Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Sprint-Layout NYÁK-tervező
Alkotó fórumtárs Sprint Layout 6 leírása: sp6_alkoto.pdf
Lapozás: OK   15 / 211
(#) zoly15 hozzászólása Júl 9, 2008 /
 
Sziasztok!
Nekem olyanfajta kérdésem lenne hogy: a Sprint layout 5.0-ban hogyan lehet azt megcsinálni hogy, amikor kész lettem egy nyáktervvel de sok a kihasználatlan terület (nagy alkatrészek) akkor én bekapcsolom az auto GND-t de akkor ha a printben nézem ott az autó gnd egy fél A4-es lapnak van :no: Szeretnék spórolni a festéken.
Tehát azt szeretném elérni hogy a kész nyáktervet ugye körül szokták rajzolni vékony vonallal.. én ezen a vonalon belül szeretnék CSAK auto GND-t.
Ezt hogyan lehet megoldani?
Kicsit érdekeden sikerült ezt megfogalmazni de már fáradt vagyok

üdv!
(#) miklosch hozzászólása Júl 9, 2008 /
 
A panel méretét állítsd akkorára, hogy beleférjen a rajzod, és a GND csak a panelen lesz.
Beállítások -> felülről a másodikra kattintasz, és oldalt megjelenik a panel mérete.
(#) zoly15 válasza miklosch hozzászólására (») Júl 9, 2008 /
 
Köszönöm szépen a válaszodat
(#) miklosch válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 9, 2008 /
 
Ezek szerint sikerült? Szívesen!
(#) atta válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 13, 2008 /
 
Gratula az Alkotónak!
(#) zoly15 hozzászólása Júl 13, 2008 /
 
Sziasztok!
Lenne egy problémám a Sprint Layout 5.0 val :no:
Az a baj vele hogy nekem nagyrészt nem hajlandó elmenteni az elkészült terveket ez úgy jelentkezik hogy elmentem de mikor sajátgéppel vagy akármivel megnézem azt a mappát ahová elmentette nincsen ott. De a progi látja de ő is csak addig míg nem kapcsolom ki a gépet :no:
Emiatt legutóbb makrónak mentettem el az elkészüld dolgot...
Nem tudná valaki megmondani hogy miért van ez?
Vagy nem tudná megmondani valaki hogy a 4.0-t honnan tölthetném le? (a googlébe próbáltam de csak torrentes van ami 3 napja 43.5% -on áll )
A 4.0 ból olyan kéne amit az illető használ is tehát megbízható..

üdv!
(#) vicsys válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 13, 2008 /
 
Miért nem vásárolod meg jogtisztán legálisan? Nem egy nagy pénz.
Bővebben: Link
(#) zoly15 válasza vicsys hozzászólására (») Júl 13, 2008 /
 
Idézet:
„Nem egy nagy pénz.”
már akinek... nekem per pill nagy pénz
(#) orizon válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 13, 2008 /
 
Én elküldöm neked a 4.0 változatot(jogtiszta). Adj egy mailcímet és már megy is. Az 5.0 is szívesen elküldeném csak lustavagyok betömöríteni.Semmit nem kérek cserébe, esetleg egy köszit Amúgy a 3.0 és a 4.0 eladó. Ha valakit érdekel a 3.0=3000/. a 4.0=5000 ért.

sprintek.JPG
    
(#) gulyi88 válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 13, 2008 /
 
hát azt kell mondjam egyetértek veled, 10Khuf azért szerintem sem az a
Idézet:
„Nem egy nagy pénz”
kategória.. főleg ha csak magadnak tervezgetsz pár nyákot..

ha gondolod, nekem megvan mindkettő verzó magyarosítva (5,0 magyrosításáért köszönet PCB kollégának), elküldhetem..
vagy innen leszedheted

A HE-n ne reklámozzunk illegális dolgokat! Nem véletlenül írtam a jogtiszta verziót!--vicsys
(#) orizon válasza gulyi88 hozzászólására (») Júl 13, 2008 /
 
Ami magyarosítva van azt lehet frissíteni az Abacom honlapjáról?
(#) gulyi88 válasza orizon hozzászólására (») Júl 13, 2008 /
 
fogalmam sincs, de miért is kellene frissíteni?
az 5,0 egykét hiányosságtól eltekinve, tökéletes..(legalábbis nekem)

mit kellene frissíteni?
(#) orizon válasza gulyi88 hozzászólására (») Júl 13, 2008 /
 
Az alap verzió azért lényegesen eltér a frissített változattól. Például már 500x500 mm rézfelületre dolgozhatunk , thermálkapcsolatot továbbfejlesztették,rétegek számát növelték, apróbb hibákat kijavították. Érdemes frissíteni a programot.

http://www.abacom-online.de/updates/layout50_uk.txt


sprint1.jpg
    
(#) zoly15 válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 13, 2008 /
 
Köszön mindenkinek de sikerült megoldanom fórumon kívül az eggyik fóruntárs segítségével
de azért köszönöm ezt a "halom" választ
(#) Rumcájsz hozzászólása Júl 31, 2008 /
 
Sziasztok!

Nekem is határozottan tetszik ez a program. Nagyon jót eljátszottam vele és élvezem vele a tervezést. De 2 dolgot találtam amiben a segitségeteket kérném.
Ide a fórumba biztos leirta már valaki a megoldást de rengeteg az anyag és már már áttekinthetetlen, nameg nyugdijasoknak való meg időmilliomosoknak.
Szal:

Ha megterveztem a panelrajzot és be akarom az autognd-t kapcsolni, hogy tudom hozzárendelni a GND ponthoz? Bekapcsolva szépen, önállóan megrajzolja a GND-t csak nem akarja összekötni a már megrajzolt GND-vel.

Makrót hogy készithetek saját magam?
Sok alkatrésznél -pl taranyóknál- a kivezetések forditva vannak. A kivezetéseket átnevezni szeretném. Azonkívül az IC lábakat szeretném nem kerek forpontúvá létrehozni.

Ha valaki leirná nekem a megfejtéseket azt nagyon megköszönném!
(#) szabi83 válasza Rumcájsz hozzászólására (») Júl 31, 2008 /
 
Hello

Idézet:
„Ha megterveztem a panelrajzot és be akarom az autognd-t kapcsolni, hogy tudom hozzárendelni a GND ponthoz? Bekapcsolva szépen, önállóan megrajzolja a GND-t csak nem akarja összekötni a már megrajzolt GND-vel.”


autognd bekapcsol, a GND és az autognd között leveszed a távolságot nullára.
" teszt " -re kattintva egybefüggő vezetősáv jelenik meg.

Idézet:
„Makrót hogy készithetek saját magam?
Sok alkatrésznél -pl taranyóknál- a kivezetések fordítva vannak. A kivezetéseket átnevezni szeretném.”

Előszeded az alanyt, felül az ikonsorba, van zárt és nyitott lakat, nyitott lakattal tudod felnyitni az alany kötését, felnyitás után szabadon szerkeszthető az alany, majd elmented, a "fogd és vidd" felett van baloldalt egy kuka és egy floppy, az utóbbi a mentés

Idézet:
„Azonkívül az IC lábakat szeretném nem kerek forpontúvá létrehozni.”

rákattintasz az icre, majd "forr.szem"-re és kiválasztod a neked tetszőt.


Remélem, tudtam segíteni,
További szép napot!

Üdv
(#) gulyi88 válasza Rumcájsz hozzászólására (») Júl 31, 2008 /
 
pontosan ahogy szabi83 mondja!!
kijelölöd az összes GND vonaladat (használható a shift!) és a GND hézagot 0 ra állítod
még annyit tennék hozzá, hogy ha forrszemet akarsz GND kitöltésbe rakni, akkor a gyári termokötés nem mindig szerencsés!

én inkább mindig áthúzom a forrszemet 2--4 db vezetősávval x, vagy +, vagy * stb... irányban, aminek a GND-hézaga 0mm...

csá
(#) Rumcájsz válasza szabi83 hozzászólására (») Júl 31, 2008 /
 
Köszönöm a segitségeteket!
Működik!
(#) Zoli_bácsi hozzászólása Szept 3, 2008 /
 
Hello.

Hol lehet megvenni a Sprint Layout 5.0 verziót?

Köszi szépen.
(#) vicsys válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Szept 3, 2008 /
 
(#) Zoli_bácsi válasza vicsys hozzászólására (») Szept 3, 2008 /
 
Köszönöm szépen!

Bár azt sajnálom, hogy PostScript (.PS) fáljba nem exportálható a NYÁK-rajz. csak bmp, jpg, gif. A PS-nél egyik sem jobb. Sőt rosszab. sokkal... Az én NYÁK gyártási metódusom megköveteli a PS fájlt. Nyomdába Corel-es utómunkával világíttatom a filmet, fóliát.

Bár ennek ellenére mégis érdekel a szoftver.
(#) Frankye válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Szept 4, 2008 / 4
 
Próbáld ki a PDFCreator nevű progit! Ingyenes házi használatra, és "bármiből" pdf-et tudsz vele "nyomtatni". Egy virtuális nyomtatót hoz létre a gépeden, és abból már lehet ps fájlt készíteni. Szerintem. :gumicsirke:
(#) Zoli_bácsi válasza Frankye hozzászólására (») Szept 4, 2008 /
 
Ha tudnám, hogy hol kell pontot adni....


Köszönöm a tippet, megoldott téma. A közeljövőben megveszem a programot, mert nagyon tetszik. Egyszerű fatengelyes program, áttekinthető, egyszerű és mégis nagyszerű.

Köszönöm mégegyszer.
(#) Frankye válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Szept 5, 2008 /
 
Szívesen! Örülök, hogy tudtam segíteni. (Valóban "fatengelyes", de talán éppen ezért olyan jó: Semmi hókusz-pókusz, semmi csilli-villi külsőség, de amire kitalálták, azt 100%-osan megcsinálja. Én azért szeretem, mert nem otthon nyomtatom a fóliát/papírt, hanem a melóhelyen, és ezzel áttéve pdf-be mérethelyes lesz a rajz. Nem kell dpi-kel megjegyezni, stb.)
A pontot megoldjuk.
(#) Zoli_bácsi hozzászólása Okt 16, 2008 /
 
No. Épp ma rendeltem meg a szoftvert. Köszönöm Vicsys barátomnak, hogy rendelkezésre bocsátotta a céget, ahol meg lehet venni a programot. Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de én inkább megveszem, minthogy illegálisan letöltögessem. Az otthoni szoftvereim 100%-a vásárolt. :nezze: :smoke:
(#) niedziela válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Okt 16, 2008 /
 
Természetesen mi is megvesszük byte to byte
(#) Mickey5 válasza Frankye hozzászólására (») Okt 16, 2008 /
 
Tökéletesen egyetértek a használhatósággal. Ez a program nagyjából úgy viszonyul a többihez, mint a Norton Commander (4.0 DOS) a Win Intézőhőz: semmi csicsa, de használható!
Most viszont olyan gondom van, hogy a BatchPCB-ről szeretnék NYÁK-ot rendelni, de az ellenőrzésük különböző hibákat jelez az SL5-ös Gerber fájlokban.
Tud valaki erre megoldást? Igazság szerint a BatchPCB oldalon nem láttam olyasmit, hogy az SL-fájlokat is elfogadnák. Ők inkább az Eagle-t favorizálják.
Ha az előző kérdésre nem tudtok megoldást, olyan lehetőség van-e, hogy exportálom az eddigi munkáimat az SL-ből és ezt importálom mondjuk Eagle-be? Az Eagle-nek többször is nekirugaszkodtam, de nem boldogulok vele: számomra nagyon elvarázsolt. Szinte nem is hiszem el, hogy német.
Előre is köszönöm a segítséget!
(#) Frankye válasza Mickey5 hozzászólására (») Okt 17, 2008 /
 
Sajnos legjobb tudomásom szerint nincs ilyen konverter. (Ha van, akkor én nem tudok róla).
Az Eagle sem bonyolult, csak meg kell szokni. Viszont szinte minden NYÁK gyártó cég azt favorizálja. (Azért ez jelent valamit. Szerintem. :gumicsirke: )
(#) Mickey5 válasza Frankye hozzászólására (») Okt 17, 2008 /
 
Rossz hír, de azért köszönöm!
Hátha akad valaki, aki a hibaüzenetekről, illetve az elkerülésükről tud valamit...
(#) elektrocad válasza Frankye hozzászólására (») Okt 17, 2008 /
 
Idézet:
„Az Eagle sem bonyolult, csak meg kell szokni. Viszont szinte minden NYÁK gyártó cég azt favorizálja.”

Ez nekem új infó. Tavaly sok panaszt olvastam a neten, hogy néhány NYÁK gyártó cég éppen hogy az Eagle adatait nem fogadja. Pedig nekik meg sem kell vásárolni a progit, a Lite-t jogosan használhatják gyártási adatok generálásához. Ha javítani kell, abban már nem tudják, vissza kell küldeni a tervezőhöz. Lehet, hogy azóta már javult a helyzet.
Következő: »»   15 / 211
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem