegyeztem.
(#) morgo válasza Karesz 50 hozzászólására (») Okt 26, 2023 /
 
Igen, csak 2 dióda volt a darlingtonnal is. Kis hangerőn sem hallottam torzítást, ezért elégnek gondoltam. Ha kipróbálom a SAP tranyókkal, azokban meg úgyis van elég dióda. A belső ellenállásokkal kapcsolatban ír valami vékony belső vezetéket az adatlap csak nem tiszta, hogy ez a csupasz emitterkivezetés, vagy az ellenállásos kivezetésre értendő. Holnap délelőtt kipróbálom a beépített verziót.
(#) mcc válasza Karesz 50 hozzászólására (») Okt 26, 2023 /
 
Az emitterek azért vannak kivezetve, hogy áramhatárolásra fel lehessen használni a beépített ellenállásokat. Ja és, hogy a nyugalmi áramot könnyen mérni lehessen.
(#) bereczk.jans válasza Marty McFly hozzászólására (») Okt 26, 2023 /
 
T4 neutralizáló kapacitása a kapcs. rajzon 100pF. Te pedig 100nF-ot írsz! Nagyon nem mindegy. A TIP végtranzisztorok nem tudom mennyire viselik jól a +-52V-ot. Érdemes az adatlapjukat megnézni nem sok -e nekik ez a tápfeszültség.
A hozzászólás módosítva: Okt 26, 2023
(#) Marty McFly válasza bereczk.jans hozzászólására (») Okt 26, 2023 /
 
A teljes táp ennyi a + és - ág között! +-26V
(#) Marty McFly válasza mek-elek hozzászólására (») Okt 26, 2023 / 2
 
Engem nem nevezhet senki nyuszinak
(#) Marty McFly válasza Karesz 50 hozzászólására (») Okt 26, 2023 /
 
És ez milyen jó! Tényleg benéztem be kell valljam de a végeredmény kárpótol
(#) Karesz 50 válasza mcc hozzászólására (») Okt 27, 2023 / 1
 
Igen, teljesen igazad van. Arra gondoltam, hogy a belső ellenállás +/- 10% tűréssel van megadva, de egy pár kimeneti tranzisztort alkalmazva ennek nincs különösebb jelentősége.
És talán (túlzott) óvatosságból lehetne még jó a külső ellenállás, hogy ne a "beépített" menjen tönkre ha valami gáz van élesztéskor (pl. gerjedés). De én hajlamos vagyok mindent túlbonyolítani : )
(#) mcc válasza Marty McFly hozzászólására (») Okt 27, 2023 /
 
Hát még ha egy valóban jó kapcsolást csináltál volna meg...
(#) mek-elek válasza Karesz 50 hozzászólására (») Okt 27, 2023 /
 
Így igaz! Mi az, hogy megeshet? 72 évesen szinte már gyakorlat. De nem is a véleményezés miatt írtam, hanem a film jutott az eszembe... Menjünk táncolni...
(#) mek-elek válasza Marty McFly hozzászólására (») Okt 27, 2023 /
 
Na azért!
(#) dollerakos hozzászólása Okt 28, 2023 /
 
Üdvözletem!

Van néhány régi készülékem, amelynek az erősítőjében TO3 tokozású végtranzisztorok vannak, mint pl. BD311-312 vagy BD313-314. Nem hittem, hogy most már nem kapok sehol valami helyettesítő párokat, ha van is, csak rendelésre, darabját többezerért. Kérem, ha valakinek van hasonló elfekvő készlete, jelezzen nekem, vennék belőle néhány párat, lényeg, hogy párban legyenek és a darabja ne többezer legyen. Előre is köszönöm.
(#) gabesz2011 hozzászólása Okt 29, 2023 /
 
Sziasztok! Nem ismerős valakinek ez a holland csoda ? Semmit nem találni róla még a végfok tranyók típusa sem látszik..
(#) djcaveman válasza gabesz2011 hozzászólására (») Okt 29, 2023 /
 
Szia. Azt hiszem, ez egy fetes Zeck aktiv hangfal vége. Egy agyrém az a beöntött nyák..
(#) lacek29 hozzászólása Okt 30, 2023 /
 
Sziasztok.Mekkora problémát jelent az,ha egy végerősítöben tápoldalanként nem teljesen egyforma a 2 emitter ellenállás értéke a végtranzisztoroknál.PL: pozitív ágban0.22 ohm,a negatívban 0.27 ohm.
(#) Gafly válasza lacek29 hozzászólására (») Okt 30, 2023 /
 
Mérted, vagy rá van írva?
Mert mérni nem egyszerű ám ekkora ellenállást...
A hozzászólás módosítva: Okt 30, 2023
(#) lacek29 válasza Gafly hozzászólására (») Okt 30, 2023 /
 
Rá van írva.
(#) Ge Lee válasza Gafly hozzászólására (») Okt 30, 2023 /
 
Tök egyszerű, még annál sokkal kisebb értékűt is, csak a megfelelő műszer kell hozzá.
(#) Gafly válasza Ge Lee hozzászólására (») Okt 30, 2023 /
 
Vagy valaki tudja, hogy hogyan kell mérni.
(#) Beringer 600 hozzászólása Okt 30, 2023 /
 
Sziasztok!
Valakinek ismerős ez a vègfokmodul,mert eddig akiket kèrdeztem senki nem ismerte fel.
Köszi előre
(#) Karesz 50 válasza lacek29 hozzászólására (») Okt 30, 2023 /
 
Ha gyárilag ilyen, annak oka van. Ne piszkáld.
(#) Alkotó válasza Beringer 600 hozzászólására (») Okt 30, 2023 /
 
A kivitelezés alapján ez valószínűleg egyedileg készült, minimális mennyiségben. Ezért nem ismeri más, csak a készítője.
(#) Beringer 600 válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 30, 2023 /
 
Köszöntem szèpen!
Következő: »»   2467 / 2514
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem