Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » ATX-táp problémák, meghibásodás
Igen így néz ki. Az még egy érdekesség, hogy a PTC csak át van dugva a 3,3V tekercsén és lóg a levegőben. Még a ventilátor is egyenesen rá fújja a levegőt. Nem a bordához kéne rögzítve lennie?
Egyébként a primer oldalon 2db 13007-es tranzisztor van. A szekunder oldalon 2db S20C40C as kettős dióda a 3,3V és az 5V-nak. 1db F20C20C a 12V-nak. Egy-egy 2200µF-os kondival. Illetve van még egy nagy PFC tekercse, annak a csatlakozója látszik a primer oldalon. A hozzászólás módosítva: Jún 4, 2020
Üdv!
Egy csodás EVGA tápban a 3V nem jelenik meg és kb azonnal le is tilt a kimenet az összes többi pár század másodpercig teljesen elindul, a vezérlő ic (dcdc-s) fokozat, 6601 a32r02 feliratú icvel van megoldva, mögötte egy emlékeim szerint 10 ohmos ellenállás és egy mini dióda elég szépen ropogós a vezetősávval, de mérve az ellenállás 10ohm. Gondolom ez az FSP6601 másolata lehet, mert az intersiles csak dip8, ez meg dip 16. Van valakinek használható adatlapja vagy kapcsolása ezzel az icvel? A hozzászólás módosítva: Ápr 28, 2022
Üdv!
Amatőrként nekiálltam visszahozni az életbe pár tápegységet, viszont van pár alkatrész amit egyáltalán nem vagy csak külföldön kapni. Hátha van itt valakinek aki foglalkozik ilyesmikkel. Szóval keresem a következő alkatrészeket: -FSP MIA IC 6600. A gyártó a sajtát tápegységébe tervezett egyedi kontrollere. Bővebben: Link Újként nem kapni sehol, csak a saját tápjaiba építi be a gyártó. Bontott hibátlan érdekelne. -STF25N80K5. Egy darabot szeretnék belőle, helyettesítőt rendeltem, de csak to220 tokozású volt, az eredeti viszont to220fp. Tudom, szigetelő alátét a barátom, de jobban tetszik a gyári megoldás -CM6800XT. 1db 16-PIN PDIP (P16) tokozással. Szintén jó bontott is.
Üdv!
cm6800 compatelnél kapható és raktáron van- Papi
Elírtam, CM6800TX kell. A G nem tudom jó-e az helyett, de eltérnek a specifikációi.
Sziasztok!
Van egy Asrock B450 Fatality K4 alaplapom, ami üzem közben "kinyírta" saját magát és utána 3 tápegységemet is. A hibajelenség: A lap egyszer csak folyamatos kb 24 órás desktop üzem alatt leállt, azt hittem a táp ludas. Kicseréltem, az új táppal ment 7 másodpercet, majd mintha elvették volna tőle a feszt, leállt ezzel is. Jött a harmadik táp, amivel el sem indult. Azóta ez a 3 táp egyetlen lapban sem indul. A tápok közül az utóbbi időben néztem meg egyet, "üresen" (vezetékkel indítva zöld + fekete) sem indul, csak ciccen egyet. Primer bizti átad, venti nem megy, a szekunder oldalon multiméterrel nézve a nagy büdös semmi... A lap: Asrock B450 Fatality K4 A tápok: - Cooler Master RS-600-ACAB-M4 (ezt teszteltem ma) - Be Quiet! Pure Power 9 600 - Egy régi Chieftec, Delta belsős Javítás ügyben a fórumon kihez tudnék fordulni? Köszönöm, Üdv, Zoli. A hozzászólás módosítva: Márc 11, 2023
Sziasztok az lenne a kérdésem mi a különbség az ATX és ITX tápok közt?
Mutass egyet! Csak alaplap ITX formátumot ismerek....
Rendben ez az ITX ami bele került a gépbe
Ez nem "egy" ITX, hanem egy olyan kütyü, ami az ITX formátumú alaplap számára állítja elő egy külső tápegységből érkező 12V, vagy esetleg nagyobb feszültségből az alaplap számára szükséges tápfeszültségeket. ( 3,3V; 5V; 12V stb. ) valamint a SATA tápkábelek a HDD, stb számára.
Mivel az ITX szabványú alaplapok, házak sokkal kisebbek az ATX, mag BTX szabványú alaplapoknál, házaknál, így az ITX tápok mérete sem a szabványos ATX tápméret, hanem annál sokkal kisebb.
És mivel az ITX rendszerek általában kisebb teljesítményűek, ezért az ITX tápok sem tudnak annyit, mint az ATX tápok. Amit a fotón felraktál, az is nevezhető a külső adapterrel együtt egy ITX tápegységnek. De sok ilyen van, és mivel a tápcsatlakozó a szabványos 24 pólusú, akár kisebb teljesítményű ATX, vagy mini, mikro ATX rendszerek számára is jó lehet.
Üdv!
Van egy ilyen (képen látható) tápegységem, de úgy néz ki, hogy ejti a feszültséget. Ha csak az SSD van a gépben, azzal megy rendesen. Ha ráteszek egy HDD-t, nem bír rendesen felpörögni, és le-le áll. A HDD másik gépben működik. A vezérlő AT2005 de nem találtam adatlapot hirtelen. Van valamerre esetleg? Megpróbálnám esetleg fentebb tornázni a feszt, vagy módosítani a visszacsatoló ellenálláson. Az 5V is kevesebb, tehát nem fog túllőni, ha módosítom. Esetleg más javaslat, tanács? A "vegyél újat és cseréld ki" nem játszik, kéretik ennek tudatában válaszolni, köszönöm. Ui.: És azt is tudom, hogy akár használtan is lehet venni 2-3EFt -ért, de mivel egy ócska műhelygépbe kell, tehát első körben inkább a javítás örömét szeretném átélni ebben a projektben. A csere csak a végső megoldás.
Fényképezés közben nem tűnt fel, de a képen úgy látszik, mintha a szekunder kondi kondi púpos lenne ott a jobb alsó sarokban, az a homályos. Akkor előbb kicserélem azt, és megnézem a többit is.
Nem ismert a rendszer többi összetevője, de az sem kizárt hogy a táp a határ teljesítménye körül van. Ezért amikor rákerül egy újabb eszköz már nem tudja kiszolgálni a teljes rendszert.
De a kondi csere ártani biztos nem fog Amúgy pedig ingyen is hozzá lehet jutni az 500W alattiakhoz. Olykor még itt a fórumon is hirdetnek.
Igen ez is opció, főleg úgy, hogy a bontóst is ismerem, és ha kérek tőle, nekem is adott már ingyér,
csak nincs mindig képem elhozni tőle csak úgy, mivel sokat járok hozzá bontott aksikért. Azt is ingyen szokta adni, aztán mikor eszembe jut, vagy épp van nálam készpénz (általában kártyával járok mindenhová), néha szoktam adni egy kis szíverősítőre valót neki. Olykor-olykor azt mondom, jól van köszi, akkor igyál meg az egészségemre valamit és otthagyok nála 1-2EFt-ot, épp mikor mennyi van nálam kallódóban. A hozzászólás módosítva: Márc 30, 2023
Ó igen, ezt ismerem én is, csak épp a címét nem tudtam. De jó lenne ezt feltenni a topik címe alá.
Bár ahogy végig néztem, pont ilyen IC-st nem találtam. De azt írja, elvileg az LPG899 rajz hasonló.
Más a lábkiosztása, de elvileg ugyan azt tudja.
De jó, örülök neki.
Rajzot nem, de egy adatlapot találtam a 2005-ösről.
Ha nincs oszcilloszkópod, akkor a feszültségmérővel a kimeneti feszültségeket megmérve ne csak egyenfesz állásban, hanem váltakozófesz állásban is mérd meg (ezzel a ráült zajt méred meg tulajdonképp). Egy jól szűrt tápegységnél néhány mV-nál nem szabad nagyobb feszültséget mérned így. Ha több, akkor az éppen mért ágon levő elkók kapacitáscsökkentek és/vagy rossz ESR értékkel rendelkeznek, vagyis cserélendők.
De van, ha cseréltem a kondit megnézhetem éppen ha muszáj. Nem volt kedvem elővenni a dobozból. Egyébként 11.1-11.4V közt ugrál multival mérve, annak függvényében, ahogy a HDD motor teker(ne).
A hozzászólás módosítva: Márc 31, 2023
Az a baj, hogy ha erre ráül pl. 4V zaj a kiszáradt kondi miatt, akkor az azt jelenti, hogy
9.1...13.1 - 9.4...13.4 között ugrált (csak az egyenfesz állásban történő méréskor ez nem derült ki). Így akár tönkre is tud tenni dolgokat a tápegység, pedig hát mérve ugye nem kellett volna.
Kíváncsiságból betettem egy gyengébb áramigényű gépbe, ott megy rendesen. A 12V 11.9 lett.
Szóval a terhelés elég rendesen lehúzta a feszt.
Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni, van egy 850W-os tápegység, ami nagyobb terhelésnél lekapcsol, pár napja kezdődött ez a probléma. Évekig hiba mentesen dolgozott, az általa meghajtott konfig nem lett változtatva. Azt szeretném kérdezni, van valamilyen lehetőség arra, hogy tesztelni lehessen mennyinél kapcsol le, vagy mennyit is bír a táp?
Lehet egyszerűbb lenne átnézni az elektrolit kondenzátorokat, főleg a szekunder oldalon.
Azért kérdeztem, hátha lehetne valahogy mérni, mennyit is bír a tápegység. Még ha kondenzátor cserével meg is oldódik a hiba.
Hello! Ahhoz egy kazal terhelő ellenállás kell, és minden feszültségre "szinkronba". Mert úgy van méretezve a táp. Ha csak egyik feszt terheled, felborul az egyensúly és letilt. Na ezért nehéz buli ez. (Olcsóbb egy másik tápot szerezni..)
|
Bejelentkezés
Hirdetés |