Fórum témák
» Több friss téma |
Az a "LED-izzó" -francse tudja..
De valóban: a TRUCKSHOP-ban pontosan az ilyen bármikor változó (21-30V közt) feszültségre készített dolgokat (is) árulnak.
Szia! Nem haladok a napelemes reflektor "javításával", mert el ment tőle a kedven, hogy nem jövök rá, hogy mi a baja. Amit mondtál az a kkuval kapcsolatban azokat kicseréltem de nincs változás, nem ez lesz a hibája. Már közben beszereztem egy hőlégforrasztót és luxot is de ilyen forrasztásban nincs jártasságom, hogy azt a hx-je step up konvertert kicseréljem (amiből van 10db) ami nagyon gyanús, hogy az lesz a hiba forrása, mert nincs a kimenetén a 4.95V. Azt sem tudom, hogy ettől eltekintve a távirányítóval a ki-be kapcsolást azt hogyan kellene leellenőriznem az EN bemeneten, mert távkapcsoló nélkül is működnie kellene. Miden tanácsot szívesen fogadok vagy "ha fészen ettek már ilyet" és leközlik azt megírhatod, mert nekem az nincs csak "messzi".
Sziasztok!
Konyha felújítás volt, így a mennyezeti lámpák lecserélődtek ledesre. Természetesen a vásárlás is költségtakarékosan történt, így erre a leárazott lámpára esett a választás. Természetesen nem igazán tetszett hogy fixen beépített fényforrása van, hiszen tapasztalatból tudom, hogy a hirdetéssel ellentétben, bizony a ledek is megpusztulnak idővel. Mindegy, megvettem. Aztán élve a gyanúval, hogy a leárazásnak esetleg oka van, keresgélni kezdtem a neten és bele is botlottam mások panaszába, miszerint hamar kimegy benne a ledes panel, és pótalkatrész meg nincs. Valójában az a kérdés, hogy milyen ledek lehetnek a panelen, hiszen a kimegy, akkor azokat ki tudom cserélni. Én 5730-as ledekre tippelek, mivel a lámpa 12v 6w. Tehát ledenként 0.5w és a négy ellenállásból következtetve három-három 3v körüli sorba kötött led. Jól gondolom?
Érdemes lenne levenni az SMD ellenállásokat és egyel nagyobb értékűre cserélni, illetve "lábas jószágokra" hogy nem a LEDeket melegítse!
Idézet: „Érdemes lenne levenni az SMD ellenállásokat és egyel nagyobb értékűre cserélni, illetve "lábas jószágokra" hogy nem a LEDeket melegítse!” Egyelőre nem bántom, de ha megpusztul, akkor megnézem hogy bent a lámpatestbe esetleg el lehet-e helyezni a nem felület szerelt ellenállásokat. Na de jól tippeltem meg vajon a ledek típusát?
Tolómérővel mérd meg a ledeket, árammérővel meg az össz áramot, abból visszaszámolod az egy leden folyó áramot, és máris tudsz ledet keresni Itt a Hestoreban hirtelen nem látok ilyesmit, Aliexpressen tuti találsz mindenféle áramra , színhőmérsékletre. Meg egy ilyen alu asztalkát sem árt begyűjteni: https://vi.aliexpress.com/w/wholesale-plate-hot-led.html
Dimmelhető, 230V legalább 50W-os LED izzót keresek. Eddig csak olyat találtam, amit távirányítóval lehet szabályozni, nekem pedig egy hagyományos dimmerrel (kép) szabályozható kellene. Megköszönöm, ha valaki tudja, hol kaphatok ilyet.
A hozzászólás módosítva: Máj 24, 2024
Na ilyesmit nem fogsz nagyon találni és a dimmelése - ha müködik is fényévekkel elmarad a távirányitos dimmeléstöl.
A leírás szerint ez olyan: Bővebben: Link.
Ez nem "izzó"...meg wifi-s applikációval dimmelhető.
Idézet: Valóban, érdekes. Mióta van egyenlőség jel a két fogalom között? A "dimmable" kifejezést a hagyományos, fázishasításra találták ki. „wifi-s applikációval dimmelhető”
Nos pontosan itt van a tévedés - a dimmelés semmiben nem azonos a fázishaitásos szabályzással. Az csak egy olcso es elterjedt változata a fényeröszabályzásnak ( mert a dimmelés ezt jelenti, s nem a fázishasitást).
"LED izzó"-ról van szó, meg "dimmable" kifejezésről.
Ebböl mi nem világos számodra?
Magyarul: szabályozhato fényerejü LED izzo formáju világitotest. A hozzászólás módosítva: Máj 25, 2024
teljesen feleslegesen repültetek rá a válaszadóra (aki még valódi -bár rohadtul drága megoldást is felmutatott) Én még a kérdezőt sem ekézném, pedighát nincs olyan:Ledizzó... Nem köll ám folyamatosan tündökölni, szeretünk anélkül is.
Ezt légy oly szíves szabatosan elmagyarázni:
Idézet: „a dimmelés semmiben nem azonos a fázishaitásos szabályzással” Miért nem?
Mert a LED lineáris eszköz az izzo nem. A fàzishasitás meg nem lineáris. azaz a LED egészen másképp reagál a fázishasitásra mint egy izzo ( sokkal rosszabbul és bizonytalanul - sokban függ attol is milyen büvész mutatvánnyal alakitják át 230 Voltos világitotestben a fázishasitást a LED számára használhato jellé)
Szoval a dimmelés egy átfogo fogalom a fényeröszabályozásra, de nem ugyanaz egy primitiv fázishasito kapcsolás a meg egy távirányitott LED fényerö szabályozása. Az utobbi nagyságrenddel jobb minöségü és sokkal nagyobb tartományban müködik, ráadásul szinte veszteségmentes és mellékeffektus sincs ( villogás) . A fázishasito szabályozás a 230 V-s LED esetében nem az ( melegszik a LED elektronikája is meg a szabályzo is söt kis fényerönél hajlamos a villogásra.) Idézet: Soha nem volt lineáris.„a LED lineáris eszköz” Idézet: Lásd melléklet, vagy itt: Bővebben: Link. Attól, mert még nem láttál jó minőségűt, vannak. „Az utobbi nagyságrenddel jobb minöségü és sokkal nagyobb tartományban müködik” Idézet: „a LED lineáris eszköz az izzo nem” izé...
A papir mindent elbir, a valoság meg nulla ( sok éves tapasztalat és egy halom csere).
A valoban jo, de nem a vacak triakos szabályzoval müködö LED világitotestek mind PWM-l müködnek és azok használhatok is. A képen az elsö triakkal dimmelhetö kereskedelmi LED, immár vagy 10 eves Samsung ( akkor nagyon drága volt). Azota már egy tucat szabályzot cseréltem ( eredeti Samsungot is). A 12 LED fényt a csillárban egyik sem birta ki. És a szabályozás is csapnivalo. A legujabb amit az állolámpákba vettem egész más elven müködik ( alacsonyfeszültségü PWM es az használhato is). A csillárt lehet egy kicsit szabályozni, de csak annyit amit a képen látni - fél fényerö). Ettöl kevesebbre már nem lehet, elkezd villogni és a triak is lekapcsol ( ebben már védelem is van és 600W teljesitményt irnak (philips) . ( a 12 égö viszont mindössze 108W). Nemrégen cseréltem le az összes LEDes állolámpát la lakásban az ujabbakra, amik alacsonyfeszültségü kapcsitápra mennek. Azok használhatok nem ugy mint elödjeik, amibe gyári 230V-s szabályzok voltak - egyik sem volt használhato.) A másik képen a régi állolámpa OSRAM 230V-s szabályozhato LEDje - már a 3. volt amikor kidobtam az egészet. Itt meg a LED meg a beépitett szabályzo is többször tönkrement. A hozzászólás módosítva: Máj 26, 2024
50W-os körte formájú nincs a linkeden...
Persze, ha 50W-os hagyományoz izzó fényerejének megfelő LEDet keresne a kérdező...az van dögivel. A kérdező meg eltűnt, mint a kámfor, amit nagyon nem szeretünk!
Ime szinek szerint mérve. Sok minden nem müködne, ha nem ilyen lenne a LED karakterisztikája.
Így már értem, mit értettél lineáris alatt, oké.
A legnagyobb probléma a hagyományos fázishasitos 230V szabályzoknál a LED esetében, hogy a LED egyenáramra müködik és csak az átfolyo áram határozza meg a fényerejét. Gondold el hogyan lehet a világitotestben átalakitani a 230 V váltoáramu fázishasitott jelet olyan egyenáramra, ami a karakterisztika szerint szabályozná a fényeröt.
Ráadásul sok triakos fázishasogato nagyon nem szereti a kapacitiv terhelést igy pl a Samsung LED „izzóban“ egy kerámiai ellenállás is van ami eléggé melegszik, ha fázishasitott áramot kap, ha csak be vagy kikapcsolom a LEDet, akkor meg tök hideg. A hozzászólás módosítva: Máj 26, 2024
Sziasztok!
Mozgásérzékelős led reflektorral kapcsolatban kérnék tanácsot! Lecseréltem az 500 W-os izzószálas refit egy LED reflektorra. A refi egy billenőkapcsolóval kapcsolható a házból. Minden remekül működik, csupán annyi a "problémám", hogy a ledek halványan derengenek, mikor be van kapcsolva, de nincs mozgás az érzékelő előtt. Utánaolvastam a témának, de az abban leírt telepítési körülmények nálam nem állnak fenn. A kapcsoló nem irányfényes, nem csillárkapcsoló, fázishelyesen van bekötve...és mégis a ledek enyhén derengenek. Ha a billenőkapcsolóval "lekapcsolom", akkor a jelenség megszűnik. Mi lehet a probléma? Illetve ha így marad, az mennyire károsítja a ledeket? Előre is köszönöm a választ! A hozzászólás módosítva: Aug 4, 2024
|
Bejelentkezés
Hirdetés |