Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 3D nyomtatás
 
Témaindító: KBal76, idő: Jún 9, 2010
Lapozás: OK   193 / 203
(#) Massawa válasza Sinike hozzászólására (») Nov 30, 2023 /
 
A baj az, hogy annyira nem tudod folyékonnyá tenni az anyagot, hogy az magátol a gravitácio hatàsára átfollyon az alig 2 mm-es lyukon. Azaz valamilyen szerkezettel, eljárással át kell nyomnod a vastag masszát a lyukon.
(#) Sinike válasza Massawa hozzászólására (») Nov 30, 2023 /
 
Az világos, az extruder az olyan lenne, mint az "igazi", tehát abban lenne csiga..
(#) Régi motoros válasza Sinike hozzászólására (») Nov 30, 2023 /
 
Próbálkozz be egy késes turmixgéppel, az hátha feldarabolja.
(#) sargarigo válasza Régi motoros hozzászólására (») Dec 1, 2023 /
 
Ezen már én is gondolkodtam, de vajon amellett hogy képes-e az aprításra, mennyi lehet az élettartama egy ilyen késes apritónak? Nem fogyasztja el a pengét gyorsan a pla?
(#) Massawa válasza sargarigo hozzászólására (») Dec 1, 2023 /
 
A baj az, hogy a PLA nagyon gyorsan olvadni kezd, azaz a turmixgép elöbb széttöri a darabokat, majd azok egyszerüen összeragadnak. ( tegnap csak 2 menetet kellett vágnom egy nyomtatott alkatrészbe és a menetvágo is beleragadt az anyagba, pedig nagyon lassan forgott a furo.)
Lehet, hogy nagyon le kellene hüteni az anyagot és ugy darabolni. Talán egy lassubb ( pl kukoricamorzsolo) szerkezettel könnyebb lenne, mint a gyors turmix géppel.
(#) bbatka válasza sargarigo hozzászólására (») Dec 1, 2023 /
 
A Youtube-on elég sok hasznos videót találsz. Ennek a fickónak a videói nagyon ötletesek. 7,21-nél egy ötletes daráló.
(#) Régi motoros válasza sargarigo hozzászólására (») Dec 1, 2023 /
 
Fogalmam nincs, csak elmélkedtem. Ha nagyon melegedne az anyag darálás közben, nem szükséges folyamatosan járatni a mixert, lehet beiktatni szüneteket. Talán érdemesebb több kis adagban darálni, mint egyből sokkal kezdeni. A kisebb adagot talán hamarabb bedarálja, addig is kevesebb a hőtermelődés. Végső esetben a nyersanyagot akár még le is fagyaszthatod egy zacskóban.
Ki kell tapasztalni, kísérletezni mi a megoldás, vagy, hogy egyáltalán járható e ez az agymenésem...
A hozzászólás módosítva: Dec 1, 2023
(#) Massawa válasza Régi motoros hozzászólására (») Dec 1, 2023 /
 
Lehet, hogy jégkockákkal keverve lehetne turmixelni. Utánna a vizet kiönteni és marad a szétdarabolt PLA.
(#) Régi motoros válasza Massawa hozzászólására (») Dec 1, 2023 /
 
Gondoltam én is rá, viszont a nedvesedés miatt nem írtam. De akár azzal is be lehet próbálkozni.
(#) Massawa válasza Régi motoros hozzászólására (») Dec 1, 2023 /
 
Megszáritani nem lehet gond.
(#) Sinike válasza bbatka hozzászólására (») Dec 1, 2023 /
 
Hja, a Tőlük látott extruder adta az ötletet nekem.
És ilyesmi daráló szettről írtam...
(#) Sinike válasza Sinike hozzászólására (») Dec 1, 2023 /
 
Meg is van:
Szett.
(#) sargarigo válasza Sinike hozzászólására (») Dec 1, 2023 /
 
Ez lenne jó nekem is, de 60 ezer forint? Pár gurigát el kell addig még rontanom mire visszajön az ára
(#) Régi motoros válasza sargarigo hozzászólására (») Dec 1, 2023 /
 
Ha csak ez a baj, akár az új tekercseket is beledobálhatod.
(#) Sinike válasza sargarigo hozzászólására (») Dec 1, 2023 /
 
Talán csinálhatnánk egy csoportot, összedobnánk a pénzt rá, és lenne közös...
Bár ehhez még mindig kellene egy extruder is, de ott a csiga a bazi drága; a többi mondjuk nem nagy kunszt.
(#) sargarigo válasza Sinike hozzászólására (») Dec 2, 2023 /
 
Az ötlet teszik, de mivel nagyon sokan BP-en laknak, adja magát hogy ott legyen a bázispont. Egy szatyor darálnivalót eljuttatni oda, aztán meg onnan vissza nem hiszem hogy anyagilag megérné. Speciel kecskeméti vagyok, de Miskolc, Szeged, Veszprém is érintett lehet akár. Ha ezt a logisztikát meg tudjuk oldani, akkor nekem nagyon tetszik!
(#) mnyugger válasza Sinike hozzászólására (») Dec 2, 2023 /
 
Valahol láttam, a csiga kiszuperált ütvefúró szár volt. 20-30 mm-es jó is lenne.
(#) mnyugger válasza sargarigo hozzászólására (») Dec 2, 2023 /
 
Meg Békéscsaba.
(#) reishi válasza mnyugger hozzászólására (») Dec 2, 2023 /
 
szerintem egy gerndafúró hatékonyabb lenne.
(#) sargarigo válasza mnyugger hozzászólására (») Dec 2, 2023 / 1
 
Idézet:
„Meg Békéscsaba”

Természetesen kiragadott példák voltak a teljesség igénye nélkül
(#) Sinike válasza reishi hozzászólására (») Dec 4, 2023 /
 
Igen, sokan ebből csinálják. Ám a fent említett 2 holland testvér bebizonyította, hogy ahogy olvad a műanyag, egyre jobban tömöríteni kell, másképp levegős lesz vagy lukas, meggyengül. Látványosan ki is dobták ezt fúrót, és gyári csigára cserélték marha gyorsan...
A hozzászólás módosítva: Dec 4, 2023
(#) Massawa válasza Sinike hozzászólására (») Dec 4, 2023 /
 
Én is itt látom a legnagyobb gondot. Az extruderbe az anyagot meglehetösen folyamatosan kell nyomni ( jo lenne egyenletes nyomással ) ami a darabokra törött maradékkal szinte lehetetlen. Jobb lenne az anyagot a csiga után egy nagyobb térben egységes masszává olvasztani majd innen pl egy dugattyuval egyenletesen nyomni az extruderbe.
A baj az, hogy a törmelék ha meg is olvad ott egy levegöholyag keletkezik ami nem tud elpukkanii igy a levegö buborékot fogja az extruderbe nyomni ami ráadásul rugalmasságot visz az anyagba.
A hozzászólás módosítva: Dec 4, 2023
(#) Sinike válasza Massawa hozzászólására (») Dec 4, 2023 /
 
A gyári csigák ezért kúposak, így ez már kiforrott megoldás. A filamentet egy optikai szenzor méri, és szabályozza a csiga motorjának sebességét.
Hja itt meg ez a csiga a drága, mert tudják, hogy szinte minden más van a suftniban...
(#) Pethical válasza Massawa hozzászólására (») Dec 4, 2023 /
 
És, ha kijött a levegő, akkor még ott van a pára, annak a "beépülését" is meg kellene akadályozni.

Ez a téma lehet, hogy lassan megérne egy saját topicot, mert bár 3d nyomtatással kapcsolatos, de mégis kicsit más téma...
(#) nemgyuri válasza Sinike hozzászólására (») Dec 4, 2023 /
 
Extrúder csigának jó lehet a vasúti sinek talpfába rögzítéséhez használt csavar. Fejrészt a menetig levágva és a másik végére egy rúd hozzáhegesztve. (Ha jól emlékszem nemcsak a szabad keresztmetszet, de az emelkedés is válozik.)
(#) mnyugger válasza nemgyuri hozzászólására (») Dec 4, 2023 /
 
10-es húsdaráló tengelye?
Bővebben: Link
(#) mnyugger hozzászólása Dec 4, 2023 /
 
Egy hete vettem egy Artillery Sidewinder X2 3D nyomtatót.
Ma sikerült időt szánnom az üzembe helyezésre.
Nyomtattam egy 2d-s baglyot.
Állati jó.
Nagyon megérte a pénzét. A duplájából sem raktam volna össze a fiókból.
Csak ajánlani tudom.
(#) nemgyuri válasza mnyugger hozzászólására (») Dec 5, 2023 /
 
Az ötlet jó. Átmérő-hossz-menetemelkedés miatt szerintem kicsi nyomást lehet elérni, de lehet -tévedek.
(#) JZoli válasza mnyugger hozzászólására (») Dec 5, 2023 /
 
Helló! Annak a bagolynak a "programját" oda tudnád adni?
(#) zamatőr válasza nemgyuri hozzászólására (») Dec 5, 2023 /
 
Itt van egy elnagyolt rajz a csigáról és a házról. Szerintem ezt a csigát nem nehéz megcsinálni akár még esztergagép nélkül is . 12-es rozsdamentes köracélból köszörű vagy flex "forgácsolással" egyszerű facsapágyas váz. Menetes orsó+ anya az előtoláshoz és megfelelő áttétel a munkadarab és az előtolás között (lánc,fogaskerék, bordás szíj). ( Nem lőnek vele nyulat, a tükörsima felület és a keresztmetszet csökkentés a kritikus pont szerintem.) Hirdetésből ollóztam de a kép alapján kereshető is.
A hozzászólás módosítva: Dec 5, 2023
Következő: »»   193 / 203
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem