Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Li-Po - Li-ion akkumulátor és töltője
 
Témaindító: yokesz, idő: Máj 30, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   318 / 320
(#) KU202M válasza Régi motoros hozzászólására (») Jún 9, 2024 /
 
Emlékeim szerint minden akkunak van önkisülése. De majd utánanézek.
(#) Régi motoros válasza KU202M hozzászólására (») Jún 9, 2024 /
 
Fölösleges. Nem véletlenül tettem a "nincs" szót idézőjelek közé.
Annyira kicsi, hogy akár el is hanyagolható. Itt most nem laboratóriumi mérésről volt szó.
A hozzászólás módosítva: Jún 9, 2024
(#) Bakman válasza Régi motoros hozzászólására (») Jún 9, 2024 /
 
Itt vannak konkrét adatok: Bővebben: Link.
(#) KU202M válasza Régi motoros hozzászólására (») Jún 9, 2024 /
 
Értem. Sajnos elég gyakori a pongyola fogalmazás a fórumon. Sokszor ragadnék billentyűzetet, de aztán inkább hagyom... Nem kötekedni akarok, de ez talán egy szakmai fórum. A hétköznapi életben is zavaró a "találjuk ki, hogy mire gondolt a költő" helyzet, de itt még rosszabb a korrekttelen fogalmazás .
(#) mex válasza KU202M hozzászólására (») Jún 9, 2024 /
 
Idézet:
„korrekttelen”
Azért ezt sem kellene így leírni Talán inkább inkorrekt, ha már nyelvészkedünk..
(#) img válasza mex hozzászólására (») Jún 10, 2024 /
 
A "korrektelen" ebből a szempontból olyan, mint a "fogalmatlan".
A hozzászólás módosítva: Jún 10, 2024
(#) KU202M válasza mex hozzászólására (») Jún 10, 2024 /
 
Jól van, na! Akkor legyen korrekttalan...
(#) img válasza KU202M hozzászólására (») Jún 10, 2024 /
 
Lyaly.
(#) 444Tibi válasza Sword hozzászólására (») Jún 10, 2024 /
 
Akkor a bt modult, a maga hatalmas pár 10mA áramfelvételével tápold meg egy low-drop 7812-vel, az garantáltan nem hoz be zajt, a végfok meg mehet a teljes tápfeszről.
A hozzászólás módosítva: Jún 10, 2024
(#) 444Tibi válasza Remci hozzászólására (») Jún 10, 2024 /
 
Tökéletes.
(#) Sword válasza 444Tibi hozzászólására (») Jún 10, 2024 /
 
Az első, ami eszembe jutott, de ha jól tudom a 7812-nek legalább 14,5V bemenő feszültség kell. Az akkupakkot nem engedném 12V alá, de 12,5-13V-ról még simán tudnom kéne használni.
Amúgy 30mA az a 10! .
Egyetérthetünk, szinte 0 terhelés.
(#) Sword válasza 444Tibi hozzászólására (») Jún 10, 2024 /
 
Vagy Ilyemsire gondoltál?
(#) klimas 56 hozzászólása Jún 10, 2024 /
 
Tiszteletem a Fórumnak!
Tanácsot kérek! Adott a TP 4056-s töltő, védő stb. panel. Erre rákapcsolok kisebb, pár száz mAh-s LiPo cellát, az R3 ellenállás kicserélve 10 kOhm-ra. Gyönyörűen működik, az ármafelvétel a 4056-s panel paraméterei között leírt 100 mA .
Viszont én szeretnék két cellát sorba kötni ezekből, szükségem lenne 8V körüli feszültségre. Ehhez a jutubon találtam, videókat, igaz ott 18650-s cellákat kapcsolnak össze.
Ha mindent úgy csinálok , ahogy a videókban láttam, akkor a bekapcsolás után az egyik panel pillanatok alatt forrósodik majd elhalálozik. A betáp fesz 9,5-10V
Próbáltam az eredeti 1,2 -s R3-al is , eredmény ugyanaz, a kis akksikból kioperáltam a saját kis paneljeiket, a kivezetések direktbe kötve 4056-ra, ugyanúgy valami gubanc van.
Külön külön minden panel (4056-s , amíg életben vannak) tökéletesen teszik a dolgukat.
Sőt modellvasútba beépítve, a mozdonyvilágítást sikerült megcsinálnom állandóra ezekkel , töltést pedig a sínről kapja, ha megy a mozdony.
Mit csinálok rosszul a sorba kapcsoláskor? Köszönöm a segítséget!
A hozzászólás módosítva: Jún 10, 2024
(#) 444Tibi válasza klimas 56 hozzászólására (») Jún 10, 2024 /
 
Sorbakötve ezt így nem lehet.
Mivel a 2 panel és a 2 cella soha nem lesz ezredvoltra egyforma, amelyik többet töltene, az kinyírja magát mivel a másik ilyenkor nulla, és a 10V megjelenik 1 panelon.
Kb. szemléletesen mint 2 vödör víz egy csigán kötélen. Amelyikbe csak fél decivel több víz van az máris megindul lefelé és tépi a kötelet.
Így soha nem lesz jó.
Szerezz be egy 8,2V bármit ami tud cc-cv módot, valami ilyesmit
Beállítod a kimenőfeszt 8-8,2 voltra, az ármot meg amire akarod 100mA-2A közé.
a balanszolást meg hagyd a fenébe, legfeljebb 2 havonta kézzel kibalanszolod a 2 celládat.
A hozzászólás módosítva: Jún 10, 2024
(#) klimas 56 válasza 444Tibi hozzászólására (») Jún 10, 2024 /
 
Köszönöm, de...
Nekem állandóra is kellene energia, konkrétan egy síntisztító vagon motorját kell megtáplálni. Ennél jó lenne ha a porszívó- csiszoló motor akkor is forogna ha a vagon áll, vagy lassan tolja a mozdony. Alaphelyzetben a sínről kapja a feszültséget. Nekem analóg rendszerem van .
A jutubos videók? Látszatra mindenféle "pudvás" cellákat összekapcsol az ember, méricskél ..... a mérések szerint jó értékek vannak, a panelen a kontroll LED-k is üzemszerűen világítanak.
Nem vitatkozni akarok, ne értsd félre, csak azt írom amit láttam...
(#) klimas 56 válasza klimas 56 hozzászólására (») Jún 10, 2024 /
 
Kiegészítés: ..analóg rendszerem van. A pucoló vagon alaphelyzetben a sínről kap villanyt, ezért csak mozgás közben működik és a hatékonysága is sebesség / sínfeszültség függő. Ezért szeretném ha akksis megtáplálása lenne. Persze hely igen kevés van minderre a 18650-s cellák nem férnek el, sajnos.
Az asztali próbánál símán , 4056-s nélkül, 2 sorba kötött 230mAh-s akksiról 3-4 órát forgott a kis motor , ennyi több mint elegendő lenne.
A hozzászólás módosítva: Jún 10, 2024
(#) 444Tibi válasza klimas 56 hozzászólására (») Jún 10, 2024 / 1
 
Én nem értelek félre, elmondtam miért nem működik. Az hogy Yutubon működik, ott működik az összes free-energy generátor is
A tapasztalatod, miszerint azonnal elszáll a töltőmodul, valószínű engem igazol.

Linkelj 1-2 Yt. videót légyszíves, megnézem.

Ha órákig megy a söprűmotor a 2 celláról, miért nem építesz be egy mezei csatlakozót, amin keresztül kívülről egy normális cc-cv modullal feltöltöd, használod órákig majd ha kész, leveszed a vagont a sínről és feltöltöd.
Vagy ennyire fontos hogy menetközben is töltődjön, 9-10V feletti sín fszültségnél?
Mert arra ilyen kis méetben nincs semmi ötletem.
(#) klimas 56 válasza 444Tibi hozzászólására (») Jún 10, 2024 /
 
Itt a link :
https://www.youtube.com/watch?v=TTogJMQLUhQ&ab_channel=LowBudgetProject
a csodák palotája, tárháza ?
A külső töltést nem vetem el ha minden kötél szakad, a mozdonyokon is a 4056-s USB-je hozzáférhető. Itt a gép alján volt hely, el lehetett dugni.
Sajnos a pucolón a szerkezet miatt csak oldalra, felülre lehetne csatlakozót kialakítani, hááááát ez ronda , nagyon nem szeretném. A menet közbeni sínes töltés gyakorlatilag "korlátlan" idejű használatot engedne, akár aktív terepasztalozás közben, mintegy valóságos munkagép ügyködne.
A hozzászólás módosítva: Jún 10, 2024
(#) klimas 56 válasza klimas 56 hozzászólására (») Jún 10, 2024 /
 
.... tárháza + free-energy ez lemaradt !
A hozzászólás módosítva: Jún 10, 2024
(#) pipi válasza klimas 56 hozzászólására (») Jún 10, 2024 /
 
Ahány 18650 cellát sorosan használsz, mindegyiket külön 4056-al, használj annyi darab egymástól független (dugasz)tápot. Megjegyzés a tp5100-as modulok sokkal strapabíróbbak
(#) 444Tibi válasza klimas 56 hozzászólására (») Jún 10, 2024 /
 
Ha a manusznál működik, nálad nem, nem tudom mi lehet a hiba. Nem vetem el a gondolatot hogy esetleg működhet de hogy nálad miért nem, azt nem tudom.
Nincs most itthon 2 ilyen modulom úgyhogy nem tudom lecsekkolni.
(#) pipi válasza 444Tibi hozzászólására (») Jún 10, 2024 /
 
Ha nem egyforma a cellák belső ellenállása és/vagy nem egyformán vannak lemerülve, töltéskor különböző fesz lesz a cellákon, így a 4056-okon is, a 4056 meg kipurcan a ráeső nagyobb fesztől
A hozzászólás módosítva: Jún 10, 2024
(#) vargham válasza klimas 56 hozzászólására (») Jún 11, 2024 /
 
Ilyet nem csinálunk. Ez az IC egy cellához való.
2S-hez használj hozzá való BMS-t.
(#) klimas 56 válasza 444Tibi hozzászólására (») Jún 11, 2024 /
 

Ez a bajom nekem is , na mindegy! Megrendetem a fenti boltban a 4056-t, kipróbálom a 18650-s cellával. Ha az működik, ( a videó szerint igen) , akkor a bibi a kis celláknál lesz.
A két panel kimenete közötti 1N4007-s diódának lehet egyfajta védő szerepe ?
A jucsatornáról : láttam két fettel stabilizált szabályozható feszültség és áramkorlátos tápot is Nem értek az elektronikához, de ez azért túlzás, nem?
(#) klimas 56 válasza klimas 56 hozzászólására (») Jún 11, 2024 /
 
Megrendetem= megrendeltem
(#) Régi motoros válasza klimas 56 hozzászólására (») Jún 11, 2024 /
 
Egy cellás töltőmodullal nem fogsz két cellát tölteni, akármilyen celláról van szó.
Vannak kimondottan két cellás töltőmodulok is, neked azt hiszem olyan kellene.
Mondjuk a már említett TP5100, annak van két cellás beállítása is, nézd meg az adatlapját.
Vagy mondjuk ez lehet még egy alternatíva ha kisebb feszültségről kell tölteni.
(#) Régi motoros válasza Bakman hozzászólására (») Jún 11, 2024 /
 
Úgy van, de mint látható én feszültségszintet mutattam, nem töltöttségi állapotot.
A feszültségszintből látható, hogy fölösleges két három havonta töltögetni, mert a kapocsfeszültség megvan. Persze majd ha x év múlva használni is szeretnénk, azért előtte célszerű egy feltöltést elvégezni.
(#) klimas 56 válasza Régi motoros hozzászólására (») Jún 11, 2024 /
 
Nem , nem ! Nem két cella egy modul, hanem két cella két modul sorba kötve!
A korábbi link alapján indultam el, csak jött a fal
Viszont köszönöm az alis linket , szimpatikusnak tűnik.
A hozzászólás módosítva: Jún 11, 2024
(#) Régi motoros válasza klimas 56 hozzászólására (») Jún 11, 2024 /
 
Akkor én értettem félre...
(#) vargham válasza klimas 56 hozzászólására (») Jún 11, 2024 /
 
Két modullal két, független cellát tudsz tölteni. Két sorbakötöttet nem, vagy csak nagy szerencsével egy kis ideig.
Következő: »»   318 / 320
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem