Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Minden, ami modell
 
Témaindító: H.Viktor, idő: Nov 28, 2007
Lapozás: OK   90 / 90
(#) Massawa válasza Andralin hozzászólására (») Aug 7, 2024 / 1
 
Nem tudom milyen a motorvezerlöd, van amiben BEC is van, mert a vevö 5 voltra megy és azt a motor (ESC ) meghajtobol kapja.
Ha nem igy van nálad, akkor a motormeghatjot bármelyik szervo portba a dughatod és kiprobálhatod a hozzávalo kezelö szervvel. S miután mondtad hogy a többi port müködik igy kizárhatod a hibát
Ha BEC is van a motormeghajtoban akkor csak általában csak az 1. szervoportba dughato.
De ha sipol az ESC akkor valoszinü megy, csak lehet, hogy az akku nem birja.
A hozzászólás módosítva: Aug 7, 2024
(#) KBal76 válasza Andralin hozzászólására (») Aug 7, 2024 / 1
 
Az ESC tápcsatlakozóit, motorkivezetéseit gondolom nézted, nem-e valami oxidréteg miatt melegszik és megnő az ellenállása. Ez nagyon nem sanszos, mert füstölne amúgy, ekkora áramoknál. A sípolás az a PWM vezérlés miatt van, mint a régifajta csavarbehajtóknál, a működési elve hasonló.
(#) Andralin válasza Massawa hozzászólására (») Aug 7, 2024 /
 
A motormeghajtó adja tovább a tápot a vevőnek. Szóval akkot BEC is van benne, ahogy írod.

Akkor nem sípolna az ESC, ha motor lenne hibás?

De az akku teljesen töltve van és többször is próbáltam a motort direktben az akkura tenni, ilyenkor megy mint az atom, teljes fordulattal, nagy nyomatékkal.
Szóval akkor a motor ugye tutira jó lehet?

Nagyon kellemetlen lenni venni egy új vezérlőt, ha kiderülne utána, hogy a motor a hibás mégiscsak.
(#) Andralin válasza KBal76 hozzászólására (») Aug 7, 2024 /
 
Látszólag nincs semmi csatlakozási hiba, nincs melegedés sem.
(#) Massawa válasza Andralin hozzászólására (») Aug 7, 2024 / 1
 
Ha az ESC lenne a hibás akkor nem sipolna. Azaz ott áram folyik nem is keves meg hangszoro nélkül azért nem olyan könnyü sipolni márpedig ugye sipol.
Nem tudjuk milyen a motor meg az ESC, de az is lehet, hogy a tuláramvedélem kapcsol be.
Ha van müszered probáld lemérni az akkura kötött motort mennyi ampert vesz fel forgas közben meg induláskor ( jobb lenne egy fogos ampermerö) . Szoval még el kellene azon szorakozni mielött egyöntetü lenne a válasz. Szoval ha ezek az adatok meg lesznek akkor lesz talán válasz is. Esetleg ha van más motorod ( bármilyen furogepböl, gyerekjátekbol azzal is kiprobálhatod) . Esetleg egy 12V/21W autoizzot is köthetsz az ESC-hez annak is szabályozhatoan kell világitania.
A hozzászólás módosítva: Aug 7, 2024
(#) Andralin válasza Massawa hozzászólására (») Aug 8, 2024 /
 
Sajnos nem otthon vagyok és nincs nálam olyan műszer, amivel áramot is mérni tudnék.

De az izzós tippet nagyon köszönöm!
Kipróbáltam egy 12 V 21 W autós izzóval. Végállásba nyomva a gázkart éppen csak halványan világít az izzó, töredéke fényerővel annak, mint amikor direktbe kötöm a 6 V-os akksira. És az izzóval a 6,75 V üresjárási kimenő feszültség 1,1 V-ra esik le és sípol megint erősen.

Szóval nagyon úgy néz ki, hogy az izzós teszt alapján már biztos, hogy a vezérlő romlott el.

Kipróbáltam a vevőn másik, működő csatornára dugni a motor vezérlőt, de teljesen ugyanaz a helyzet.
A hozzászólás módosítva: Aug 8, 2024
(#) Massawa válasza Andralin hozzászólására (») Aug 8, 2024 / 1
 
Akkor uj ESC kell. Vigyázz mert többféle van. Neked kefés ( Brushed) , kommutatoros motorhoz valo kell.
(#) Andralin válasza Massawa hozzászólására (») Aug 8, 2024 /
 
Rendben, meg is rendeltem egyet, brushed típusút.
Hálásan köszönöm a segítségedet!
Következő: »»   90 / 90
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem