Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   1095 / 1137
(#) Gombszem válasza Doky586 hozzászólására (») Nov 13, 2023 /
 
Megvan a megoldás!
Összehasonlítottam a teljes eredeti Win11 telepítőt, és a Rufus által készítettet. Nem csak a appraiserres.dll változik, hanem a boot.wim is. Valamint ugyanide beletett egy $OEM$ mappát is, ahol egy almappában van egy unattend.xml fájl. Ha ezeket mind bemásolom/felülírom a sources mappába, a telepítő ugyanolyan lesz, mintha a Rufus pendrájv futna. Elmolyoltam vele, de sikerült.

Mint írtam a Rufus pendrájvból az ImgBurn visszaalakítja ISO-ra a telepítőt, de az UEFI boot lehetőség eltűnik. Ha így csinálom, egyszerűbb, és megmarad az UEFI boot.

Köszi a segítséget.
(#) jani1987 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Nov 14, 2023 /
 
Linux plus ad block és agyő reklámok. Nekem ez vált be.
(#) Epu2 válasza jani1987 hozzászólására (») Nov 14, 2023 / 1
 
Egyáltalán van valami tiltás? uBlock origin volt-van és ugyan volt pár nap kavarodás, de semmi reklám. Eddig még minden oldalon.
(#) Udvari Zsombor válasza jani1987 hozzászólására (») Nov 15, 2023 /
 
jani1987 ‒ Feltettem az "uBlock Origin"-t Firefox böngészőre, és - lekopogom - eddig minden reklámot szépen kiirtott, pedig Win10 Pro a rendszerem, nem Linux.
Epu2 ‒ Hétfő óta nem kaptam reklámokat, az általam linkelt rövid videót követve kell feltelepíteni és akkor tényleg hatásos. Tiltás van, az "Adblock for YouTube" beépülőt csúnyán megfogta a YouTube hülyesége, így azt már sajnos nem használhatom.
(#) yagi hozzászólása Nov 16, 2023 /
 
Sziasztok, egy kis segítséget szeretnék kérni, nem találkoztam még az alábbi hibával:

Korábban egy Win7-es gépet használtam PCB tervezéshez, legeneráltam a Gerber file-okat, és megrendeltem a JLCPCB-től. Az oldalukon van egy Gerber viewer, rákattintva meglehetett nézni hogy hogyan fog kinézni a PCB-m, akár 3D-ben is.

Most egy Win11-es gépem van, ugyanazt eljátszva amit fent leírtam, amikor rákattintok a gerber viewer gombra, egy pillanatra megjelenik a kép a PCB-ről, de automatikus elindul jobbra-le a képernyőn, eltűnik, miközben az oldalsávok - mind a függőleges, mind a vízszintes - elkezdenek összehúzódni egész picire, mintha egy óriási ablakká nőne az egész, de akkorára, hogy többet meg sem találom benne a PCB-nek a képét.

Valaki találkozott már ilyen problémával? Mitől lehet? Van valami megoldás rá?
Köszönöm ha tudtok segíteni.
(#) pipi válasza yagi hozzászólására (») Nov 16, 2023 /
 
Láma kérdés, másik böngészőből is kipróbáltad?
Mostanában futottam bele Chrome-pdf fájl mentésekor meghülyül a billentyűzet, az derült ki hogy a chrome-nod32 páros okozza a galibát. Ha ugyanez okozza esetleg (lehet azt hiszi nyomkodsz valami gombot...) akkor itt írnak róla: https://support.google.com/chrome/thread/243316999/keyboard-types-w...?hl=en
(#) yagi válasza pipi hozzászólására (») Nov 17, 2023 /
 
Természetesen próbáltam Microsoft Edge-el, ugyanez volt e jelenség . . . azért lehet megnézek még egy másik böngészőt is. Egyébként Chrome-ot használok.
Köszi azért az infót.
A hozzászólás módosítva: Nov 17, 2023
(#) xxxyyy válasza pipi hozzászólására (») Nov 17, 2023 /
 
Az általad említett, ESET termékeket érintő hiba a Chrome-on kívül is előfordulhat, a billentyűzetvédelem kikapcsolásával orvosolható. Érdekes módon a gépek igen kicsi hányadát érinti.
(#) yagi válasza yagi hozzászólására (») Nov 22, 2023 /
 
Megoldódott a probléma. Friss telepítésű volt a Win11 és napokban még jó néhány frissítés lefutott, majd egyszer csak jó lett.
(#) Gombszem hozzászólása Nov 22, 2023 /
 
Off, de nem tudom sehol megkérdezni, a hibajelentésre meg nem válaszolnak.

A Beállítások > "E-mail hozzászóláskor" és a "Értesítést kérek, ha hozzászólás érkezik" be van jelölve, de semmi sem jön. Próbáltam több Email címmel (Telekom, Gmail, Freemail), hiába.
Régebben működött, egyszer csak eltűnt.

Nektek jön értesítés? Mit lehet csinálni még?
(#) Epu2 válasza Gombszem hozzászólására (») Nov 23, 2023 /
 
Nekem o10 van, de jól működik.
(#) Udvari Zsombor válasza Gombszem hozzászólására (») Nov 23, 2023 /
 
Az adott topik tetején lenyitottad a nyilat és bekattintottad, hogy "témát értesítésre jelölöm"?
(#) Macsek71 hozzászólása Nov 23, 2023 /
 
Sziasztok !

A csapból is folyik, hogy a nagy Tecsöved milyen "harcot" indított a reklámblokkolót használók ellen .
Mai érdekesség - lehet ez is az ő művük ?

W10 + chrom nézelődő (+blokkoló beépülő).
Nézném a kedvelt vlogger alkotását*, a szokott hd1440 felbontáson döcög, vissza kellett venni 720-ra ...
Folytatás : kb 5-6 perc után elkezd sercegni a jobb oldali hangszóróm, átváltok fejhallgatóra pár perc múlva az is serceg
Hirtelen ötlettel letöltöttem az alkotást -> win_médiajátszó HD felbontással, tiszta hanggal lejátszotta...
Érdekes ...

* közel órás anyag
(#) jani1987 hozzászólása Nov 23, 2023 /
 
Tp link routert kapcsolnék egy másikhoz wifin keresztül. Azonban nem boldogulok a menü rendszerével, hogy mit is kell tenni.
(#) pipi válasza jani1987 hozzászólására (») Nov 23, 2023 /
 
Az nem fog menni, csak dróton...
(#) jani1987 válasza pipi hozzászólására (») Nov 23, 2023 /
 
Korábban egy másik típussal tettem fel ugyanezt a kérdést. Az ok amiért ellenzem a vezetékes rendszert az a talajban lévő patkány járatok. Ezért akarok wifis átjátszást alkalmazni.
(#) Gafly válasza jani1987 hozzászólására (») Nov 23, 2023 / 1
 
Macska jobb mint a wifi.
(#) uniman válasza jani1987 hozzászólására (») Nov 23, 2023 /
 
Ez nem számítógép probélma!: https://www.hobbielektronika.hu/forum/wifi-wlan-alapkerdesek
Meg aztán a kérdés is homályos...írd le mi a feladat (De a wifis topikban). Van acces point (AP), meg "repeater", azaz "vonal hosszabbító": https://www.google.com/search?q=Access+Point+-+Hozz%C3%A1f%C3%A9r%C...=UTF-8
A hozzászólás módosítva: Nov 23, 2023
(#) KTobi válasza jani1987 hozzászólására (») Nov 23, 2023 /
 
Ha csak wifi vevőnek akarod használni, lehet. Wireless-mode és beállítod vevőnek. Wireless site survey megkeresed a hálózatot, security-nál jelszót megadod. Beállítod, hogy csak továbbítsa az IPket, vagy másik alhálózat legyen és így tovább.
(#) bbb válasza jani1987 hozzászólására (») Nov 23, 2023 /
 
Ezzel a cuccal nem fog menni, ebben nincs WDS bridge funkció.

Tudok adni neked egy Edimax BR6226n routert, ami hasonló korú öreg vacak, de legalább van benne Wireless ISP funkció, amivel hasonló dolgot tudsz elérni (wifivel rákapcsolódsz a saját hálózatodra, mintha a netszolgáltatóé lenne).
(#) Doky586 válasza bbb hozzászólására (») Nov 24, 2023 / 1
 
Open/DD-WRT firmvarrel tudja, de maga a WDS technológia nem túl megbízható, de próbálkozni lehet, akinek van ideje..
A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2023
(#) kadarist válasza jani1987 hozzászólására (») Nov 24, 2023 /
 
Szia! Itt megmutatják a bridge üzemmód beállításának módját: Bővebben: Link.
(#) bbb válasza Doky586 hozzászólására (») Nov 24, 2023 /
 
Egy TP-Link WR340G routerről beszégetünk a képei tanúsága alapján. Se DD-WRT, se OpenWRT nem megy rá (2MB flash 8MB ram).

A WDS bridge technológia pedig lehet, hogy nem túl megbízható, de működhet, ha azt szeretné. Én sokáig használtam TP-Link WR841n routerek között és működött. Természtesen sokkal jobb lenne kábelt használni, de ez van.
(#) bbb válasza kadarist hozzászólására (») Nov 24, 2023 /
 
Igen, ott megmutatják, de ez a kérdéses jószág nem tudja, ha megnézed a felülete is más
(#) Doky586 válasza bbb hozzászólására (») Nov 24, 2023 /
 
A képek tanúsága alapján szándékosan levágta a típust hogy én ne tudjak róla..
(#) bbb válasza Doky586 hozzászólására (») Nov 24, 2023 /
 
A második képen a hardver verziónál olvashatod wr340g v5. Ez leginkább ajtótámasznak jó. Amit én adnék helyette, az se sokkal jobb, de hirtelen csak ezt tudom leakasztani a polcról, mert még véletlenül nem ment el az elektromos hulladékba, viszont legalább a kért funkciót tudja...
(#) kadarist válasza bbb hozzászólására (») Nov 24, 2023 /
 
A manuál szerint ez a modell is képes hidalni: Bővebben: Link. Várjuk meg a kérdező válaszát.
(#) Régi motoros válasza Macsek71 hozzászólására (») Nov 24, 2023 /
 
Nem tudom, nekem operával eddig sose volt baj ment reklámok nélkül minden.
Most már besír, hogy adjam hozzá a kivételek listájához a YT-t.
(#) Udvari Zsombor válasza Macsek71 hozzászólására (») Nov 24, 2023 /
 
Firefox böngészőt és "uBlock Origin" beépülőt használok, eddig probléma mentes ‒ megoldás video. Olvastam, hogy el akarják lehetetleníteni a reklámblokkolók használatát a Google böngészőiben, ami egyáltalán nem jó jel.
Idézet:
„Múlt héten a Google részletesen bemutatott egy nagy változtatást a Chrome-ban, amely aláássa az uBlock Origin-t, az egyik legnépszerűbb reklámblokkoló bővítményt. A független fejlesztők azóta állnak fegyverkezési versenyben a hirdetéseket megjeleníteni akaró nagyvállalatokkal, amióta csak hirdetések vannak az interneten - és most úgy tűnik, a Google komolyan visszavág.”
Lehet, hogy fel kell készülni arra, hogy a reklámblokkolók harca esetleg eldurvulhat.
(#) bbb válasza kadarist hozzászólására (») Nov 24, 2023 /
 
Na azt a részt nem vettem észre benne, igazad lehet, hogy tudhatja. Bár az is izgalmas, hogy míg a későbbi modellekben elég tudnod a wifi hálózat adatait, itt csak egy MAC cím kell neki.
Következő: »»   1095 / 1137
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem