Fórum témák
» Több friss téma |
Szia!
A leg egyszerűbb megoldás, ha összeollózod magadnak a kapcsolást. A beállítható sebességet egy 555-el, a hangra történő vezérlés a fényorgona aluláteresztő szűrőjével, a kézi vezérlés meg adja magát, egy nyomógombbal testre vagy tápra kapcsolja a strobi bemenetét. A üzemmódok között egy váltókapcsolóval tudsz lépkedni. Ha meg valahol elakadsz, itt segítünk. Üdv,
Nem értem mire gondolsz.
Üdv! Jelenleg is így van, én ollóztam össze, de nem vagyok elégedett vele. Nagyobb mélyeknél megőrül, 5-10 is villan "egyszerre"
Mi a 0-10V funkciója??
Kb 20éve csináltam egy olyan strobót is aminek lehetett szabályozni a fényerejét is.. ez egy külön bemenetre adott 0 és 10V közötti feszültséggel működött... Másik bemenetén meg a villogtatást fogadta. Idézet: „Nagyobb mélyeknél megőrül, 5-10 is villan "egyszerre"” Az is egy jó effekt!! Egy basszusra 3-5 villanás! Az én vezérlőm is tudta ezt is.. Egyébként ne haragudj, de nem sikerült elmennem a nyákterven! Jobb lenne egy sima kapcsolási rajz...
Nem volt szó fényerő állításról egy Astro AS500-at kell vezérelni, az szeritnem nem is tud ilyet. Lehet én fogalmaztam akkor rosszul a 0-10v vezrélővel kapcsolatban. Nem akarok 0 és 10v közötti érték variálásával bármit is vezérelni a strobin, csak a villogatni akarom egy külső vezérlőről.
Az állítható sebességű rajz már itt is szerepelt régebben. A mikrofonos részt egy dc motor ütemvezérlőjéről vágtam le.
Innen mindent én se tudhatok, míg nem írod!
Strobó vezérléséhez kicsivel gondosabban kell kezelni, formázni a jelet! Egy lámpánál az a jó, ha "megbolondul", strobinál meg a stabil működés lenne elvárt! Ezért is javasolta a kolléga a fényorgona vezérlőt, mint kiindulási alapot! De annak a végén is érdemes a jelet "formába önteni"!
Na sajnos itt a baj, hogy én nem vagyok egy lelkes tervező, nem is tudok egy ilyet megcsinálni. Alapokat tudok, abból meg azt sikerült kihozni amit a nyákterven látsz. Ezért is írtam, hogy van a velekinek bevált terve, hogy ne nekem kelljen megannyi alkatrész temetőn keresztül rájönni, hogy lenne pontosan jó. Fényorgona vezérlőből is van 100+1db, abból is melyik lenne a jó?
Tudom, van kereső, de itt sem vezetett eredményre, több ezer hosszászólást meg átböngészni lehetetlen.
Ha én csinálnám... mert arra már nem emlékszem, hogy 16-17 éves koromban hogy csináltam
Szóval: -Mikrofon erősítő egy lágy AGC-t tartalmazna, hosszú visszaállási időállandóval -Ezután egy aluláteresztő, de inkább sávszűrő a 80-120Hz tartományra -erre egy "peak" detektor
Itta szóban forgó rajz.
Ebből kell neked a bemeneti fokozat és mély szűrő áramkör. A végére meg egy 555-el formáld a jelet, ahogy dB_Thunder ajánlotta.
Nem kell a végére 555!
Ami kell az az OP1, OP4, OP7 és környéke! Ez így már tartalmazza a csúcsdetektort is. Egyedül AGC nincs, de a P1 csavargatásával manuálisan megoldható! Egyébként 4es műveletit használva maradna még egy egy OPA, amit fel lehet használni impulzusok gyártására is, így más ic nem is kell. Ha pedig AGC-t is szeretnénk, akkor azzal még kibővíthető az OP1 környéke! Enjoy!
Tökéletes!
Most elmagyaráztátok nekem, hogy kell kitenyészteni egy piros szőrű kutyát. De nekem elég lett volna egy festék linkje, hogy "Ezzel fesd be pirosra!" Köszönöm a segítséget, megpróbál Travolta rajzát nyákká alakítani, aztán majd kiderül mi lesz belőle. Esetleg az általam linkelt spirálfüzetes rajzon miként lehetne elérni, hogy az 555 kimenetén ne tüskék jelenjenek meg, hanem hosszabb ideig legyen jelen az impulzus? Az nem segítene az én problémámon? Nem is tudom mintha egy nyomógomb lenne "pergésmentesítve"? ( remélem jó szakszavat használtam)
Hello! Kicseréled a 330nF-ot egy 1..2,2µF-ra és 0,5..1sec lesz az impulzus.
Van egy IFK2000 típusú villanócsövem.
Melyik kapcsolást ajánljátok hozzá?
Amelyiket szeretnéd!
Ez működik ≈300 voltról, és 10µF motor üzemi kondi elég neki, egyenest a lábaira kötve!
Köszönöm.
Melyik? Stroboszkóp frekvenciájaSzervusztok! Megépítettem az alábbi stroboszkópot, de a megadott paraméterekkel a villogása olyan gyors, hogy gyakorlatilag szinte folyamatos fénynek látszik. A leírás szerint az R1 határozza meg a "sorozatok hosszát", az R2+P1 a villogás frekvenciáját. Hogy ne kelljen kísárletezgetnem szeretném, a segítenétek: milyen értékek kellenének kb. 1-és 20 Hz közötti villogáshoz?A hozzászólás módosítva: Csü, 11:36
https://ohmslawcalculator.com/555-astable-calculator
Van itt egy kalkulátor, eszerint ca. 1 és 8Hz a frekvencia. Valami, valahol nem stimmel, a frekvencia azért papíron nincs messze az általad kívánttól. De ez még így se igazán jó sztroboszkópnak, mert a kitöltési tényező 50% körüli. Fél időt világít. fél időt alszik. Igencsak célszerű 10 (de leginkább 3-4) % alatt tartani. Hogy legyen fényerő, miután rövid a LED "idő", max áramot (sőt többet) is lehet rá kalkulálni. A FET részét nem is néztem, milyen gyorsan zár le? Üdv: StMiklos A hozzászólás módosítva: Csü, 11:53
Hello! Jelenleg kb. 1,4Hz és 15Hz között kellene hogy működjön az áramköröd.
Ha nem követtél el hibát az építésnél, akkor feltételezhetően a tápfeszültség rogyik össze és ezért gyors a működés. Tehát célszerű lenne az Ic tápfeszültségét megszűrni. Minimálisan azt próbáld ki, hogy az R3 és az Ic 8-as lába közé tegyél egy 1N400x diódát és a 12V tápot a Fet forrására és az R3/Dióda pontjára kösd be vagy át. A hozzászólás módosítva: Csü, 13:33
Hello!
"De ez még így se igazán jó sztroboszkópnak, mert a kitöltési tényező 50% körüli." Ez nem helytálló, mert jelenleg az impulzus idő 8ms körül van és állandó. A dióda gondoskodik róla.
Bizonyára igazad van, nem az 555-ös kellene, de sajno
s én csak megépíteni tudok egy áramkört, megtervezni nem. Tudnál valamit ajánlani a TL494-gyel?
Köszönöm, ezt még megpróbálom, mielőtt kidobom a meghajtó áramkört.
Igen nemsokára teszek fel ide rajzot
Ha ez a 8ms elegendő a LED felvillantásához, akkor a leírásban szereplő értékek szerint, a P1 állásától függően 0,7 és 6,8 Hz közötti villigást kellene kapnom (a honlap segédprogramja szerint), de ez szemlátomást nem így van.
Előre is köszönöm!
A segédprogrammal ezt nem tudod modellezni, mert abban nincs dióda.. Ha nem elég a 8ms, növeled a 10k értékét.
Bocssi, ezt nem értem, a FET Source itt a negatív póluson van, hogy a diódasor felé nyithasson.
Átrajzoltam. A dióda egy 1N400x legyen, nehogy besértődjön az 100µF-tól.
Kösz..
Benéztem, elvesztem másban.. Üdv: StMiklos A hozzászólás módosítva: Csü, 19:19
Itta rajz nem szép de a miénk Mega nyákterv a 13. láb ha gnd-van akkor egy kimenet működik a teljes 0-100 % kitöltésig Ha a + on akkor ellenütemben vezérel.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |