Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Tapskapcsoló
 
Témaindító: deniel, idő: Jan 22, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   7 / 30
(#) mex válasza M.Béla hozzászólására (») Aug 9, 2008 /
 
Pontosits:hogyan működik? Behúz a relé,de mennyi ideig?
(#) mex válasza M.Béla hozzászólására (») Aug 9, 2008 /
 
Az R2,és az R3 ellenállás biztosan olyan értékű? Meg lehet próbálni növelni az erősitést,ehez az R2-őt kellene csökkenteni (párhuzamosits rá még egy 22kohm értéket.
(#) M.Béla válasza mex hozzászólására (») Aug 9, 2008 /
 
Hozzáérintem behúz még1x hozzáérintem elenged.
(#) mex válasza M.Béla hozzászólására (») Aug 9, 2008 /
 
Igy kéne működnie...
(#) mex válasza M.Béla hozzászólására (») Aug 9, 2008 /
 
1Mohm neminvertáló bemenetnél iskolapélda szerint az R2-nek 2.2kohm értékűnek kellene lennie! Cseréld ki ilyenre.
(#) M.Béla válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 9, 2008 /
 
Próbáltam de úgy sem jó hangra.
(#) M.Béla válasza mex hozzászólására (») Aug 9, 2008 /
 
Kicseréltem de hangra még mindíg nem reagált.
(#) mex válasza M.Béla hozzászólására (») Aug 9, 2008 /
 
Ha az R2=22kohm akkor az erősitésed~22-szeres. Ha viszont R2=2.2kohm akkor az erősitésed~220-szoros lesz. Fogadd meg amit irtam és cseréld ki.
(#) M.Béla válasza mex hozzászólására (») Aug 9, 2008 /
 
Kicseréltem 2.2K-ra de nem reagál a hangra
(#) mex válasza M.Béla hozzászólására (») Aug 9, 2008 /
 
És brummra? Egyébként még mindig lehetne lejjebb menni egészen 1kohm-ig.
Most milyen mikrofonnal próbáltad?
(#) M.Béla válasza mex hozzászólására (») Aug 9, 2008 /
 
ugyanazzal az elektrettel
(#) mex válasza M.Béla hozzászólására (») Aug 10, 2008 /
 
Tettél rá ellenállást? A pozitivtól a C1 mikire csatlakozó lábára kell az 1K tenni. Vagy próbáld ahogy előbb irtam dinamikus hangszóróval (ekkor nem kell az ellenállás).
(#) M.Béla válasza mex hozzászólására (») Aug 10, 2008 /
 
tettem rá ellenállást de majd kukázok rendes dinamikus hangszórót
(#) mex válasza M.Béla hozzászólására (») Aug 10, 2008 /
 
OK. Addig altasd amig nincs másik mikrofon....
(#) M.Béla válasza mex hozzászólására (») Aug 10, 2008 /
 
Jó majd holnap, addig is köszi a sok segítséget
(#) aderka hozzászólása Szept 5, 2008 /
 
Szevasztok!

Nekem egy más kapcsolásban van meg a tapskapcsoló, de engem igazából az érdekelne, hogy bármilyen mikrofon jó? mondjuk egy fülhallgatóbol kiszedett is megteszi? Segítsen aki tud pls! Előre is thx
(#) totti91 hozzászólása Nov 3, 2008 /
 
sziasztok
én ezt a tapskapcsolót szeretném megépíteni a szobám lámpakapcsolójának és az lenne a kérdésem hogy ez a relé jó lenne hozzá?..illetve ez a 10A a 12V-hoz vagy a 230V-hoz tartozik?..tehát ezzel 120W vagy 2300W a maximum kapcsolható teljesítmény?
(#) totti91 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 3, 2008 /
 
nem hinném hogy 200W-nál nagyobb teljesítmény járna róla (120W körül lesz)
(#) krissz7 válasza totti91 hozzászólására (») Nov 8, 2008 /
 
Sziasztok!
Nincs valakinek nyákrajza a totti által említett tapskapcsolóhoz?
(#) Szegedi Sándor hozzászólása Nov 29, 2008 /
 
Nos én megépítettem ezt a tapskapcsolót, de csak kb 1,5 méterig érzékeny. Nincs valakinek valami jó ötlete hogy növelhetném az érzékenységet?
(#) Bonanza02 válasza Szegedi Sándor hozzászólására (») Nov 29, 2008 /
 
Megkeresem az én bevált kapcsolásomat és berajzolom a tervezőprogrammal.
Az is tranyós,mintha hasonlítana a tiédre de mégse.
(kis türelem)
(#) Sly hozzászólása Dec 1, 2008 /
 
Sziasztok!Deniel által közzétett tapskapcsolónak a nyákrajza mekkora méretekel bir és hogyan nyomtassam ki ahoz hogy kellő nagyságú legyen?Mert akárhogy próbálom kinyomtatni vagy sokkal nagyobb mint amennyinek kellene vagy sokkal kisebb....Kérlek beneteket segitsetek előre is köszi!A nyákot mellékeltem...

Nyák.jpg
    
(#) Sly hozzászólása Dec 7, 2008 /
 
Sziasztok!Megépitettem a mellékelt kapcsolást és valamiért nem azt csinálja és nem ugy ahogy kell...A probléma a következő.Mikor tapsolok néha kigyullad a zöld led néha nem de ha kiis gyullad akor egy tapsra de mikor megérintem az ic1 egyes lábát akkor kigyullad a zöld led vagyis ami a relét hivatott kapcsolni...Mikor megint megérintem akkor viszont kialszik a led.A piros led ami az első taps után kellene hogy kigyulladjon az megse villan....Mitöl lehet ez?Válaszokat elöre is köszi!
(#) googa válasza Sly hozzászólására (») Dec 7, 2008 /
 
Mivel érinted meg az IC1-es lábát és egyáltalán minek? Talán kontakt hibás a forrasztásod, vagy összefolyások (rövidzár) vannak benne.
A testeden keletkező elektromos töltéseket érintéssel/közelítéssel az IC-d lábain kisütni, nem okos dolog.
Egyébként érdemben hozzászólni nem tudok
(#) Sly hozzászólása Dec 7, 2008 /
 
Csavarhuzóval érintem és amugy azért mert ez a láb vezérli az elektronikát vagyis erre a lábra megy a tranzisztoros erősitőböl a jel és ez a láb billenti az áramkört.Rövidzár nincs átnéztem többször is.De akkor mi lehet a hiba?
(#) husi6669 hozzászólása Jan 20, 2009 /
 
Sziasztok kellene nekm egy hálozati áramról müködö tapskapcsoló fólia rajza meg beültetési rajza egy db 100 wattos izzot akarok tapsal kibe kapcsolni!!elöre is köszönöm
(#) vandorbot hozzászólása Jan 21, 2009 /
 
Miért pont taps ? Nekem pl. nem szimpatikus.
És akinek nincs keze és szeretné felkapcsolni a villanyt?
Hogyan oldanátok meg ?

(#) husi6669 válasza vandorbot hozzászólására (») Jan 21, 2009 /
 
Azért kellene mert nekem van kezem tudok tapsolni és unommár hogy ki kell kelni az ágyból és szeretném egy tapssal le kapcsolni a villanyt
(#) Spenser hozzászólása Jan 31, 2009 /
 
Sziasztok!
Nekem egy olyan problémám van, hogy a mellékelt tapskapcsolót megépítettem, remekül működik, egyetlen baja, hogy a bemeneti erősítő, nem erősít elég nagyot.
Próbáltam a táp és a mikrofon közötti ellenállást növelni, valamint a tranzisztor collectorán lévő ellenállást növelni. Valamit segített, de még mindig nem elég érzékeny.
Ha tudtok kérlek segítsetek! jó lenne ha tudna adni nekem valaki egy potival állítható, ic-s erősítőt.
Előre is köszönöm.
Következő: »»   7 / 30
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem