Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED-es világítás
 
Témaindító: xodak, idő: Aug 6, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   179 / 179
(#) szs válasza Gafly hozzászólására (») Máj 1, 2024 /
 
Az a "LED-izzó" -francse tudja..
De valóban: a TRUCKSHOP-ban pontosan az ilyen bármikor változó (21-30V közt) feszültségre készített dolgokat (is) árulnak.
(#) ludus válasza Gafly hozzászólására (») Máj 1, 2024 /
 
24 V-os LED "izzó"
Jó ötlet, köszönöm!
(#) VIM válasza uniman hozzászólására (») Máj 12, 2024 /
 
Szia! Nem haladok a napelemes reflektor "javításával", mert el ment tőle a kedven, hogy nem jövök rá, hogy mi a baja. Amit mondtál az a kkuval kapcsolatban azokat kicseréltem de nincs változás, nem ez lesz a hibája. Már közben beszereztem egy hőlégforrasztót és luxot is de ilyen forrasztásban nincs jártasságom, hogy azt a hx-je step up konvertert kicseréljem (amiből van 10db) ami nagyon gyanús, hogy az lesz a hiba forrása, mert nincs a kimenetén a 4.95V. Azt sem tudom, hogy ettől eltekintve a távirányítóval a ki-be kapcsolást azt hogyan kellene leellenőriznem az EN bemeneten, mert távkapcsoló nélkül is működnie kellene. Miden tanácsot szívesen fogadok vagy "ha fészen ettek már ilyet" és leközlik azt megírhatod, mert nekem az nincs csak "messzi".
(#) Laca13 hozzászólása Máj 21, 2024 /
 
Sziasztok!

Konyha felújítás volt, így a mennyezeti lámpák lecserélődtek ledesre. Természetesen a vásárlás is költségtakarékosan történt, így erre a leárazott lámpára esett a választás. Természetesen nem igazán tetszett hogy fixen beépített fényforrása van, hiszen tapasztalatból tudom, hogy a hirdetéssel ellentétben, bizony a ledek is megpusztulnak idővel. Mindegy, megvettem. Aztán élve a gyanúval, hogy a leárazásnak esetleg oka van, keresgélni kezdtem a neten és bele is botlottam mások panaszába, miszerint hamar kimegy benne a ledes panel, és pótalkatrész meg nincs.
Valójában az a kérdés, hogy milyen ledek lehetnek a panelen, hiszen a kimegy, akkor azokat ki tudom cserélni. Én 5730-as ledekre tippelek, mivel a lámpa 12v 6w. Tehát ledenként 0.5w és a négy ellenállásból következtetve három-három 3v körüli sorba kötött led.
Jól gondolom?
(#) dB_Thunder válasza Laca13 hozzászólására (») Máj 21, 2024 /
 
Érdemes lenne levenni az SMD ellenállásokat és egyel nagyobb értékűre cserélni, illetve "lábas jószágokra" hogy nem a LEDeket melegítse!
(#) Laca13 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Máj 21, 2024 /
 
Idézet:
„Érdemes lenne levenni az SMD ellenállásokat és egyel nagyobb értékűre cserélni, illetve "lábas jószágokra" hogy nem a LEDeket melegítse!”


Egyelőre nem bántom, de ha megpusztul, akkor megnézem hogy bent a lámpatestbe esetleg el lehet-e helyezni a nem felület szerelt ellenállásokat.
Na de jól tippeltem meg vajon a ledek típusát?
(#) pipi válasza Laca13 hozzászólására (») Máj 21, 2024 /
 
Tolómérővel mérd meg a ledeket, árammérővel meg az össz áramot, abból visszaszámolod az egy leden folyó áramot, és máris tudsz ledet keresni Itt a Hestoreban hirtelen nem látok ilyesmit, Aliexpressen tuti találsz mindenféle áramra , színhőmérsékletre. Meg egy ilyen alu asztalkát sem árt begyűjteni: https://vi.aliexpress.com/w/wholesale-plate-hot-led.html
(#) petrosz hozzászólása Máj 24, 2024 /
 
Dimmelhető, 230V legalább 50W-os LED izzót keresek. Eddig csak olyat találtam, amit távirányítóval lehet szabályozni, nekem pedig egy hagyományos dimmerrel (kép) szabályozható kellene. Megköszönöm, ha valaki tudja, hol kaphatok ilyet.
A hozzászólás módosítva: Máj 24, 2024

dimmer.webp
    
(#) Massawa válasza petrosz hozzászólására (») Máj 24, 2024 /
 
Na ilyesmit nem fogsz nagyon találni és a dimmelése - ha müködik is fényévekkel elmarad a távirányitos dimmeléstöl.
(#) Bakman válasza petrosz hozzászólására (») Máj 24, 2024 /
 
A leírás szerint ez olyan: Bővebben: Link.
(#) uniman válasza Bakman hozzászólására (») Máj 24, 2024 /
 
Ez nem "izzó"...meg wifi-s applikációval dimmelhető.
(#) Bakman válasza uniman hozzászólására (») Máj 24, 2024 /
 
Idézet:
„wifi-s applikációval dimmelhető”
Valóban, érdekes. Mióta van egyenlőség jel a két fogalom között? A "dimmable" kifejezést a hagyományos, fázishasításra találták ki.
(#) Massawa válasza Bakman hozzászólására (») Máj 25, 2024 /
 
Nos pontosan itt van a tévedés - a dimmelés semmiben nem azonos a fázishaitásos szabályzással. Az csak egy olcso es elterjedt változata a fényeröszabályzásnak ( mert a dimmelés ezt jelenti, s nem a fázishasitást).
(#) Bakman válasza Massawa hozzászólására (») Máj 25, 2024 /
 
"LED izzó"-ról van szó, meg "dimmable" kifejezésről.
(#) Massawa válasza Bakman hozzászólására (») Máj 25, 2024 /
 
Ebböl mi nem világos számodra?
Magyarul: szabályozhato fényerejü LED izzo formáju világitotest.
A hozzászólás módosítva: Máj 25, 2024
(#) szs válasza Massawa hozzászólására (») Máj 25, 2024 /
 

teljesen feleslegesen repültetek rá a válaszadóra (aki még valódi -bár rohadtul drága megoldást is felmutatott)
Én még a kérdezőt sem ekézném, pedighát nincs olyan:Ledizzó...
Nem köll ám folyamatosan tündökölni, szeretünk anélkül is.
(#) Massawa válasza szs hozzászólására (») Máj 25, 2024 /
 
És ezt miért nekem mondod?
(#) szs válasza Massawa hozzászólására (») Máj 25, 2024 /
 
mert te írtad
(#) szs válasza Massawa hozzászólására (») Máj 25, 2024 /
 
Ezt légy oly szíves szabatosan elmagyarázni:
Idézet:
„a dimmelés semmiben nem azonos a fázishaitásos szabályzással”

Miért nem?
(#) Massawa válasza szs hozzászólására (») Máj 25, 2024 /
 
Mert a LED lineáris eszköz az izzo nem. A fàzishasitás meg nem lineáris. azaz a LED egészen másképp reagál a fázishasitásra mint egy izzo ( sokkal rosszabbul és bizonytalanul - sokban függ attol is milyen büvész mutatvánnyal alakitják át 230 Voltos világitotestben a fázishasitást a LED számára használhato jellé)
Szoval a dimmelés egy átfogo fogalom a fényeröszabályozásra, de nem ugyanaz egy primitiv fázishasito kapcsolás a meg egy távirányitott LED fényerö szabályozása. Az utobbi nagyságrenddel jobb minöségü és sokkal nagyobb tartományban müködik, ráadásul szinte veszteségmentes és mellékeffektus sincs ( villogás) .
A fázishasito szabályozás a 230 V-s LED esetében nem az ( melegszik a LED elektronikája is meg a szabályzo is söt kis fényerönél hajlamos a villogásra.)
(#) Bakman válasza Massawa hozzászólására (») Máj 25, 2024 /
 
Idézet:
„a LED lineáris eszköz”
Soha nem volt lineáris.
Idézet:
„Az utobbi nagyságrenddel jobb minöségü és sokkal nagyobb tartományban müködik”
Lásd melléklet, vagy itt: Bővebben: Link. Attól, mert még nem láttál jó minőségűt, vannak.
(#) szs válasza Massawa hozzászólására (») Máj 25, 2024 /
 
Idézet:
„a LED lineáris eszköz az izzo nem”

izé...
(#) Massawa válasza szs hozzászólására (») Máj 26, 2024 /
 
(#) Massawa válasza Bakman hozzászólására (») Máj 26, 2024 /
 
A papir mindent elbir, a valoság meg nulla ( sok éves tapasztalat és egy halom csere).
A valoban jo, de nem a vacak triakos szabályzoval müködö LED világitotestek mind PWM-l müködnek és azok használhatok is.
A képen az elsö triakkal dimmelhetö kereskedelmi LED, immár vagy 10 eves Samsung ( akkor nagyon drága volt). Azota már egy tucat szabályzot cseréltem ( eredeti Samsungot is). A 12 LED fényt a csillárban egyik sem birta ki. És a szabályozás is csapnivalo.
A legujabb amit az állolámpákba vettem egész más elven müködik ( alacsonyfeszültségü PWM es az használhato is).
A csillárt lehet egy kicsit szabályozni, de csak annyit amit a képen látni - fél fényerö). Ettöl kevesebbre már nem lehet, elkezd villogni és a triak is lekapcsol ( ebben már védelem is van és 600W teljesitményt irnak (philips) . ( a 12 égö viszont mindössze 108W).

Nemrégen cseréltem le az összes LEDes állolámpát la lakásban az ujabbakra, amik alacsonyfeszültségü kapcsitápra mennek. Azok használhatok nem ugy mint elödjeik, amibe gyári 230V-s szabályzok voltak - egyik sem volt használhato.)

A másik képen a régi állolámpa OSRAM 230V-s szabályozhato LEDje - már a 3. volt amikor kidobtam az egészet. Itt meg a LED meg a beépitett szabályzo is többször tönkrement.
A hozzászólás módosítva: Máj 26, 2024
(#) uniman válasza Bakman hozzászólására (») Máj 26, 2024 /
 
50W-os körte formájú nincs a linkeden...
Persze, ha 50W-os hagyományoz izzó fényerejének megfelő LEDet keresne a kérdező...az van dögivel.
A kérdező meg eltűnt, mint a kámfor, amit nagyon nem szeretünk!
(#) Gafly válasza szs hozzászólására (») Máj 26, 2024 /
 
Másként nem lineáris.
(#) Massawa válasza szs hozzászólására (») Máj 26, 2024 /
 
Ime szinek szerint mérve. Sok minden nem müködne, ha nem ilyen lenne a LED karakterisztikája.

IMG_7247.jpeg
    
(#) szs válasza Massawa hozzászólására (») Máj 26, 2024 /
 
Így már értem, mit értettél lineáris alatt, oké.
(#) Massawa válasza szs hozzászólására (») Máj 26, 2024 /
 
A legnagyobb probléma a hagyományos fázishasitos 230V szabályzoknál a LED esetében, hogy a LED egyenáramra müködik és csak az átfolyo áram határozza meg a fényerejét. Gondold el hogyan lehet a világitotestben átalakitani a 230 V váltoáramu fázishasitott jelet olyan egyenáramra, ami a karakterisztika szerint szabályozná a fényeröt.
Ráadásul sok triakos fázishasogato nagyon nem szereti a kapacitiv terhelést igy pl a Samsung LED „izzóban“ egy kerámiai ellenállás is van ami eléggé melegszik, ha fázishasitott áramot kap, ha csak be vagy kikapcsolom a LEDet, akkor meg tök hideg.
A hozzászólás módosítva: Máj 26, 2024
Következő: »»   179 / 179
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem