Fórum témák
» Több friss téma |
Tulajdonképpen ezt fel lehetne építeni egyfajta ledmátrixnak is. Így csak 1 kontroller kell.
Ez az SPI vagy I2C busz és minden ledhez tartozó külön kontroller is jó ötlet.
Én ezt egy játéknak képzeltem el, és olyan módon, hogy egy dobozba van beszerelve, és gombok nyomkodásával állítanám a színeket. Minden gombnyomással egy színt ugrana, tehát nem folyamatosan változik, hogy mindegyiknél ugyanazt a színt lehessen léptetni.
Tehát a 12 LED-nek 32 PWM kell, meg valami, ami összehangolja őket? pl. PIC.
Valamilyen kapcsolat van a ledek között? Esetleg úgy lenne, hogy minden led teljesen függetlenül megy egymáshoz képest és minden ledhez tartozik 1 nyomógomb?
A ledek között nem lenne kapcsolat. Legalábbis nem közvetlenül. Viszont nem minden ledhez tartozna nyomógomb. Ezért kellene egy vezérlő is, ami megmondja, hogy melyik gomb melyik ledhez tartozik. Lehet, hogy ez bonyolult?
Példa: Van 4 nyomógomb ebből 3 csatlakozik a ledcsoportokhoz, tehát a ledeket hármas csoportokba kell rendezni. A negyedik gomb nyomogatásával pedig azt állítom be, hogy melyik ledcsoporthoz tartozzon a három gomb. Ez megoldható?
Elsőre az jutott eszembe, hogy valmilyen legalább 8 ki/bemenettel rendelkező mikrovezérlőt idomítanék be a mellékelt kapcsoláshoz hasonlóan. Szerintem így elég egyszerű lenne. A kapcsolás az egyeni.hu oldalról való, ott van hozzá példaprogram is!
Persze lehet hogy valakinek mindjárt lesz jobb ötlete...
Ezt már én is néztem, de ennek nem sok köze van az általam kigondolthoz.
Nekem RGB-k kellenek, és mid külön-külön. Ráadásul nem csak bekapcsolni kell, hanem szabályozni is. Azért köszi.
Szerintem pedig simán rá lehet húzni erre a sémára. Pl. egy 4x3(9 mert minden lednek 3 kivezetése van)-as mátrixot csinálni belőle. Így 2 db 74hc595-re lesz szükséged és egy a már említetthez nagyon hasonló programra.
Ha nincs kedved multiplexben hajtani a ledeket, akkor is jó a 74hc595. A lényeg az, hogy van 12 darab RGB leded. Ez összesen 36 láb. 1 db 595-nek 8 kimenete van. 32/8=4.5, tehát 5 darab 595 sorban egymás után fűzve szépen meg tudja hajtani a 12 db rgb ledet. PWM alkalmazásával a használható szinek száma nagyon sok, de ha neked csak 6 kell (és ezeknél csak annyi a kikötés hogy különbözőek legyenek) akkor még egyszerűbb a dolog. Ez esetben csak egyszerűen sorban ki kell küldeni a ledekhez tartózó értékeket.
Kezdem már érteni, hogy mit mondasz. Bár 1 lednek 4 lába van. Vagy nem számítod a katódokat?
Vagy az anód, vagy a katód közös minden duo/rgb lednél. Azokat egyben tudod kezelni.
Helló sziasztok !
Egy rgb led mood light 101 építek , schematic rajzról készítettem nyáktervet minden alkatrész ugyan az viszont a ledek nem nyákon vannak ,hanem dróttal viszem tovább. Kérdésem az lenne , hogy ez így űzzem képese ahogy le rajzoltam a nyáktervezővel . Előre is köszönöm . Üdv kemikál
Üdv Mindenki
Egy olyan kapcsolásra volna szükségem ami 6-7db 10W-os RGBW ledet tudna villogtatni.Lehetne együtt is de az még jobb lenne ha ha valami szisztéma szerint program szerint villogtatná a ledeket.Ha valaki már csinált hasonlót az kérem ossza meg velem a tapasztalatait.Előre is nagyon köszönöm. Norbi
Sziasztok,ezt a kapcsolást megépítettem és a segítségeteket szeretném kérni.Most ugyan ezt szeretném megépíteni,de 9Wattos RGB-vel.Az lenne a kérdésem,hogy úgy megvalósítható-e a kapcsolás,hogy nem egy,hanem négy stabilázátorral építeném meg.Külön kapna 5V-ot az áramkör az egyik stabról,a másik három meg táplálná az RGB led színet külön.Úgy gondoltam,hogy összekötöm a stabilizátorok bemenetét +,gnd,és a kimeneteit meg külön kötném a led színeire,plusz az áramkörre.Ez így működhetne? Előre is köszönöm a válaszokat.Mellékelve sprint layout terv.
A hozzászólás módosítva: Okt 4, 2012
Sziasztok,nekem lényegében egy ojan áramkörre lenne szükségem ami úgy villogtatja a LED-et,ebben az esetben LED-eket,mint mikor ég a tűz.Gyárilag már láttam ijen megoldást,de kapcsolási rajzot sajnos nemnagyon találtam rá...köszi a segitséget előre is...
Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek sokat segítenétek, már ötletem sincs, hogy mitől lehet az, hogy a motorvezérlőn nincs feszültség és ahol van is, nem akar megfordulni a polaritás mik felelősek a polaritás megváltoztatásában? Ez egy rgb-s ütemvezérlő lenne már elég sok alkatrészt kicseréltem de semmi változás így már nincs több ötletem tőletek szeretnék segítséget kérni képeket csatolok illetve leírom a tranzisztorok stb modellszámát ha kell.
Hozzáteszem ez egyik pillanatról a másikra nem működött, működött tehát az ki van zárva ,hogy soha nem működött Ha tud valaki valamit erről az nagyon jól esne már ha működne! Ja* meg a kellemes dolog , hogy kétoldalas a nyák Köszönöm szépen előre is! A hozzászólás módosítva: Feb 4, 2014
Ha az első képen jobb alsó csatlakozó a motoré, akkor a mellete lévő hat tranzisztor felelős a polaritásváltásért, és a forgatásért (szereintem). Lásd H-hídas topic..
A hozzászólás módosítva: Feb 4, 2014
Sziasztok !
RGB modulokat szeretnék szenére vezérelni ebbe tudnátok nekem segíteni ??
Sziasztok!
Egy olyan RGB vezérlésre lenne szükségem amely 12VAC táp bekapcsolása és kiakpcsolása, majd újra bekapcsolása esetén a következőket teszi: ON 1 RED (OFF) ON 2 GREEN (OFF) ON 3 BLUE (OFF) ON 4 YELLO (OFF) /GREEN + RED/ ON 5 PINK (OFF) /RED + BLUE/ ON 6 TURQUOISE (OFF) /BLUE + GREEN/ ON 7 WHITE (OFF) /BLUE+RED+GREEN/ ON 8 Színátmenet a három színközött lassú fénycsökenéssel, hogy fokozatosan adja ki a színkombinációkat (OFF) Majd következő ON "ON 1" legyen. Egy készülékben van ez az egység gyakorlatilag a kezelő gombbal a tápot kapcsolja ( VAC) be-ki, így éri el a 8 programot. Köszönöm a hozzászólásokat.
Azt írod, ilyen vezérlőre lenne szükséged, miközben ez az egység egy készülékben van. Tulajdonképpen mire lenne szükséged, illetve melyik részében szeretnél segítséget kapni?
A készülékben levő egység beázott, nem működik, javíthatatlan, azt szertném kivátani egy épített kapcsolással. A LEDEK külön vannak felfűzve, mindegyik saját 3 db elenállással, aminek értéke 470OHM. Köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Ápr 25, 2024
Erre egy mikrokontrollert kellene felprogramozni.
Ezek a paneljeim hasonlóan működnek: Folyamatos színváltás, következő gombnyomásokra manuálisan válthatók a színek... Igaz 24V a tápjuk... Az RGB ledekre kapcsolt teljesítményfokozattal fel lehetne "tuningolni"...
Persze van még rajta egy generátor áramkör is. A hozzászólás módosítva: Ápr 26, 2024
|
Bejelentkezés
Hirdetés |