Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » STK erősítők javítások
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség.
Lapozás: OK   44 / 44
(#) Aldure válasza reloop hozzászólására (») Vas, 14:57 /
 
Sikerült beállítanom az 583mV értéket. 3.9K helyett lett 1.2k és 1.2k helyett lett 600 Ohm a poti 1k A féltáp 5.63V a potival a 100 Ohmon eső fesz 460 és 966 mV közt állítható. Szerintem én is beteszem a dupla diódát aztán ahhoz módosítom az ellenállás hidat. Az egész nyák egy aluminium lapon van. Az összes tranzisztor le van forrasztva pont a hőeloszlás miatt. És így agyütt melegednek. Mint a gyári STK. Ha kész lesz teszek fel képeket.
(#) reloop válasza Aldure hozzászólására (») Vas, 15:17 /
 
A NYÁK-od jó hővezető?
A diódák mehetnek bele, a nyugalmi áram nem fog leesni nullára, ami a túlszabályzás hibája lenne.
(#) Aldure válasza reloop hozzászólására (») Vas, 15:27 /
 
Én a BAV99 diódát tettem bele. Szerinted ez is jó lesz?
(#) Aldure válasza reloop hozzászólására (») Vas, 15:56 /
 
A multuméteren mennyi áramot mérjek?A két végtranzisztor emitterei között? 15-20mA ?
És a labortápon mekkora legyen az áramkorlát? Maradhat a 100mA? 12V
(#) reloop válasza Aldure hozzászólására (») Vas, 15:56 /
 
Természetesen a BAV99 is jó bele, 25 mA nyugalmi környékén maga a tökély.

Mikor bekerültek a végtranzisztorok az áramkörbe a felvett áram el kell tudja érni a 100 mA-t. A 100 mA korlát maradhat a labortápon. A driverrel és üzemi tápfeszültséggel persze változtatni kell a poti beállításán. Az utóbbi szimuláció szerint a 25 mA végtranzisztor áram jó lesz.
A hozzászólás módosítva: Vas, 16:02
(#) Aldure válasza reloop hozzászólására (») Vas, 16:03 /
 
Most 25mA van beállítva a táp szerint az áramkör áramfelvétele 130mA 12V feszültségen. Most tegyem hűtőbordára? És hagyam rajta és várjak vele hogy az érték elmászik-e?
(#) reloop válasza Aldure hozzászólására (») Vas, 16:11 /
 
Ha a végtranzisztoron 25 mA folyik, akkor a teljes áramkör nem vehet fel 130 mA-t.
A drivert szimuláló 470 Ω ellenállásokból álló ágon 10 mA folyik, a meghajtókon 5 mA.
Lásd a mellékelt ábrát!
(#) Aldure válasza reloop hozzászólására (») Vas, 16:16 /
 
A labortáp annyit mutat. És műszerrel is megmértem.
(#) reloop válasza Aldure hozzászólására (») Vas, 16:27 /
 
A három ág valamelyikén (feszosztó, meghajtó, végtranzisztor) rendellenes áram folyik. mérd ki melyiken. A három ág áramának összege egyenlő kell legyen a felvett árammal!
(#) Aldure válasza reloop hozzászólására (») Vas, 16:41 /
 
A feszosztóban mérek 102mA értéket.
(#) reloop válasza Aldure hozzászólására (») Vas, 16:48 /
 
A 102 mA-től a 470 Ω ellenálláson 48 (!) V esne. Nézegessed hol van elrontva.
(#) Aldure válasza reloop hozzászólására (») Vas, 16:56 /
 
R1,R9 4.7 ohm R7 átkötés R8 1k trimmer R10, R12 470 Ohm
A hozzászólás módosítva: Vas, 16:58
(#) reloop válasza Aldure hozzászólására (») Vas, 17:08 /
 
A rajzomon R11-gyel jelölt 470 Ω ellenálláson minden bizonnyal 4-5 V közötti feszültségesés mérhető, ami kb. 10 mA. Nálad valamerre elcsorog 90 mA. Az R1,7,8,9,10,12 értéke közömbös ebből a szempontból.
Ha nem boldogulsz vele, fotózd le az összeállítást!
(#) Aldure válasza reloop hozzászólására (») Vas, 17:41 /
 
Így néz ki. Alumínium lapon van felületszerelve minden. Méretarányos az eredeti STK-val. A furatok is megegyező helyen vannak.
A hozzászólás módosítva: Vas, 17:43
(#) reloop válasza Aldure hozzászólására (») Vas, 18:20 /
 
A megépített panelhez melyik NYÁK-terv tartozik?
Ez nem lehet, mert a 0-lás láb nem éri el közvetlenül T1 kollektorát. Tippre a dupla dióda lett oda tévesen beiktatva abban a verzióban.
A feszültségosztó áramát hogyan mérted meg?
Most látom sárga/kék/fekete az előtét ellenállás! Az 47 Ω és nem 470.
A hozzászólás módosítva: Vas, 18:24
(#) Aldure válasza reloop hozzászólására (») Vas, 18:29 /
 
Ez a nyák terv!

unnamed.png
    
(#) reloop válasza Aldure hozzászólására (») Vas, 18:51 /
 
A szürke-fehér nagyon egybe olvad a monitoromon.
A 46 Ω ellenállásokat cseréld 470 Ω-ra és kezd elölről a nyugalmi áram beállítását, mert jelentősen meg fog változni.
(#) Aldure válasza reloop hozzászólására (») Vas, 18:53 /
 
Igen most hogy észrevetted az ellenállást kicseréltem. Elnéztem mert a dobozban 47Ohm volt írva és elnéztem nullának. Most 25mA van a kimeneten de az áramkör 40mA vesz fel. Szóval így sem jó.
(#) reloop válasza Aldure hozzászólására (») Vas, 18:57 /
 
A 40 mA tökéletes, lásd az utolsóként feltöltött ábrámat.
Ha nem kellett a potihoz nyúlnod, úgy őrizte meg a 25 mA végtranzisztor áramot, akkor ez nagyon stabilan fog működni.
(#) Aldure válasza reloop hozzászólására (») Vas, 18:59 /
 
A 47 Ohm csere után a 470-re utána be kellett állítani a nyugalmit ismét. De most tökéletesen tartja.
(#) reloop válasza Aldure hozzászólására (») Vas, 19:01 /
 
Így már belepróbálhatod az erősítőbe, jó munkát végeztél.
(#) Aldure válasza reloop hozzászólására (») Vas, 19:26 /
 
Azért a te érdemed is mert nélküled még elszórakoztam volna vele 1 darabig. Köszönöm a segítséget! Bekötöttem az erősítőbe a kimeneti dc tökéletes. A kimeneten szinte nulla a fesz +2mV van rajta. Az emittel ellenállásokon 15mV esik.
A hozzászólás módosítva: Vas, 19:27
Következő: »»   44 / 44
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem